PDA

Zobacz pełną wersję : E1- brak mozliwości update firmware



sotonmax
8.11.10, 22:38
Witam
Moja wersja firmware to 1.3. Wypadałoby uaktualnic soft więc mając już doświadczenie z E-420 zabrałem się do dzieła. Niestety próby update z Olympus Master 2 i Programu Aktualizującego dają taki wynik: "Nie można wykryć aparatu". Aparat jest w trybie PC Control: z kartą i bez niej. Prónowałem też trybu Storage i caly czas ten sam efekt. Na kompie jest Win XP z SP2, zainstalowana jest również łatka z płyty Olympusa WinXP_Driver. Czy ktoś miał taki sam problem i jak go rozwiązać?
HELP ludziska !

Mirek54
8.11.10, 23:05
z innego usb zobacz

irek50
8.11.10, 23:08
Przypomina mi się, że trzeba było dodatkowy driver dogrywać do programu w komputerze (pzy aktualizacji firmware w E1)...Nawet jeszcze mi się zachował w archiwum :)

Bambus81
8.11.10, 23:17
A czy w systemie pojawia się aparat po podłączeniu?

sotonmax
8.11.10, 23:20
Dzięki za info.
@ Mirek54: przestestowałem każdy port uSB (szt. 4), nie widzi aparatu.
@ irek50: jeśli to nie WinXp_driver to może mogłbyś mi go "podrzucić" ?
Próbowałem na różne sposoby i dalej nic, ręce mi już opadają :(.
@ Bambus81: tak widzi go jako dodatkowy dysk w trybie Storage.

apz
8.11.10, 23:24
Wyjdź z trybu control - moje XP w tym trybie też nie widziało E1 - po przejściu na storage mogłem zczytać zdjęcia i winda zaczęła widzieć aparat

control służy do przesyłania obrazu z aparatu i wyzwalania z klawiatury migawki między innymi pod Olympus Studio

sotonmax
8.11.10, 23:30
@ apz: mogę zrzucać zdjęcia bezproblemowo, w trybie storage wszystko jest ok. Problem mam taki, że chciałem uaktualnić firmware do 1.4 a to wg Olympusa da się zrobić za pomocą Oly Master i Programu Aktualizującego właśnie w trybie Control. Zresztą próbowałem też w trybie Storage i dalej nic, uruchamia się tylko Olympus Viewer ale tam z kolei nie ma opcji update. Więc dalej problem nie jest rozwiązany :evil:.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

apz
8.11.10, 23:31
procedura ze strony Olympus Japoniatłumaczenie google na pl (http://www.olympus.co.jp/en/support/imsg/digicamera/qa/contents/03b/ssoftware10.cfm&rurl)

irek50
8.11.10, 23:33
Daję link na ten driver: http://depositfiles.com/files/rqramaut3

apz
8.11.10, 23:34
Zaktualizuj aparat- poprzednia przed pytajnikiem zakładka w menu programu- mówimy o Olympus Vievier 2

Na końcu procedury z Japonii jest odsyłacz do wcześniejszych programów Olympusa.

Ja zaktualizowałem bez problemu przez OS 2.

Pozdrawiam AP.

sotonmax
9.11.10, 00:01
Wszystko co mi podpowiedzieliście zrobiłem, dzięki za linka irek50, to ten sam plik który juz zainstalowałem wcześniej.
W OM 2 w trybie Storage (bez karty) przy próbie aktualizacji pojawia się napis: "nie można użyć tej funkcji w tym aparacie", w trybie Control: " Nie można wykryć aparatu ...".
Dalej nic nie wiem :(
Ale dziękuję za wszystkie sugestie, będę uparcie dalej walczył ze sprzętem.

irek50
9.11.10, 00:40
Moja ostatnia sugestia: spróbuj odświeżyć ten driver --u mnie pomagało przeinstalowanie --pozdrawiam

Bambus81
9.11.10, 01:20
U mnie w OV pojawia się komunikat o niedokończonej instalacji, natomiast w OS nie ma problemu, prosi o przełączenie w tryb PC CONTROL i znajduje aparat.

sotonmax
11.11.10, 20:54
Wiktoria jest z nami! :D
Już byłem gotów się poddać i posłać E-1 na ebay-a ale w końcu sie udało i firmware jest już v. 1.5 .
Problem twił w Olympus Viewer, posługiwałem się wersją 1. , po aktualizacji do 1.51. wszystko przebiegło sprawnie. Inna rzecz, że programy OM, OS i Aktualizujący w dalszym ciągu nie widzą aparatu w trybie Control ale to już niestotne.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam :esystem:

apz
11.11.10, 21:19
No to gratuluję - tak myślałem ,że problem jest banalny, tylko ciężko go zlokalizować jak zawsze w podobnych przypadkach. Fajnych zdjęć życzę.

Pozdrawiam AP.

Vieviera 2.0 pobierasz podając tylko nr. seryjny aparatu.

Amigo!
11.11.10, 21:43
Wiktoria jest z nami! :D
Problem twił w Olympus Viewer, posługiwałem się wersją 1. , po aktualizacji do 1.51. wszystko przebiegło sprawnie.

A to ciekawe. Od paru tygodni mam wersję OV2 - 1.1.
Żadnej aktualizacji do 1.51 nie ma :)

apz
11.11.10, 22:06
A to ciekawe. Od paru tygodni mam wersję OV2 - 1.1.
Żadnej aktualizacji do 1.51 nie ma :)

Zawartośc pudełka z E-1
Korpus Olympus E-1:
Body, Matówka FS-1, Osłonka okularu EP-1, Zakrywka otworu obiektywu BC-1, Zakrywka wyświetlacza MC-1
Akumulatorek litowo jonowy BLM-1
Ładowarka akumulatorków litowo jonowych BCM-1
Kabel USB
Kable IEEE1394
Kabel wideo
Pasek do noszenia aparatu
CD-ROM (Olympus Viewer, Testowa wersja oprogramowania Olympus Studio, Pełna instrukcja obsługi)

to była jeśli dobrze pamiętam wersja 1,0 tego oprogramowania,

OV2 wersja 1,1 to jest ta z aktualizacją dla E-5?

Pozdrawiam AP.

Amigo!
11.11.10, 22:10
OV2 wersja 1,1 to jest ta z aktualizacją dla E-5?

Pozdrawiam AP.

Tak.
To jedyna modyfikacja jaką zaznaczyli w opisie nowej wersji.

sotonmax
11.11.10, 22:28
Aktualizację zrobiłem bezpośrednio z wersji 1., Okienko Help, następnie "Update Software".
Poniżej zrzut z ekranu z mojego kompa z aktualną wersją czyli 1.51.

Amigo!
11.11.10, 22:56
Aktualizację zrobiłem bezpośrednio z wersji 1., Okienko Help, następnie "Update Software".
Poniżej zrzut z ekranu z mojego kompa z aktualną wersją czyli 1.51.

Teraz chyba widzę skąd rozbieżność. Ja piszę o OV2, a Ty o OV.
Prawda?
Jakieś inne te programy :)

sotonmax
11.11.10, 23:23
Teraz chyba widzę skąd rozbieżność. Ja piszę o OV2, a Ty o OV.
Prawda?
Jakieś inne te programy :)

Jakby nie patrzeć są to zupełnie inne wersje, ważne że zadziałało :mrgreen: .
Pozdrawiam w duchu Oly.

kaammiil
28.12.10, 09:08
Witam.
sam dziś zaktualizowałem dziadka do 1.5. poprzez OS 2.2 wersja na 30 dni, wszystko dośś prosto i intuicyjnie.

http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Grafika_i_DTP-Drukowanie_zdjec-OLYMPUS_Studio/10694