PDA

Zobacz pełną wersję : Przeróbka koszyka do Metza



Kris Bloodko
25.03.07, 15:31
Czy ktos moze wie jak przerobic koszyk bateryjny na koszyk akumulatorowy w lampach Metza .

irek50
25.03.07, 15:50
Koszyk przeznaczony na baterie ma styki w pozycji 1 i 3 . W pozycji 2 jest pusty dołek.
Dla akumulatorów należy przeprowadzić blaszkę (między 1 i 2) o szerokości 2 mm zagiętą na końcach w dół w kształcie litery L i zaizolować od góry styk numer 1 (blaszkę należy zalepić taśmą)---pozdrawiam

Muzzy
25.03.07, 20:43
yyyyy... a po co ten koszyk przerabiać? :/

irek50
25.03.07, 21:59
Można używać akumulatory bez przeróbki koszyka, ale jest niebezbieczeństwo przegrzania układu ładowania (nie należy robić po sobie błysków pełnej mocy). Pozycja styków po przeróbce jest bardziej bezpieczna...(akumulatory mają mniejszy opór wewnętrzny niż baterie)--pozdrawiam

Muzzy
25.03.07, 22:12
uhuhu... to mnie kolego postraszyłeś... bo właśnie sie nanadziłem na metza 44coś tam.
w tym tyg chyba już będzie... wnoszę że takowy posiadasz - może się podzielisz ze mną radami co jak i dlaczego z używaniem tego sprzętu cobym zaraz do serwisu nie musiał wysyłać... osobiście myślałem że nie ma różnicy czy się używa aku czy zwykłych baterii...

irek50
25.03.07, 22:18
więc masz wyjaśnienie powyżej... Oryginalne koszyki z zaspawanymi akumulatorami NC nie wymagają oczywiście żadnych przeróbek, ale nowe NiMH są wielokrotnie pojemniejsze, więc warto taką blaszkę wykonać dla bateryjnego rozbieralnego koszyka.
Opis dotyczy Metza 45, natomiast w Metzu "44 coś tam" prawdopodobnie nie ma tego problemu --styki są uniwersalne chyba (odpowiednio obliczone na akumulatory)--pozdrawiam

Muzzy
25.03.07, 22:50
uff... uspokoiłeś mnie trochę... dzięki :)