PDA

Zobacz pełną wersję : Nie wiem jaki aparat wybrac



ewcia2331
23.03.07, 00:36
Niedawno stracilam swoja aparat.byl to Olympus Camedia c-765.nie bylam z niego zbyt zadowolona.zdjecia w plenerze robil ladne,ale mi najbradziej zalezalo na zdjeciach nocnych ktore z kolei byly bardzo rozmazane i nic na nich nie bylo widac,byly rozmazane.zalezy mi na aparacie ktory:
-robi ładne zdjecia nocne i sportowe
-ma stabilizator obrazu
-ma zoom optyczny wiekszy niz 3
-cena ok 1000 zł


Kilka osob polecalo mi Canony ale nie mowili o konkretnych modelach.Ja biore jeszcze pod uwage Panasonic Lumix.Nie mam pojecia na jaki aparat sie zdecydowac.Moze ktos mi udzielic małej rady?

dog_master
23.03.07, 00:44
Co do tych zdjec nocnych, uzywalas statywu? :) Bez niego zaden aparat nie zrobi Ci ladnych nieporuszonych zdjec.

ewcia2331
23.03.07, 00:48
Nie,nie uzywalam statywu ale w ostatnim czasie robilam zdjecia z kodaka jakiegos na trybie nocnym i bylo dobrze.tylko nie pasuje mi ten kodak.

kisi
23.03.07, 09:34
Nie,nie uzywalam statywu ale w ostatnim czasie robilam zdjecia z kodaka jakiegos na trybie nocnym i bylo dobrze.tylko nie pasuje mi ten kodak.

Z okresleniem ze "bylo dobrze" bylbym ostrozny - ot po prostu podobalo ci sie. Do dluzszych czasow otwarcia migawki niezbedny jest statyw. A do małpek polecam ci takie imadelko ktore robi rowniez za maly statywik. Kosztuje na allegro cos okolo 25 zl, miesci sie w kieszeni i mozesz go przykrecic nawet do grubej gałęzi drzewa. Co zas aparatu to poczytaj watki (a bylo ich troche) o SP510, Fuji'kach etc. i podepij sie tam z zadawaniem pytan.

krzysiekz
23.03.07, 11:14
Do zdjec nocnych najlepszy chyba byl sony f828 ;) W innych aparatach tryb nocny wydluza czas ekspozycji, przez co bez statywu zawsze sie poruszy zdjecie.

KaarooL
23.03.07, 11:22
ewcia2331:

zdjęcia nocne to nie coś w stylu: "kadr z ręki, pstrykam i idę dalej".

zdjęcia nocne wali się ze statywu, w trybie MANUAL i najlepiej w formacie RAW - wtedy to wygląda. najtańszy sensowny statyw to VELBON DF-50, poszukaj na allegro.

a odnośnie aparatu... poszukaj czegoś w ofercie OLKA, nawypuszczali tego tyle ostatnio że na pewno coś się znajdzie. może ten SP-350, o ile poprawili oprogramowanie pod kątem błędów (zasilanie itp.).

grizz
23.03.07, 21:16
zdjęcia nocne wali się ze statywu, w trybie MANUAL [...]

Coś Ty się na ten M tak uwziął? Nocne w manualu, e510, be bo nie ma drugiej rolki do M...
Po coś ten tryb A jest... a i S też...

KaarooL
25.03.07, 17:21
grizz:

ano tak już mam że lubię tryb M. tak w ogóle to nawet seria UZ oraz np. C-55 ma to lepiej rozwiązane niż budżetowe DSLR OLKA... kursory prawo/lewo i góra dół odpowiadają za pełen manual, bez potrzeby odszukiwania przycisku EV który zmienia funkcję rolki...

M = powtarzalność wyników, łatwiejsza korekta itp.