PDA

Zobacz pełną wersję : Auto ISO a lampa w e-pl1



thorgal
20.10.10, 10:30
CZeść,

czy ktoś z Was wie jakie ustawienia należy wprowadzić aby zadziałało auto iso podczas robienia zdjęć z lampą w trybie A?

epicure
20.10.10, 11:37
Auto iso z lampą chyba nie działa. Znaczy działa tak, że zawsze ustawia stałą wartość (chyba 400).

grizz
20.10.10, 11:42
Auto iso z lampą chyba nie działa. Znaczy działa tak, że zawsze ustawia stałą wartość (chyba 400).

Nie pomieszałeś czegoś? AutoIso dziwacznie działało w starych modelach (e-1) tzn. działao tylko z lampą właśnie...

epicure
20.10.10, 12:14
Może mnie pamięć myli, ale zdaje mi się, że zawsze było tak, jak mówię. A raczej było tak w Olkach, które miałem. I tak samo jest w Canonie.

thorgal
20.10.10, 13:11
No nie bardzo.
w e-pl1 auto ISO działa w ustawionym zakresie, ale minimum to ISO200.
Gdy auto iso jest ustawione na iso 200-1600 np., to przy robieniu zdjęć z lampą zawsze ustawia mi się na iso 200.
Strasznie mnie to wk....., bo w poprzednich aparatach tego nie miałem.

Wydaje mi się, że przez pewien czas iso dostosowywało mi sie nawet przy lampie, ale nie potrafię znaleźć tych ustawień.

Kurcze poszukam w exifach zdjęć może tam coś odszukam.

magnum
20.10.10, 15:44
To samo jest w e30 , autoiso ustawia się na 200 jak podłącze lampę.

thorgal
16.11.10, 14:51
trochę odświeżę.

Otóż tryb auto iso jest jak najbardziej do wykorzystania podczas focenia z lampką.
aparat podbija iso, jezeli ustawimy tryb flesza na auto lub dopełnienie (dla reszty nie wiem, nie powiem).
Jeżeli minimalny czas dla flesza ustawimy na X np. 1/40 (ustawienie w menu) i pomiar światła z kompensacją błysku flesza okaże się niewystarczający do poprawnego naświetlenia fotografowanej sceny (tu należy pamietac, że o "poprawnym" naświetleniu decyduje algorymt :)) wówczas iso zostanie podbite.

Dodam jeszcze, że algort jest w moim mniemaniu zbyt malo restrykcyjny. Tzn. zbyt późno podbija iso.
Nie było by problemu, gdyby "lampka" była mocniejsza.
+ dla lampki za mozliwość odchylania i odbijania światła.