PDA

Zobacz pełną wersję : E-420 i wyłączanie się podczas robienia zdjęcia



Heros105
27.09.10, 16:48
Witam !!

Jestem nowym użytkownikiem Waszego forum :D

Mam problem opisany w tytule wątku

A dokładniej włączam mojego Oleczka naciskam spust migawki słychać pyknięcie "niby podnoszonego" lustra po czym aparat samoczynnie [natychmiast] się wyłącza :/

Wiem że to nie jest wina migawki tylko samego lustra ponieważ zanim aparat otworzy migawkę musi podnieść lustro! Lustro jest nieruchome po naciśnięciu przycisku migawki :(

Użytkuje aparat od Maja zeszłego roku i pierwszy raz mi się to zdarzyło ;(

Pytania w związku tym problemem są takie:

Co takiego mogło się stać że aparat nie jest w stanie podnieść lustra i zrobić zdjęcia ?

Jeżeli to błahostka typu : "coś wystarczy przestawić" to napiszcie Mi w jaki sposób mam to zrobić ?

A jeżeli to nie jest błahostka to jest sens oddawania go do serwisu czy od razu na śmietnik z nim :/ [tej drugiej opcji bym nie chciał uskuteczniać]

Dziękuje z góry za pomoc :D

nyny
27.09.10, 18:38
Bateria jest jedna, czy jest mozliwosc sprawdzenia na innym aku, reset aparatu byl robiony?

dog_master
27.09.10, 20:55
Jak chcesz zdiagnozować co to to weź ustaw wstępne podniesienie lustra, zdejmij obiektyw i zobaczysz, co się dzieje i w którym momencie się aparat wyłącza.

Tylko czy to coś Ci da... I tak pewnie serwis Cię nie ominie... Jak nie na gwarancji to może OK Serwis czy coś w tym stylu.

Heros105
28.09.10, 19:55
Sytuacja wygląda tak :

Nie mam szans sprawdzić aparatu na innym akumulatorze, robiłem reset i nadal nic nie pomogło

jeżeli chodzi o to kiedy mi się wyłącza aparat to zdjąłem obiektyw i sobie popatrzyłem i szczerze mówiąc nic nie zobaczyłem nowego po za nie podnoszącym się lustrem ;/ włączyłem tryb LV ale lustro się nie podniosło i po kilku sekundach LV się wyłączyło :/

Włączyłem jeszcze tryb serwisowy i wszedłem na ostatnią stronę tą z literką "D"

Wyglądało to tak

D:

8805

Nie wiem jaki to błąd nie moge go znaleźć w googlach ;/

Może Wy macie liste błędów do e-420 ??

Przy okazji dzięki za pomysły ;p

rzezniol
29.09.10, 20:23
kodow bledow nie znajdziesz ...
Walczylem kiedys z e500 podchodzilem do serwisu na "x" roznych sposobow, informacje nie do wyciagniecia.

Jak masz go od maja zeszlego roku ... to na gwarancje go :)

Pozdro