PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs fotografii STREET PHOTO by Olympus. 160 nagród!



C+
26.09.10, 08:55
http://www.konkurs.olympus.pl/

Termin zgłaszania prac konkursowych:
15.09.2010 r – 30.11.2010

Nagrody konkursowe:
1 x Olympus E-P2 PEN
3 x Olympus E-PL1 PEN
3 x Olympus mju TOUGH-8010
3 x Olympus SP-600UZ
3 x AkademiaFotografii.pl - warsztaty zarządzania barwą w druku
5 x Olympus mju TOUGH-3000
5 x Dyktafon Olympus WS-650S
5 x Lornetka 10x21 DPC I
10 x Lornetka 8x21 RC II
3 x 10-30x25 Zoom PC I
3 x Książki i albumy od PolskaNiezwykla.pl
30 x Stalowy, wytrzymały kubek Olympus dla ekstremalnych doznań


jak na razie użytkowników prawie tyle co nagród :wink:

Rafał Czarny
26.09.10, 11:32
Nie mogę znaleźć informacji ile można zdjęć wrzucić na ten konkurs. Mimo, że przeczytałem regulamin.

luna2002
26.09.10, 11:49
FAQ:

Ile zdjęć mogę zgłosić do konkursu?
Możesz zgłosić dowolną ilość zdjęć w dowolnych kategoriach!

Czy jedna osoba może brać udział w konkursie w kilku kategoriach?
Tak

Daniello
26.09.10, 13:27
No to jak Rafał wrzuci swoją kolekcję to po konkursie :lol:

diabolique
26.09.10, 17:23
FAQ:

[i]Ile zdjęć mogę zgłosić do konkursu?
Możesz zgłosić dowolną ilość zdjęć w dowolnych kategoriach!


i przy okazji..
"nieodpłatnie oraz bezterminowo zezwala Organizatorom na korzystanie z autorskich praw majątkowych do tej pracy"
:grin:

Fiodor
16.12.10, 12:24
Właśnie zobaczyłem wyniki konkursu. I przyznam delikatnie, że coś chyba jury się pomyliło. Wiele ze zdjęć nijak się ma do streetphoto w moim rozumieniu jak i w podejściu do tematu na świecie. Ale oczywiście "moje" nie znaczy właściwe i nawet te "światowe" nic tu nie musi znaczyć. Dostosujmy się więc do narzuconych reguł i weźmy cytat z głównej strony: "Streetphoto ma zaskakiwać, a zarazem być na tyle czytelne by każdy mógł bez problemu odczytać niezwykłość i niecodzienność zastanej sytuacji lub perspektywy czegoś co wydaje się zwyczajne" I co do ogólnej zasady powiedziałbym, że Tak, w ten sposób możnaby określić czym jest streetphoto. Ale spójrzmy teraz na nagrodzone zdjęcia w pierwszej z kategorii "Ludzie". Jak by się nie przyglądać to nijak, po prostu nijak te zdjęcia się mają do tych wskazówek. I proszę mnie źle nie zrozumieć, są to ciekawe zdjęcia ale to w żadnym razie nie jest streetphoto. Mocno, bardzo mocno naciągając może zdjęcie na 3 miejscu możnaby podciągnąć pod streeta i tyle, reszta to jakaś pomyłka. Niewiele lepiej jest w pozostałych kategoriach. A było trochę ciekawych streetowych fot zgłoszonych do konkursu. Olympus pewnie się zna na aparatach ale niestety moim zdaniem na fotografii już nie do końca. A już najmniej Akademia Fotografii skoro nagrodę przyznała takiemu zdjeciu. ( chyba że wybiera się cieniutko aby na swoich kursach pokazać jak powinno być, skoro to było nagrodą) Po co ustala się reguły, które potem służą co najwyżej do przepraszam podtarcia się? Olympus szarpnął sie na temat w którym niewiele ma do powiedzenia i przyznam, że to smutne. Przede wszystkim dla fotografii bo dla celów marketingowych pewnie się przysłużyło znacznie. Ale może tylko o to chodziło. Jeżeli tak to wciąż to jest smutne.

grizz
16.12.10, 12:49
To co opisujesz, to jest wadą każdego konkursu foto, z WPF i GPF na czele.

Zwłaszcza z takim nie wiadomo czym jak street - ile fotografów tyle definicji.

Osobiście I z Ludzi i IV z Klimatów wymiatają. Ogólnie laureaci całkiem, całkiem ok...

briho
16.12.10, 13:19
Ciężko jest zdefiniować "streetphoto", dlatego też nie można mieć pretensji do jury, że wybrało takie, a nie inne zdjęcia. Tak się złożyło, że jestem jednym z laureatów (3. miejsce w kat. Barwy). Czy na forum są osoby, które również znajdują się tej liście? Ciekawi mnie czy dostaliście już potwierdzenie od organizatorów konkursu. Ja póki co jeszcze nie.

kapir
16.12.10, 15:03
Czy na forum są osoby, które również znajdują się tej liście? Ciekawi mnie czy dostaliście już potwierdzenie od organizatorów konkursu. Ja póki co jeszcze nie.

Jestem w wyróżnionych - rowerzysta pod dyktafonem ;)

briho
16.12.10, 15:58
@kapir
Dostałeś maila od organizatorów?

kapir
16.12.10, 20:03
@kapir
Dostałeś maila od organizatorów?

Nie, ale napisali wyraźnie że dopiero będą rozsyłane, więc sobie spokojnie czekam :)

briho
10.01.11, 16:23
Czy ktoś otrzymał już nagrodę za ten konkurs?

staryman
10.01.11, 17:18
trafiło mi się wyróżnienie, ale nic nie otrzymałem do tej pory, poza prośbą, o adres pocztowy, przesłaną e-mailem

briho
10.01.11, 17:37
U mnie to samo, potwierdziłem moje dane e-mailem i od ponad 3 tygodni cisza.