PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś używał tego adaptera?



kolba
21.09.10, 18:43
Cześć. Mam pytanie czy ktoś z Was ma może adapter od tego sprzedawcy (producenta)? http://allegro.pl/adapter-olympus-m42-dekiel-potwierdzenie-af-i1222702542.html Jak się spisuje? Może coś innego polecacie? Czytałem, że ktoś na forum polecał adaptery od forumowego kolegi entera. Dziękuję za odpowiedzi i porady.

Amigo!
21.09.10, 19:42
Tego z linka - nie używałem. Jest dość tani. Warto spróbować.
Mam za to, i używam, dwóch adapterów od entera (nie wiem czy jeszcze sprzedaje). Potwierdzam jakość :)

kolba
21.09.10, 21:00
Właśnie, cena atrakcyjna i obawiam się trochę jakości. Napisałem maila do sprzedającego. Twierdzi, że adaptery są w dobrej jakości, nie ma luzów, umożliwiają ostrzenie na nieskończoność itp. Używa ich z Canonami i twierdzi, że spisują się świetnie.

Amigo!
21.09.10, 21:08
Zapytałbym sprzedającego o opis zaprogramowania dandeliona. Jak to jakiś wynalazek z Chin (a pewnie tak jest) to może być jakiś niuans i kłopot z zaprogramowaniem. Tak się zdarzało w przeszłości.
Jak ma opis, to pewnie sam się skuszę na jeden.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
BTW, w Fotozakupach nie mają? Kolega widzę z Tarnowskich Gór :)

kolba
21.09.10, 21:22
Niestety nie, jakby mieli to nie byłby problemu, zawsze na miejscu można by było sprawdzić.

Amigo!
21.09.10, 21:51
Właśnie dostałem od sprzedawcy taką informację:

Adapter ma na stałe ustawione widoczne w EXIF 50mm f2.8.
A zatem nie warto tego kupować. Chyba, że akurat potrzebujesz do 50-tki.

Mirek54
21.09.10, 22:12
Tu masz,ale drogo.

http://www.enjoyyourcamera.com/Olympus-Accessories/AF-Confirm-Lens-Mount-Adapter-for-M42-Lens-on-Olympus-FourThirds-eg-E-510-E-500-E-420-E-410-E-3::1092.html

darkelf
21.09.10, 23:33
Mój adapter też mial chyba na stałe ustawione dane do Exifa, w niczym mi to nie przeszkadzało.

kolba
22.09.10, 07:03
Mnie głównie interesuje aby adapter dobrze potwierdzał ustawienie ostrości a dane w exifie są dla mnie drugorzędną wartością.

Nemo5576
22.09.10, 08:33
Tyle ze stabilizacja będzie działała z nim poprawnie tylko dla obiektywów ~50mm....

Amigo!
22.09.10, 21:14
Tyle ze stabilizacja będzie działała z nim poprawnie tylko dla obiektywów ~50mm....

Tak, tak. Długość ogniskowej zaprogramowana w dandelionie to nie tylko EXIF, ale też (dla mnie głównie) stabilizacja obrazu.
To programowanie jest bardzo proste i szybkie. Zmieniam obiektyw i przeprogramowuję dandelion. Zajmuje mi to nawyżej kilkanaście sekund. Warto to zrobić, żeby działało IS, szczególnie z dłuższymi obiektywami.
Alternatywą (gorszą) jest wyłączenie IS w korpusie. To ograniczanie możliwości aparatu.