PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić takie zdjęcie?



Pieciek
19.09.10, 21:48
Witam,

Potrzebuję zrobić zdjęcie takie jak tu -> http://www.templatemonster.com/website-templates/25321.html

(koles z gitarką). Mam tło czarne 1,60m, 3lampy błyskowe 100Ws, 2 softboxy 60x90, 1 60x60 na statywach, boom. Możecie jako bardziej doświadczeni podpowiedzieć mi jak ustawić je, by osiągnąć taki efekt?

Dziekuje z góry :)

S4INT
19.09.10, 21:55
Witam,

Potrzebuję zrobić zdjęcie takie jak tu -> http://www.templatemonster.com/website-templates/25321.html

(koles z gitarką). Mam tło czarne 1,60m, 3lampy błyskowe 100Ws, 2 softboxy 60x90, 1 60x60 na statywach, boom. Możecie jako bardziej doświadczeni podpowiedzieć mi jak ustawić je, by osiągnąć taki efekt?

Dziekuje z góry :)

Z tego co widzę to jedna lampa lekko z prawej strony, mniej więcej na wysokości głowy modela (zobacz po bliku w oku) + jakiś niezbyt duży soft.
Z lewej u dołu myślę, że blenda srebrna/biała była.

To tak wg mnie, pewnie się nie znam.

RadioErewan
19.09.10, 22:03
Duży softbox. Albo blisko i mniejszy, tylko ten pewnie był duży.

Pieciek
19.09.10, 22:09
A jakby ustawić 2 softboxy 60x90 (tylko takimi dysponuję) poziomo jeden nad drugim?

S4INT
19.09.10, 22:11
Po co dwa?

Artur
19.09.10, 22:14
masz to nie pytaj tylko ćwicz...
ustaw sobie krzesło, mame, tate, brata, siostre, psa czy cokolwiek/kogokolwiek znajdziesz...
oczekujesz recepty...
odrobina pracy i sam ustawisz...
i patrz na zdjęcie, wyciagaj wnioski...

Pieciek
19.09.10, 22:15
no nie wiem, po to żeby zwiększyć powierzchnię błysku i światła

RadioErewan
19.09.10, 22:17
Możesz ustawić jeden nad drugim (albo obok). Chodzi o to, by ta powierzchnia świecąca objęła zarówno gitarę, jak i kawałek modela (blikiem). Mały soft zrobi na gitarze pasek jak na butelce. Lampy mają skończony zakres regulacji energii błysku i nie da się z sensem przysuwać jednego softa do modela (no i w pewnym momencie to ten soft go zasłoni.
Moim zdaniem soft był bardzo blisko osi aprat/model i nisko.

Pozdrawiam

Pieciek
19.09.10, 22:25
wiem że facet na pewno będzie siedział na krześle, a gitara będzie elektryczna więc może być tak, że będzie widać na zdjęciu tylko jej dwa te "rogi" po obu stronach gryfu, które mają gitary elektryczne... ehh tak to jest jak sie nakupi sprzętu, a potem nie za bardzo wie się jak go wykorzystać :( ostatnio musiałem robić fotki perfum (buteleczka + kartonik) i o ile buteleczka oświetlona 2 softami 60x90 po bokach i softem 60x60 z góry na boomie wyszła super, o tyle kartonik, który miał srebrne napisy wyszedł do bani - wydawało mi się, że soft z góry lekko z przodu i pod skosem oświetli dostatecznie napis na kartoniku - no ale wyszła lipa, i było wycinanie napisu z buteleczki i wklejanie na kartonik. a wyszło to tak: http://avonmenager.pl/prezenty/zestaw1.jpg (oczywiście tło - fergie - to skan z plakatu)

Artur
19.09.10, 23:10
a Fergie o tym wie, że reklamuje takie perfumy?
pytam bo mozna mieć przez coś takiego małe kłopoty...

RadioErewan
19.09.10, 23:16
Albo duże, lub jeszcze większe...

Pieciek
20.09.10, 09:01
Wie wie, to oficjalna promocja AVONu :) a zdjecie było skanowane z katalogu AVONu, tylko perfumy, które na nim były, zastąpiłem swoją fotką :)