PDA

Zobacz pełną wersję : FL-36R padła, serwis - jak?



gietrzy
6.09.10, 07:51
Sytuacja nie napawa zaufaniem do produktów Oly :(
Kupiłem, tu na forum lampkę jak wyżej z papierkiem, że jakiś list z datą i fotografią pana z Olympus.
Podobno "na ten papierek" serwis naprawia tak jak na gwarancji - data na liście od pana to luty 2010.

Pytania:
1. Czy te lampy tak mają, że nie wiadomo kiedy, bez orientu się psują? (zrobiłem ze trzy sesje maluszkom, może z 250 błysków)
2. Gdzie to wysłać, zadzwonić przed wysyłką, jakim kurierem, na koszt kogo?
3. Czy wystarczy wysłać lampę tylko z tym papierkiem/listem od pana z Olympusa?

Z góry dzięki za odpowiedź. Pewny jestem, że to lampa bo nie chodzi ani na LX3 ani na GF1, a bez problemu na powyższych chodzi FL-20.
Generalnie takich numerów nigdy nie miałem nawet z SB-800. Jest mi smutno bo na pierwsze urodziny Dominika waliłem w niego wbudowaną :(

grizz
6.09.10, 07:55
Sytuacja nie napawa zaufaniem do produktów Oly :(
Kupiłem, tu na forum lampkę jak wyżej z papierkiem, że jakiś list z datą i fotografią pana z Olympus.
Podobno "na ten papierek" serwis naprawia tak jak na gwarancji - data na liście od pana to luty 2010.

Pytania:
1. Czy te lampy tak mają, że nie wiadomo kiedy, bez orientu się psują? (zrobiłem ze trzy sesje maluszkom, może z 250 błysków)
2. Gdzie to wysłać, zadzwonić przed wysyłką, jakim kurierem, na koszt kogo?
3. Czy wystarczy wysłać lampę tylko z tym papierkiem/listem od pana z Olympusa?

Z góry dzięki za odpowiedź. Pewny jestem, że to lampa bo nie chodzi ani na LX3 ani na GF1, a bez problemu na powyższych chodzi FL-20.
Generalnie takich numerów nigdy nie miałem nawet z SB-800. Jest mi smutno bo na pierwsze urodziny Dominika waliłem w niego wbudowaną :(

1. Używany sprzęt... się psuje. Nowy też. takie uroki. Niezależnie od marki, niezależnie od modelu.
2. zerknij na stronie olka masz wszystko opisane.
3. nie mam pojęcia co to za "papierek"

rol6
6.09.10, 08:13
Jeżeli dostałeś "papierek" ze zdjęciem Pana z Olympusa to lampa była pewnie gratisem do jakiegoś produktu. W zestawie powinna być również czysta karta gwaracyjna lampy.

Z tego co wiem to gwarancję realizuje się na podstawie dokumentów gwarancyjnych produktu do jakiego była dodana. Powinieneś również otrzymać od sprzedawcy kserokopię dowodu zakupu (paragonu, faktury) produktu do którego lampa została dodana.

Jeżeli okres gwarancji na ten produkt jeszcze nie minął (jeżeli był kupiony w polskiej dystrybucji - 2 lata) to wysyłasz kopię dowodu zakupu na produkt, do którego lampa została dodana i kartę grawancyjną.

Wysyłkę masz gratis. Szczegóły na stronie:
http://www2.olympus.pl/consumer/208_1562.htm

Serwis Oly cieszy się bardzo dobrą opinią, której kwestia była również poruszana wielokrotnie na naszym forum, więc pakuj paczkę i wysyłaj.

gietrzy
6.09.10, 08:59
Z tego co wiem to gwarancję realizuje się na podstawie dokumentów gwarancyjnych produktu do jakiego była dodana. Powinieneś również otrzymać od sprzedawcy kserokopię dowodu zakupu (paragonu, faktury) produktu do którego lampa została dodana.

Dzięki. Zajrzę do pudełka co tam mi jeszcze kolega spakował.

gietrzy
24.09.10, 14:35
Update: lampa gra i buczy/błyska.
Serwis Oly się spisał, czas brutto (z kurierem w obydwie strony) mile zaskoczył.
Kontakt, choć tylko mail'owy - kobietka ;), wzorowy.

Dzięki serdeczne wszystkim za pomoc!