PDA

Zobacz pełną wersję : E-520 Tryb obrazu



bugi27
4.09.10, 22:54
Witam
Od pewnego czasu jestem użytkownikiem E-520 .Napstrykałem trochę fotek i postanowiłem kilka z nich uwiecznić na papierze . Okazało się , że kolory na zdjęciach są zbyt intensywne .
W menu aparatu zmieniłem tryb obrazu z vivid na natural a potem na muted .Wynik cały czas ten sam , kolory są zbyt intensywne . Zastanawiam się czy korzystając z funkcji trybu obrazu vivid natural czy muted parametry pracy aparatu są zapisane fabrycznie czy trzeba je ustawić samemu za pomocą suwaków umieszczonych w menu (suwaki mam ustawione na 0) .
Pozdrawiam
Bugi

Mirek54
4.09.10, 23:13
Rob w rawach-reszta w programie do obrobki zdjec.Aparat ma za maly procesorek,zeby zadowolic.

hades
4.09.10, 23:37
Witam
Od pewnego czasu jestem użytkownikiem E-520 .Napstrykałem trochę fotek i postanowiłem kilka z nich uwiecznić na papierze . Okazało się , że kolory na zdjęciach są zbyt intensywne .
W menu aparatu zmieniłem tryb obrazu z vivid na natural a potem na muted .Wynik cały czas ten sam , kolory są zbyt intensywne . Zastanawiam się czy korzystając z funkcji trybu obrazu vivid natural czy muted parametry pracy aparatu są zapisane fabrycznie czy trzeba je ustawić samemu za pomocą suwaków umieszczonych w menu (suwaki mam ustawione na 0) .
Pozdrawiam
Bugi

Może pokazać jakieś zdjęcie (zmniejsz do 800x600 przed wysłaniem na forum).

Bodzip
5.09.10, 08:57
Zmień punkt, w którym wywołujesz, ja dopiero metodą prób i błędów doszedłem u którego z nich, fotolab robi najlepsze.

bugi27
6.09.10, 08:18
Dzięki za odzew .Chyba przyjdzie mi robić w raw-ach, choć obróbka kosztuje trochę czasu.
Jeżeli chodzi o fotolab to korzystam z Fotojokera .Problem jednak nie jest związany z fotolabem .Fotki oglądane na monitorze też mają intensywne kolory .Przed zrobieniem zdjęć na papierze myślałem, że to sprawa ustawień monitora.
Napiszcie, jeśli można, z jakich fotolabów wy korzystacie
Pozdrawiam
Bugi

Mirek54
6.09.10, 09:11
Przy takiej gamie EV matryca nie wyrabia z automata,trzeba troche jej pomoc.Wiec obrobka sie klania.RAW tu by sie napewno lepiej sprawdzil.

MichalS
6.09.10, 19:26
...
Jeżeli chodzi o fotolab to korzystam z Fotojokera .Problem jednak nie jest związany z fotolabem .Fotki oglądane na monitorze też mają intensywne kolory .Przed zrobieniem zdjęć na papierze myślałem, że to sprawa ustawień monitora.
Napiszcie, jeśli można, z jakich fotolabów wy korzystacie
Pozdrawiam
Bugi
Natknąłem się na podobny problem w tej sieci. Po odebraniu fotek okazało się, że wszystkie uciekły w stronę brązowego. Widać to było szczególnie na kolorystyce nieba. Trochę lepiej wyglądały fotki na papierze matowym.

Później w innym fotolabie Gość polecił mi wyszukać zdjęcie na którym z tyłu w nadruku wpisane, że nie ma żadnych korekt i tak poustawiać kontrast i jasność monitora aby oryginał był zbliżony do wersji na papierze.

Adamss68
6.09.10, 20:08
Czemu intensywne?Moim zdaniem są ok,ale to moja subiektywna ocena.

bugi27
15.09.10, 08:37
Właśnie wróciłem z Zakopanego gdzie chodziłem po górach i oczywiście robiłem zdjęcia. Fotki robiłem tak jak koledzy radzili w RAW-kach Teraz nadszedł czas by je trochę obrobić.Używam programu Olympus Master 2 zaktualizowanego do najnowszej wersji. Nie wiem jak do tego się zabrać by zdjęcia były na jakimś amatorskim dobrym poziomie. Może są jakieś publikacje, które w prosty sposób objaśniają te kwestie.Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.
Bugi