PDA

Zobacz pełną wersję : kompresja zdjęć



Jacek64
10.03.07, 15:48
W związku z tym że jestem nowym klubowiczem proszę o opis najprostszej procedury kompresji zdjęć do wymaganych 400 kB potrzebnych do umieszczenia fotografii w galerii.Z góry dziękuję i pozdrawiam

suchar
10.03.07, 15:54
Wlacz Olympus Mastera, otworz w nim zdjecie i zmniejsz do rozmiarow ~800x600. To bedzie okolo 200KB, a to przy umieszczaniu wiekszej ilosci zdjec w Galerii ma znaczenie. Jesli jednak chcesz miec zdjecie maksymalnie duze, to poprostu zmnijeszaj zdjecie stopniowo i po zmniejszeniu za kazdym razem zapisuj i sprawdzaj ile zajmuje na dysku (otworz sobie drugie okno z folderem gdzie to zdjecie jest i patrz, jak zmienia sie jego wielkosc po zapiasaniu). Jesli nadal za duzo, to zmniejsz jeszcze troche. I tak az osiagniesz 400KB. I to chyba tyle. Mam nadzieje, ze pomoglem. W razie problemow, pytaj.
Pzdr

fotomic
10.03.07, 15:58
W związku z tym że jestem nowym klubowiczem proszę o opis najprostszej procedury kompresji zdjęć do wymaganych 400 kB potrzebnych do umieszczenia fotografii w galerii.Z góry dziękuję i pozdrawiam zacznijmy od tego ajkiego używasz programu do grafiki (zgrywania, obrabiania zdjęć)

kali999
10.03.07, 16:05
Widząc po tym jaki masz aparat możesz robić w Rawach. Wtedy Rawshooter i w tym programie można dokładnie ustalać wielkość zdjęcia jego jakość i co najważniejsze pokazuje ci bez wywoływania ile zdjęcie będzie ważyło. Jeśli robisz natomiast w jpgach to każdy PS i mniej więcej wielkość taką jaką napisał kolega może być trochę mniejsze jak zapisujesz wtedy PS pyta jeszcze o jakość, powinna wystarczyć dobra, zapisujesz i wtedy sprawdzasz zapisany plik po najechaniu na niego lub prawym i właściwości. ;)

Jacek64
10.03.07, 18:01
Wlacz Olympus Mastera, otworz w nim zdjecie i zmniejsz do rozmiarow ~800x600. To bedzie okolo 200KB, a to przy umieszczaniu wiekszej ilosci zdjec w Galerii ma znaczenie. Jesli jednak chcesz miec zdjecie maksymalnie duze, to poprostu zmnijeszaj zdjecie stopniowo i po zmniejszeniu za kazdym razem zapisuj i sprawdzaj ile zajmuje na dysku (otworz sobie drugie okno z folderem gdzie to zdjecie jest i patrz, jak zmienia sie jego wielkosc po zapiasaniu). Jesli nadal za duzo, to zmniejsz jeszcze troche. I tak az osiagniesz 400KB. I to chyba tyle. Mam nadzieje, ze pomoglem. W razie problemow, pytaj.
Pzdr

Dzięki za odpowiedż ,tylko czy podczas kompresji w Masterze jest możliwość zachowania zdjęcia w oryginalnej wielkości?

fotomic
10.03.07, 18:03
Wlacz Olympus Mastera, otworz w nim zdjecie i zmniejsz do rozmiarow ~800x600. To bedzie okolo 200KB, a to przy umieszczaniu wiekszej ilosci zdjec w Galerii ma znaczenie. Jesli jednak chcesz miec zdjecie maksymalnie duze, to poprostu zmnijeszaj zdjecie stopniowo i po zmniejszeniu za kazdym razem zapisuj i sprawdzaj ile zajmuje na dysku (otworz sobie drugie okno z folderem gdzie to zdjecie jest i patrz, jak zmienia sie jego wielkosc po zapiasaniu). Jesli nadal za duzo, to zmniejsz jeszcze troche. I tak az osiagniesz 400KB. I to chyba tyle. Mam nadzieje, ze pomoglem. W razie problemow, pytaj.
Pzdr

Dzięki za odpowiedż ,tylko czy podczas kompresji w Masterze jest możliwość zachowania zdjęcia w oryginalnej wielkości? po zmianie rozmiaru i po dokonaniu wszelkich zmian, użyj opcji "zapisz jako...."

Jacek64
10.03.07, 18:04
W związku z tym że jestem nowym klubowiczem proszę o opis najprostszej procedury kompresji zdjęć do wymaganych 400 kB potrzebnych do umieszczenia fotografii w galerii.Z góry dziękuję i pozdrawiam zacznijmy od tego ajkiego używasz programu do grafiki (zgrywania, obrabiania zdjęć)
Używam Olympus Master i Paint Shop Pro X

fotomic
10.03.07, 18:06
W związku z tym że jestem nowym klubowiczem proszę o opis najprostszej procedury kompresji zdjęć do wymaganych 400 kB potrzebnych do umieszczenia fotografii w galerii.Z góry dziękuję i pozdrawiam zacznijmy od tego ajkiego używasz programu do grafiki (zgrywania, obrabiania zdjęć)
Używam Olympus Master i Paint Shop Pro X tak jak pisałem wyżej, napewno jest takie coś jak "zapisz jako...." po czym podajesz nazwę pliku pod jaką ma zostać zapisane.

rodia
10.03.07, 21:35
W PSie można to zrobić tak:
1. Wybieramy z menu FILE->Save For Web Ctrl+Alt+Shift+S
2. Klikamy jak na rysunku niżej, i tam też jest domyślnie chyba GIF to trza na jpg zmienic