PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus E-System Backpack II - plecak z 2 czy 1 szelką?



Pieciek
22.08.10, 15:59
Witajcie
Czy ma ktoś może plecak E-systemowy Backpack II? Poniewsz noszę się z chęcią jego zakupu, a nigdzie nie ma jego fotek w środku, i z tylu. Jeśli ktoś może mi powiedzieć, czy ma on 2 szelki, czy jedną na skos, i czy w nim zmieści się E-3, 12-60, 50-200 SWD (zaznaczam ze SWD ponieważ ma on większą doniczkę od zwykłego 50-200), i FL-50 to byłbym bardzo wdzięczny :) Chciałbym go wykorzystywać jako podręczny plecaczek, by się bez potrzeby nie nosić tego duzego olkowego pro, bo mieści się w nim duzo więcej, ale wagowo też oczywiście jest różnica, a nie zawsze i wszędzie jest mi potrzebny cały komplet sprzętu.
Pozdrawiam,
Pieciek :)
:esystem::esystem2:

Raven_Design
22.08.10, 17:59
Ten plecak ma jeden pasek na skos.
Sprzęt Ci się powinien zmieścić. Przed zakupem plecaka, czy torby warto zobaczyć i przymierzyć, sprawdzić względnie wygodę.

Pozdrawiam.

Pieciek
22.08.10, 18:36
Czyli z plecaków 2szelkowych olka zostaje mi tylko ten duży PRO?, bo na stronie widzę tylko te 2 + kilka toreb

Raven_Design
22.08.10, 18:40
A koniecznie chcesz Olympus?

Pieciek
22.08.10, 20:24
Nie koniecznie, ale po tym co widzę w plecaku PRO wydaje mi sie, ze są dobrze zrobione. Miałem też kilka plecaków z allegro, ale to jeden sie rozerwał, w drugim przegródki latały jak mucha po pustej lodówce, wiec stwierdziłem ze najlepiej do aparatu olka będzie pasował plecak olka.. Chce w nim nosić tylko to co napisałem - e-3 + 12-60 + 50-200 + FL 50, wiec to nie musi byc coś wielkiego - wrecz przeciwnie.

dobas
22.08.10, 21:05
może w Lowepro uderzyć ?

Bo zwykłe plecak dwuszelkowy - ma jedną wade trzeba go zdejmować zeby coś z niego wyjąć
a to upierdliwe....

wprawdzie nie wiem jak to jest rozwiazane w plecaku Olympus Pro - bo może tez jakis patent jest, ale zwykły plecak na dwie szelki to w/g mnie nie jest przyjaciel fotografa :)

LowePro oferuje dwuszelkowy plecak Flipside ale ma jedną podstawową zaletę
nie trzeba go zdejmowac by cokolwiek z niego wyjąć..

Dla mnie zwykły plecak foto to nieporozumienie. Albo torba albo właśnie tego typu rozwiązanie
Zatrzymywanie się zdejmowanie plecaka żeby wymienić obiektyw - doprowadza mnie do pasji :)

nie wiem jak Ciebie

Pieciek
22.08.10, 21:16
No w moim przypadku plecak z 1 szelką, lub rozwiązania podobne nie mają sensu :)) bo plecak wisi mi na oparciu :)

https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=11036&d=1230998081

Ja to ten w środku na dole :) :D miedzy Jackiem a Cadmanem.
Niemniej jednak wozić ten duży plecak Pro, z dodatkowymi paskami do przypinania w pasie (które i tak mi się majtają po ziemi), to tak nie bardzo. Ewentualnie w dłuższe trasy i to nie "piesze", bo jak zakładam plecak z całym ekwipunkiem w środku, to troszke mi sie zmienia środek ciężkości i wóz mi dęba staje :D

Wiem, ze stawanie i kombinowanie zeby zmienić obiektyw doprowadza do pasji :D no ale w moim przypadku innej opcji nie ma - no chyba że wsadze sprzet pod bluze, ale e-3 z 50-200 pod zapiętym polarkiem wygląda conajmniej dziwnie :D a i nie daj Boże zaryje gdzieś przednimi kółeczkami i wylece z wozu, to polegne na sprzeciorze swoją wagą - szkoda go :D

dobas
22.08.10, 22:05
a flipside ?

Ma dwie szelki i pas biodrowy, na którym obracasz plecor..

nsi sie to jak najnormalniejszy plecak i obraca na pasie biodrowym


http://www.youtube.com/watch?v=DXCAMU2A2ws&feature=search

tez rozmiarówke masz do wyboru. Ja mam 400 ale to duże bydle. ale są i mniejsze

Pieciek
23.08.10, 07:32
faktycznie, z pasem biodrowym w tym plecaku niezły patent :) obracasz, otwierasz tylną klape i juz :) ale to dla "chodziaka" :) u mnie po prostu plecak wisi na oparciu wózka, wiec taki patent to aż za duzo, bo by się majtał po ziemi. Szukam najzwyklejszego plecaka bez udogodnień, bo nie nosze go na plecach :)) byle sprzęt był dobrze zabezpieczony a plecak nie siegał mi do ziemi (koniec oparcia wózka mam na wysokości powiedzmy chodziaka rozporka :D lub pasa)

Rafał Czarny
23.08.10, 08:28
Dobas, czy jest w tym plecaku miejsce na lapa? W opisie produktu nie znalazłem.

Pieciek
23.08.10, 09:10
Dobas, czy jest w tym plecaku miejsce na lapa? W opisie produktu nie znalazłem.

Rafał, nie sądzę, by było, sądząc po wymiarach:
Wymiary: 28 x 18 x 31 cm.

Pieciek
24.08.10, 14:55
No więc tak - zaryzykowałem, i zakupiłem ten plecaczek (w końcu jest jeszcze 10 dni na zwrot jak by co :) ), ale szczerze nie zamierzam go wcale zwracać. Plecak mieści:

e-3 z podpiętym 12-60,
50-200 bez osłony przeciwslonecznej, z uchwytem na statyw,
fl-50 w futerale
i jest jeszcze jedno miejsce tak powiedzmy na 50kę makro, albo na body e520

Kwestię szelek rozwiązano tak, że można zmontować albo jedną skośną, albo 2 standardowe. Ja dostałem pasek ze zmontowanymi dwoma szelkami - jest jeden długi pasek, na szczycie plecaka przeciągnięty pod szlufką i przypięty do tej szlufki od jej spodu na rzep i zatrzask. Oba końce na dole są przypięte do plastikowych kółeczek karabinkami.
Jak jest potrzeba zrobienia jednego paska na skos, to odpinamy karabinek, oraz zatrzask, wyciagamy pasek ze szlufki, i przypinamy jego jeden koniec po przeciwnej stronie z boku plecaka do dodatkowego oczka plastikowego na połowie wysokosci - i mamy plecak z 1 szelką na skos :) można jeszcze zrobić z tego torbę na ramie - wtedy odpinamy z kolei drugi karabinek z dołu plecaka, i przypinamy go do drugiego oczka plastikowego na połowie wysokości plecaka u jego boku - i mamy torbę na ramię :)
Plecak ma 2 zamki - do kieszeni głównej z przegródkami, i do kieszonki dodatkowej na klapie przedniej plecaka. W kieszonce z kolei jest kawałek siateczki, tak jak w dużym plecaku systemowym, a obok kieszonka z tego pomarańczowego materialu, wielkości większej komórki :)
Po otwarciu głównej komory z przegródkami na jej klapie są 2 kieszonki z siatki z zameczkami. A na samym wierzchu z zewnątrz następna kieszonka z siatki z zameczkiem, po prawej stronie plecaka z zewnątrz futerał na komórkę, a po lewej tak jak w dużym plecaku luźniejsza kieszonka z siateczki z gumką. Całość ma ciut ponad 30 cm wysokości i prawie 30 cm szerokości, natomiast głębokości trochę ponad 15 cm

Niestety kieszonki na laptopa brak, ale na upartego mozna wsadzić netbooka :)

Jak dla mnie rewelacja - w fotozakupach za 168 zł - może komuś się przyda mój opis :)


Pozdrawiam,
Pieciek