PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus e520 problem z wbudowaną lampą



Skraaj
21.08.10, 21:20
Witam, mam pewien problem z wbudowaną lampą w olku e520 - nie podnosi się. Wciśnięcie przycisku na obudowie nie powoduje wyskoczenia wbudowanej lampy błyskowej, jednak po przytrzymaniu przycisku pokazuje się menu lampy. Lampa powinna też wyskoczyć gdy jest za mało światła w trybie automatycznym ale też nie wyskakuje. Włączenie AF ILLUMINAT też nie pomogło i w dalszym ciągu nic. Chciałbym zapytać czy ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać albo czy po prostu ktoś wie co z tym fantem zrobić. Wolałbym żeby się obyło bez wizyty w serwisie szczerze mówiąc. Dodam też, że próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne - też nie pomogło.

Mirek54
21.08.10, 21:22
nie obejdzie sie bez serwisu

Skraaj
21.08.10, 21:25
Szkoda, liczyłem na inną odpowiedź. Dziękuję. Aparat mam jeszcze na gwarancji, czy wystarczy jeśli odniosę do sklepu sam korpus w jakimś opakowaniu zastępczym? Oryginalne opakowanie niestety zaginęło podczas przeprowadzki.

//EDIT - Jeśli stwierdzą, że uszkodzenie powstało z mojej winy to ile orientacyjnie może mnie ta naprawa kosztować? Zastanawiam się po prostu czy nie wyjdzie taniej uzbierać na lampę zewnętrzną.

Mirek54
21.08.10, 21:44
Odnosisz do sklepu tam gdzie kupiles-kladziesz na lade,pokazujesz paragon i mowisz,ze popsuty.Bynajmniej ja bym tak zrobil.Sklep niech se pakuje w co chce-ma na to dwa tygodnie.Przychodzisz za dwa tygodnie i odbierasz aparat,jesli nie ma to bierzesz kase.Punkt.

kristof1979
21.08.10, 21:57
Skonsultuj się z infolinią Olympusa.
Tam tobie doradzą czy korzystać z gwarancji czy z ustawy .
Ale myślę ze z ustawy będzie w tym momencie lepiej.

rzezniol
22.08.10, 14:12
nie wiem na 100% jak jest wykonany system zwalniania w e520 bo nigdy tego body nie trzymalem w reku ...

Ale jak jest na zaczepie elektromagnetycznym jak w e500 to zanim nacisniesz przycisk zwalniania docisnij lampe do body ... w moim e500 mialem kiedys taka sytuacje ze ziarenko piasku weszlo mi na zaczep i nie mial sily zwolnic lampy.
Po docisnieciu lampy do korpusu i nacisnieciu przycisku zwalniaia dalo rade ...

Jak nie pomoze to raczej bez serwisu sie nie obejdzie ...

Pozdro