PDA

Zobacz pełną wersję : Awaria FL50R



obi
12.08.10, 20:26
Witam.
Jakąś godzinę temu upadła mi lampa, jutro wieczorem wyjazd- czy mogę coś jeszcze zrobic? Sytuacja wyglada tak, ze lampe kupowałem używaną, pewnie nie znajdę dowodu zakupu, w sumie to chyba nieważne bo jest już dawno po gwarancji. Cała automatyka działa, nie ma żadnych pekniec itp, niestety lampa nie błyska...
Mieszkam w Łodzi.
Co dokładnie mogło się stac? Gdzie w Lodzi moge oddac lampe, zeby w ciagu tygodnia mi ja naprawili, i ile może to kosztowac?

Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.

MicSzu
12.08.10, 21:05
Zapewne problem tkwi w palniku, bo tak najczęściej kończą się tego typu upadki. Koszty nie wiem jakie i gdzie możesz oddać do serwisu ale poszukaj w necie to napewno coś znajdziesz;)

obi
12.08.10, 22:43
No właśnie zastanawiam sie gdzie w Lodzi cos takiego monzna naprawic -w necie nic nie widac:/

MichalS
13.08.10, 12:05
Mogła pęknąć rurka palnika, ale zdarza się, że odpadają kabelki łączące palni z elektroniką. Można zaryzykować i poprosić jakiegoś lepszego serwisanta GSM o zaglądnięcie do środka.

nyny
29.08.10, 20:28
No i mnie sie cos podobnego przytrafilo tyle ze z FL50.
Sytuacje mam troche inna.
Mianowicie u mnie raz dziala pieknie pali kiedy trza by po pewnym czasie nie blyska. Wszystko pracuje, wyswietla, zmienia ogniskowe, zmienia tryby ale nie pali. Nawet test nie dziala. Czasami za ktoryms razem test odpali blysk. Po pewnym czasie ni z tego ni z owego lampa dziala.
Rowniez lampa nigdzie nie upadla i sprawdzane na 3 roznych kompletach eneloopow. Oczywiscie lampa po gwarancji.

Kolega zeby bylo smieszniej ma identyczny problem ze swoja FL36R tyle ze u niego wogole nie pali (moze raz na jakis czask)- ale on ma sprawe jasna ma gwarancje:)

Jest gdziesz moze w Bydgoszczy lub w polsce ktos kto sie tym zajmuje, czy od razu slac do olego serwisu - i jaki koszt (pewnie ryczalt) takiej uslugi moze wyniesc w moim przypadku?
pozdro

EDIT: o dziwo znalazlem w moim baizlu papiery i tak mam pudelko, etui skorzane, instrukcje w jezyku englisz, nawet gwarancje (niestety nie podbita) i o dziwo paragon zakupu w sklepie fotoSENSE.co.uk i data paragonu 13/04/2009 wiec panowie i panie jak wyglada sprawa gwarancji itd?
pozdro

nyny
30.08.10, 19:14
No i po dzisiejszej rozmowie z mila pania w Olympusie. Jutro leci lampa na gwarancji do serwisu:)
Znaczy sie kupione w europie gadzety maja 2 letnia gwarancje po warunkiem posiadania karty gw. i paragonu:)
pozdro

obi
28.09.10, 19:25
Zazdroszcze:)

Ja dzis doslalem kolejna odpowiedz z Jacobsa (ich serwisanci nie umieli jej naprawic, powiedzialem zeby wyslac do Olympusa -kolejne £15).
Lampe mi naprawia za jedyne £203 :shock:
"work required: repair electronic system"
...

Nie znam sie na tym, ale myslalem ze elektornika moze sie zepsuc od zalania, zwarcia... To byl zwykly upadek- myslalem ze to jakas drobna usterka mechaniczna, moze cos sie poluzowalo itp...
Masakra- przeciez za taka cene to bede mial nastepna.

Czy macie jakies sugestie?
Mieszkam w Birmingham, ale w razie potrzeby moge lampe przeslac do Pl

Pzdr

nyny
28.09.10, 19:43
No nie wiem jak cie pocieszyc.. Moja juz dawno wrocila z wymienionym palnikiem i dziala wysmienicie.. W miedzyczasie jeszcze siadly dwie fl36r i tez pojechaly, tylko do wszystkich mialem komplet papierow etc. i jak wrocily to blyskaja jak szalone. Moze zapytaj o wycene w OLKU albo w OK SERWIS: http://www.okserwis.com.pl/sklep/index.php?option=com_content&view=article&id=12&Itemid=2 pozdro