PDA

Zobacz pełną wersję : E-330 i samoczyne czyszczenie matrycy



Ernesth
12.08.10, 09:14
Witajcie!
Mam problem z moim E-330. Samoczynnie i nieregularnie włącza się czyszczenie matrycy. Praktycznie ciężko zrobić kilka zdjęć po kolei bo przerywa. Próbowałem z różnymi obiektywami i jest tak samo. Często dzieje się tak przy zmianie trybów fotografowania albo przy dotknięciu przełącznika ON/OFF
Aparat ostatnio nie zamókł ani nie był uderzony.
Miał ktoś z Was podobne "wypadki".

Adamss68
12.08.10, 09:28
A wyłączałeś w menu, opcję czyszczenia przy każdorazowym uruchomieniu?Efekt jest ten sam?

romek1967
12.08.10, 09:32
Przyczyną może być iskrzenie na wyłączniku ON/OFF, czyszczenie matrycy włącza się przy wyłączaniu. Proponuję serwis i wymianę wyłącznika lub próbę jego naprawy.

Ernesth
12.08.10, 10:35
A wyłączałeś w menu, opcję czyszczenia przy każdorazowym uruchomieniu?Efekt jest ten sam?
Z tego co się orientuję to E-330 czyści tylko przy włączaniu aparatu. Przynajmniej w menu nie znalazłem opcji wyłącznie czyszczenia.

Adamss68
12.08.10, 15:23
Nie miałem do czynienia ze starszymi modelami Olka,w nowszych jest możliwość wyłączenia czyszczałki.Chciałem drogą eliminacji wykluczuć samo czyszczenie(jako uszkodzone),a tak to Romek ma rację,albo uszkodzeniu uległo co innego:|.Sprzęt po gwarancj,zapytaj serwisu, ile taka naprawa może kosztować.

dog_master
12.08.10, 15:41
W E-330 z tego, co pamiętam, chyba takiej opcji nie ma.

A serwisu nie ma co pytać, są przecież cenniki ryczałtowe. Jeśli już to możesz zapytać w OK Serwis. Ale z tego, co ostatnio mówili, Oly coś im części nie przysyła, więc naprawa może potrwać jeśli coś będzie do wymiany... (Moja E-330stka właśnie u nich leży ;))

Syd Barrett
12.08.10, 15:45
Nie miałem do czynienia ze starszymi modelami Olka,w nowszych jest możliwość wyłączenia czyszczałki.

w których modelach?
ja też obstawiam, że to styki.

Ernesth
12.08.10, 16:49
Wyjąłem baterię i chyba z tysiąc razy włączałem i wyłączałem i kręciłem kółkiem trybów. Chciałem przetrzeć w ten sposób trochę styki i może faktycznie podziałało bo jak chcę, żeby się włączyło czyszczenie to się nie włącza. Zobaczę na dłuższym użytkowaniu. Nie chcę zapeszać.

romek1967
12.08.10, 17:24
A tak dla formalności - chodzi o odgłos "trr-trr" który wydaje z siebie body? czy o miganie diody SSWF?

Jack
12.08.10, 20:54
A tak dla formalności - chodzi o odgłos "trr-trr" który wydaje z siebie body? czy o miganie diody SSWF?E-330 nie robi "trr-trr", więc pewnie powyższa kwestia dotyczy migotania diody:wink::grin:
Pozdrawiam
Jack

kowalikster
12.08.10, 22:21
No właśnie - trrr trrr. Mój e510 robi tak od samego początku - o co w tym chodzi? :twisted:

romek1967
12.08.10, 22:23
No właśnie - trrr trrr. Mój e510 robi tak od samego początku - o co w tym chodzi? :twisted:

o włączoną stabilizację

Ernesth
12.08.10, 22:26
A tak dla formalności - chodzi o odgłos "trr-trr" który wydaje z siebie body? czy o miganie diody SSWF?
Dioda migała i na ekraniku pojawiał się motyw matrycy czyszczenia matrycy - taki standardowy. Ale zauważyłem jeszcze, że rusza obiektywem tak jak przy wyłączaniu aparatu. Z tym, że odkąd "pojeździłem" wyłącznikiem i kółkiem trybów w celu oczyszczenia styków ani raz mi się nie włączyło.

absolon
30.08.10, 23:18
Witam,

Dawno nie zaglądałem aż dzisiaj przychodzę z podobnym problemem.
Ostatnio bowiem mam tak samo jak Ernesth. Włączam i po chwili "restart" - logo, miga dioda od czyszczenia i git. Nie ma reguły, czasami kilka razy czasami przez tydzień ani razu.
Pokręcę trochę jak radzicie zobaczymy. Takie fajne body, nie mam potrzeby wymiany na nic nowego :)