PDA

Zobacz pełną wersję : druga kurtyna "nie halo"?!



kasiulap
5.08.10, 21:55
Ma może ktoś koncepcje dlaczego metz 48 nie ma aktywnej funkcji drugiej kurtyny? Według instrukcji po przyciskaniu przycisku SELECT powinien pojawić sie napis REAR, a tu nic...co mozna poradzic na ten laicki problem? :roll:
Dodam, ze podlaczalam lampe pod e-510 i e-410

dobas
5.08.10, 21:57
a nie jest to kwestia ustawien w aparacie ?
bo to aparat wysyla sygnal i decyduje kiedy lampa ma walnąć

oczko
5.08.10, 21:57
ustaw tryb błysku w body i po sprawie ;)

pozdrawiam

ps. byli szybsi :P

Raven_Design
5.08.10, 21:59
A "na aparacie" masz też ustawioną synchronizacje na druga kurtynę?

PS 2:Byli...

kasiulap
5.08.10, 22:05
no właśnie zapomniałam dodać, że to ustawienie już jest(SLOW2), więc to musi być coś innego...

dobas
5.08.10, 22:08
a jak w body masz slow 2 i czas na manualu ustawisz na przyklad 3 sekundy to blysk wyzwala od razu czy od razu jest delikanty blysk a po 3 sek masz mocniejszy ten wlasciwy ?


czy tylko na poczatku blyska?

kasiulap
5.08.10, 22:12
no przy 3, blysnelo 2 raz, ale w takim razie jak to sie ma do menu aparatu? skoro instrukcja swoje a lampa swoje? i jak to wyglada przy ciut krotszych czasach?

dobas
5.08.10, 22:19
powinno wyglądać tak samo
najpierw jest takie delikatne walnięcie przy naciśnięciu spustu a błysk konkretny jest na koniec czasu naswietlania

Nie mam jak sprawdzic bo mam wyzute baterie do cna od lampy ale z tego co pamietam w FL36 tak to jest pomyślane

na krótkich czasach nawet nie czuć ze błysk jest na druga kurtynę
dopiero na długich to widać

ale to tak na czuja odpisuje bo jak napisałem nie mam paluszków do lampy teraz w domu bo rozładowane :)

kasiulap
5.08.10, 22:23
no dopiero przy 1/10 widać jakieś "delikatne" rezultaty, ale musiałam się przy tym namachać aparatem :wink:

Rafał Czarny
5.08.10, 22:31
no dopiero przy 1/10 widać jakieś "delikatne" rezultaty, ale musiałam się przy tym namachać aparatem :wink:

Ano, tak to działa. Żeby zobaczyć rezultaty musisz wyłapać sporo światła zastanego. Czyli dać długi czas. Jeśli fotę zdominuje błysk to nie ma znaczenia na którą kurtynę synchronizacja jest nastawiona. I tak błysk zamrozi scenę.

Ja mam w aparacie ustawioną na sztywno synchro z drugą lamelką.

dobas
5.08.10, 22:40
druga kurtyna ma sens przy dłuższych czasach raczej.

ale to czy błysk bedzie na drugą urtyne ustawiasz z poziomu body.

:)