PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat do 1000 zł - prosze o porady



Zgubcia
5.08.10, 15:40
ROdzice zgodzili mi się zrobić prezent na 18 urodziny i kupić aparat cyfrowy.. Mój budżet jest określony bo rodziców stać żeby maksymalnie na mój prezent wydać do 1000 zł.. Bardzo bym chciała jakąś nieskomplikowaną lustrzankę ale liczę się ze za tą kwotę raczej nie kupie jej..
W aparacie który chciałabym kupić bardzo zależy mi na wizjerze , w miarę dobrej matrycy i szybkiej migawce. (w moim starym aparacie czas reakcji od naciśnięcia na przycisk do zrobienia zdjęcia był dosyć duży , przez co wiele "chwil" mi uciekało... )
na ilości pixeli mi nie zależy, powiem szczerze, bardzie na ostrości zdjęcia i uchwyceniu tej "chwili".. Możecie coś poradzić...? i podaj nazwy aparatów jakie byście mi polecili...?

qbic
5.08.10, 15:53
W tej cenie to raczej używana lustrzanka.
Na twoim miejscu skierowałbym się w stronę Pentaxa.

Zgubcia
5.08.10, 15:55
rozważałam tą opcje.. ale nasuwa się pytanie . "jaka", jaka była by połączeniem tych wszystkich opcji.?

qbic
5.08.10, 15:57
Kazda lustrzanka współczesna spełni twoje oczekiwania (zakładam ze masz jakiegoś kompakta).

Propozycja:

Pentax K-m + kit

HrabiaMiod
5.08.10, 16:04
Zdecydowanie. Nie ma większych różnic. Weź tą która jest najładniejsza i która najfajniej leży Ci w ręce, odpowiada rozmiarami. Jak pofotografujesz rok, to będziesz wiedzieć jakiego aparatu potrzebujesz.

Zgubcia
5.08.10, 16:04
tak:) a jakaś taka która ty byś mi polecił.?

HrabiaMiod
5.08.10, 16:09
Olympus e400/410/510 i obiektyw 14-45 lub 14-42 ? e410 nawet sam mogę Ci sprzedac.
Pentax (nie pamiętam oznaczeń)
Canon 350d/400d/1000d
Nikon d40/d50/d60...
Sony (też nie znam ;d)

Generalnie wszystko będzie fajne : ) Obejrzyj je sobie w internecie, Media Markcie i kup : ) A co lubisz fotografować?

Karol
5.08.10, 16:11
Jakby niewiele przekroczyć budżet, można już coś kupić z lustrzanek. Olek E-420 z kitem (tym lepszym 14-42) w gazetce jednej z sieci, którą mam pod ręką kosztuje 1111zł, wybór fajny, szkoda, że nie ma stabilizacji. Za podobne pieniądze można kupić któreś Sony z kitem. Sprzęt używany jest warty rozważenia, na pewno wspomniany Pentax, z Olków spokojnie można kupić E-510/520 z kitem, nawet dwoma. Sprzęt używany to pewne ryzyko i dyskomfort, dobrze by byo jakby ktoś zorientowany pomógł w zakupie. Na pewno warto brać pod uwagę aparaty jeszcze na gwarancji, warto też pamiętać, że w Olympusach można sprawdzić "przebieg" migawki.

Rafał Czarny
5.08.10, 16:20
...warto też pamiętać, że w Olympusach można sprawdzić "przebieg" migawki.

W nikonach też można.

Karol
5.08.10, 16:23
W nikonach też można.
Dobrze wiedzieć, w sumie nigdy mnie to nie interesowało. W Canonach z kolei, chyba może to stwierdzić serwis?

Rafał Czarny
5.08.10, 16:31
Dobrze wiedzieć, w sumie nigdy mnie to nie interesowało. W Canonach z kolei, chyba może to stwierdzić serwis?

Jeszcze łatwiej się sprawdza niż w Olkach. Wystarczy otworzyć jpga w programie Opanda Exif i na końcu podana jest liczba klapnięć lustrem.

kowalikster
5.08.10, 18:24
W Canonach ponoć jakimś softem można to spr ale chyba się to różni od odczytów w serwisie. Wiedza ma bazuje na info z aukcji Allegro - ale jakoś nigdy w to nie wnikałem.

HrabiaMiod
5.08.10, 22:21
Jak szukałem kiedyś 5dmarkI, to odczyt był możliwy jedynie w serwisie na Żytniej w Wawie. Nie wiem jak z amatorskimi puszkami.

dobas
5.08.10, 22:38
Jak inni

W zadnej lutrzance nie będziesz miec opóźnienia od naciśnięcia spustu do zrobienia zdjęcia.

znajdź to co się łapie w cenie - przedmówcy podali wcześniej

i wybierz to co najbardziej Ci się podoba
Czy wybierzesz sony Nikona Canona Pentaxa czy Olympusa z tej samej półki cenowej - bedziesz zadowolony.

Za jakiś czas jak wsiąkniesz w fotografie" zaczniesz czuć czego potrzebujesz :)

moose
6.08.10, 13:25
...


Za jakiś czas jak wsiąkniesz w fotografie" zaczniesz czuć czego potrzebujesz :)

I wtedy zaczną się schody....

S4INT
6.08.10, 13:32
W zadnej lutrzance nie będziesz miec opóźnienia od naciśnięcia spustu do zrobienia zdjęcia.


Offtopowo:
W porównaniu między kompaktem a lustrzanką to na pewno, ale między różnymi lustrzankami są często naprawdę duże różnice - np Fuji S5 a D700, albo D700 a D3 (chociaż tu może za sprawą innego aku, osobiście mam wrażenie, że aparat inaczej się zachowuje na en-el4).

Nie-offtopowo:
Kup cokolwiek, wszystko będzie super w porównaniu do kompakta.

Zgubcia
6.08.10, 17:01
A co myślicie mam na oku te 4.. który z nich byłby najlepszyy.???

-Fuji FinePix S2500HD,
-Fuji FinePix S2000 hd,
-Fuji FinePix S1800.
-Kodak EasyShare Z981 IS.

Spotkaliście sie z którymś z tych aparatów.? jakie wasze odczucia, wrażenia.?

qbic
6.08.10, 17:05
Nie polecam takich wynalazków, to są aparaty dla niedzielnych pstrykaczy albo rodzinki która jedzie na wakacje.

kurokial
6.08.10, 18:45
A co myślicie mam na oku te 4.. który z nich byłby najlepszyy.???

-Fuji FinePix S2500HD,
-Fuji FinePix S2000 hd,
-Fuji FinePix S1800.
-Kodak EasyShare Z981 IS.

Spotkaliście sie z którymś z tych aparatów.? jakie wasze odczucia, wrażenia.?

Same kompakty celuj w lustrzanki! Nowy kompakt za 1000zł nie da Ci tyle frajdy co używane lustro za 1000zł nie mówiąc o jakości..

HrabiaMiod
6.08.10, 18:59
Zgubcio. Kup lustrzankę. Nawet taką, która ma 5 lat. Ale lustrzankę. Te kompakty nie są dużo lepsze niż aparat który posiadasz. Za 1000zł to chyba coś używanego. Możesz choćby i kupić jakiegoś półrocznego Olka/Nikona/Canona/Pentaxa/Sony. Ale nie kompakt.

Adamss68
6.08.10, 20:51
http://allegro.pl/item1172813176_supercena_panasonic_dmc_l10_nowy_gw arancja.html
Dokupisz kita i trzaskaj foty!

HrabiaMiod
7.08.10, 15:28
Albo choć i coś takiego:

http://allegro.pl/item1178890193_canon_eos_350d_obiektyw_gwarancja_f aktura.html resztę przeznacz na zakup jakichś fajnych manualnych szkiełek i przejściówki canon-m42.


Każda lustrzanka będzie lepsza niż jakikolwiek kompakt.

dobas
7.08.10, 16:45
I wtedy zaczną się schody....

schody i topienie kasy... :)

Kaz de Wro
7.08.10, 17:28
W Canonach ponoć jakimś softem można to spr ale chyba się to różni od odczytów w serwisie. Wiedza ma bazuje na info z aukcji Allegro - ale jakoś nigdy w to nie wnikałem.

W przypadku modeli Canonie 1D, do sprawdzania licznika zdjęć służy programik:
1dcount.exe, do ściągnięcia z neta. Program wymaga podania konkretnego zdjęcia (jpg lub RAW) i dokonuje odczytu.
Podaje:
- actuation count
- raw tag data in hex (?)
Myślę, że podobne programy są dostępne dla innych modeli.

Karol
7.08.10, 17:33
Przykładowo CZEMUŚ TAKIEMU (http://allegro.pl/show_item.php?item=1180603370) można by się było przyglądnąć. Świetny aparat do nauki fotografii i nie tylko. Matryca Kodaka, piękne kolorki. Dwa obiektywy pokrywające bardzo przyzwoity zakres, w tym jaśniejszy 40-150.
To tylko przykładowa oferta, sporo ostatnio fajnych aukcji na Allegro.