PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przygotować samostartującą prezentację



domadm
2.08.10, 17:06
Witajcie
Chciałbym postawić komputer wyświetlający prezentację reklamową, który po starcie automatycznie zacznie "nadawać" wybrany zestaw slajdów i napisów. Jak to najprościej zrobić?

Pierwszy do głowy przyszedł mi PowerPoint (lub Impress z OpenOffice), w którym łatwo można przygotować prezentację, tylko czy da się ją otworzyć po uruchomieniu Windowsa na cały ekran?

A może jakieś inne narzędzia?

taztaz
2.08.10, 17:08
MZ najlepiej zrobić coś w rodzaju płyty dvd czyli filmu .

mamut
2.08.10, 17:43
Jakiego masz Office'a? W 2007 masz coś takiego jak zapis pokazu który zawsze otwiera się w trybie pokaz slajdów. Wrzucasz później taki plik do autostartu i jazda :)
Masz jeszcze takie rozwiązania http://download.chip.eu/pl/PowerPoint-Slide-Show-Converter_878025.html
Robisz wygaszacz z prezentacji i czas bezczynności ustawiasz na minimalny.

Maestro1984
2.08.10, 22:36
...masz coś takiego jak zapis pokazu który zawsze otwiera się w trybie pokaz slajdów. Wrzucasz później taki plik do autostartu i jazda :)...


Chyba najprostszy sposób - po prostu zapisujesz plik jako "pokaz slajdów programu PP" (rozszerzenie .pps). Pytanie tylko czy chcesz żeby to leciało ciągle w kółko i nie było możliwości wyłączenia np bez podania hasła, czy też ma się po prostu raz wyświetlić i już...

kowalikster
2.08.10, 23:09
Wygaszacz ekranu który włącza się od razu po starcie systemu :D

domadm
2.08.10, 23:45
Dzięki za sugestie.
Mam Office 2010 (kobyła jedna, grrr) i póki co spróbuję z .ppsx które otwierają się od razu w trybie pokazu.

Jak nie pójdzie, to poszukam toola do konwersji na exe.

kowalikster
2.08.10, 23:53
Najprościej będzie właśnie z PPS(X).
Ewentualnie mam gdzieś soft (znajdziesz tego pełno w sieci), który robi z PPSów SWFy - wtedy można odpalać flasha w osobnym playerze albo w przeglądarce.