PDA

Zobacz pełną wersję : Czarno białe zdjecie



karah
1.03.07, 23:42
Witam!
zakupiłem dzisiaj Olympysa Fe 210 i mam problem ...
ze zrobieniem czarno-bialego zdjecia...
nigdy wczesniej nie spotkalem sie z takim czyms
nawet w instrukcji nie ma zadnych wskazowek do zrobienia takiego zdjecia
liczę na Panstwa pomoc...
pozdrawiam!

suchar
1.03.07, 23:46
A co dokladnie sie dzieje? Nie mozesz przelaczyc w tryb B&W, czy co? Napisz, o co chodzi, bo malo informacji dales w pierwszym poscie... Jesli dobrze rozumiem, to chyba chodzi o to, ze nie wiesz jak zrobic takie zdjecie. Ale w czym dokladnie jest problem?
Pzdr

karah
1.03.07, 23:52
wlasnie mam problem z trybem<B&W> nie wiem jak sie przelaczyc

suchar
1.03.07, 23:57
wlasnie mam problem z trybem<B&W> nie wiem jak sie przelaczyc\

Nie wiem, jak to jest w kompaktach, ale ja w moim E330 mam na LCD pozycje , gdzie zmienia sie barwy na zdjeciach. Mozna przelaczac na "Natural", "Vivid", "Monotone"-to jest B&W, '"Sepia" i "Muted". Poszukaj takiej opcji, moze w komapktach jest tak samo. Jesli masz angielskie menu, to B&W bedzie sie nazywalo "Monotone".
Pzdr

karah
1.03.07, 23:59
właśnie w tym problem że nic takiego nie ma
juz nie wiem co mam robic
ale dzieki na info !

suchar
2.03.07, 00:01
Prosze :) Mam nadzieje, ze choc troche pomoglem. Sluchaj, a czy mozesz gdzies przelaczac z Natural na Vivid? Moze napisz, jakie masz opcje na ekranie LCD do przelaczania, moze gdzies pod ktoras sie to kryje.

aga_piet
2.03.07, 00:11
W kompakcie raczej nie ma takiej opcji (przynajmniej w moim) Możesz zrobić B&W robiąc kopię ze zdjęcia będąc w trybie podglądu. Wchodzisz w menu i u góry masz przycisk "edit" - tam jest opcja Black&white. Czyli zmieniasz nie przed zrobieniem zdjecia a po.

willow32
2.03.07, 09:23
Rób zdjęcia w kolorze a na b&w zmieniaj w komputerze.

pozdrawiam

west73
2.03.07, 10:14
Rób zdjęcia w kolorze a na b&w zmieniaj w komputerze.

Dokładnie, w komputerze masz pełną kontrole nad przeróbką, możesz kontrolować biele i czernie, po przeróbce w aparacie uzyskasz szare zdjęcie B&W typowe dla fotografii cyfrowej.
Poprostu zapomnij o zdjęciach B&W z aparatu :). Pozdrawiam

kali999
2.03.07, 15:43
Nie możesz znaleźć przełączenia na funkcje czarno białe, bo ten aparat takowej nie posiada. ;)