PDA

Zobacz pełną wersję : e-510 nie wyświetla zdjęć



jusstyna
25.07.10, 00:34
Witam,

Dzisiaj e510 się zbuntował, nagle podczas sesji przestał działać przycisk play, nie pokazuje zrobionych zdjęć. Nie pomógł ani reset, ani format karty (myślałam, że to może wina karty, np któreś zdjęcie się źle zapisało przez co nie pokazuje nic), zmiana karty na inną też nie rozwiązała problemu.
Aktualnie 510 leży sobie bez baterii, planuję go tak zostawić na noc, a potem, jak to nie pomoże to może upgrade firmware, ale chyba mam najnowszy...
Macie jakieś jeszcze propozycje?
Justyna

Nemo5576
25.07.10, 08:38
A zdjęcia w ogóle się zapisują? Menu, trzecia zakładka od góry (oznaczona prostokątem z trójkątem w środku) i wybierasz pierwszą zakładkę. Powinnaś móc przejrzeć fotki.

jusstyna
25.07.10, 10:37
A zdjęcia w ogóle się zapisują? Menu, trzecia zakładka od góry (oznaczona prostokątem z trójkątem w środku) i wybierasz pierwszą zakładkę. Powinnaś móc przejrzeć fotki.

Owszem, ale to nie rozwiązuje problemu. Zdjęcia widać, ale nie można ich ani skasować, ani za pomocą przycisku info wyświetlić parametrów...

Pozostawienie bez baterii na noc nie pomogło.
Aktualizacja firmware też jest problemem, mam najnowszą wersję, ale i tak nie mogę pobrać ze strony olympusa softu...

Justyna

nyny
25.07.10, 11:33
Jak masz najnowsza to sproboj zrobic downgrade (bylo gdzies na forum jak to zrobic wiec poszukaj) do wczesniejszej wersji. Potem mozesz ewentualnie w kazdej chwili sobie upgrade zrobic.
Skombinuj inna karte i sproboj, sprawdzic tez mozesz jak z innym rodzajem kart bedzie sie zachowywal aparat.
Jesli to wszystko sie wyczerpie to pozostaje tylko serwis.
pozdrawiam

EDIT:

Bo chyba nie przelaczyl sie Tobie w karcie pstryczek na blokade karty?

kowalikster
25.07.10, 13:24
A czy próbowałaś resetować aparat?

nyny
25.07.10, 13:35
A czy próbowałaś resetować aparat?

Byl robiony;)


...Nie pomógł ani reset, ani format karty...

pozdro

kowalikster
25.07.10, 14:13
Rzeczywiście jakoś to przeoczyłem.

Nemo5576
25.07.10, 14:56
Owszem, ale to nie rozwiązuje problemu. Zdjęcia widać, ale nie można ich ani skasować, ani za pomocą przycisku info wyświetlić parametrów..
Jeśli jedyne co się dzieje to brak reakcji na jeden przycisk to na 99% problem jest z przyciskiem. Jak dla mnie tylko serwis został :(

jusstyna
25.07.10, 15:09
Hmm, niezupełnie tylko jeden przycisk nie działa.
Nie działa przycisk do wyświetlania zdjęć, to się zgadza, ale jeśli wejdziemy w podgląd przez menu, wtedy okazuje się, że nie można wykonać żadnej operacji na podglądanym zdjęciu, nawet powiększyć, skasować ani obejrzeć info do zdjęcia.

Problem występuje i na karcie CF i XD.

Właśnie szukam jak zrobić downgrade, ale chwilowo ciężko mi idzie.

BTW, teoretycznie jeszcze jakieś 2 może 3 tygodnie aparat jest na gwarancji, ale nie mogę znaleźć karty gwarancyjnej... :-x

Nemo5576
25.07.10, 16:30
Jak ja wejdę w podgląd przez menu to też nie mam możliwości wyświetlenia histogramu etc. Ja bym tej karty gwarancyjnej szukał :|

jusstyna
25.07.10, 22:06
Downgradu nie zrobiłam, bo nie znalazłam jak, ale za to znalazłam gwarancę, więc olek jutro jedzie w podróż do serwisu, jeszcze załapie się na naprawę gwarancyjną :)

kowalikster
25.07.10, 22:17
Dowód zakupu też przygotuj.

jusstyna
25.07.10, 22:35
Jest już spakowane ksero faktury zakupu :)

jusstyna
9.08.10, 11:31
Hmm, wszyscy tu chwalicie serwis Olympusa, a ja mam chyba ewidentnego pecha. Lustrzanka wróciła po 2 tygodniach z serwisu, wyczyszczona, wyregulowana i sprawdzona jak pisało na potwierdzeniu naprawy, ale... guzik jak nie działał tak nie działa nadal... Dzisiaj będzie odesłana znów, tym razem jako reklamacja naprawy.

photoo
9.08.10, 20:47
Hmm... reklamacja naprawy, tez tak mialem, ale potem juz bylo dobrze:)