PDA

Zobacz pełną wersję : E-510 pęknięty wizjer(szybka)



boosterek
19.07.10, 14:37
mój aparacik ucierpał po imprezie w Poznaniu i wygląda to tak jak na zdjęciach, da sie to jakoś bezboleśnie wymienić?
wszystko działa, i właściwie jak robie fote to niemal to jest niewidoczne, ale jak patrze na aparat z daleka to mi sie to nie podoba ;[
http://img571.imageshack.us/img571/2623/pagebc.jpg

m_kola
19.07.10, 15:20
Kup sobie ME-1. Zyskasz sprawną i troszkę lepszą szybkę ;)

luc4s
19.07.10, 15:40
Tyle, że w E510 muszla nie jest z szybką, jej wymiana nie wymieni szybki, bo ona jest częścią korpusu.

m_kola
19.07.10, 15:42
Tyle, że w E510 muszla nie jest z szybką, jej wymiana nie wymieni szybki, bo ona jest częścią korpusu.
Achh.. racja, mój błąd! W takim razie... upss.. Serwis?

boosterek
19.07.10, 15:57
No kurcze gwary nie mam, Nawet nie wiem gdzie taki serwis u mnie w pobliżu (kędzierzyn-koźle) jest.. Ile serwis by sobie za to mógł wziąć?


szybka wygląda chyba na przyklejoną, muszle mogłem sciągnąć do zdjęc ale i tak puche trzeba by rozkręcić do wymiany tego ;/..

luc4s
19.07.10, 17:14
Szukaj jakiegoś nieautoryzowanego serwisu, bo w oficjalnym Ci się nie opłaci naprawa.

kojut
19.07.10, 19:55
No kurcze gwary nie mam, Nawet nie wiem gdzie taki serwis u mnie w pobliżu (kędzierzyn-koźle) jest.. Ile serwis by sobie za to mógł wziąść?


szybka wygląda chyba na przyklejoną, muszle mogłem sciągnąć do zdjęc ale i tak puche trzeba by rozkręcić do wymiany tego ;/..Jak masz trochę zdolności manualnych to powinieneś zrobić to sam. 4 śrubki są pod muszlą i po ich odkręceniu schodzi sam ten element z szybką i regulacją dioptrii. Największy problem jest chyba ze zdobyciem tej szybki.

boosterek
19.07.10, 20:55
Jak masz trochę zdolności manualnych to powinieneś zrobić to sam. 4 śrubki są pod muszlą i po ich odkręceniu schodzi sam ten element z szybką i regulacją dioptrii. Największy problem jest chyba ze zdobyciem tej szybki.


dało by sie u szklarza takie coś wykroić? szybka nie musi być idealna, albo plastikowa? bo wizjer też do najlepszych nie należy w tym modelu ;[

Nie przeszkadza mi ten stłuczony wizjer wogóle, no ale głupio sie chodzi z takim aparatem, wszyscy obczajają i wogóle :D

Slawec
19.07.10, 21:26
zadzwoń, lub prześlij te fotki tu :

http://www.fotonaprawa.com/

myślę że powinni ci wycenić na ,,gębe":wink: lub z fotek, w sumie wszystko jasne co się stało (ja dziś wysłałem do nich ZD 70-300, w serwisie olka zryczałtowany koszt naprawy ponad sześćset)


pozdrawiam !

irek50
19.07.10, 23:37
Jeśli da się wyjąć zbitą szybkę to zamów podobną u optyka ze szkła zerowej lub minimalnie minusowej dioprii. Szlifowanie do prostokąta nie jest problemem...

maj0nez
20.07.10, 00:21
mój aparacik ucierpał po imprezie w Poznaniu i wygląda to tak jak na zdjęciach, da sie to jakoś bezboleśnie wymienić?
wszystko działa, i właściwie jak robie fote to niemal to jest niewidoczne, ale jak patrze na aparat z daleka to mi sie to nie podoba ;[
http://img571.imageshack.ugebc.jpg

Po mojemu ładnie wygląda, zawsze możesz użyć LV :)
tylko że jest to bardzo ciężkie w użytkowaniu.
Pozdrawiam

Adrian
20.07.10, 09:37
Idź za radą Irka. Szkiełko ci optyk wytnie. Możesz nawet pokusić sie o AR. Wymienisz sam.

boosterek
20.07.10, 11:52
Jeśli da się wyjąć zbitą szybkę to zamów podobną u optyka ze szkła zerowej lub minimalnie minusowej dioprii. Szlifowanie do prostokąta nie jest problemem...


Jak to mam doszlifować?

jakieś okulary w domu sie znajdą do rozbiórki, chociaż chyba +0,25 lub +0,5 ale z tego co wiem korekcją w body dało by sie to zniwelować..
ale są plastikowe

irek50
20.07.10, 13:06
Sam nie doszlifujesz ... Zamów u optyka szkło i szlifowanie wg wymiarów --zanieś aparat , niech sam zmierzy... (optyk powinien wybrać jak najmniejsze szkło, aby było taniej <mniej szlifowania> Być może dałoby się doszlifować jakiś filtr UV z powłokami antyodblaskowymi -- nie chodzi tutaj o UV, ale o powłoki (minimalnie większa klarowność obserwowanego obrazu)...--pozdrawiam

Adrian
20.07.10, 13:25
Jak to mam doszlifować?

jakieś okulary w domu sie znajdą do rozbiórki, chociaż chyba +0,25 lub +0,5 ale z tego co wiem korekcją w body dało by sie to zniwelować..
ale są plastikowe

Przeciez miałeś post wyżej, że powinieneś zlecić to optykowi.

maj0nez
20.07.10, 13:28
A można całkiem wyjąć tą szybkę i założyć ME-1 i dziury nie będzie :)

pozdrawiam

irek50
20.07.10, 15:02
A można całkiem wyjąć tą szybkę i założyć ME-1 i dziury nie będzie :)

pozdrawiam

---------
Tak też można, ale ME-1 to dodatkowa kasa... poza tym prawdopodobnie zwiększy się możliwość zapylenia pryzmatu bez szybki ...należałoby uszczelnić mocowanie ME-1...

boosterek
20.07.10, 15:10
A można całkiem wyjąć tą szybkę i założyć ME-1 i dziury nie będzie :)

pozdrawiam


dobry pomysł z tą muszlą me-1 szkoda tylko że kosztuje 300zł ;// a przydało by sie powiekszenie bo mało widać przez ten wizjer ;[

a optyka to mamy na myśli to gdzie sie kupuje okulary tak? wiem nie karćcie mnie za pytanie :D

LV odpada bo zdedydowanie za wolne, mało widać i wogóle szkoda gadać ;]

irek50
20.07.10, 15:25
Nie w kazdym sklepie z okularami jest optyk ze szlifierką --trzeba sprawdzic :) (chodzi o taki sklep <zakład> optyczny, gdzie zamawia sie okulary korekcyjne przepisane przez lekarza okulistę)

boosterek
20.07.10, 17:18
Nie w kazdym sklepie z okularami jest optyk ze szlifierką --trzeba sprawdzic :) (chodzi o taki sklep <zakład> optyczny, gdzie zamawia sie okulary korekcyjne przepisane przez lekarza okulistę)



W tym internetowym sklepie co mi tu ktoś podał napisali 120zł + przesyłki.

Ile to może wyjść u optyka?

I idąć tropem muszli powiekszającej, czy u optyka można by coś takiego zrobić z tej szybki żeby było x1,2? jak to sie ma do korekcji dioptri? będzie normalnie ostry obraz w wizjerze na powiekszeniu 1,2?

Alleg_pl
20.07.10, 17:53
zapytam jutro znajomego, jego ojciec mam zakład optyczny, robił mi juz rozne szkła do przeróznych zastosowan.

boosterek
21.07.10, 10:12
Można zamiast zwykłej szybki wsadzić tam szkło powiększające? jakie największe powiększenie można by dać?

i czy po powiększeniu będzie widać info z prawej strony wizjera?