PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o udostępnienie lub wskazanie firmware do E-410



wasti
14.07.10, 17:12
Kochani,

mam ogromną prośbę. Może ktoś trzyma u Was firmware do korpusu Olka E-410 w wersji 1.1, 1.2 lub 1.3 lub może mi ew. wskazać miejsce w sieci skąd mogę je pobrać? Muszę bowiem przegrać pliki firmware na kartę i wtedy zaktualizować mój obecny firmware 1.3, który prawdopodobnie jest uszkodzony....

Będę wdzięczny za pomoc!

henry10
14.07.10, 18:06
aktualizację można zrobić oprogramowanie olympusa OLYMPUS Master 2:nikonbe:

wasti
14.07.10, 19:56
Ten program jest bezużyteczny, ponieważ posiadam już najnowszy firmware i nie da się dokonać jego downgradu czy rewritu.

Może ktoś posiada archiwum?

sn0x
18.07.10, 09:59
Mam e 410 z wersją firmwaru 1.3 tylko musisz mi powiedzieć jak ją "wyssać" z aparatu. :P
ps. możesz spróbować do nich zadzwonić/napisać powinni trzymać takie starsze pliki?

Mirek54
18.07.10, 10:31
Na jakiej podstawie sadzisz,ze prawdopodobnie jest uszkodzony?Jakie to objawy?

wasti
18.07.10, 14:46
Nie mam pewności czy został uszkodzony, jednak to pozwoli na wyeliminowanie tej możliwości. Problem został szerzej opisany tutaj: https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=74218

Do olympusa napisałem już maila na adres: porady@... ale nie otrzymałem póki co jakiejkolwiek odpowiedzi.

Mirek54
18.07.10, 20:59
Nie mam pewności czy został uszkodzony,

A jak polaczysz aparat z programem OStudio,lub OViewer2 i za pomoca kompa zrobic pare fotek,ewentualnie zasymulowac kilka.Czy wtedy tez sie wiesza?Byc moze procesorek odpowiedzialny za zapis na karcie polegl,symulacja paru zdjec by to wyjasnila.

wasti
18.07.10, 23:00
Dziękuję Mirku za wiadomość. Zainstalowałem Olympus Viewera 2, ale widzę tu opcji, o której piszesz. Jak mam wykonać zdjęcia przy wykorzystaniu komputera / aparatu?

Mirek54
18.07.10, 23:12
Dziękuję Mirku za wiadomość. Zainstalowałem Olympu Viewera, ale widzę tu opcji, o której piszesz? Jak mam to wykonać?

Upssss,zapomnialem,ze jeszcze w wersji udostepnianej nie ma tej opcj,ale bedzie,bedzie.Pozostaje Ci do prob OStudio-trial

wasti
19.07.10, 00:25
OK. Problem występuje nadal. Pierwsze zdjęcie wykonane i wyświetlone na ekranie komputera. Przy ponownym wykonaniu zdjęcia pojawia się na komputerze komunikat "Aparat fotograficzny nie rozłączony" i po dzwięku wnioskuję, że aparat się sam odłącza. I tu nic już nie można zrobić. Jedynie wyłączyć aparat i ponownie wybrać tryp "steruj"...

Co o tym sądzisz?

Mirek54
19.07.10, 00:37
Co o tym sądzisz?

serwis-chyba plyta glowna szwankuje