PDA

Zobacz pełną wersję : pamiątki ze zwierząt.. które nie krzywdzą konkurs WWF



dobas
1.07.10, 22:37
W kwietniu spędziłem troszkę czasu na Warszawskim Okęciu fotografować rzeczy skonfiskowane przez Slużbe Celną i zakazane przez Konwencję Waszyngtońską ( CITES )...

włos się jeży na głowie jak człowiek sobie pomyśli jaki to biznes i ile zwierząt trzeba brutalnie ubić żeby zrobić wisiorek, torebkę, but, rzeźbę itp itd...

BTW w życiu nie widziałem tyle kości słoniowej na raz naście kilogramów o ile nie więcej...


Co do CITES

Głównym celem tego traktatu jest kontrola, redukcja lub całkowita eliminacja handlu gatunkami, których liczba lub stan sugerują, że dalsza ich eksploatacja w naturalnym środowisku byłaby szkodliwa dla przetrwania tego gatunku.

Konwencja CITES przyczyniła się m.in. do całkowitego zakazu handlu rogami nosorożców czy ciosami słoni. Obecnie stronami CITES jest 175 państw (w tym Polska). Konwencja ta reguluje przemieszczenie przez granice państwowe ponad 34 tys. gatunków: ponad 5000 gatunków zwierząt i ponad 29000 gatunków roślin, ujętych w trzech załącznikach do Konwencji (stan na lipiec 2009).

Część produktów przewożona jest przez nieświadomych turystów którzy coś sobie kupią i nawet nie wiedzą że łamią prawo przewożąc to przez granice.
I tu warto się uświadomić przed wyjazdem żeby nie było wtopy podczas odprawy celnej aż żal ludzi jak się słucha co przewozili nie wiedząc że to w ogóle nie legalne.

Część jednak robi to świadomie w przeróżny sposób przemycając czy to wyroby ze zwierząt czy żywe zwierzęta a tu pozostaje liczyć że ich ktoś złapie. Autentyczny przemyt i metody niczym nie różniące się od przerzucania "dragów" przez granice

warto wiedzieć że można za takie coś pójść od 3 miesięcy do 5 lat do więzienia

http://plaze.onet.pl/foto/zakazane-pamiatki-z-wakacji,3314187,0,foto-male.html#photo7111187


pisze o tym po 3 miesiącach nie dlatego, że swoje odsiedziałem i wracam na Forum :) ale dlatego, że dziś właśnie ruszył konkurs fotograficzny związany z tą kampanią


http://konkurs.wwf.pl/main/regulamin

a nóż widelec ktoś od nas będzie zainteresowany :)

Ania_
1.07.10, 22:57
Spośród 20 zdjęć, które uzyskały największą liczbę głosów,

Aaaa nie cierpię takich ustaleń, bo nie wierzę w uczciwość internautów :twisted:

PS acz dobra inicjatywa, może na konkursy to?

dobas
1.07.10, 23:05
ja tez nie lubie takiego wybierania zdjęć

wole jak jest prawdziwe Jury no ale tak pewnie trafia się do większego grona odbiorców a jak sądzę o to chodzi w tej kampanii.

pewnie że do konkursów dziwie się że mi w HP sie opublikowało :)