PDA

Zobacz pełną wersję : Używanie cpl z osłoną LH-61D



ketero
30.06.10, 09:38
Kupiłem sobie obiektyw 40-150 i standardowo otrzymałem osłonę LH-61D z nim. Sposób mocowania tej osłony jest na specjalną końcówkę obiektywu. Ja chciałbym używać filtr cpl z nim. Jak to zrobić przecież po zamocowaniu w srodku filtra nie wsadze tam palców zeby nim krecić. Jak to rozwiązać ? Dokupić dodatkową osłonę na gwint ?

grizz
30.06.10, 09:42
a/ Nie zakładać osłony jak masz cpl-a ;)
b/ dokupić tak jak pisałeś
c/ nie używać cp-a przy tele, to jakoś tak mało przydatny jest
d/ zrobic otwór w osłonie (choć niewygodne będzie jego uzywanie ze względu na kręcenie mordką)

ketero
30.06.10, 09:52
Jestem bardzo początkujący. Czyli jak mam CPL to nie zakładać osłony przeciwsłonecznej ?

Moominek
30.06.10, 10:11
d/ zrobic otwór w osłonie (choć niewygodne będzie jego uzywanie ze względu na kręcenie mordką)

Długi kit (nowy, ciemniejszy) nie kręci mordką. Ja używałem albo cpl albo osłony. Wbrew pozorom w tele filtr się przydaje, np. gdy chcemy "zajrzeć" przez szybę albo pod wodę a normalnie odblaski to uniemożliwiają..
Wyklikane z mobilka

ketero
30.06.10, 10:23
Ja wybieram sie nad morskie oko i w fajna pogode chciałbym wyłonić niebieskie niebo. I tak do szerokiego katu mam 14-42 z polarem a przyblizenia szczytów chce robic 40-150 tez z polarem. Mylicie ze sam polar wystarczy bez osłony ? Czy założyc oslone do 14-42 (mam tulipan) ?

grizz
30.06.10, 10:26
a dasz rady korzystać z osłoną? TO załóz osłonę, chićby ze względów bezpieczeństwa.

m_kola
30.06.10, 13:47
W tym wątku (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?p=640934#post640934) jest adres gdzie można sobie wydrukować osłonę i wyciąć z kartonika :)
No więc tak zrób a później wykombinuj otwory do obracania filtrem. Zawsze to taniej niż ciąć plastik. Poza tym jak Ci się uda to masz już szablon do wycinania w twardej osłonie, nie potniesz na marne oryginalnej.