PDA

Zobacz pełną wersję : Manualne z PEN-em



tommyXTM
24.06.10, 16:53
Witam,
odgrzebałem 2 obiektywy z zenita. Heliosa 44-2 58/2 i zeiss-a 135 3.5. Przejściówka kosztowała 100 (do 4/3 - 40 zł) i efekty są fajne. Mam jednak pytania.
- Czy są pierścienie do m4/3 do tego mocowania z potwierdzeniem ostrości - i czym się to objawia.
- Czy w aparacie wtedy trzeba przełączyć na ostrzenie manual - czy nie ma to znaczenia i nic się nie uszkodzi.
- i czy prawidłowo się tym obsługuję - ustawiam ręcznie ostrość na ekranie - potem powiększenie i podostrzam i fota.
- coś słyszałem że takie obiektywy po podpięciu ostrzą na nieskończoność - ?
- jaki jest wtedy przelicznik - np. 50 x2 crop czy ten pierścień coś jeszcze dodaje?

nightelf
24.06.10, 17:28
- Czy są pierścienie do m4/3 do tego mocowania z potwierdzeniem ostrości - i czym się to objawia.



- pierścieni z potwierdzaniem ostrości jeszcze nie widziałem do tego mocowania. Jeśli jednak takie jest, to w momencie potwierdzenia ostrości po prostu pokazałaby się ta zielona kropka w rogu.



- Czy w aparacie wtedy trzeba przełączyć na ostrzenie manual - czy nie ma to znaczenia i nic się nie uszkodzi.

- Nic nie musisz przełączać trybu ostrzenia.



- i czy prawidłowo się tym obsługuję - ustawiam ręcznie ostrość na ekranie - potem powiększenie i podostrzam i fota.

- Technika ustawiania ostrości prawidłowa. Można od razu na powiększeniu, jak kto woli.



- jaki jest wtedy przelicznik - np. 50 x2 crop czy ten pierścień coś jeszcze dodaje?
- Normalny przelicznik 2x, sam adapter nie zmienia ogniskowej.

tommyXTM
24.06.10, 22:38
dzięki - temat uważam za zamknięty