PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o pomoc !! om-1



Artur28
23.06.10, 18:04
Witam Serdecznie wszystkich.
Mam prośbę do wszystkich znawców tematu. Mianowicie na zdjęciu widać mój aparat om-1 plus...??? No właśnie co to jest ? Czy to jakiś adapter lub coś w tym stylu - jak to sie nazywa. Proszę o pomoc gdyż ja nie bardzo się znam, a w sieci nie mogę znaleźć zbyt wiele informacji...

Co więcej ile coś takiego może byc warte wraz z korpusem. Dodam tylko, że wszystko jest w super stanie(jak na zdjeciach) i pewnie tak samo działa.

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc !!!!

Adamss68
23.06.10, 18:24
Olympusa często używano w medycynie,może to jakiś konwerter do fotografowania super powiękrzeń,są tam jakieś soczewki w środku?

HrabiaMiod
23.06.10, 18:27
Wlaśnie też o tym myślę.. a może to do teleskopu?

Artur28
23.06.10, 18:42
ja nie mam pojęcia co to może być dlatego pytam fachowców :wink:
tak w środku są soczewki... jak sie przez to patrzy i rusza pokrętłami to można robić zbliżenia i odwrotnie jak w lornetce. gorzej z ustawieniem ostrości

Adamss68
23.06.10, 19:11
Na moje oko,to jest do zastosowań medycznych, ale niech wypowiedzą się osoby bardziej kompetentne.

voovoo2
23.06.10, 19:35
Zapytaj Dzemskiego,mozliwe,że on zna odpowiedż.

pmfoto
28.08.10, 19:28
No proszę ... parę dni temu zakupiłem ten właśnie aparat ze zdjęć na allegro od autora wątku ale bez tego dziwnego czegoś w miejscu obiektywu bo było mi to całkowicie zbędne. Aparat w stanie sklepowym, jedynie gumy do wymiany.

Thomasso
26.12.10, 13:12
Niewykluczone, ze to mocowanie endoskopu. Ciekawe jaka matowka w tym OM-ie jest zamocowana (endoskopowe byly nieco inne od tych do standardowej fotografii).

Chwila guglania:
http://sterileeye.com/2010/01/24/vintage-stuff-part-2-storz-endoscope-adapter/

:)

Thomasso