PDA

Zobacz pełną wersję : olympus E-P2



karol30
16.06.10, 17:34
witam
jestem na tym forum nowy ,i mam problem poniewaz nie wiem co wybrac czy canona 550D czy wlasnie najnowszego olympusa E-P2 systemu micro 4/3 niech mi ktos doradzi ,ktory jest lepszy i ewentualnie ktorego sie bardziej oplaca kupic ,bede bardzo wdzieczny pozdrawiam

droplet
16.06.10, 18:03
witam
jestem na tym forum nowy ,i mam problem poniewaz nie wiem co wybrac czy canona 550D czy wlasnie najnowszego olympusa E-P2 systemu micro 4/3 niech mi ktos doradzi ,ktory jest lepszy i ewentualnie ktorego sie bardziej oplaca kupic ,bede bardzo wdzieczny pozdrawiam

ja osobiście podobny dylemat rozważałem z linijką w ręku. Zależało mi na jak najmniejszym, łatwym do zapakowania porządnym aparacie.
Na pewno plusem E-P2 jest rewelacyjny łamany EVF.
Powinieneś napisać co dla ciebie jest priorytetem

karol30
16.06.10, 20:06
dla mnie napewno priorytetem jest wielkosc oraz wymienne obiektywy jak rowniez to ze jest szeroki wybor asortymentu ktory mozna dokladac miedzy innymi lampe blyskowa ,adaptery itp sam aparat wyglada na solidny i lekki .:esystem2:

epicure
16.06.10, 20:07
Za E-P2 przemawia jedynie niewielki rozmiar i tryb wideo. Wszystko inne będziesz miał lepsze w lustrzance.

nightelf
17.06.10, 00:42
Nie da się ukryć, że do innych systemów jest o wiele więcej dodatków, jak obiektywy, lampy błyskowe itp.
Mikro cztery trzecie jest od niedawna na rynku i dopiero się rozwija.

Zaletą jest współpraca z manualnymi obiektywami poprzez adapter i ostrzenie na EVF, lub ekranik.

droplet
17.06.10, 01:52
dla mnie napewno priorytetem jest wielkosc oraz wymienne obiektywy jak rowniez to ze jest szeroki wybor asortymentu ktory mozna dokladac miedzy innymi lampe blyskowa ,adaptery itp sam aparat wyglada na solidny i lekki .:esystem2:
solidny ale nie lekki aparat. Prędzej E-PL1. Na szeroki asortyment trzeba jeszcze poczekać.

wolf84
17.06.10, 09:32
Jeżeli chodzi o PEN'a to pospieszyłbym się z zakupem. W tej chwili można wyrwać gratis adapter do mocowania obiektywów 4/3, który normalnie kosztuje nie mało.

http://www2.olympus.pl/consumer/208_23136.htm

Zakup do 30.06 rejestracja do 31.07.

gietrzy
9.12.10, 08:25
http://tinyurl.com/3xrubdn

nightelf
9.12.10, 16:55
Coraz bardziej podoba mi się ten Nokton 25/0.95

kristof1979
9.12.10, 20:43
Hmm.
Widziałem tam też zdjęcia 70-300 mikro.
były całkiem spoko.
pozdrawiam

droplet
14.12.10, 17:19
Właśnie doświadczyłem braku wspomagania AF w zewnętrznej lampie FL-50R i FL-36 podłączonej do E-P2. Chodzi mi o podświetlanie czerwonym światłem.
Szukałem w maualu i nic na ten temat nie znalazłem :-(

gietrzy
14.07.11, 22:56
http://blog.chasejarvis.com/blog/2011/07/chase-jarvis-tech-scotts-olympus-pen-e-p2/

micky
29.12.11, 11:56
Pytanie do użytkowników E-P2 :
jakie macie ustawienia w puszce tak by wychodziły zacne JPGi;) tzn, np odszumianie, gradacje, wyostrzenie, kolory?
jakie są wasze doświadczenia? Chodzi mi by nie bawić sie z RAW'ami po wakacjach - zdjęcia krajobrazowe i odcień skóry przede wszystkim

marek7001
29.12.11, 12:25
Pytanie do użytkowników E-P2 :
jakie macie ustawienia w puszce tak by wychodziły zacne JPGi;) tzn, np odszumianie, gradacje, wyostrzenie, kolory?
jakie są wasze doświadczenia? Chodzi mi by nie bawić sie z RAW'ami po wakacjach - zdjęcia krajobrazowe i odcień skóry przede wszystkim

Myślę, ze nie ma różnicy czy E-p2 czy E-pl3, ja na E-PL3 a wcześniej na E-PL2 mam tak:
- red. szumu - auto
- filtr. szumu - standard
- gradacja - normalna
- wyostrzanie na 0 lub +1 zależy jak bardziej lubisz
- kolory - natural
- RGB - +1

Karol
29.12.11, 12:49
Pytanie do użytkowników E-P2 :
jakie macie ustawienia w puszce tak by wychodziły zacne JPGi;) tzn, np odszumianie, gradacje, wyostrzenie, kolory?
jakie są wasze doświadczenia? Chodzi mi by nie bawić sie z RAW'ami po wakacjach - zdjęcia krajobrazowe i odcień skóry przede wszystkim
Każdy lubi co innego, jeżeli już bazować na jpgach to imho naświetlając RAW + JPG. Trzeba trochę poznać aparat i to nie jest tak, że jedno ustawienie załatwi sprawę. Przy portretach tryb obrazu PORTRAIT jest imho ok, przy założeniu, że WB est dobrze dobrany. W Olympus Viewer 2 ustawienia przy wołaniu rawów są te same jak w aparacie i dadzą mniej więcej ten sam efekt. Poeksperymentuj sobie wołając rawy z różnymi ustawieniami i ustaw po prostu aparat pod to, co się podoba.

Myślę, ze nie ma różnicy czy E-p2 czy E-pl3, ja na E-PL3 a wcześniej na E-PL2 mam tak:
- red. szumu - auto
- filtr. szumu - standard
- gradacja - normalna
- wyostrzanie na 0 lub +1 zależy jak bardziej lubisz
- kolory - natural
- RGB - +1
No właśnie - każdy lubi co innego, filtr szumu - co najwyżej low, zwykle wyłączony bo budyń robi. Wyostrzanie 0, czasem -1, -2 bo Olek dość mocno ostrzy, czasem aż piszczy. Kolory - PORTAIT (niekoniecznie przy portretach) lub VIVID, kontrast też czasem mniejszy niż domyślny...