PDA

Zobacz pełną wersję : Po włożeniu karty CF aparat nie działa



ser
11.06.10, 22:53
Witam,

Pozwolę sobie przywitać się z Wszystkimi tutaj - cześć :).

Mam poważny problem - otóż moja biedna 510 po włożeniu karty CF, nie działa; nadmienię, że w innym olku działa bez problemów; karty sformatowałem - nic nie dało (san disk ultra II i extreme III); "ząbki" - wtyczki w aparacie są ok (pogięte, połamane - nic z tych rzeczy).

Ma ktoś jakiś pomysł, co może być przyczyną i jak temu zaradzić?

Pozdrawiam; z niecierpliwością, przestępując z nogi na nogę czekam na jakieś "koło ratunkowe" :)

NightCrawler
11.06.10, 22:54
Z XD działa?
I co dokładnie znaczy nie działa? Nie załącza się? Nie robi zdjęć? Nie zapisuje ich?

ser
11.06.10, 22:57
Nie mam XD do sprawdzenia :/

Nie działa - nie ma żadnej reakcji; bez karty włącza się normalnie z informacją, że nie ma karty.

A; i po wyjęciu karty aparat nie włącza się także; trzeba wyjąć baterię i dopiero wtedy znowu się załącza (bez karty).

NightCrawler
11.06.10, 22:58
Jesteś pewny że żaden pin nie jest wygięty/ułamany? Może coś tam wpadło i robi zwarcie przy włożeniu karty?

Spróbuj bez karty przywrócić ustawienia fabryczne ale wątpię żeby to coś dało. Raczej czeka Cie serwis.

qbic
11.06.10, 23:00
Przeczyść styki baterii, czy karty działają normalnie w czytniku?

ser
11.06.10, 23:09
Karty są ok; nic nie pomaga reset do fabrycznych, przeczyszczenie styków, pin-y są też ok... jakiś serwis w Poznaniu ktoś kojarzy?

NightCrawler
11.06.10, 23:41
A aparat już po gwarancji? :(

ser
12.06.10, 09:49
3 lata najmniej służy - więc chyba po; okazało się że jeden pin był krzywy - nie było widać od góry, dopiero pod maksymalnym kątem spoglądając w odbicie w blaszce. Skrzywił się na środku, więc próba prostowania zakończyła się fiaskiem - pin wypadł; w całym nieszczęściu - szczęściem, że odpowiada on tylko za wybór primary/slave, więc nie odgrywa istotnej roli przy zapisie na karcie w aparacie(z tego co się doczytałem jest rzadko używany w ogóle; możliwe, że przydatny byłby gdyby w aparacie siedziała też XD). Zastanawiam się tylko jak mógł się skrzywić, w momencie gdy karta wchodzi prosto po szynach...

Nie życzę nikomu takich zejść aparatu; choć radość, że Olek znowu wrócił do pełni władz i mocy - bezcenna :) Dzięki za pomoc!

grizz
12.06.10, 10:09
Zastanawiam się tylko jak mógł się skrzywić, w momencie gdy karta wchodzi prosto po szynach...
!

Jakiś syf mogłeś mieć w karcie i się przyblokowało.

NightCrawler
12.06.10, 10:18
Kiedyś bawiłem się w dostawianie pinów w dysku twardym - pęseta, latarka i szpilki :) Trochę nerwów straciłem ale dysk działał kolejne 3 lata (choć taśmy nie odważyłem się wyciągać z niego :P).

Gaudama
12.06.10, 15:08
W zaistniałej sytuacji, chyba nie ma innego wyjścia jak przestawić się na karty xD.