PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus Master



agajan3
23.02.07, 13:34
Czy możemnie ktoś oświecić :idea: w jaki sposób przesłac zdjęcie z Olympus Master
e-mailem ??? bo za nic w swiecie nie moge do tego dojść. przy przeglądaniu do dodania załączników brak OM :( a może program kopiuje jeszcze gdzies indziej na dysku te zdjęcia ?

suchar
23.02.07, 13:38
To jest tak, ze przy zapisie zdjec musi odznaczyc opcje "register in Olympus Master", bo on zapisuje te zdjecia u siebie gdzies, a nie w jakims dostepnym folderze na dysku. Odznacz te opcje (jak naciszniesz save as... to jest ona chyba na pierwszej zakladce w lewym dolnym rogu) i zapisuj zdjecia w jakism folderze, a przy pisaniu maila dodawaj w zalczniku zdjecie z tego folderu.
Pzdr

agajan3
23.02.07, 13:45
hmmm, ale jak usuwam zdjęcie z OM to pojawia się zapytanie czy usunąć również z dysku...
kurce, ja mam po to polsku i nie bardzo wiem co i jak - z tego co piszesz :(

krzysiekz
23.02.07, 14:00
W om mozna zdefiniowac do jakiego folderu ma zrzucac zdjecia. W 'przegladaniu zdjec' jest na pasku pozycja email, mozna zdjecie przeskalowac lub dodac oryginal.

agajan3
23.02.07, 14:03
bo tak- przy zapisie mam opcje - "Miejsce docelowe transferu":
-przeglądaj: miejsce które sobie wybieram sama, np.moje obrazy;
albo
-"utwórz nowy folder bierzącą datą";

Jak bym nie wybrała to transferuje do OM ,ale
-jak zapisuje w tej pierwszej opcji, np. w "moich obrazach", to później jak stamtąd (z moich obrazów") usuwam - to w OM zostaj mi taki puste okienko, które wraz musze usunąć i z OM i z dysku.
-jak wybieram drugą opcję, to nie moge tych zdjęć odnaleźć poza OM, i nie mogę ich własnie przesłac mailem. "nowy folder z bierzącą datą" -ale gdzie on jest ???

Mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałam:)

Pomóżcie...

agajan3
23.02.07, 14:09
W om mozna zdefiniowac do jakiego folderu ma zrzucac zdjecia. W 'przegladaniu zdjec' jest na pasku pozycja email, mozna zdjecie przeskalowac lub dodac oryginal.

a faktycznie jest :)
tylko po kliku na "uruchom program poczty elektronicznej" wyskakuje mi komunikat "nie udało się wysłac wiadomości e-mail"
czemu?

krzysiekz
23.02.07, 15:03
Mozesz nie miec ustawionego domyslnego programu pocztowego, albo om nie moze sie z nim dogadac.
A wogole to:
- jak chcesz miec porzadek ze zdjeciami to kopiuj je sama, bez pomocy om, do przygotowanego katalogu (via eksporator, windows commander itp)
- jako przegladarka niezle sprawdza sie irfan view, mozna z niego wysylac podobnie jak z om

Wiejo
23.02.07, 19:48
bo po zaznaczeniu utwórz nowy folder z bieżącą datą trzeba rozwinąć okno dialogowe folderów tam wybrać miejsce i nazwać folder i kliknąć ok. na formatce to jest miejsce do którego kopiujemy fotki. Poza tym jest jeszcze systemowy folder jako kalendarz w lewym górnym rogu i tam powstają kopie zdjęć zapisywanych w folderach docelowych. Jeżeli nieopatrzenie usunęłaś fotki z folderu docelowego to pozostaną one w folderze kalendarza tam kropkami masz zaznaczone dni w których robiono zdjęcia. Z praktyki aby nie zaśmiecać dysku ja usuwam zdjęcia z kalendarza i zaznaczam opcję tak wszystkie z dysku ale zdjęcia zapisane w folderach docelowych pozostają. Powodzenia, Pozdrawiam. :D

Wiejo
23.02.07, 19:55
teraz E mail zaznaczasz zdjęcie w OM w trybie przeglądania nastepnie na górnej listwie klikasz w zakładkę E mail wtedy program otwiera kartę naktórej ustalasz rozmiar zdjęcia lub jak jest potrzeba konwertujesz je do formatu jpg po jego ustaleniu w dolnym prawym rogu jest przycisk uruchamiający program poczty, po kliknięciu otworzy Ci się program pocztowy w którym zaznaczony przez Ciebie plik będzie już w poczcie w formie załącznika. To wszystko. :D

agajan3
23.02.07, 23:30
Dzięki Wiejo :) muszę to przećwiczyć.
:!: ZNALAZŁAM gdzie OM zapisuje fotki na dysku - domyślne ustawienie :
DyskC- Windows- Dane aplikacji- Olympus- Olympus Master . faktycznie w folderach z datą.
nigdy bym nie pomyślała - i tam nie szukała, ale przekopałam cały OM (narzędzia,inne,transfer). ufff.

suchar
23.02.07, 23:35
Dzięki Wiejo :) muszę to przećwiczyć.
:!: ZNALAZŁAM gdzie OM zapisuje fotki na dysku - domyślne ustawienie :
DyskC- Windows- Dane aplikacji- Olympus- Olympus Master . faktycznie w folderach z datą.
nigdy bym nie pomyślała - i tam nie szukała, ale przekopałam cały OM (narzędzia,inne,transfer). ufff.

No wlasnie ja tez nie moglem znalezc i dziwilem sie, ze nie zapisuje ich tam gdzie mu ustawiam. Po jakims czasie odkrylem, ze trzeba odnzaczyc opcje egister in Olympus Master" i on juz zapisuje je wtedy w wybranym przez nas folderze.
Pzdr

m_o_b_y
24.02.07, 01:33
Dzięki Wiejo :) muszę to przećwiczyć.
:!: ZNALAZŁAM gdzie OM zapisuje fotki na dysku - domyślne ustawienie :
DyskC- Windows- Dane aplikacji- Olympus- Olympus Master . faktycznie w folderach z datą.
nigdy bym nie pomyślała - i tam nie szukała, ale przekopałam cały OM (narzędzia,inne,transfer). ufff.

No wlasnie ja tez nie moglem znalezc i dziwilem sie, ze nie zapisuje ich tam gdzie mu ustawiam. Po jakims czasie odkrylem, ze trzeba odnzaczyc opcje egister in Olympus Master" i on juz zapisuje je wtedy w wybranym przez nas folderze.
Pzdr


Olympus Master, to wyjątkowy kit.
Lepiej go nie używać.
Pozdrówka