PDA

Zobacz pełną wersję : adapter CF->SD DELOCK



viruuss
4.06.10, 16:14
witam
kupiłem coś takiego z zamiarem zastosowania w 620
http://www.delock.com/produkte/gruppen/Konverter/Delock_Compact_Flash_Adapter_fr_SD_SLASH_MMC_kart_ pamiAeci_61590.html

niestety po załadowaniu do aparatu pojawia się komunikat "Błąd karty"
czy Ktoś juz miał do czynienia z takim adapterem , czy były problemy ?

po podpięciu przez czytnik do Pc , nie mogę sformatować karty ( osobno SD jest formatowana bez problemu).

pozdrawiam

grizz
4.06.10, 16:17
A widzi w ogóle czytnik ten adapter?

krzysiekz
4.06.10, 16:20
Mam podobny adapter (http://pstryk.pl/details:7832/jobo+adapter+mmc+sd+sdhc+na+cf) i o ile zwykle problemow nie ma (sdhc 6), to przy szybszym strzelaniu potrafi sie zapchac i uszkodzic orfy (nie moza ich wyswietlic w aparacie czy wywolac).

viruuss
4.06.10, 16:49
A widzi w ogóle czytnik ten adapter?

co znaczy widzi ?
udało mi się doprowadzić do stanu , że mogę odczytać z niego pliki w kompie, ale dalej nie mogę sformatować karty :(
chyba sobie odpuszczę temat karty SD w 620, pozostanę przy CF, tylko szkoda bo w lapku mam czytnik SD i chciałem na skróty :)
jeszcze jeden test, tylko muszę naładować akumulator do C-8080, jak w nim bedzie ok, to znaczy ze w olku coś pokombinowali :)
pozdrawiam

grizz
4.06.10, 16:51
A pstryczek-bezpieczniczek na karcie sd przypadkiem nie zmienił położenia?

viruuss
4.06.10, 19:31
A pstryczek-bezpieczniczek na karcie sd przypadkiem nie zmienił położenia?

karta nie jest zabezpieczona przed zapisem :(
kurcze w C-8080 też lipa , dokładnie taki sam komunikat
całe szczęście ze kupiłem z netu, mogę zwrócić :)
pozdrawiam

Gaudama
9.06.10, 12:17
Szkoda pieniędzy na takie "protezy", lepiej kupić czytnik kart na usb. Jest dużo tańszy i pewniejszy w działaniu.

viruuss
9.06.10, 15:32
Szkoda pieniędzy na takie "protezy", lepiej kupić czytnik kart na usb. Jest dużo tańszy i pewniejszy w działaniu.

Niestety Twoja wypowiedź nie odpowiada na moje pytanie.Rozumiem, że dla Ciebie lepszym rozwiązaniem jest zewnętrzny czytnik niz ten który mam w netbooku, moje zdanie jest inne :)
Chciałem sobie ułatwić życie , ale się nie udało :)
pozdrawiam

Gaudama
9.06.10, 16:01
Nie chodzi o to że mam cos przeciwko wbudowanemu w laptop czytnikowi kart, bo nie mam. Chodzi o to że organizacja zarówno danych jak i ich transmisji (na poziomie sprzętowym) jest inna w kartach CF niż w SD. Adapter zmieniający kartę CF na CD musi musi wykonać skomplikowane zadanie ich konwersji i nie koniecznie musi temu podołać. Ryzykujesz wydłużonym czasem zapisu, a nawet utratą danych.
Jest jeszcze jedna sprawa. Jak na razie, wszystkie profesjonalne aparaty wykorzystują karty CF. Nie jest to przypadek, bo te karty, mimo zdecydowanie większych rozmiarów, są najlepsze. Nie ma więc sensu przystosowywać aparatu do gorszego nośnika.

viruuss
9.06.10, 16:29
Nie chodzi o to że mam cos przeciwko wbudowanemu w laptop czytnikowi kart, bo nie mam. Chodzi o to że organizacja zarówno danych jak i ich transmisji (na poziomie sprzętowym) jest inna w kartach CF niż w SD. Adapter zmieniający kartę CF na CD musi musi wykonać skomplikowane zadanie ich konwersji i nie koniecznie musi temu podołać. Ryzykujesz wydłużonym czasem zapisu, a nawet utratą danych.
Jest jeszcze jedna sprawa. Jak na razie, wszystkie profesjonalne aparaty wykorzystują karty CF. Nie jest to przypadek, bo te karty, mimo zdecydowanie większych rozmiarów, są najlepsze. Nie ma więc sensu przystosowywać aparatu do gorszego nośnika.

ok
w takim razie czytnik kart jest tylko mechaniczny adapterem , czy ma tez w sobie elektronikę , tak jak adapter CF/SD ?
pozdrawiam

Gaudama
9.06.10, 16:50
Tak, czytnik kart zawiera elektronikę i to dość złożoną, bo konwertuje dane z/do karty pamięci, na sygnał zgodny ze specyfikacją USB. Konwersja nie następuje w adapterach mikro/mini/SD, ponieważ te karty różnią się tylko rozmiarem.

viruuss
9.06.10, 17:53
Tak, czytnik kart zawiera elektronikę i to dość złożoną, bo konwertuje dane z/do karty pamięci, na sygnał zgodny ze specyfikacją USB. Konwersja nie następuje w adapterach mikro/mini/SD, ponieważ te karty różnią się tylko rozmiarem.

więc jaka jest róznica pomiędzy konwersją danych przez czytnik USB, a konwerter CF/w obu przypadkach trzeba sygnał konwertować dlaczego rozwiązanie czytnik USB jest lepsze od konwertera CF/SD ?
bo jak dla mnie na to samo wychodzi, tylko konwerter CF/SD jest wygodniejszy :)
pozdrawiam

Gaudama
9.06.10, 21:06
więc jaka jest róznica pomiędzy konwersją danych przez czytnik USB, a konwerter CF/w obu przypadkach trzeba sygnał konwertować dlaczego rozwiązanie czytnik USB jest lepsze od konwertera CF/SD ?
bo jak dla mnie na to samo wychodzi, tylko konwerter CF/SD jest wygodniejszy :)
pozdrawiam

Różnica jest zasadnicza: w Twoim przypadku, za pośrednictwem konwertera CF/SD, wkładasz kartę SD do aparatu przystosowanego do kart CF. Gdy robisz zdjęcia, zapisując je na karcie wszystkie dane przychodzą przez ten konwerter. Ponieważ musi on "przerobić" je na format SD zajmuje to więcej czasu niż gdyby zapisywane były bezpośrednio na CF. Do tego dochodzi jeszcze komunikacja zwrotna od karty do aparatu, zawierająca różne bardzo istotne informacje (na przykład koniec zapisu pliku), która też jest opóźniana. Ważne jest to, że niemal wszystkie te operacje odbywają się w czasie rzeczywistym i wszelkie opóźnienia mogą albo zablokować system, albo pogubić część danych. dużo zależy od rozmiaru plików, szybkości pracy elektroniki aparatu, zdolności oprogramowania aparatu do radzenia sobie z błędami, oraz sprawności samego adaptera, który w różnych aparatach może różnie się zachowywać. Może różnie reagować na różne karty SD (różne zarówno pod względem pojemności, jak i szybkości, a nawet pochodzące od różnych producentów). No i komputer też nie koniecznie będzie chciał wykonywać operacje na tak zapisanych kartach SD.

To gniazdo w twoim laptopie, do którego wkładasz swoją kartę pamięci SD to nic innego jak właśnie czytnik kart, ale wbudowany na stałe i tylko na jeden ich rodzaj. Też najprawdopodobniej podłączony do magistrali USB. Niektóre laptopy maja wbudowane czytniki na wszystkie rodzaje kart.

Proponuję nie "przerabiać" aparatu na karty do których nie jest przystosowany, ale kupić do laptopa czytnik kart CF na PCMCIA. Każdy laptop ma wbudowane jedno lub dwa gniazda PCMIA. Taki czytnik wkłada się głęboko do środka i można go tam zostawić na stałe, nie potrzeba żadnych kabelków, żadnych kostek wymagających wpinania i wypinania. Po prostu, gdy masz taką potrzebę, wpinasz tylko kartę CF w gniazdo czytnika i robisz z nią co potrzeba.
Taki czytnik kupisz na Allegro, ceny zaczynają się poniżej 10zł.

dziobolek
9.06.10, 21:38
Proponuję nie "przerabiać" aparatu na karty do których nie jest przystosowany, ale kupić do laptopa czytnik kart CF na PCMCIA... ...Taki czytnik kupisz na Allegro, ceny zaczynają się poniżej 10zł.

Lub troszkę drożej w wersji ExpresCard jeśli laptop nowszy i posiada takie gniazdo,
a transfery sporo szybsze będą.

Pozdrówka!