PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS-1D Mark III, 10 mp, 10 fps



Dag
22.02.07, 09:07
http://www.dpreview.com/news/0702/07022208canoneos1dmarkiii.asp

troche klepie tych klatek ;)

grizz
22.02.07, 09:10
LiveView



Key features
10.1 Megapixel APS-H CMOS sensor
10 fps continuous shooting for up to 110 frames
Dual “DIGIC III” processors
New auto focus system with 19 cross type sensors
EOS Integrated Cleaning System
ISO 3200 (expandable to H:6400)
3.0” LCD with Live View mode
Wider, brighter viewfinder
Picture Style1


New LCD with Live View
The bright 3.0” LCD monitor provides 230K pixels resolution for precise framing and reviewing of shots. New to EOS, Live View mode enables photographers to frame without having to look through the viewfinder – particularly useful for shooting from awkward positions.


hmmm[/b]

fotomic
22.02.07, 09:20
New LCD with Live View
The bright 3.0” LCD monitor provides 230K pixels resolution for precise framing and reviewing of shots. New to EOS, Live View mode enables photographers to frame without having to look through the viewfinder – particularly useful for shooting from awkward positions. :D :D :mrgreen: :mrgreen: no tak ten tego .........

lessie
22.02.07, 09:31
reporterzy popuszczają w majtki z radości...
swoją drogą, co by nie mówić o Canonie, chciałbym żeby w 4/3 dokonywano takich drobnych "kosmetycznych" udoskonaleń w kolejnych modelach.
Byłem w sobotę na lotnisku w Berlinie to się trochę sprzętu naoglądałem, w 99% Canon i grube Lki ze stabilizacją. Z 40-150 wyglądałem troszkę biednie :D
Coraz częściej myślę o dokonaniu zakupu drugiego systemu tylko pod kątem spottingu ( np 30D i 100-400 L IS )
Ale jak RE podpowiada, cierpliwie czekam na PMA

Dag
22.02.07, 09:32
sample

http://web.canon.jp/Imaging/eos1dm3/eos1dm3_sample-e.html

C+
22.02.07, 10:04
Przecież LV jest takie nieprofesjonalne :mrgreen:

lessie
22.02.07, 10:22
LV to najbardziej nieprofesjonalny gadzet najbardziej krytykowany i najbardziej pożadany przez profesjonalistów :mrgreen:

cra3y
22.02.07, 11:15
LV to najbardziej nieprofesjonalny gadzet najbardziej krytykowany i najbardziej pożadany przez profesjonalistów :mrgreen:

niekoniecznie, przypomnijcie sobie zdjecia (te "smieszne"), co bylo kilkanascie EOSow 1D na meczu pilkarskich na takich pici-kłak stojaczkach i gostek przy ziemi zerkal w wizjer, zeby wykadrowac na tyl bramki - teraz wlaczy sobie LV i bez problemu wykadruje

LV w tym canonie da sie jeszcze wykorzystac po kablu - czyli podlaczajac aparat po fire-wire widzisz np na lapie to co on widzi - super!

cytat ze strony japonskiej canona - tlumaczona przez google:

Low electric power consumption for the sake of therefore the calorific value is small, is low noise the dual DIGIC III which processes the picture at the new development CMOS sensor and high speed, the large size monitor, it is the new function where it could actualize.
* While looking at the PC picture, also remote live view photographing which photographs is possible.
* There are times when temperature warning is indicated depending upon photographing environment.
http://64.233.179.104/translate_c?hl=en&langpair=ja%7Cen&u=http://cweb.canon.jp/camera/eosd/1dmk3/feature02.html#f09

live po wifi tez
http://web.canon.jp/Imaging/eos1dm3/html/16.html

ehh - olek sie spoznil ....

Wiejo
22.02.07, 13:39
trzeba przyznać, że osiągi imponujące ale w końcu i tak liczy się przemyślane pojedyncze zdjęcie. ;)

luc4s
22.02.07, 13:48
Widząc zawogodych foto z AFP czy Reutersa to dla nich się nie liczy przemyślane ujęcie, a liczy się ilość :) Nigdy nie zapomne tego dźwięku jak koło mnie jednocześnie 20 migawek 1D strzelało seriami, gorzej jak na wojnie ;)

suchar
22.02.07, 13:50
Oj, szykuje sie morderca... Tylko pogratulowac Canonowi, bo wyglada na to, ze aparat bedzie deczko bezkonkurencyjny... Ale tam, zobaczymy co Olek pokaze na PMA ;) Swoja droga zamontowanie LV w Smarku to potwierdzenie, ze LV bedzie czyms, na co w przyszlosci firmy beda stawiac. Czy ten LCD w Smarku bedzie uchylny? Byloby to szalenie wygodne, przy repoerterce, kiedy np. fotografuje sie politykow przechodzacych przez hol w sejmie. Aparat na wyciagnietych rekach i strzal na slepo. Z LV, uchylnym LCD byloby troszke wygodniej :)

Lakuta
22.02.07, 14:01
po prostu Canon nie czeka, tylko jak konkurencja zrobi coś ciekawego to wstawia i nie robi prób przez 4 lata.
Aparat marzenie, podgląd, trzepaczka, szybkość, ogromna szklarnia.
Nie wiem co Olek musiałby pokazać żeby to przebić.

cra3y
22.02.07, 14:40
Oj, szykuje sie morderca... Tylko pogratulowac Canonowi, bo wyglada na to, ze aparat bedzie deczko bezkonkurencyjny...

canon bedzie mordowal powoli


"1D MkIII 10mp, 10fps, 3" LIVE LCD, the 40D 10MP, 5fps, 3"LCD. the 1ds MkII replacement in the fall with 22 MP and the 5D next year.
A new 16 - 35 mm F2.8 lens is coming to take care of the new 22 MP camera."

1D mk3 i nowe 16-35 juz sa ...

suchar
22.02.07, 14:45
Z tego co tu pisza, to rzeczywiscie bedzie mordowal... Sam Smark III w takim wydaniu jak sie zapowiada bedzie niezlym morderca, a tu jeszcze nowy 5D w przyszlym roku i... Oj, ciezko bedzie.

Czy wiadomo czy nowy Smark ma ruchomy LCD do tego LV?

willow32
22.02.07, 15:20
i co z tego że fajny, nic nie piszecie o jego wielkiej wadzie jaką jest....cena, jak znam zycie będzie kosztował tyle co nowy średniej klasy samochód :D

pozdrawiam

cra3y
22.02.07, 15:21
i co z tego że fajny, nic nie piszecie o jego wielkiej wadzie jaką jest....cena, jak znam zycie będzie kosztował tyle co nowy średniej klasy samochód :D

na starcie 3999$

willow32
22.02.07, 15:23
i co z tego że fajny, nic nie piszecie o jego wielkiej wadzie jaką jest....cena, jak znam zycie będzie kosztował tyle co nowy średniej klasy samochód :D

na starcie 3999$

to chyba ten nowy 5D

pozdrawiam

suchar
22.02.07, 15:39
To jakby wiadome, ze bedzie duzo kosztowal, tak jak Smarki teraz. Jednak wielu, wielu reporterow uzywa Smarkow, a jak wyjdzie cos takiego, to pewnie beda juz prawie wszyscy...
Pzdr

suchar
22.02.07, 15:44
Na fotopolis tez juz dali newsa o tym nowym Smarku http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5517

"Niestety tradycyjnie już Canon Polska nie udostępnił mediom informacji prasowych w momencie upłynięcia embarga. Opieramy się więc na materiałach opublikowanych na zachodnich stronach producenta. Będziemy uzupełniali artykuły w miarę otrzymywania pełnych danych."-czekamy...
Pzdr

gokun
22.02.07, 16:35
to chyba ten nowy 5D


The Mark III should ship in April for US$ 3999.

YxasoR
22.02.07, 16:45
I co na to Olek? LV w PROFI od dziś jest. Na prawdę niesamowity ten Canon. A wyświetlacz nieuchylany.

Michu (Pentax)
22.02.07, 17:19
Też się zastanawiałem nad tym nieuchylnym LCD przy LV. Że niby traci to trochę sens. Ale z drugiej strony, jeżeli LCD ma duży kąt widzenia, to w pełni rozumiem tego typu politykę. Po prostu widziałem warunki, w jakich reporterzy pracują. To byłby moment i z odchylanego ekraniku moznaby zrobić sobie wisiorek.

zibi1303
22.02.07, 17:23
Dokładnie ! , Michu ma rację, poza tym skoro można mieć zdalny podgląd to poco uchylny. To już przesada

YxasoR
22.02.07, 17:25
Też sięzastanawiałem nad tym nieucylnym LCD przy LV. Że niby traci to trochęsens. Ale z drugiej strony, jeżeli LCD ma duży kąt widzenia, to wpełni rozumiem tego typu politykę. Po prostu widziałem warunki, w jakich reporteży pracują. To byłby moment i z odchylanego ekraniku moznaby zrobić sobie wisiorek.
i 3" więc sporo można zobaczyć...
Czy Olek się okaże lekkim niewypałem? Miał mieć LV, odkurzacz(to ma C)! Może coś nowego będzie ale szumy, wizjer raczej będą gorsze od MK3.

suchar
22.02.07, 17:27
Też sięzastanawiałem nad tym nieucylnym LCD przy LV. Że niby traci to trochęsens. Ale z drugiej strony, jeżeli LCD ma duży kąt widzenia, to wpełni rozumiem tego typu politykę. Po prostu widziałem warunki, w jakich reporteży pracują. To byłby moment i z odchylanego ekraniku moznaby zrobić sobie wisiorek.

Racja, racja. Jesli LCD jest dobrej jakosci i ma duzy kat widzenia (naprawde duzy), to LCD nie musi byc uchylany, by LV mial sens. Z drugiej strony, gdyby lcd dalo sie tylko odchylic, tak o 30-45 stopni, by moc nie na slepo robic zdjecia apratem na wyciagnietych do gory rekach, to byloby to bardzo przydatne, a ryzyko oderwania lcd nie byloby bardzo duze 9pod warunkiem sensownego mocowania lcd do korpusu).

suchar
22.02.07, 17:35
zibi: chodzi o prace czysto reporterska. Na pewno widziales w telewizji, jak reporterzy pstrykaja na slepo politykow idacych przez jakis korytarz. LV w takich wypadkach bylby szalenie pomocny, a uchylny lekko i/lub z bardzo duzym katem widzenia to juz z pewnoscia. Jak w takim wypadku uzylbys zdalnego podgladu?

EDIT: jest tez po polsku o tym nowym 16-35. Znow fotopolis http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5521 Pisza, ze w sprzedazy ma byc na wiosne 2007. I rowniez o nowych akcesoriach http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5516

zibi1303
22.02.07, 17:52
hehe
podgląd w okularach :razz: jak w wojskowych śmigłowcach !!
To już nie problem zrobić, tylko cena i będzie

suchar
22.02.07, 17:53
hehe
podgląd w okularach :razz: jak w wojskowych śmigłowcach !!
To już nie problem zrobić, tylko cena i będzie

I robienie zdjec podkoszulkiem... Kwestia ceny...
Pzdr

luc4s
22.02.07, 18:00
Olek powinien zrobić w nowym Ex noktowizor, :mrgreen:

Np. takie fotografowanie zwierząt nocą, to by się zdało.

zibi1303
22.02.07, 18:01
To nie żart, przecież już dawno był aparat, który ostrzył tam gdzie sie patrzyło ... :)
Czyż nie ?

C+
22.02.07, 20:04
http://1.upload.dailymotion.com/video/x19x99_canon-eos-1d-mark-iii

cra3y
22.02.07, 20:08
http://1.upload.dailymotion.com/video/x19x99_canon-eos-1d-mark-iii

dotrwalem do momentu, gdy nacisnac spust - taki odglos daje elektryczna zapalniczka do gazu
pozniej demonstracja LV, co prawda na MF ale ....

heh

a tak na powaznie, olek bierz sie do roboty, bo wszystkie ficzery zaczyna konkurencja wdrazac .

EDIT:
to co olek mial miec jako pierwszy w profi lustrze, czyli LV, ma juz ten Canon

chylic czapki inzynierom canona, a olkowi w cztery litery nakopac. zly jestem jak nie wiem co, ale olkowe ziutki sa same sobie winne ...

C+
22.02.07, 20:12
http://1.upload.dailymotion.com/video/x19x99_canon-eos-1d-mark-iii

dotrwalem do momentu, gdy nacisnac spust - taki odglos daje elektryczna zapalniczka do gazu

heh

a tak na powaznie, olek bierz sie do roboty, bo wszystkie ficzery zaczyna konkurencja wdrazac .

I to jest smutna prawda, że to co wyróżniało do tej pory 4/3 spośród innych dslr staje się również ich udziałem :|

willow32
22.02.07, 20:16
a ja tam jestem jakoś spokojny o olka, wiem ze jak już pokażą tego następcę E-1 to pozwoli mi to spać spokojnie a nie myśleć o zmianie systemu za kilka lat :) Wielkiej wiary jestem człek :D

YxasoR
22.02.07, 20:46
Wielkiej wiary jestem człek :D
Dokładnie. Chyba za wielkiej.
Jeżeli teraz Oly nie pokaże puszki profi to naprawdę będzie już po tym segmencie w wykonaniu Olka...
Tak jak pisałem raczej nie będzie nic nadzwyczajnego w E-1 MkII :razz: Canon ma teraz szyld: 'pierwsza lustrzanka z LV'

The z00m
22.02.07, 20:50
Heh... nim następca E-1 wyjdzie będzie już technologicznym starociem. Wszyscy się nabijają z Canon'a, że niczego nie wprowadza w kolejnych odsłonach swoich puszek, a prawda jest taka, że wprowadza tylko i wyłącznie wówczas, gdy konkurencja go do tego zmusi. Chłopaki z Canon'a dostrzegli zalety LV oraz czyszczenia matrycy i proszę... pomalutku wprowadzają je do swoich produktów. To jest polityka.

Ciekawe co tam myślą wszyscy Ci, którzy przepowiadali rychłą popularyzację FF :mrgreen: Jeśli SONY nie urodzi w najbliższym czasie puszki z FF to papa fantaści i marzyciele :mrgreen:

willow32
22.02.07, 20:52
Jeżeli teraz Oly nie pokaże puszki profi to naprawdę będzie już po tym segmencie w wykonaniu Olka...
Tak jak pisałem raczej nie będzie nic nadzwyczajnego w E-1 MkII :razz: Canon ma teraz szyld: 'pierwsza lustrzanka z LV'

Yx nawet jak nie pokaże, a jako człek wielkiej wiary wierzę że jednak pokaże :) to i tak niczego to na dziś nie zmieni w moim zyciu :) I to mnie cieszy :)

z00m Ty to potrafisz wywołać uśmiech na mojej twarzy :D

pozdrawiam

cra3y
22.02.07, 20:58
Canon ma teraz szyld: 'pierwsza lustrzanka z LV'

pierwsza pro-lustrzanka z LV, z nieograniczonym czasem uzywania tego ficzera (oczywiscie limitowane przez zrodlo zasilania).

pierwsza tak naprawde lustrzanka z LV bylo fuji S3 pro (30s podglad na zywo), pozniej olek E330

C+
22.02.07, 21:00
Chyba od dzisiaj aż do 4 marca (tydzień PMA) nie wchodzę na neta :mrgreen: Czas szybciej minie przy jakiejś dobrej książce... ;)

suchar
22.02.07, 21:06
Ten dzwiek strzelajacej migawki byl okropny... Jak w jakiejs zabawce... Olek ma opozniony refleks. Zamiast Olka, Canon wyprodukowal morderce z LV...

zibi1303
22.02.07, 21:35
suchar, The z00m jesteście pesymistami :), poczekajcie ,już niedługo :)
Zapomnieliście że następca E- nie miał konkurować z Markiem!!!

YxasoR
22.02.07, 21:59
Zapomnieliście że następca E- nie miał konkurować z Markiem!!!
Chyba z poprzednim Markiem. Jednak 8kl/s bym się nie spodziewał i ISO 1600 gładkiego jak ... niemowlaka

Chyba, że pisałeś z ironią...

zibi1303
22.02.07, 22:14
nie,nie z ironią
Ja się raczej spodziewam nieco gorszych parametrów, ale za sporo mniejsza kasę :), a wtedy !!!!
Dajmy na to niech ma 6 kl/s ale kosztuje 1.500$ a nie 4 tyś $
Nie wiem komu będzie do śmiechu
Ja się bym bardzo cieszył

YxasoR
22.02.07, 22:21
nie,nie z ironią
Ja się raczej spodziewam nieco gorszych parametrów, ale za sporo mniejsza kasę :), a wtedy !!!!
Dajmy na to niech ma 6 kl/s ale kosztuje 1.500$ a nie 4 tyś $
Nie wiem komu będzie do śmiechu
Ja się bym bardzo cieszył
No dobra, a prowadzisz gazetę i zamówisz takich 10 sztuk? Jednak dla dużych firm/gazet będzie zamówienie hurtowe. Mając już wcześniej wykupiony sprzęt Canona (1DMKIIN) i jego obiektywy i akcesoria raczej nie sprzedadzą tego i nie pójdą po Olki...

luc4s
22.02.07, 22:30
Co tu dużo mówić... CANON POZAMIATAŁ w profi segmencie.

Zresztą Olek do reporterki nie sądzę, żeby był w najbliższej przyszłości uzywany.

Ja się będę cieszył jak wydadzą jakąś puszkę semi-pro, chociaż w tym roku zmiany nie planuję, inwestuję w szkła.

Lakuta
22.02.07, 22:38
Canon w ogóle pozamiatał.
Jeśli nie podadza na PMA konkretów o E-next, to bedzie wysyp wyprzedaży.
Nikogo juz nie kręcą zapewnienia, że już w lecie będzie coś ekstra.
Jak znowelizują tylko 400 i 500 to się poważnie zastanowię nad kupowaniem Canona

willow32
22.02.07, 23:10
Canon w ogóle pozamiatał.
Jeśli nie podadza na PMA konkretów o E-next, to bedzie wysyp wyprzedaży.
Nikogo juz nie kręcą zapewnienia, że już w lecie będzie coś ekstra.
Jak znowelizują tylko 400 i 500 to się poważnie zastanowię nad kupowaniem Canona

Lakuta Ty tam masz jak dobrze pamiętam całkiem sporo gratów co mi spasuję do mojej E-1 :) moze już za Canonem powinieneś się zacząć rozglądać? Następcy E-1 napewno nie będzie co będziesz czas tracił ;)


prześlij mi listę tego co będziesz niedrogo sprzedawał :D

pozdrawiam

The z00m
22.02.07, 23:49
Canon ma teraz szyld: 'pierwsza lustrzanka z LV'

pierwsza pro-lustrzanka z LV, z nieograniczonym czasem uzywania tego ficzera (oczywiscie limitowane przez zrodlo zasilania).

pierwsza tak naprawde lustrzanka z LV bylo fuji S3 pro (30s podglad na zywo), pozniej olek E330

Tak i nie. O ile się nie mylę owy podgląd był możliwy tylko i wyłącznie przy podniesionym lustrze bez możliwości wykonania zdjęcia. Nie było to więc Live View jakie znamy z kompaktów.

zibi1303
22.02.07, 23:53
Tu idzie gra, raczej o większą skalę.
Nie chodzi o reporterów, czy innych , którzy już tam siedzą. nawet wszyscy razem wzięci to kropla przy masie ludzi kupujących nowe aparaty. Tu chodzi o takich jak ja, co już cos mają i zechcą wejść w lustra.... Ten rynek ciągle się rozwija i jest jeszcze nienasycony. Takich ludzi jest setki razy więcej niż wszystkich rep0oterów gazet razem wziętych

motoko
23.02.07, 00:10
Canon w ogóle pozamiatał.
Jeśli nie podadza na PMA konkretów o E-next, to bedzie wysyp wyprzedaży.
Nikogo juz nie kręcą zapewnienia, że już w lecie będzie coś ekstra.

Ja wiem, że koledzy martwią się o przetrwanie systemu, ale po wejściu Leiki, Panasa i Sigmy w 4/3 tak szybko to nie nastąpi. Poza tym nie widze w jaki sposób premiera nowego Marka może zmusić mnie do sprzedaży mojego E-300. Co innego nowe Olki. Co prawda Live View bardziej mnie ziębi niż grzeje (zwłaszcza po próbce jaką miałem w wykonaniu E-330). Jedyne dla mnie jego zastosowanie to celownik "biodrowy" (waist level viewfinder). Miałem to w C-5050 i byłem zachwycony. I jeszcze makro, tylko niech AF działa cały czas. I LCD musi być oczywiście odchylany. A tak w ogóle jak wizjer będzie jasny to mam LV głęboko w tyle...

luc4s
23.02.07, 00:12
Tu idzie gra, raczej o większą skalę.
Nie chodzi o reporterów, czy innych , którzy już tam siedzą. nawet wszyscy razem wzięci to kropla przy masie ludzi kupujących nowe aparaty. Tu chodzi o takich jak ja, co już cos mają i zechcą wejść w lustra.... Ten rynek ciągle się rozwija i jest jeszcze nienasycony. Takich ludzi jest setki razy więcej niż wszystkich rep0oterów gazet razem wziętych

Tylko reporterzy, a raczej agencje wydają kilkadziesiąt razy więcej na potencjalny zestaw niż taki zwykły pstrykacz, poza tym liczy się tez pewien prestiż.


Co do wyprzedaży ja chce tylko ZD 50.

ZAPAMIĘTAJCIE!! ZD 50 do mnie :twisted:

luc4s
23.02.07, 00:13
Tu idzie gra, raczej o większą skalę.
Nie chodzi o reporterów, czy innych , którzy już tam siedzą. nawet wszyscy razem wzięci to kropla przy masie ludzi kupujących nowe aparaty. Tu chodzi o takich jak ja, co już cos mają i zechcą wejść w lustra.... Ten rynek ciągle się rozwija i jest jeszcze nienasycony. Takich ludzi jest setki razy więcej niż wszystkich rep0oterów gazet razem wziętych

Tylko reporterzy, a raczej agencje wydają kilkadziesiąt razy więcej na potencjalny zestaw niż taki zwykły pstrykacz, poza tym liczy się tez pewien prestiż.


Co do wyprzedaży ja chce tylko ZD 50.

ZAPAMIĘTAJCIE!! ZD 50 do mnie :twisted:

YxasoR
23.02.07, 00:18
Tu idzie gra, raczej o większą skalę.
Nie chodzi o reporterów, czy innych , którzy już tam siedzą. nawet wszyscy razem wzięci to kropla przy masie ludzi kupujących nowe aparaty. Tu chodzi o takich jak ja, co już cos mają i zechcą wejść w lustra.... Ten rynek ciągle się rozwija i jest jeszcze nienasycony. Takich ludzi jest setki razy więcej niż wszystkich rep0oterów gazet razem wziętych

Tylko reporterzy, a raczej agencje wydają kilkadziesiąt razy więcej na potencjalny zestaw niż taki zwykły pstrykacz, poza tym liczy się tez pewien prestiż.


Agencje to bardzo duży rynek. Jeżeli ktoś ma w firmie Canona to i w domu będzie miał. Bo szkła te same, a czasem można pożyczyć. Za dużej szansy powiększenia swojego udziału w rynku lustrzanek u Olympusa nie widać. To co zgarnie E-400 (zanim wyjdzie EOS450D z LV) to zatraci na rzecz 1DMKIII. Więc będzie miał tyle samo.

zibi1303
23.02.07, 00:31
Tak to prawda, ale ludzie liczą się w milionach a raczej w miliardach
a liczba agencji to tysiące :)
Popatrz na to tak ilu ludzi przypada na jednego zawodowca. Jeżeli fotografia stanie się tak powszechna jak TV w domach ! Oznacza to że już srednio zamożni ludzie będą mogli sobie nabyć tanie lustro i niech to będzie np 20% społeczeństwa, czyli ci których na to stać. To by było ok 20% społęczeństwa. W naszym przypadku to będzie ok 8 milionów. Jeśli rodzina to 4 osoby, to niech będzie i 1/4. czyli mamy 2miliony luster !!!!. A ile w Polsce jest zawodowych fotografoów. Potem to przeskaluj na świat i dostaniesz ogrom, ogrom rynku. Tu jest miejsce dla Olka i nawet Canon musi walczyć bo nie może być pewny swej przyszłości

YxasoR
23.02.07, 00:36
Tak to prawda, ale ludzie liczą się w milionach a raczej w miliardach
a liczba agencji to tysiące :)
Popatrz na to tak ilu ludzi przypada na jednego zawodowca. Jeżeli fotografia stanie się tak powszechna jak TV w domach ! Oznacza to że już srednio zamożni ludzie będą mogli sobie nabyć tanie lustro i niech to będzie np 20% społeczeństwa, czyli ci których na to stać. To by było ok 20% społęczeństwa. W naszym przypadku to będzie ok 8 milionów. Jeśli rodzina to 4 osoby, to niech będzie i 1/4. czyli mamy 2miliony luster !!!!. A ile w Polsce jest zawodowych fotografoów. Potem to przeskaluj na świat i dostaniesz ogrom, ogrom rynku. Tu jest miejsce dla Olka i nawet Canon musi walczyć bo nie może być pewny swej przyszłości
Do domowych warunków może być konkurencja taka: półprofi korpus(albo taki E-1) w cenie 30D/40D. Wtedy może coś być lepiej. Zaraz będzie 450D z LV i E-410 nie zawojuje za dużo! Jak ktoś kupi obiektywy to już dalej będzie w tej firmie. I dlatego trzeba nowe pomysły jak LV wdrażać szybciej. Bo Olek trochę tempa zwolnił...
E-510 to takie pomiędzy. Ciekawe czy będzie miał tyle co E-410 MPIX czy więcej... bo jak tyle samo :roll:

KaarooL
23.02.07, 00:38
po prostu, smutno się zrobiło... po raz kolejny... OLEK dał ****... tyle genialnych pomysłów w... zacofanych technologicznie aparatach. mały bufor, mały wizjer, niedobór rolek.

jeśli wypuszczą teraz dwa aparaty typu: mały wizjer, jedna rolka, brak mono LCD i w perspektywie kiedyś tam normalny, pełnoprawny sprzęt do manuala to ja podziękuję... mam głęboko oczekiwanie na kolejny cud...

zibi1303
23.02.07, 00:40
OK, rozumiem, Cię, i masz rację. Olek za wolno się ostatnio ruszał. Jednak ten SP550, pokazuje że to się zmienia. Jeżeli tak będzie to jest nadzieja na tłuste dni.....
W sumie za 2 tyg się dowiemy :) bo cudo E-x tu już dużo nie zmieni....
Ale jak to ktoś słusznie zauważył, powinni teraz już powiedzieć coś o tym E-x i określić datę premiery

KaarooL
23.02.07, 00:44
zibi:

stąpam po ziemi, czasem nawet twardo... OLEK ma genialnych projektantów ale ślimacze ruchy... nie ma takiej możliwości żeby przebili 1D, cieszyłbym się gdyby dorównali 30D i D200.

piszę to poważnie, bez ironii... do wakacji jeszcze trochę zostało. albo nowa puszka albo kolejne Zuiko na alledrogo. wszedłem w system a system ma mnie głęboko, nie tylko mnie...

Lakuta
23.02.07, 00:45
po prostu, smutno się zrobiło... po raz kolejny... OLEK dał ****... tyle genialnych pomysłów w... zacofanych technologicznie aparatach. mały bufor, mały wizjer, niedobór rolek.

jeśli wypuszczą teraz dwa aparaty typu: mały wizjer, jedna rolka, brak mono LCD i w perspektywie kiedyś tam normalny, pełnoprawny sprzęt do manuala to ja podziękuję... mam głęboko oczekiwanie na kolejny cud...

właśnie o tym mówiłem, nie jesteś sam w swych odczuciach.
na następcę e-1 czekano już na poprzedniej PMie a tu znowu nic. Mnóstwo ludzi odejdzie, szczególnie na zachodzie.
Kupią K10d albo D80 i nie będą cały czas żyć w stresie, że po 4 latach będzie coś ciekawego. To naprawdę męczące i frustrujące.

YxasoR
23.02.07, 00:47
Bardzo duża prędkość wykonywania zdjęć, 10 klatek na sekundę, już na papierze (a w naszym wypadku na monitorze) robi wrażenie. Jednak trzeba usłyszeć dźwięk migawki powtarzany z częstotliwością 10 Hz na żywo, aby w pełni zdać sobie sprawę, jak szybki jest nowy EOS 1D. [b]Należy jeszcze dodać, że migawka i mechanizmy podnoszenia lustra mają bardzo przyjemne, miękkie i delikatne brzmienie. Mimo że pracują troszkę zbyt głośno, ale na to cierpią wszystkie cyfrowe lustrzanki Canona.[b]
Więc pomijając, że jest to ostrzał to za głośno ale przyjemnie :mrgreen: :mrgreen:


OK, rozumiem, Cię, i masz rację. Olek za wolno się ostatnio ruszał. Jednak ten SP550, pokazuje że to się zmienia. Jeżeli tak będzie to jest nadzieja na tłuste dni.....
Tak, a zobacz, że wcześniej były dwa modele. Jeżeli też mają być wcześniej 2 modele E-1 aby wyszedł ten wymarzony to będzie nieźle...

KaarooL
23.02.07, 00:48
Lakuta:

mam już termin na kolejny ślub i nie ma bata żebym poszedł na niego z Dziadkiem... plener tak, wnętrza nie. dochodzą do tego fotki pomieszczeń czy mebli, przy których matryca Kodaka wymięka. co mi po 7-14 skoro dostaję szum i mydło (po obróbce RAW jest ok) a jedyny aparat w systemie dający sensowny obraz to zabawka (E-330)???

Karol
23.02.07, 04:25
Ładna puszka z tego C 1D Mark III. Canon cwany - z jednej strony istotne zmiany na +++ z drugiej miejsce na wprowadzenie kolejnych - ot chociażby matrycę FF czy odchylany LCD - tak, żeby kontrolować to co się robi znad głowy. Chyba przewaga w segmencie profi Canona pogłębia się - nie tylko nad Nikonem nie mówiąc już o reszcie świata...
Trochę mnie dziwią głosy w stylu - nowemu Olkowi - następcy E-1 ciężko będzie dorównać... - to oczywiście prawda ale chyba oczekiwania zbyt wygórowane. Mam nadz, ze nowy Olek będzie kosztować na start nie 4 tys $ a pół z tego i będzie rozsądną puszką gdzieś z segmentu semi-profi. Nie czarujmy się - reporterzy nie porzucą Canonów - nie maja argumentów, żeby to zrobić. Nowy Olek chyba celuje w pasjonatów fotografii, sympatyków marki - dobrze by było gdyby nie zawiódł tych oczekiwań i oferował wiele za stosunkowo nieduże pieniądze - innej drogi chyba nie ma. Wielkości matrycy w E-systemie nie przeskoczą - powinni dobrze wykorzystać te cechy małej matrycy, które mogą stanowić jej zaletę...
Obecnie jest tak, że im mniej ma ktoś do wydania tym bardziej sensowne dla niego jest wejście w Olka - ot. taka amatorska puszka z dual kitem - bardzo dobre możliwości w stosunku do wydanej kwoty. Potem już nie jest różowo - mając na sprzęt foto większą gotówkę taki Canon wydaje się być bezkonkurencyjny. Kiedyś pofotografowałem trochę C5D- wiem co pisze.
W sumie dobrze dla Olka, że amatorskie Canony są jakie są a kity mają wybitnie kitowe... ;-)

Michu (Pentax)
23.02.07, 09:52
To, co robi wrażenie, to jakość oobrazu z ISO 3200:
http://pliki.optyczne.pl/1D_16-35_1.jpg
Tak, jak już kiedyś wspominałem: w tym momencie po prostu nie dziwię się Canonowi, że nie jest zainteresowany stabilizacją w body.

grizz
23.02.07, 10:07
Dla zawodowców puszka wysmienita... dla mnie - za tą cenę będę miał takie zuiko, że się od Olka nie odkleje ;p

zibi1303
23.02.07, 11:22
i tu grizz dobrze podsumował, za tę cenę można mieć takie ZUZIKO, że trudno by się od tego odkleić :), a canonie to dopiero początek wydatków. Poza tym olek nie powinien na tym polu wręcz walczyć. Jeśli się utrzyma albo zwiększy swoje udziały na rynku semi -profi i amatorskim luster to wygra a my z nim. Jeżeli zaś chodzi o nas i Polskę, gdzie ludzie nie należą do najbogatszych. To w ogóle nie widzę alternatywy. Jednak Olek musi powalczyć z agresywnym marketingiem przeciwników i musi mieć argumenty. Konkurencja jest bardzo silna. Olek musi wygrać nie z Canonem ale z SONY , Panasonikiem i chyba z Samsungiem. Z czego pierwsze dwa to naprawdę groźni rywale. Życzę mu tego i sobie

pietro77
23.02.07, 15:42
Ale najciekawsza funkcja związana z ekranem LCD to podgląd na żywo włączany po naciśnięciu przycisku znajdującego w środku tylnego kółka. Oczywiście w trybie tym nie działa autofokus, gdyż aparat podnosi lustro uniemożliwiając pomiar odległości. Możliwe jest natomiast ustawienie ręczne ostrości.
tak średnio mi wychodzi przydatne to liveview przy reporterce
pozdrawiam

johan
23.02.07, 17:09
Jednak dla reportera nie ma nic lepszego od tego Canona.
10 mega i 10fps powoduje że Canon jest liderem w reporterce. Wystarczy pójść na jakąś większą imprezę sportowa i zobaczyć czym się foci :razz:
Chyba nawet Nikon odpuścił i nie pokaże na PMA puszki pro. Cieszy się popytem d80 i prawdopodobnie pokaże d200s.

The z00m
23.02.07, 18:41
Jednak dla reportera nie ma nic lepszego od tego Canona.
10 mega i 10fps powoduje że Canon jest liderem w reporterce.

To co mnie szokuje to prognozowana cena. Tylko 3999$. Tak, tak... tylko. Przy obecnym kursie $ to tylko 3000EUR. Niecałe 12k PLN. I po Nikonie :twisted:


Chyba nawet Nikon odpuścił i nie pokaże na PMA puszki pro. Cieszy się popytem d80 i prawdopodobnie pokaże d200s.

Myślę, że Nikon już Canonowi w segmencie profi nie zagrozi. Nikon śpi równie głębokim snem co Olympus tylko sny ma inne :mrgreen:

johan
23.02.07, 19:11
Prognozowana cena rzeczywiście dobra, chyba że nagle 3 przeskoczy na 5 i w sklepach będzie 5999$ ;)

cra3y
23.02.07, 19:15
znalazlem ciekawy i zarazem smutny watek na dpreview:

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1032&thread=22157671

generalnie poszlo o to, ze USA 1D Mk3 kosztuje 4000$ a we francji canon chce za niego 4500eu, co daje 5904$!!!! podobnie w norwegii (24500 NOK ~ 4000$ a norweski canon chce za niego 33000 NOK)

pewnie u nas bedzie podobnie

willow32
23.02.07, 19:25
Nawet jak będzie kosztował te 5999$ to i tak będzie to taniość, przeciez z tego co o nim piszecie to on jest wszystkomający i chyba tylko filmów z dźwiękiem w 3D nie nagrywa :D

pozdrawiam

grizz
23.02.07, 19:34
hehe nie ironizuj... ciężko zaprzeczyć, że to puszka dla reportera świetna...


PO na jakiej zasadzie działa LV w canonie?
Druga matryca jak w olku? Półprzepuszczalne lustro jak w canonie 20a
Podnoszenie lustra?
Inaczej?

willow32
23.02.07, 19:37
hehe nie ironizuj... ciężko zaprzeczyć, że to puszka dla reportera świetna...

Inaczej?

ja nie ironizuję, przeciez kilka osób prawie nie zemdlało z wrażenia nad mistrzowstwem tej puszki :) ciekawe ilu sobie ją zanabędzie??

pozdrawiam

C+
23.02.07, 19:38
hehe nie ironizuj... ciężko zaprzeczyć, że to puszka dla reportera świetna...


PO na jakiej zasadzie działa LV w canonie?
Druga matryca jak w olku? Półprzepuszczalne lustro jak w canonie 20a
Podnoszenie lustra?
Inaczej?

Podnoszenie, brak AF.

The z00m
23.02.07, 19:56
hehe nie ironizuj... ciężko zaprzeczyć, że to puszka dla reportera świetna...


PO na jakiej zasadzie działa LV w canonie?
Druga matryca jak w olku? Półprzepuszczalne lustro jak w canonie 20a
Podnoszenie lustra?
Inaczej?

Podnoszenie, brak AF.

Olkowe LV nadal rulez, ale myślę, że Canon przyciśnie i kolejne LV będzie równie kompletne co u Olka. LV z podnoszonym lustrem było zastosowane w specjalnej wersji S3Pro.

grizz
23.02.07, 20:07
hehe nie ironizuj... ciężko zaprzeczyć, że to puszka dla reportera świetna...


PO na jakiej zasadzie działa LV w canonie?
Druga matryca jak w olku? Półprzepuszczalne lustro jak w canonie 20a
Podnoszenie lustra?
Inaczej?

Podnoszenie, brak AF.

Brak AF?

Heh no to do cykania znad głowy odpada ;)

suchar
23.02.07, 20:19
No odpada... W takim razie ten LV w nowym Smarku to raczej bajer, bo reporterom nic nie da. Jakby byl to taki trik jak w Olku z druga matryca i podgladem jak w kompakcie to owszem, ale tak to pstrykanie nad glowami nie wchodzi w gre. Ufff ;)
Pzdr

zibi1303
23.02.07, 21:37
hehe, odetchneliście,
LV, to bajer :), no i dobrze

Andrzej100
23.02.07, 21:55
hehe nie ironizuj... ciężko zaprzeczyć, że to puszka dla reportera świetna...


PO na jakiej zasadzie działa LV w canonie?
Druga matryca jak w olku? Półprzepuszczalne lustro jak w canonie 20a
Podnoszenie lustra?
Inaczej?

Podnoszenie, brak AF.

Olkowe LV nadal rulez, ale myślę, że Canon przyciśnie i kolejne LV będzie równie kompletne co u Olka. LV z podnoszonym lustrem było zastosowane w specjalnej wersji S3Pro.
Nie w specjalnej wersji S3pro, ale w "normalnej".

cra3y
23.02.07, 23:12
No odpada... W takim razie ten LV w nowym Smarku to raczej bajer, bo reporterom nic nie da. Jakby byl to taki trik jak w Olku z druga matryca i podgladem jak w kompakcie to owszem, ale tak to pstrykanie nad glowami nie wchodzi w gre. Ufff ;)
Pzdr


niekoniecznie, widzialem kilka zdjec fotoreporterow, ktorzy ustawiali swoje marki zza bramki (na boisku pilkarskim) - aparaty staly na 10cm statywach lub nizszych i Ci panowie praktycznie lezeli na murawie, zeby sobie poustawiac kadry w narozniki bramki (transmisja zdjec i wyzwalanie aparatu odbywala sie bezprzewodowo)
w takim przypadku LV w wydaniu canona jest jak znalazl

suchar
23.02.07, 23:29
No odpada... W takim razie ten LV w nowym Smarku to raczej bajer, bo reporterom nic nie da. Jakby byl to taki trik jak w Olku z druga matryca i podgladem jak w kompakcie to owszem, ale tak to pstrykanie nad glowami nie wchodzi w gre. Ufff ;)
Pzdr


niekoniecznie, widzialem kilka zdjec fotoreporterow, ktorzy ustawiali swoje marki zza bramki (na boisku pilkarskim) - aparaty staly na 10cm statywach lub nizszych i Ci panowie praktycznie lezeli na murawie, zeby sobie poustawiac kadry w narozniki bramki (transmisja zdjec i wyzwalanie aparatu odbywala sie bezprzewodowo)
w takim przypadku LV w wydaniu canona jest jak znalazl

Jest w tym sporo racji. Mi chodzilo o zdjecia znad glowy, jak fotografuje sie np. politykow. O tym wczesniej mowilismy i do tego sie odnioslem. Rzeczywiscie, LV nawet tylko z MF, moze byc przydatny reporterom, ale tylko wtedy, gdy maja czas na ustawienie ostrosci. Nie zawsze jednak ten czas jest, czesto przydalby sie AF.

YxasoR
24.02.07, 00:10
Jest w tym sporo racji. Mi chodzilo o zdjecia znad glowy, jak fotografuje sie np. politykow. O tym wczesniej mowilismy i do tego sie odnioslem. Rzeczywiscie, LV nawet tylko z MF, moze byc przydatny reporterom, ale tylko wtedy, gdy maja czas na ustawienie ostrosci. Nie zawsze jednak ten czas jest, czesto przydalby sie AF.
AF będzie w 1DMK3N. Spokojnie, doczekacie się...

grizz
24.02.07, 00:22
Jest w tym sporo racji. Mi chodzilo o zdjecia znad glowy, jak fotografuje sie np. politykow. O tym wczesniej mowilismy i do tego sie odnioslem. Rzeczywiscie, LV nawet tylko z MF, moze byc przydatny reporterom, ale tylko wtedy, gdy maja czas na ustawienie ostrosci. Nie zawsze jednak ten czas jest, czesto przydalby sie AF.
AF będzie w 1DMK3N. Spokojnie, doczekacie się...

no właśnie... polityka canona... w następnym modelu będzie AF w LV, ale znów czegoś nie będzie, ot, żeby było na następny model

Lakuta
24.02.07, 10:30
co nie zmienia faktu, że chciałoby się mieć taką jakość obrazu. :cry:
Jak ktoś jeszcze nie widział to polecam
http://web.canon.jp/Imaging/eos1dm3/eos1dm3_sample-e.html

i akurat LV to najmniejsze miki.

suchar
24.02.07, 10:34
co nie zmienia faktu, że chciałoby się mieć taką jakość obrazu. :cry:
Jak ktoś jeszcze nie widział to polecam
http://web.canon.jp/Imaging/eos1dm3/eos1dm3_sample-e.html

i akurat LV to najmniejsze miki.

Ale to znowu oficjalne sample, tak jak te z Sigmy.

johan
24.02.07, 11:46
Przecieki mówią, że w tym roku Canon ma wypuścić jeszcze 40d i 3d. Jeśli się to sprawdzi to wątpię żeby hakaś firma zagroziła Canonowi. :!:

grizz
24.02.07, 12:02
Tak czy siak - nic canonowi nie zagraża przynajmniej w segmencie profi

willow32
24.02.07, 12:07
Przecieki mówią, że w tym roku Canon ma wypuścić jeszcze 40d i 3d. Jeśli się to sprawdzi to wątpię żeby hakaś firma zagroziła Canonowi. :!:

tak się zastanawiam czy ja nadal jestem na forum Olympusa?? Chłopaki z Canonierkami muszą mieć niezły ubaw, od 2 dni na forum Olympusa tematem numer jeden jest boskość nowej puszki Canona. Ja wiem ze od tego jest forum żeby sobie popisać ale zaczyna mnie już mdlić od tych waszych zachwytów :-/

pozdrawiam

johan
24.02.07, 12:10
tak się zastanawiam czy ja nadal jestem na forum Olympusa?? Chłopaki z Canonierkami muszą mieć niezły ubaw, od 2 dni na forum Olympusa tematem numer jeden jest boskość nowej puszki Canona. Ja wiem ze od tego jest forum żeby sobie popisać ale zaczyna mnie już mdlić od tych waszych zachwytów :-/

pozdrawiam

Jeśli to Ci poprawi samopoczucie to nowy Smark jest do d... :mrgreen:
5 marca będziemy pisać o nowościach Olka, na razie z braku innych nowości piszemy o tym co jest.
pzdr

YxasoR
24.02.07, 12:22
Jeśli to Ci poprawi samopoczucie to nowy Smark jest do d... :mrgreen:
5 marca będziemy pisać o nowościach Olka, na razie z braku innych nowości piszemy o tym co jest.
pzdr
Piszemy o tym co jest i, że nie jest najgorsze, a bardzo dobrze zrobione! 5.III będziemy pisać o E-410 i E-510(550?)! A E-X to później będzie... Pewnie wszyscy będą narzekać...

KaarooL
24.02.07, 16:20
willow:

chodzi o to, że inne firmy przynajmniej raz na 1,5 roku puszczają solidny aparat a OLEK chyba chce mieć rekord okrążenia, bo niedługo 5 latek minie.

1DmkIIn potanieje do 10k, 5D do 6k i powiedz mi że parę osób się nie skusi... OLEK - w porównaniu do tych modeli - robi zabaweczki. wolne, z małymi wizjerami w body okrojonych z czego się da.

może za rok, dwa, OLEK puści coś większego, ale obecnie to śmiech na sali. w lato chyba spadam z 4/3 bo męczy mnie ISO800 masakrujące obraz i BRAK ALTERNATYWY.

The z00m
24.02.07, 21:25
Przecieki mówią, że w tym roku Canon ma wypuścić jeszcze 40d i 3d. Jeśli się to sprawdzi to wątpię żeby hakaś firma zagroziła Canonowi. :!:

tak się zastanawiam czy ja nadal jestem na forum Olympusa?? Chłopaki z Canonierkami muszą mieć niezły ubaw, od 2 dni na forum Olympusa tematem numer jeden jest boskość nowej puszki Canona. Ja wiem ze od tego jest forum żeby sobie popisać ale zaczyna mnie już mdlić od tych waszych zachwytów :-/

pozdrawiam

1. Nie musisz zaglądać do tego tematu skoro wywołuje on u Ciebie mdłości.

2. Gdybyśmy mieli pisywać tylko i wyłącznie, gdy Olympus coś wypuści to niewiele aktywności byś zaobserwował na tym forum.

3. Koledzy z canon-board.info marudzą i narzekają na Canona równie gorliwie co my na Olympusa. Tylko w ich przypadku można pisać o pewnym zwichnięciu. Niektórzy widzieli rychłe nadejście FF w szczelnym korpusie poniżej 10k PLN. Teraz grymaszą. Od dobrobytu w głowach im się polasowało :twisted:

I wierz mi na słowo... będę równie gorliwie uchał i achał, gdy wyjdzie następca E-1. Rychło to jednak nie nastąpi :cry:

gary
24.02.07, 22:22
Chłopaki z Canonierkami muszą mieć niezły ubaw, od 2 dni na forum Olympusa tematem numer jeden jest boskość nowej puszki Canona
mysle ze maja cos ciekawszego do roboty niz obserwowac ten wątek :)
co ty taki zakompleksiony? wyszedl fajny aparat, niewazne jakiej firmy :)

willow32
25.02.07, 00:33
mysle ze maja cos ciekawszego do roboty niz obserwowac ten wątek :)
co ty taki zakompleksiony? wyszedl fajny aparat, niewazne jakiej firmy :)

gary ja nie jestem zakompleksiony ja jestem znudzony :) fajnie ze wyszedł fajny aparat, choć mnie to raczej rybka :)

z00m nie muszę ale chcę :P zabronisz mi?? :)

pozdrawiam

The z00m
25.02.07, 01:06
z00m nie muszę ale chcę :P zabronisz mi?? :)

pozdrawiam

Marudzisz niczym Robin102 :mrgreen:

willow32
25.02.07, 01:09
z00m nie muszę ale chcę :P zabronisz mi?? :)

pozdrawiam

Marudzisz niczym Robin102 :mrgreen:

Jeżeli chcesz mnie sprowokować to musisz się bardziej wyśilić, nie ma lekko :D

kisi
25.02.07, 10:44
Za chwile chlopaki zaczna sobie skakac do oczu. Ja piernicze, nie odstawiajcie chaly. Jesli chodzi o mnie to mnie to tez rybka taki korpus. Owszem fajnie poczytac jak ta technika poszla do przodu i co sa w stanie zaoferowac najnowsze korpusy.

Lakuta
25.02.07, 11:22
Robinie Marudny- wzywam Cię do powrotu.
Bez Ciebie poziom marudzenia znacząco się zaniżył.
Nawet w obliczu kopa w brzuch w postaci nowego Cwanona

cra3y
25.02.07, 14:10
Imaging-Resource opublikowalo preview marka 3 wraz z samplami (rawy tez, ale CS3/Lightroom ich nie lyka)

http://www.imaging-resource.com/PRODS/E1DMK3/E1DMK3A.HTM

milego ogladania :-)

PS: w sumie dobrze, ze jest taki "czarny kon" (canon), ktory narzuca tempo, gdyby nie ta firma, to byc moze dalej drepczelibysmy w miejscu z iso200 itp

EDIT:

pozostaje mi zyczyc wszystkim doczekania sie (w tym roku) aparatu u olka na miare tego canona (przynajmniej o "ficzery" - AF micro-adjusting, to moja ulubiona funkcja) oraz umiarkowanej ceny, poniewaz gdyby E1p zostal wyceniony w poblizu pulapu cenowego tego marka, to prognozuje masowe wrecz porzucenie systemu 4/3 przez tych, to chcieli ten system stosowac do czegos powazniejszego niz proste, niedzielne wycieczki

YxasoR
25.02.07, 16:15
EDIT:

pozostaje mi zyczyc wszystkim doczekania sie (w tym roku) aparatu u olka na miare tego canona (przynajmniej o "ficzery" - AF micro-adjusting, to moja ulubiona funkcja) oraz umiarkowanej ceny, poniewaz gdyby E1p zostal wyceniony w poblizu pulapu cenowego tego marka, to prognozuje masowe wrecz porzucenie systemu 4/3 przez tych, to chcieli ten system stosowac do czegos powazniejszego niz proste, niedzielne wycieczki
oj przydadzą się życzenia ;)

C+
25.02.07, 16:33
pozostaje mi zyczyc wszystkim doczekania sie (w tym roku) aparatu u olka na miare tego canona (przynajmniej o "ficzery" - AF micro-adjusting, to moja ulubiona funkcja) oraz umiarkowanej ceny, poniewaz gdyby E1p zostal wyceniony w poblizu pulapu cenowego tego marka, to prognozuje masowe wrecz porzucenie systemu 4/3 przez tych, to chcieli ten system stosowac do czegos powazniejszego niz proste, niedzielne wycieczki


Tak racja coś więcej niż niedzielne wycieczki i zaraz myślę sobie o ramzie i jego pracach zrobionych C300D ;)

cra3y
1.03.07, 21:44
http://pma-rumours.blogspot.com/

ciekawa strona z rumorsami, ale ... ale tylko dla canonowcow ...


http://www.imaging-resource.com/PRODS/E1DMK3/E1DMK3LIVEVIEW.HTM

a tutaj, jak dziala live-view w 1Dmk3 - zdalnie

C+
21.06.07, 07:25
Problemy z AF http://www.robgalbraith.com/bins/content_page.asp?cid=7-8740-9006 :roll:

zibi1303
22.06.07, 12:04
Hehe, chciałbym aby to Olek miał takie problemy :)

YxasoR
22.06.07, 12:07
Właśnie. Przecież mimo tych problemów na pewno klientów im nie zabraknie...