PDA

Zobacz pełną wersję : Zaawansowane wygładzanie cery, czyli efekt mydła



willow32
22.02.07, 01:17
Ok, tak jak obiecałem mały poradnik: "Jak poprawić cerę modelki bez pomocy dermatologa" ;)

A więc zaczynamy, otwieramy obrazek który chcemy "zmiękczyć", naciskając dwukrotnie skrót klaw. Ctrl+J, tworzymy dwie kopie warstwy tła.
Następnie ukrywamy zawartość górnej warstwy i uaktywniamy środkową warstwę, zmieniamy tryb mieszania tej wastwy na darken, wybieramy filtr gausian blur i stosujemy rozmycie o promieniu 20pikseli.
Ukrywamy aktywną warstwę i uaktywniamy górną warstwę. Zmieniamy tryb mieszania na lighten. I znowu gausian blur, tym razem z rozmyciem o promieniu 30pikseli.
Ok, teraz uaktywniamy środkową warstwę obrazu i zmniejszamy jej krycie do wartości około 60%. Obraz jest mdły jak serial brazylijski? I dobrze, znaczy ze wszystko idzie w dobrym kierunku.
Ok, mamy 2 kopie warstwy tła, uaktywniamy je (użyjcie ctrl) teraz przeciągamy je do zakładki "create a new group" (zakładka znajduje się na dolnym pasku okienka z warstwami)
No i mamy oto nową Grupę warst o dumnie brzmiącej nazwie Group1 :)
Skoro mamy już grupę to pierwsze co należy zrobić to zmniejszyć jej krycie do około 40% I co chyba już znacznie lepiej? Zaczyna być coś widać?? Wiem że to nadal nie to o co nam chodziło, ale jest znaczna poprawa prawda??
Ok, jedziemy dalej.
Kolejna rzecz jaką musimy zrobić to utworzyć maskę tej grupy. W okienku z warstwami, po lewej od zakładki "create a new group" jest taki kwadracik z kółeczkiem w środku, kilkamy na niego i mamy gotową maskę. A skoro mamy maskę to możemy zaczać malowanie :)
Zaznaczamy nowo utworzoną maskę, wybieramy pędzelek z miękką końcówka, ustalamy kolor narzędzia na czarny i malujemy wszystkie fragmenty które mają być na zdjęciu ostre, czyli włosy oczy usta itp.
Możecie stosować różny stopień krycia pędzla żeby efekt był bardziej naturalny. No i to właściwie wszystko, kiedy obrazek jest ok, spłaszczamy warstwy i gotowe :)

Ważna uwaga!! Wszystkie parametry jakie tutaj podałem są zmienne, ja na takich pracuję ale nie znaczy to ze wy też musicie :) W zależności od potrzeb możecie je zmieniać i próbować własnych ustawień. Zmniejszać lub zwiększać stopień krycia warstw, czy też promień rozmycia filtra "gausian blur" jednym słowem bawić się aż uzyskacie satysfakcjonujący was efekt. Polecam na początek zastosować moje ustawienia a dopiero kiedy to wam się nie spodoba zacząć się bawić po swojemu.
Wiem że to nie jest super klarownie napisany poradnik, wiem że przydałyby się obrazki, ale myślę że mimo tych utrudnien jakoś dacie radę zastosować je do waszych potrzeb :) Jeżeli jednak nie będziecie mogli czegoś "przeskoczyć" powstaną jakies problemy piszcie do mnie tutaj lub na Priv, postaram się jakoś pomóc :)

Pozdrawiam serdecznie

lessie
22.02.07, 14:36
powiem Ci że stosowałem parę rodzajów obróbki dla uzyskania tego efektu, jest tez dobry plugin -skin softener ale właśnie przetestowałem Twoją składankę i efekt jest naprawdę ciekawy...zapamiętałem w swoim łbie na przyszłość...

willow32
22.02.07, 14:49
powiem Ci że stosowałem parę rodzajów obróbki dla uzyskania tego efektu, jest tez dobry plugin -skin softener ale właśnie przetestowałem Twoją składankę i efekt jest naprawdę ciekawy...zapamiętałem w swoim łbie na przyszłość...

jak dobrze rozkminisz moją składankę to wszystkie plug-iny wywalisz do kosza :)
Polecam zrobić sobie z tego akcję, niesamowita oszczędność czasu :)

pozdrawiam

lessie
22.02.07, 14:54
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a myślisz, że co właśnie zrobiłem? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

RadioErewan
22.02.07, 15:23
Moja małżonka nie daje się namówić na żadne pluginy/techniki. Wszystko robi wg magicznych recept i za każdym razem, jak chcę jej coś pokazać, gasi mnie, namawiając do osiągnięcia automatem takich efektów, jak ona ręcznie.

<html><script type="text/javascript" src="/flashobject.js"></script>
<div class="thumb tnone"><div style="width:580px;"><div id="flashcontent"></div><div class="thumbcaption" >A mnie pozostaje sięzgodzić, że jeszcze człowiek czasem jest potrzebny.</div></div></div>
<script type="text/javascript">
var fo2 = new FlashObject("/swf/emi.swf", "Ostrzenie", "567", "860", "7", "#FFFFFF");
fo2.addVariable("noLog", "1");
fo2.write("flashcontent");
</script></html>

willow32
22.02.07, 17:40
jeszcze całkiem niedawno korzystałem z różnych plug-inów, dziś praktycznie używam tylko jednego "converter to B&W" theimagingfactory, szybki jest i daje dobre rezultaty.

pozdrawiam

Wiejo
22.02.07, 20:59
myślę, że w programie Photoshop Elements 5 przedstawione operacje będzie można wykonać. Ja na razie używam Gimpa ale po katowickich konsultacjach z RE przejdę na prostszego PSa. A poza tym dzięki Willow za uchylenie rąbka tajemnicy. Pozdrawiam. :D

willow32
26.02.07, 14:01
hej, czy ktoś tu jeszcze zagląda? :) Zapraszam do wrzucania tutaj swoich prób przed i po zastosowaniu tego tutka, ktoś się odważy?? :D
pozdrawiam

zibi1303
26.02.07, 14:05
Bym się chętnie pobawił, ale jak mi się zdaje, ten cały przepis jest pod PS, a ja mam Corela i nie wiem czy tam się tak da. Jeśli coś wiesz o Corelu Photopaint, to powiedz to spróbuje

willow32
26.02.07, 14:10
Bym się chętnie pobawił, ale jak mi się zdaje, ten cały przepis jest pod PS, a ja mam Corela i nie wiem czy tam się tak da. Jeśli coś wiesz o Corelu Photopaint, to powiedz to spróbuje

niestety nie znam Corela, ale jeżeli w tym programie masz możliwość pracy na warstwach i maskowania to raczej nie powinno być problemów

pozdrawiam

lessie
26.02.07, 14:16
mam tylko wersję po w pracy ale pokazuje możliwości chyba, zwłaszcza że to ISO 400 z E-1

zibi1303
26.02.07, 14:16
Tam można, tylko czy rozdzielasz warstwy na kolory RGB, czy jakoś inaczej tworzysz warstwy, poprzez maski i obiekty?

fotomic
26.02.07, 14:16
a może wrzucisz kilka screenów do ilustracji ?

willow32
26.02.07, 14:37
lessie pokazanie zdjęcia tylkoPo nic nie daje bo nie widać zmian jakie zaszły, a po drugie stosowanie tego na dzieciach?? Przecież one mają skórę idealną i nie za bardzo tam jest co wygładzać a do oszumiania są prostrze narzędzia ;)

zibi1303 to są tylko kopie warstwy tła i szybkie maski :)

fotomic wrzucę, obiecuję jak się tylko odkopę z robotą przy zdjęciach to to zrobię :)

Davnes
26.02.07, 20:11
to może ja spróbuję coś wykluć
przed:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

zdjęcie skopane na maxa ale mysle ze nie jest najgorzej ponizej co wy na to?




po obróbce wilooła

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

grizz
26.02.07, 20:18
Jak dla mnie to "przed" wygląda lepiej niż "po"

willow32
26.02.07, 20:19
co siędzieje z prawym okiem modelki? Na oryginale też tak jest? (niestety nie umiem powiększyć zdjęcia przed po kliknięciu otwiera mi się jakaś stronka fotosik)

pozdrawiam

ps. zapraszam też innych do komentowania pracy Davnesa :)

Davnes
26.02.07, 20:32
modelka ma przymrózone lekko oko , na oryginale skopałem totalnie wb wię wyszło tak źółto że szkoda gadac
a może willoł ty bys jakos obrobił to zdjecie posłabym ci je oryginalne co?

willow32
26.02.07, 20:35
modelka ma przymrózone lekko oko , na oryginale skopałem totalnie wb wię wyszło tak źółto że szkoda gadac
a może willoł ty bys jakos obrobił to zdjecie posłabym ci je oryginalne co?

chodziło mi o rozmycie na oku, tak jakbyś zapomniał wygumować blura...ślij oryginał zobaczę co da się zrobić :)

Davnes
26.02.07, 20:37
jak wy to robicie że obrabiając fotke i potem zmniejszając nie tracicie jakości i nie robi się pikseloza?

kisi
27.02.07, 11:26
Prawa strona twarzy nieciekawie wyszla. Co ze szklanką ? Jakas taka matowa, dziwnie sie wniej swiatlo odbija - tez dziwna.

lessie
27.02.07, 12:09
dobra, masz ten przykład na osobie "starszej"

willow32
27.02.07, 13:08
dobra, masz ten przykład na osobie "starszej"

lessie super, dobra robota :) mozna by tylko jeszcze nakładką troszkę "uplastycznić" rysy twarzy ale jest naprawdę dobrze :) Jak się podobało modelce??

Davnes a jak to robisz ze ta pikseloza Ci wychodzi?? Opisz dokładniej problem, pomożemy go rozwiązać :)

pozdrawiam

lessie
27.02.07, 13:13
nie chciałem kombinować nic ponad wygładzanie, jeszcze parę sztuczek można by zrobić ale zakłamałoby to efekt. Wybrałem gołego jpega i przemieliłem wg Twojego przepisu (trochę zmieniałem wartości krycia pod konkretny przykład ). Nie ruszałem balansu, kontrastu itd...
Modelka nic nie wie ;) że służy za przykład "tuningowania staroci". Ma ładną fotkę robioną innym sposobem w paru wersjach....

Wiejo
27.02.07, 15:36
lessie zastanów się czy tylko samoloty, bo modelka na pewno jest bardzo wdzięczna. :D

lessie
27.02.07, 16:37
Wiejo, jakby Ci to powiedzieć...ciężko ją ostatnio namówić na sesję...a naprawdę ma potencjał. I nie mówię tego dlatego, że ją kocham.

willow32
27.02.07, 16:52
Modelka nic nie wie ;) że służy za przykład "tuningowania staroci". Ma ładną fotkę robioną innym sposobem w paru wersjach....

lessie Twoje teksty czasami rozwalają mnie na łopatki :D

Ok, ktoś jeszcze odwazy się pokazać przykład "tuningowania starocia" :D

pozdrawiam

Davnes
27.02.07, 17:35
willow własnie nie wiem dlaczego mi taka pikseloza wychodzi normalnie zmniejszam zdjęcie w infran view na 800X600 i potem jakośc spada dyrastycznie jak mam je zmniejszac??

willow32
27.02.07, 17:46
willow własnie nie wiem dlaczego mi taka pikseloza wychodzi normalnie zmniejszam zdjęcie w infran view na 800X600 i potem jakośc spada dyrastycznie jak mam je zmniejszac??

Nigdy nie używałem tego programu więc nie bardzo wiem jak wygląda tam sprawa zmniejszania plików. Ile waży u Ciebie taki zmniejszony plik? Nie masz PSa?

Pozdrawiam

Davnes
27.02.07, 17:50
mam ps triala ;)
może łatwiej bedzie jak napiszesz jak fachowo zmniejszac fotki bez straty jakości a ja zaraz zobacze:]

willow32
27.02.07, 18:26
mam ps triala ;)
może łatwiej bedzie jak napiszesz jak fachowo zmniejszac fotki bez straty jakości a ja zaraz zobacze:]

W PSie sprawa jest banalnie prosta :)
z menu wybieramy Image/image size (Alt+Ctrl+I) w górnym okienku wpisujemy interesujący nas rozmiar np.600px wysokości (szerokość zmieni się automatycznie). Teraz uwaga na dole musi być zaznaczone "resample image" a z rozwijanego menu obok wybieramy metodę bicubic lub jeżeli chcemy od razu sobie zdjęcie podostrzyć to bicubic sharper (z tym jednak uważajcie, automat potrafi przesadzić z ostrzeniem) klikamy ok i gotowe. Jeżeli obrazek był zapisany w rozdzielczosci 300dpi trzeba jeszcze raz otworzyć okienko i tym razem odznaczyć "resample image" w polu resolution wpisujemy 72px/inch klikamy ok i gotowe. Teraz czas na zapisanie zdjęcia, gorąco polecam opcję save for web (Alt+Shift+Ctrl+S) po otwarciu okna zapisu suwakiem quality regulujemy wielkosć pliku po zapisie, polecam raczej nie schodzić ponizej 80.
I to wszystko, prawda ze proste?? :D

pozdrawiam

Davnes
27.02.07, 21:24
qurcze może tak po polsku:] dzięki za rady zaraz cos wstawie przy pomocy wygładzania skóry i zmniejszania wg podanej receptury:] :mrgreen:

zibi1303
27.02.07, 21:36
Jeśli to ktoś zrobi w Corel PhotoPaint, to będę wdzięczny. za mało znam sie na obróbce. Pierwsze próby :(, Pierwsze rozmycia uzyskałem jak w opisie, ale potem jak doszło do malowania to klops

Davnes
27.02.07, 21:55
zibi musisz sam do tego dojść opis jest w maiare dobrze napisany mnie się udało, nie wiem jak w corelu to wyglada ale w PS tak jak w instrukcji :mrgreen: gdyby cos to pisz na moje gg

przed :

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

po:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

musze sam jeszcze popracowac na do obróbka dopiero się ucze

willow32
27.02.07, 22:08
qurcze może tak po polsku:] dzięki za rady zaraz cos wstawie przy pomocy wygładzania skóry i zmniejszania wg podanej receptury:] :mrgreen:

sorki ale ja nie lubię PSa po polsku, po zainstalowaniu nie wiedziałem co jest gdzie :D
ale dałem skróty klaw. więc chyba dasz radę co?? :D

pozdrawiam

Davnes
27.02.07, 22:44
w mojej PS7 jest troszkę inaczej jak mówisz chyba że się mi zdaje, nie umiem zrobić skrenów bo bym pokazał ale jakoś sobie poradze ;)

fotomic
5.03.07, 17:31
Ilustrowany tutorial willow32'a trafił na portal olympusclub, dział PORADY.

KLIK (http://www.olympusclub.pl/content/view/29/1/)

GieKa
5.03.07, 19:51
Można prosić o PDF-a z tego tutoriala?

willow32
5.03.07, 19:58
Można prosić o PDF-a z tego tutoriala?

fotomic można?? :D ja to chyba nie umiem...

pozdrawiam

fotomic
5.03.07, 20:04
Pomyślimy jak to rozwiązać, ten pdf generator w ikonce obok artykułu sobie nie radzi za bardzo z polskimi fontami i z obrazkami(to akurat wiem dlaczego) ale fonty to nie za bardzo. Pomyślimy :)

Davnes
5.03.07, 20:13
tak pdf się by baaardzo przydał-prosimy:] :D

willow32
5.03.07, 20:14
tak pdf się by baaardzo przydał-prosimy:] :D

cała nadzieja w fotomicu :D

grizz
5.03.07, 20:15
Można prosić o PDF-a z tego tutoriala?

fotomic można?? :D ja to chyba nie umiem...

pozdrawiam


Macie PDFa (http://firlej.org/wygladzanie.pdf)

willow32
5.03.07, 20:17
Można prosić o PDF-a z tego tutoriala?

fotomic można?? :D ja to chyba nie umiem...

pozdrawiam


Macie PDFa (http://firlej.org/wygladzanie.pdf)

dzięki grizz :)

suchy10
5.03.07, 20:39
Jednym słowem dobry przepis na pyszne ciasto...Dzieki Willow

grizz
5.03.07, 20:43
Można prosić o PDF-a z tego tutoriala?

fotomic można?? :D ja to chyba nie umiem...

pozdrawiam


Macie PDFa (http://firlej.org/wygladzanie.pdf)

dzięki grizz :)

To ja dziękuję. ty odwaliłeś robotę, a ja klikłem tylko 3 razy ;)

fotomic
5.03.07, 21:34
widze grizz zmobilizowałeś się, miałem poszukać teraz programiku do przerobienia tego :) , dzięki. ściągne na serwer klubu i zamieszcze pod tutkiem

Davnes
5.03.07, 21:38
dozgonna wdzięczośc:]

fotomic
5.03.07, 21:52
Jest w artykule na samym dole :) pobranie wersji PDF. Jest na olyklubie więc przyszłość jego spokojna :)

Rafał Czarny
6.03.07, 15:03
W PSie sprawa jest banalnie prosta :)
z menu wybieramy Image/image size (Alt+Ctrl+I) w górnym okienku wpisujemy interesujący nas rozmiar np.600px wysokości (szerokość zmieni się automatycznie). Teraz uwaga na dole musi być zaznaczone "resample image" a z rozwijanego menu obok wybieramy metodę bicubic lub jeżeli chcemy od razu sobie zdjęcie podostrzyć to bicubic sharper (z tym jednak uważajcie, automat potrafi przesadzić z ostrzeniem) klikamy ok i gotowe. Jeżeli obrazek był zapisany w rozdzielczosci 300dpi trzeba jeszcze raz otworzyć okienko i tym razem odznaczyć "resample image" w polu resolution wpisujemy 72px/inch klikamy ok i gotowe. Teraz czas na zapisanie zdjęcia, gorąco polecam opcję save for web (Alt+Shift+Ctrl+S) po otwarciu okna zapisu suwakiem quality regulujemy wielkosć pliku po zapisie, polecam raczej nie schodzić ponizej 80.
I to wszystko, prawda ze proste?? :D

pozdrawiam

Willow, ja za jednym zamachem zmniejszam rozmiar w pikselach i rozdzielczość do 72 dpi. Czemu to robisz w dwóch krokach? To ma jakieś znaczenie?

willow32
6.03.07, 15:14
Willow, ja za jednym zamachem zmniejszam rozmiar w pikselach i rozdzielczość do 72 dpi. Czemu to robisz w dwóch krokach? To ma jakieś znaczenie?

nie wiem czy ma czy nie ma, tak mnie nauczono i tak to robię :)

Wiejo
6.03.07, 19:40
Rafał kiedyś na onephoto pejzażysta Biejat opisywał zmniejszanie obrazu na potrzeby galerii tak aby orginał nie różnił się w zmniejszonej kopii. Jak pamiętam robił to w kilkunastu krokach w PSe za każdym razem odrobinę wyostrzając i tak dochodził do wspaniałego finału. Ja osobiście najlepsze na razie efekty w zmniejszaniu mam w Gimpie gdzie raz skaluję to jest zmniejszam a przy zapisywaniu do określonej wagi zdjęcie leciutko podostrzam tak ok 10%. Jak jeszcze brak efektu to ponownie o przybliżoną wartość i jest ok.

Rafał Czarny
6.03.07, 19:44
Ja mam tak chamską metodę wyostrzania fot po zmniejszaniu, że się nawet nie przyznam. Choć nieobce są mi cywilizowane metody, najbardziej podoba mi się efekt mojej chamoty. :D

willow32
6.03.07, 19:46
Ja mam tak chamską metodę wyostrzania fot po zmniejszaniu, że się nawet nie przyznam. Choć nieobce są mi cywilizowane metody, najbardziej podoba mi się efekt mojej chamoty. :D

no i tutaj jest właśnie miejsce na własne zboczenia :) ja prawie nigdy nie wyostrzam po zmniejszeniu, a chyba nie wyglądają źle moje zdjęcia? No wiem, dobrze też nie ;D

Rafał Czarny
6.03.07, 19:59
Ja mam tak chamską metodę wyostrzania fot po zmniejszaniu, że się nawet nie przyznam. Choć nieobce są mi cywilizowane metody, najbardziej podoba mi się efekt mojej chamoty. :D

no i tutaj jest właśnie miejsce na własne zboczenia :) ja prawie nigdy nie wyostrzam po zmniejszeniu, a chyba nie wyglądają źle moje zdjęcia? No wiem, dobrze też nie ;D

Ty Willow to głównie blurujesz.

willow32
6.03.07, 20:01
Ty Willow to głównie blurujesz.

noo, Rafał, ile dziewczyn napisało do Ciebie ostatnio emaile z prośbą o sesję??
do mnie 2 tylko w tym miesiącu :D :D :D

Rafał Czarny
6.03.07, 20:06
Ty Willow to głównie blurujesz.

noo, Rafał, ile dziewczyn napisało do Ciebie ostatnio emaile z prośbą o sesję??
do mnie 2 tylko w tym miesiącu :D :D :D

Wolę, by ludzie których fotografuję nie znali mojego numeru telefonu :D . Ja to się cieszę, że jeszcze po ryju nie dostałem ;) .

willow32
6.03.07, 20:10
Wolę, by ludzie których fotografuję nie znali mojego numeru telefonu :D . Ja to się cieszę, że jeszcze po ryju nie dostałem ;) .

no cóż mój znać muszą, anonimowość w biznesie to śmierć :)
Rafał po co Ty jedziesz na te warsztaty skoro Ciebie tylko reporterka kręci a kobiet w studio nie lubisz?? :D

Rafał Czarny
6.03.07, 20:13
Wolę, by ludzie których fotografuję nie znali mojego numeru telefonu :D . Ja to się cieszę, że jeszcze po ryju nie dostałem ;) .

no cóż mój znać muszą, anonimowość w biznesie to śmierć :)
Rafał po co Ty jedziesz na te warsztaty skoro Ciebie tylko reporterka kręci a kobiet w studio nie lubisz?? :D

A kto powiedział, że kobiety w studio mnie nie kręcą? Ale kręcą mnie kobiety bez blezerków - po to jadę na warsztaty, bo chciałbym w nieodległej przyszłości pobawić się w takie focenie.

willow32
6.03.07, 20:17
A kto powiedział, że kobiety w studio mnie nie kręcą? Ale kręcą mnie kobiety bez blezerków - po to jadę na warsztaty, bo chciałbym w nieodległej przyszłości pobawić się w takie focenie.

Rafał, ale sam mi pisałes ze Wacek będzie miał tylko figurkę z gipsu :D
ja mam inne podejście do tego tematu, ale to innym razem :)

Rafał Czarny
6.03.07, 20:23
Chcę się czegoś od WW nauczyć. Pokaże na kobicie z gipsu, ja potem wypróbuję na prawdziwych. Zacząłem focić jako nastolatek i to było moje marzenie (niespełnione). :D

Willow, straszliwe OTy robimy :roll: .

gufi25
31.12.07, 16:35
witam
zainstalowałem sobie cs3 i chciałem wyknać zaawansowane wyładzanie cery opisane w tym wątku jedna gdy chcę wybrać pendzel wyskakuje okienko " nie można użyć pędzla historii ponieważ stan historyczny nie zawiera odpowiedniej warstwy" , co robie nie tak, prosze o pomoc gdyż są to moje pierwsze kroki, dzikuje i pozdrawiam

willow32
31.12.07, 22:22
witam
zainstalowałem sobie cs3 i chciałem wyknać zaawansowane wyładzanie cery opisane w tym wątku jedna gdy chcę wybrać pendzel wyskakuje okienko " nie można użyć pędzla historii ponieważ stan historyczny nie zawiera odpowiedniej warstwy" , co robie nie tak, prosze o pomoc gdyż są to moje pierwsze kroki, dzikuje i pozdrawiam

nie używaj pędzla historii tylko zwykły pędzel, ten który jest powyżej na palecie ;)
pozdrawiam

salvadhor
31.12.07, 23:46
A da się to robić bez fotoszopa i innych tych gadżetów komputerowych? Jakiś filtr zmiękczający, itp? Nie robiłem, to nie wiem, dlatego pytam, w programie graficznym potrafię nawet babie wąsy dorobić, więc to nie sztuka.

Mirek54
1.01.08, 00:01
A da się to robić bez fotoszopa i innych tych gadżetów komputerowych? Jakiś filtr zmiękczający, itp? Nie robiłem, to nie wiem, dlatego pytam, w programie graficznym potrafię nawet babie wąsy dorobić, więc to nie sztuka.

Da sie-naciagnij na obiektyw rajtuzy damskie :mrgreen: W zaleznosci od koloru bedziesz mial dodatkowo filr i maske zmiekczajaca.

willow32
1.01.08, 01:08
są też specjalne filtry zmiękczające, wszystko to ma tylko jedną wadę, rozmyte na zdjęciu jest wszystko :)

paakayttaja
1.01.08, 10:46
No niestety, filtry rozmazują wszystko dookoła, łącznie z modelką. One się nadają raczej do focenia w studio przy jednolitym tle :razz:

Sekta
2.01.08, 18:52
Probowalem zastosowac i tak naprawde efekt jest widoczny kiedy mam dwa layery wlaczone, jeden jest juz zblurowany i opacity jest ustawione ponizej 100%. Wtedy mam dwa layery nalozone na siebie i poprzez blur cale zdjecie jest "romantyczne". Jednak chcialem miec ten efekt jedynie na wybranych elementach a nie na calym zdjeciu.
Natomiast wszystko po "zrob z dwoch layerow grupe 1" wyglada u mnie zle. Kiedy cala grupe ustawie na 40% to ledwo co widac. Widac glownie tlo ktore jest typowa "szachownica".
Natomiast utworzona maska nic mi nie zmienia.
Mozesz jakos wyjasnic dolkadniej cel robienia tej maski?
Z gory dzieki.
No i oczywiscie dzieki za instruktaz.

Lailonn
2.01.08, 23:11
W tutorialu wyraźnie napisano, ze wszelkie wartości są przykładowe i można je zmieniać. Jeśli 40% to dla ciebie za mało - daj więcej ;)


ps. Swoją drogą szkoda, że nie ma kto pisać takich tekstów ;[ Rozumiem, że nie każdy tutejszy zawodowiec ma czas ale i ci bardziej zaawansowani amatorzy pewnie mogliby się podzielić pomysłami.

willow32
3.01.08, 00:18
Natomiast utworzona maska nic mi nie zmienia.
Mozesz jakos wyjasnic dolkadniej cel robienia tej maski?
Z gory dzieki.
No i oczywiscie dzieki za instruktaz.

w tutorialu wszystko jest dokładnie opisane, nie potrafię tego już lepiej i prościej wytłumaczyć. Maska służy do wyciagania spod kopii warstwy oryginalnego obrazka. Dzięki temu ze robimy to pędzlem możemy to robić bardzo precyzyjnie i z dowolnym natężeniem.

black_bird
3.01.08, 03:09
Rafał kiedyś na onephoto pejzażysta Biejat opisywał zmniejszanie obrazu na potrzeby galerii tak aby orginał nie różnił się w zmniejszonej kopii. Jak pamiętam robił to w kilkunastu krokach w PSe za każdym razem odrobinę wyostrzając i tak dochodził do wspaniałego finału. Ja osobiście najlepsze na razie efekty w zmniejszaniu mam w Gimpie gdzie raz skaluję to jest zmniejszam a przy zapisywaniu do określonej wagi zdjęcie leciutko podostrzam tak ok 10%. Jak jeszcze brak efektu to ponownie o przybliżoną wartość i jest ok.

Cos w tym stylu jest tutaj: http://www.cyberfoto.pl/edycja-zdjec-ksiazka-on-line/40036-podst-obrobka-w-ps-ie-i.htm

Co do wyostrzania skłaniam sie do Ewy Prus, sprobowałem i widze efekty.
Moze juz pisałem, ale powtórzę ten wątek:
Co do ostrzenia:To zależy od metody skalowania Jeśli ustawi się metodę skalowania na Bicubic sharper (Dwusześcienna ostrzejsza), PS sam lekko wyostrza po przeskalowaniu i to jest w zupełności wystarczające. Kolejne ostrzenie nie pomoże, najwyżej artefaktów dorobi.
Pogląd o stopniowym zmniejszaniu pokutuje po sieci, niestety. Też kiedyś słyszałam że daje super efekty i postanowiłam tak suuuper zmniejszyć zdjęcie wnętrza barokowego kościoła. Te wszystkie rzeźby, detale, złocenia na pewno są warte starannego zmniejszania, w krokach co 10%. Ale fantastyczna kaszana wyszła! Jedna biało-złota kaszka. Program przy każdym zmniejszaniu przelicza piksele na nowo, a każde wyostrzanie (to jest zwykłe USM, nie żadne magiczne cuda) dodaje trochę nowych artefaktów. W kolejnym zmniejszaniu program nie wie, czy te dodane w ostrzeniu szczegóły są istotne czy nie. Więc stara się zachować wszystkie równo - te prawdziwe i te dodane od siebie. Oczywiście że się wszystkie nie zmieszczą na mniejszej rozdzielczości, więc powstają przekłamania. Skalowanie psuje szczegóły, a wielokrotne ostrzenie dodaje artefakty na gładkich powierzchniach. Im większa różnica rozdzielczości między początkowym a końcowym obrazkiem, tym większa kaszana.
Co do obniżania wagi, to przy rozdzielczości takiej, żeby się dobrze oglądało na ekranie (czyli dłuższy bok nie więcej niż 1024) jpeg nie powinien być większy niż przepisowe 512k. Photoshop przy zapisywaniu w formacie jpeg pyta, w jakiej jakości ma być plik. Wartość 8 (max jest 12) do internetu w zupełności wystarczy. Im niższa ta wartość, tym mniejszy plik, ale większe szanse na artefakty jpegowe. Jeśli komuś zależy na maksymalnym odchudzeniu, powinien obniżać wartość po jednym i przy włączonym podglądzie patrzeć, czy mu się dziwne rzeczy z obrazkiem nie robią. Poniżej 5 w każdym razie schodzić nie należy, bo już przestaje być cokolwiek widać.

MeWash
3.01.08, 19:19
Próbowałem zrobić to w GIMP'ie i natknąłem się na 2 problemy. Czy:

Ok, mamy 2 kopie warstwy tła, uaktywniamy je (użyjcie ctrl) teraz przeciągamy je do zakładki "create a new group" (zakładka znajduje się na dolnym pasku okienka z warstwami) to to samo co połączenie warstw np poleceniem 'połącz w dół'? Chyba, że nie widzę czy można w GIMP'ie utworzyć grupy z warstw.

Jak robię to:

Kolejna rzecz jaką musimy zrobić to utworzyć maskę tej grupy. W okienku z warstwami, po lewej od zakładki "create a new group" jest taki kwadracik z kółeczkiem w środku, kilkamy na niego i mamy gotową maskę. to w GIMP'ie pojawia mi się okienko:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.torun.mm.pl/~mewash/inne/gimp.jpg)
i co wybrać?

No i na koniec zapis do jpg'a - wszystko spłaszczyć/połączyć i zapisać?

willow32
3.01.08, 20:12
nie znam gimpa więc ja Ci nie pomogę, ale napewno są tutaj ludzie którzy to przerabiali w tym programie, może ktoś Ci pomoże?
Oczywiście po wszystkiemu należy spłaszczyć i zapisać do jpega :)

salvadhor
5.01.08, 13:13
Próbowałem zrobić to w GIMP'ie i natknąłem się na 2 problemy. Czy:

Ok, mamy 2 kopie warstwy tła, uaktywniamy je (użyjcie ctrl) teraz przeciągamy je do zakładki "create a new group" (zakładka znajduje się na dolnym pasku okienka z warstwami) to to samo co połączenie warstw np poleceniem 'połącz w dół'? Chyba, że nie widzę czy można w GIMP'ie utworzyć grupy z warstw.


Prawdę mówiąc, grupowanie warstw w Gimpie jest obecnie potraktowane po macoszemu. Jeżeli chcesz, aby jakiś efekt został wykonany/przeprowadzony na kilku warstwa jednocześnie, w okienku z warstwami zepnij te warstwy na czas wykonywania działań (pojawi się taki spinacz przy warstwach, checkbox pomiędzy okiem a podglądem warstwy).

Łącznie w dół fizycznie łączy warstwy i nie jest możliwe późniejsze ich rozłączenie - dlatego tego używa się na samym końcu, przy zapisie finalnym do .jpg.

Istotny trick przy zapisie .jpg - warto kliknąć w opcje zaawansowane w oknie zapisu i tam dla .jpg ustawić podpróbkowanie na 1x1 1x1 1x1.

zbyma72age
6.01.08, 15:59
A da się to robić bez fotoszopa i innych tych gadżetów komputerowych? Jakiś filtr zmiękczający, itp? Nie robiłem, to nie wiem, dlatego pytam, w programie graficznym potrafię nawet babie wąsy dorobić, więc to nie sztuka.

Zarówno w Photoshop-ie jak i w GIMP-ie dla podniesienia atrakcyjności wizualnej fotografii, a m.in. uzyskania efektu gładkiej skóry - Glamour, można zainstalować Filtr Virtual Photographer.
Jest to jeden z najlepszych filtrów używanych do zmiany kolorystycznej zdjęć.
Filtr można pobrać na stronie http://www.optikvervelabs.com/default.asp (Free download)
Instalacja wtyczki jest intuicyjna i przebiega podobnie jak instalacja większości programów w systemie MS Windows. Plugin mam zainstalowany od dawna w GIMP-ie.

W oknie pluginu znajduje się rozwijana lista Presets, w której jest wiele gotowych ustawień. Część z nich jest przeznaczona do fotografii kolorowych, a część do fotografii czarno-białych.
Virtual Photographer umożliwia nie tylko zastosowanie gotowych efektów, ale także pozwala na ręczne zmienianie wyglądu zdjęć.
W sekcji Film Type można zmieniać jasność i kontrast. Przyciski opcji w tej sekcji pozwalają na symulację różnego rodzaju klisz fotograficznych. Przykładowo gdy zaznaczymy jedną z opcji Slide, nadamy zdjęciom wygląd slajdu.
Sekcja Film Speed służy do dodawania do fotografii ziarnistości charakterystycznej dla wysokoczułych filmów.
Suwakiem, na dole sekcji, możemy regulować ilość szumu.
Sekcja Photographic Style pozwala nadać fotografii cieplejsze lub chłodniejsze barwy, wyeksponować zieleń lub nadać delikatniejsze odcienie. Suwakiem znajdującym się w tej sekcji regulujemy siłę efektu.
W tej sekcji znajdują się również dwie opcje Effect i B/W, zaznaczając je mamy dostęp do rozwijanych list z dodatkowymi efektami. Opcję Effect stosujemy do zdjęć kolorowych, natomiast B/W w przypadku, gdy chcemy zmienić zdjęcie kolorowe na fotografię w odcieniach szarości lub w bichromię. Efekty dostępne po zaznaczeniu opcji Effect pozwalają np. zmiękczyć barwy zdjęcia lub uzyskać efekty filtrów nakładanych na obiektyw aparatu.
Wybrany przez nas efekt, zostanie zastosowany po naciśnięciu przycisku Process.
Możemy również zapisać własne ustawienia “na przyszłość” w pliku. Służy do tego opcja Save w sekcji Settings. Aby załadować zapisane przez nas ustawienia, klikamy przycisk Load w tej samej sekcji. Ponadto mamy możliwość zmiany wielkości podglądu.

Powodzenia

zbyma72age
6.01.08, 16:17
Zapomniałem dodać że w:
Przydatne linki - uzupełnienie
podałem kilka przykładowych Poradników (Tutoriali) dotyczących osiągnięcia efektu Smooth - skin zarówno przy zastosowaniu GIMP-a jak i Photoshop-a, przytoczę je ponownie:
http://thomas-stoelting.de/PS_Tipps/tipp_portraitretusche.html
http://thomas-stoelting.de/photoshop.html
http://gobart.pl/tutoriale/retusz_glamour_1.php
http://howto.nicubunu.ro/portraits_touch-up_gimp/
http://tutorials.watchandlearnphotoshop.com/tutorials/ps/soft_skin.html
http://www.photokaboom.com/photography/learn/Photoshop_Elements/retouching/smooth_skin/1_smooth_skin.htm
http://fujiklub.pl/viewtopic.php?t=979
Dodam jeszcze że w publikacji "Niezbędnik fotograficzny" - PC Format krok po kroku jest również opisana metoda przy zastosowaniu GIMP-a.
Pomyślnych efektów

zbyma72age
6.01.08, 17:33
Choć nie chcę ale muszę:
Jeszcze jeden bardzo wartościowy Poradnik
http://www.piotrszmidt.com/tutoriale/glam/
naprawdę warto dopisać do swoich zakładek
Polecam

paszczol
6.01.08, 17:44
Zbyma72age - powinni dać Ci medal, za cenne rady i linki, bezinteresowne dzielenie się wiadomościami. Wiem, że zaraz powiedzą, że właśnie od tego jest to forum, ale tak niewielu się dzieli w tam sympatyczny sposób wiedzą i linkami, nie bylejakimi. Pozdrawiam serdecznie.

witia
6.01.08, 18:11
Choć nie chcę ale muszę:
Jeszcze jeden bardzo wartościowy Poradnik
http://www.piotrszmidt.com/tutoriale/glam/
naprawdę warto dopisać do swoich zakładek
Polecam
Piękne dzięki za bardzo interesujące i pomocne linki.
Pozdrówka.

Oleryk
6.01.08, 18:20
Medali tu nie dają ale bonusy tak.
Dzięki Zbyma :)

lessie
6.01.08, 20:11
Zbyma: "jesteś Idolem, wielbi Cię tłum...gdzie się pojawisz słychać...." itd.
Dobra robota

kisi
7.01.08, 15:06
Chylę czoło! Skąd ty bierzesz te wszystkie poradniki, trzepiesz nimi jak z rękawa!! Bravo!!!

west73
13.02.09, 21:03
wygrzebuję ten wątek, gdyż widzę że dużo ostatnio osób ma problem z wygładzaniem, poprawianiem cery modelek na swoich zdjęciach.

W pierwszym poście willow32 opisuje bardzo dobry sposób dla uzyskania IMHO rewelacyjnego sposobu

A tu napisał tutorial z obrazkami krok po kroku
http://www.olympusclub.pl/oprogramowanie/qzaawansowane-wygsadzenie-ceryq-czyli-co-zrobieby-kobiety-nas-pokochasy.html

Mam nadzieję że to pomoże i będziemy oglądali coraz mniej paskudnie zrobionych plastikowych portretów.

slawek
14.02.09, 11:38
wygrzebuję ten wątek, gdyż widzę że dużo ostatnio osób ma problem z wygładzaniem, poprawianiem cery modelek na swoich zdjęciach.

W pierwszym poście willow32 opisuje bardzo dobry sposób dla uzyskania IMHO rewelacyjnego sposobu

A tu napisał tutorial z obrazkami krok po kroku
http://www.olympusclub.pl/oprogramowanie/qzaawansowane-wygsadzenie-ceryq-czyli-co-zrobieby-kobiety-nas-pokochasy.html

Mam nadzieję że to pomoże i będziemy oglądali coraz mniej paskudnie zrobionych plastikowych portretów.
I chwała willow32 za to :wink:

Eddie
14.02.09, 13:58
Opisaną w pierwszym wątku metodę znalazłem kiedyś w jakimś anglojęzycznym serwisie i stosowałem długo. Ogólnie efekt faktycznie bardzo dobry, ale metoda jest jednak dość pracochłonna.
Od jakiegoś czasu trenuję według recepty znacznie prostszej, pracy jest mniej a efekty można bardzo dobrze kontrolować.

Narzędzie, którego używam w Photoshopie to Pędzel Historii.
Sprawa jest prosta, obrazek traktujemy rozmyciem Gaussa na poziomie 60-80%. Wrzucamy na to tyci szumu, tak 1,5 - 2 i w historii operacji, przy tej właśnie czynności, klikamy mały kwadracik - powinien się pojawić mały pędzelek.
Potem w historii operacji cofamy się do dowolnie wybranego momentu przed rozmyciem i wybieramy z narzędzi Pędzel Historii. Krycie w okolicach 7-10% i malujemy.
Ta prosta metoda świetnie się sprawdza przy retuszowaniu cieni pod oczami (nie trzeba stemplować!!!), odblasków światła na skórze i innych niedoskonałości. Ponadto stopień wygładzenia zależy tylko i wyłącznie od nas. Ogólnie rzecz biorąc, metoda jest łatwa i przyjemna.
Gdyby coś było niezrozumiałe to pytać, a jak będzie zapotrzebowanie to też proszę dać znaka - zrobię wtedy opis z obrazkami.

RadioErewan
14.02.09, 14:01
Gdyby coś było niezrozumiałe to pytać, a jak będzie zapotrzebowanie to też proszę dać znaka - zrobię wtedy opis z obrazkami.

:idea: - taki znak będzie dobry?

Pozdrawiam

Eddie
14.02.09, 14:03
:idea: - taki znak będzie dobry?

Pozdrawiam

Git! Wieczorem siądę do tego.

RadioErewan
14.02.09, 14:03
To zrobimy z tego arta na portal. ;-)

Eddie
14.02.09, 14:04
To zrobimy z tego arta na portal. ;-)

Dla mnie bomba :)

k@czy
14.02.09, 20:11
jak zrobicie i system pozwoli, to bede wdzieczny i bede plusil wam w podziece :) bo przyda sie mnie i wiem, ze conajmniej jednej jeszcze osobie (a pewnie sporo wiecej skorzysta)
pzdr

MeWash
14.02.09, 22:10
Tak - i podpowiedź jak to samo w GIMPie zrobić.

Eddie
15.02.09, 09:51
Tak - i podpowiedź jak to samo w GIMPie zrobić.

Będzie i dla Gimpa.
Wczoraj wieczorem przygotowałem materiał dla Photoshopa, dzisiaj dopiszę część dla GIMPa, bo tam też można podziałać.

grizz
15.02.09, 10:01
Super :D

MeWash
16.02.09, 01:11
Będzie i dla Gimpa.
Wczoraj wieczorem przygotowałem materiał dla Photoshopa, dzisiaj dopiszę część dla GIMPa, bo tam też można podziałać.

No to bajeczka ;) Na pewno będę działał ;)

RadioErewan
17.02.09, 16:19
http://www.olympusclub.pl/oprogramowanie/wygladzanie-skory-wg-eddiego-ps.html

Pozdrawiam

Rafał Czarny
22.08.11, 18:51
Co się stało ze zdjęciami z tego bardzo pożytecznego tutka?

grizz
22.08.11, 19:15
Musiało wsysnać przy zmianie maszynki. CO dziewniejsze linków nie ma hmmm... zobaczymy

---------- Post dodany o 19:15 ---------- Poprzedni post był o 19:14 ----------

na przyszłość - raportuj post ;)

Eddie
22.08.11, 22:35
Grizz, jeśli chodzi o moje dwa tuty, które też magicznie wcięło, jeśli trzeba będzie coś podesłać to daj znać.