PDA

Zobacz pełną wersję : jakie ustawienia na słoneczny dzien



alken14
9.05.10, 11:33
Witam! Dziś wybieram się w miasto pofocić trochę.. moje pytanie.. jakie ustawienia najlepsze są do zdjęc miejskich? Vivid, natural?
W ustawieniach jest opcja gdzie można wybrać słoneczko, domek, auto, lampkę, CWB 6600K.. co to są za ustawienia w sumie? zawsze używam auto.. czasem tego słoneczka.. jakie najlepiej ustawienie w słoneczny dzień, a jakie w pochmurny?
Nastepna sprawa.. jest takie coś jak :
A+0
G+0
do czego to słuzy?
No i jeszcze ważna rzecz.. jakie ISO ustawić w taki dzień?

NightCrawler
9.05.10, 11:42
Instrukcje posiadasz? 90% odpowiedzi znajdziesz w instrukcji.
Pozostałe 10% w 15 sekund szukania na forum.

Ale dobry będę i podam wskazówki:
Rób w RAWach - nie musisz się przejmować wtedy WB (balansem bieli) bo możesz sobie zmienić przy wywoływaniu. Trybem kolorów (natural, vivid itd) też nie bo również sobie zmienisz.
Sam tryb musisz sam sobie dopasować - nie wiem jakie kolorystycznie zdjęcia lubisz. Jeden woli cukierkowe kolorki, inny naturalne. Chyba, że mamy za Ciebie zdecydować (ale wtedy też zdecyduję na co wydasz wypłatę, ok? :) ).
A,G nie pamiętam - odsyłam do instrukcji.

ISO - generalnie - zawsze - im mniejsze tym lepiej.

Poza tym poczytaj cokolwiek o podstawach fotografii - będzie Ci łatwiej, a wiele Twoich wątpliwości zostanie rozwianych.

grizz
9.05.10, 11:44
Witam! Dziś wybieram się w miasto pofocić trochę.. moje pytanie.. jakie ustawienia najlepsze są do zdjęc miejskich? Vivid, natural?
W ustawieniach jest opcja gdzie można wybrać słoneczko, domek, auto, lampkę, CWB 6600K.. co to są za ustawienia w sumie? zawsze używam auto.. czasem tego słoneczka.. jakie najlepiej ustawienie w słoneczny dzień, a jakie w pochmurny?
Nastepna sprawa.. jest takie coś jak :
A+0
G+0
do czego to słuzy?
No i jeszcze ważna rzecz.. jakie ISO ustawić w taki dzień?

Ustawiasz to co Ci potrzebne do KONKRETNEJ sytuacji. NA początek polecam instrukcje poczytać.

Zazwyczaj: WB - auto;
Iso najniższe możliwe dla konkretnych czasów;
Kolorki - jak lubisz, ja mam dla jpgów podbicie wszystkich kolorów oprócz koloru skóry.
I oczywiście dla tego wszystkiego RAW+JPG

alken14
9.05.10, 13:04
dzięki wielkie.. a instrukcje mi jakas dobra ręka gwizdnęła przy reklamacji aparatu.

grizz
9.05.10, 13:06
dzięki wielkie.. a instrukcje mi jakas dobra ręka gwizdnęła przy reklamacji aparatu.

http://www2.olympus.pl/consumer/208_manuals.cfm

p.s. popraw sygnaturkę. W regulamin zerknij.

epicure
9.05.10, 13:09
Vivid, natural?

Zależy, czy chcesz mieć zdjęcia o kolorach bardzo nasyconych, czy o w miarę neutralnych.


W ustawieniach jest opcja gdzie można wybrać słoneczko, domek, auto, lampkę, CWB 6600K.. co to są za ustawienia w sumie?

To balans bieli. Ustawiasz taki, jakie jest źródło oświetlenia w fotografowanym miejscu. Znaczenia obrazków chyba tłumaczyć nie trzeba.


jakie najlepiej ustawienie w słoneczny dzień, a jakie w pochmurny?

Hmm, pomyślmy... Czyżby "słoneczko" i "chmurka"?


Nastepna sprawa.. jest takie coś jak :
A+0
G+0
do czego to słuzy?

Tego nie ruszaj.


No i jeszcze ważna rzecz.. jakie ISO ustawić w taki dzień?

Ustaw na AUTO. Do czasu, aż przeczytasz jakąś książkę o podstawach fotografii.