PDA

Zobacz pełną wersję : Test K100D na fotopolis



suchar
17.02.07, 18:26
Oto i on: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5486

Aparat jak zawsze dostal od fotopolis 5 (jeszcze nie zauwazylem nizszej noty danej przez ten serwis...). Jesli ktos sie zastanawia nad tym aparatem, to mysle, ze i ten test warto przeczytac.

Bufor to ma jeszcze mniejszy niz E330. 2,8 kl/s i do 5 JPG ( :!: ) i 3 RAW w serii...
Pzdr

YxasoR
17.02.07, 23:24
Oto i on: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5486

Aparat jak zawsze dostal od fotopolis 5 (jeszcze nie zauwazylem nizszej noty danej przez ten serwis...). Jesli ktos sie zastanawia nad tym aparatem, to mysle, ze i ten test warto przeczytac.

Bufor to ma jeszcze mniejszy niz E330. 2,8 kl/s i do 5 JPG ( :!: ) i 3 RAW w serii...
Pzdr
Test się przyda ale już od dłuższego czasu wszystko co nowe to jest najlepsze...

suchar
17.02.07, 23:40
Do czego konkretnie sie odnosisz? Mnie zastanawia bardzo fakt, ze nie widzialem jeszcze testu na fotopolis, w ktorym testowany aparat dostalby ocene nizsza niz 5...
Pzdr

YxasoR
17.02.07, 23:51
Do czego konkretnie sie odnosisz? Mnie zastanawia bardzo fakt, ze nie widzialem jeszcze testu na fotopolis, w ktorym testowany aparat dostalby ocene nizsza niz 5...
Pzdr
do tego, że wszystko ma ocenę 5! Kiedyś dziennikarze z Polski zostali zaproszenie na tydzień do jednego z regionów Austrii. Mieli tam wszystko za darmo, dosłownie wszystko. I potem w każdej gazecie napisano jak to super jest w Austrii! Niestety podobnie i tutaj jest...

suchar
18.02.07, 00:28
Do czego konkretnie sie odnosisz? Mnie zastanawia bardzo fakt, ze nie widzialem jeszcze testu na fotopolis, w ktorym testowany aparat dostalby ocene nizsza niz 5...
Pzdr
do tego, że wszystko ma ocenę 5! Kiedyś dziennikarze z Polski zostali zaproszenie na tydzień do jednego z regionów Austrii. Mieli tam wszystko za darmo, dosłownie wszystko. I potem w każdej gazecie napisano jak to super jest w Austrii! Niestety podobnie i tutaj jest...

Ech... Pozostaje takie dzialania skomentowac jedynie usiemichem... :) Taki serwis...
Pzdr

salvadhor
18.02.07, 08:20
A może K100D faktycznie to dobry sprzęt i zasługuje na 5tkę ?
Wg. mnie to wina skali oceny - w tekście można znaleźć ocenę z DIWA wyrażoną procentowo. I ta skala pozwala zaprezentować ocenę jako składową ocen poszczególnych cech sprzętu - wizjer, obsługa, ergonomia, menu, wykonanie, itp itd.

suchar
18.02.07, 09:35
A może K100D faktycznie to dobry sprzęt i zasługuje na 5tkę ?
Wg. mnie to wina skali oceny - w tekście można znaleźć ocenę z DIWA wyrażoną procentowo. I ta skala pozwala zaprezentować ocenę jako składową ocen poszczególnych cech sprzętu - wizjer, obsługa, ergonomia, menu, wykonanie, itp itd.

Moze i zasluguje, tego nie podwaza (aczkolwiek sam za ergonomie za wysokiej noty to bym mu nie dal ;) ). Ocena procentowa zazwyczaj tez bardzo sie nie rozni miedzy aparatami na fotopolis, jak zauwazylem...
Pzdr

YxasoR
18.02.07, 15:02
A może K100D faktycznie to dobry sprzęt i zasługuje na 5tkę ?
Wg. mnie to wina skali oceny - w tekście można znaleźć ocenę z DIWA wyrażoną procentowo. I ta skala pozwala zaprezentować ocenę jako składową ocen poszczególnych cech sprzętu - wizjer, obsługa, ergonomia, menu, wykonanie, itp itd.
Ocena procentowa zazwyczaj tez bardzo sie nie rozni miedzy aparatami na fotopolis, jak zauwazylem...
Pzdr
oceny też są takie same. piątki i chyba dwie szóstki ;)

Michu (Pentax)
18.02.07, 16:14
Nie zapominajmy o jednym. Każdy aparat oceniany jest w swojej klasie. Dlatego semi profi może mieć taki sam wynik, jak entrylevel. A tak przy okazji - to Kasetka nie jest aż taką nowością - ma już prawie rok a to w świecie DSLR znaczy już bardzo dużo. Fotopolis po prostu "błysnęło" refleksem.
Czy jest to aparat udany? Każdy zapewne sam sobie odpowie na to pytanie. Jak dla mnie rzeczywiście brakuje większego bufora i może jednego przycisku więcej na obudowie. Chociaż z tym już mógłbym polemizować (jak dla mnie, aparat mógłby mieć jedynie tryb priorytety przysłony i pomiar sceny punktowy). Poza tym, jak na tę klasę, jest to udana konstrukcja, o czym świadczą po prostu wypowiedzi użytkowników na naszym forum. Użytkowników, których wciąż przybywa.

suchar
18.02.07, 16:40
Ale nie kazdy aparat jesto dobry, nawet w swojej klasie. Nie twierdze, ze K100D to aparat zly i ze na owa piatke nie zasluguje, po prostu zdziwil mnie i dal do myslenia fakt, ze innych ocen na fotopolis nie widzialem...
Pzdr

Michu (Pentax)
18.02.07, 17:52
Zauważ, że jakość aparatów (lustrzanek) cyfrowych jest o wiele wyższa, niż analogowych. Dysponuję najprostszym z możliwych DSLRem - DLem Pentaksa. Ma on czas 1/4000, zaawansowane opcje korekty ekspozycji, bardzo dobrą jakość wykonania. Amatorska seria lustrzanek Pentaksa (jak i pozostałych systemów) wygląda przy nim jak zabawki - wiem, bo miałem MZ-30. Praktycznie rzec biorą nawet najprostrza lustrzanka cyfrowa oferuje to, co niegdyś semiprofi puszka analogowa.
Jeżeli chodzi o same noty - moim zdaniem trudno jest powiedzieć, czy jakaś puszka w tym segmencie odstaje od konkurencji na tyle, by uzasadnione było dawanie niższej oceny. Przykład: w owym teście Kasetki, recenzent porównywał ją do Nikona D40. Jak wiadomo, Nikon ów nie ma stabilizacji, wiertarki i ogólnie jest raczej niżej pozycjonowany niż K100. Mimo to otrzymał o kilka pkt więcej niż K100. Na naszym forum trochę zirytowało to parę osób - nie dziwię się im. Ale fakt-faktem, że wg. testów Nikon ten ma lepszą jakość obrazu (przynajmniej wg tablic testowych).
Ocena każdej puszki to bardzo skomplikowane zadanie - z olbrzymią domieszką subiektywizmu testera. Dlatego mi wszelkie testy dokumentnie zwisają i zbytnio się nimi nie przejmuję. Jeżeli zależy mi na zapoznaniu się z jakimkolwiek body, staram się obmacać dany korpus w jakimś sklepie np. dla idiotów i pościągać sobie możliwie dużo sampli z netu. Oczywiście różnorakich sampli, a nie tak perwersyjnie sztucznych jak w przypadku Sigmy SD 14 czy totalnie żałośnie amatorkich jak w przypadku Fuji S5PRO.

Don Pedro
12.03.07, 09:50
Michu -Masz rację, że jakość nawet tak zwanych modeli podstawowych jest zdumiewająca, może stąd noty są wysokie. Oceny procentowe wynikają z przeliczenia ocen punktowych a te są subiektywne/ patrz np. Fotokurier/, na stronach Diwa Samsung G1L ma wyższą notę od G1S bo były w różnych okresach oceniane i tak za matrycę 6mpx rok temu była nota np.9 a dziś może być 5, podobnie dotyczy to innych parametrów. Tu nasuwa się pytanie jak długo topowy aparat jest w stanie sprostac kolejnym nawet niżej kategoryzowanych puszek/ Nikon D70s-totalny spadek cen, bo 6mpx, czy wielkość LCD na dzisiaj są "liche"/ i czy warto ścigać się jako nabywca w nowościach. Ja precyzuję jakie parametry chcę mieć i pod tym kątem dokonuję zakupu za jak najniższą cenę-czekam do totalnego spadku, który z reguły następuje po ok 6-9miesiecy.K100D jak dla mnie ma wszystkiego w sam raz. To, Ze Pentax zaczyna mieszać na rynku jest dobrą wieścią, ten lider sprzed lat powinien wkrótce zająć właściwą sobie pozycję.Kocham Olympusa, Lubię Pentaxa inni są mi obojętni. Don Pedro.

Darekw1967
5.11.08, 00:14
Moze i zasluguje, tego nie podwaza (aczkolwiek sam za ergonomie za wysokiej noty to bym mu nie dal ;) ). Ocena procentowa zazwyczaj tez bardzo sie nie rozni miedzy aparatami na fotopolis, jak zauwazylem...
Pzdr

Moim zdaniem ergonomia Pentaxa jest ok.

Kazdy system ma wlasne rozwiazania i czesto czlowiek ma
skrzywienia co do oceny innych rozwiazan.

Trudno tu o obiektywizm w ocenie.

suchar
5.11.08, 00:28
Moim zdaniem ergonomia Pentaxa jest ok.

Kazdy system ma wlasne rozwiazania i czesto czlowiek ma
skrzywienia co do oceny innych rozwiazan.

Trudno tu o obiektywizm w ocenie.

Rany, ja to pisałem ponad półtora roku temu! :roll: I to w temacie o modelu, którego już zdaje się nie produkują... :roll:

Darekw1967
5.11.08, 09:58
Rany, ja to pisałem ponad półtora roku temu! :roll: I to w temacie o modelu, którego już zdaje się nie produkują... :roll:

Witam !

Kumpel co ma Nikona D300 nie moze sie nadziwic jak ja sie moge rozeznac w szybkiej obsludze Olka.

Z drugiej strony mam podobne odczucia co do jego aparatu
gdzie ma napi.... guzikow co niemiara a mi pasuje
bardziej prostota niz rozwalona filozofia dzielenia wlosa na czworo ;)

Przychodzi kolega z Canonem i mam powtorke z rozrywki.

Czesto czytalem opinie tworzone przez redaktorow i dziwnym
trafem najwiecej za ergonomie dostawala glownie jedynie
sluszna marka...

Moim zdaniem ocena ergonomii to mieszanie w glowach bo
przecietny fotograf nie bedzie swiadomy o przewadze
lub nie wlasnego korpusu.

Co ja mam powiedziec... Jak jestem 100% mankut a korpusy
sa robione dla praworecznych ;)

Czyli dla mnie aparat powinien miec konstrukcyjnie lustrzanne odbicie
abym mial tak samo dobrze jak inni ;)

Pozdrawiam.