PDA

Zobacz pełną wersję : Balans Bieli



strus19
4.05.10, 23:13
Witam!
Mam pytanko czy podczas ustawiania balansu bieli użytkownika (nazwanego w instrukcji aparatu "one-touch WB") biala kartka ma wypelniac caly kadr czy moze znajdowac sie tylko w centrum kadru? - np tylko w krzyżu znajdującym się na środku "celownika" (e-500).
Pozdrawiam,

dobas
4.05.10, 23:14
IMHO cały - z reszta sprobuj- jak bedzie źle to aparat zakomunikuje że mu złe białe pokazałeś

strus19
4.05.10, 23:28
Z tego co zauważyłem to podobnie pokazuje jak jest w calym i jak jest powiedzmy w polu krzyza lub celownika pomiaru swiatla cetralnie wazonego (uwaga dot. tylko powierzchni pola w wizjerze).
Błędnie balans pokazuje jak jest zbyt mały obszar wtedy mam powiedzmy niebieskie zabarwienie.
I dlatego pytam czy wiadomo jaki jest ten min. obszar?

dobas
4.05.10, 23:37
aj robie po całosci i z efektów jestem zadowolony

strus19
5.05.10, 07:17
oki ! thx

sn00p
5.05.10, 07:48
A tak na zdrowy rozum, czy to nie zależy od sposobu pomiaru światła ?

strus19
5.05.10, 16:50
Nie wydaje mi się aby sposób pomiaru światła miał jakikolwiek wpływ na powierzchnie kadru zajmowanego przez wzorzec do balansu bieli (aleeee może się mylę :P )

sn00p
5.05.10, 20:16
Nie wydaje mi się aby sposób pomiaru światła miał jakikolwiek wpływ na powierzchnie kadru zajmowanego przez wzorzec do balansu bieli (aleeee może się mylę :P )
Nie chodzi o powierzchnie kadru zajmowaną przez wzorzec, a powierzchnie braną pod uwagę przy określanie temperatury. Przy punktowym punkt, a przy matrycowym średnia tak ?
Ale też nie mam pojęcia czy to tak działa :wink: