PDA

Zobacz pełną wersję : Nieużywany aparat - co z baterią i podtrzymaniem ustawień?



dominius
1.05.10, 09:54
Mam E-510 a od niedawna E-30 więc więc ten pierwszy póki co teraz leży nieużywany na półce. Czy wyciągnięcie akumulatora z body i pozostawienie go przed dłuższy czas (mam tu na myśli okres powyżej miesiąca) będzie dobrym rozwiązaniem? Zastanawiam się czy płyta główna ma jakąś bateryjkę w celu podtrzymania ustawień np. daty i czasu tak jak jest to w komputerach. Może naładować na full akumulator i tak zostawić go w body?

Czaroz
1.05.10, 10:10
Ja sie na tym nie znam, ale w takie ciekawostki zapewne jest zaopatrzony serwis olympusa. Wyslij do nich maila z takim zapytaniem. W razie co to zachowaj tego maila jakby cos jednak bylo nie tak

Mirek54
1.05.10, 10:18
Na jesien naladowalem aku w E 510,wlozylem do gripa.Przez zime zrobilem kilka fotek,na wiosne kilkadziesiat.Aku caly czas siedza niewyjmowane.Aparat dziala normalnie,nic sie nie wylewa nic nie szwankuje.Od czasu jak kupilem E510 to wyciagam aku tylko do ladowania,a kupilem jak tylko ukazaly sie na rynku.
Dodam,ze przez zime przelezal w altance na ogrodzie a podobno bylo zimno i tam ogrzewania nie mam,chyba ze sam wlacze.Przez okres kiedy lezal snieg to na ogrod nie chodzilem.

grizz
1.05.10, 10:20
Aparat ma wewnętrzne zasilanie, ale po dłuższym czasie i ono padnie i ustawienia Ci się wyzerują. Lepiej już zostawić jedno akku w środku.

Joki
2.05.10, 12:47
Witam serdecznie.

Tylko nie zostaw tej baterii na jakiś bardzo długi okres, bo w końcu po roku czy dwóch zbyt głęboko się rozładuje i w końcu nieodwracalnie uszkodzi.
Pozdrawiam.

grizz
2.05.10, 12:51
Witam serdecznie.

Tylko nie zostaw tej baterii na jakiś bardzo długi okres, bo w końcu po roku czy dwóch zbyt głęboko się rozładuje i w końcu nieodwracalnie uszkodzi.
Pozdrawiam.

Jal nie będzie ruszał aparatu przez rok, czy dwa, to w sumie potem też nie ruszy ;)