PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus 5060 - wyzwalanie lamp studyjnych.



malkontent
13.02.07, 21:51
Witam

To mój pierwszy post na forum, tak więc witam użytkowników Olympusów.
Mam problem związany z 5060 i lampami studyjnymi made in china.

Lampy te udaje mi się wyzwolić tylko gdy uzywam FL-20 w trybie manualnym (wprowadzam korektę błysku - 2EV i jest OK).
Ale nie udało mi się wyzwolić lam studyjnych lampą wbudowana (błyska ona 2 razy, raz przedbłysk pomiarowy i błysk właściwy), lampy synchronizują z 1 błyskiem i kupa.

Na kablu jest jeszcze gorzej - ustawiam w menu, że jest lampa zewnętrzna. Niestety nie wykrywa kostki i błyska lampą wbudowaną. Tutaj jest chyba problem, że jest to zwykła kostka, a nie kostka Olympusa i aparat głupieje bo nie widzi lampy.

Czy FL-20 jest jedyną możliwością wyzwalania lamp studyjnych ? Czy są jakieś inne patenty ? Jeśli tak to jakie ?

Jack
13.02.07, 22:03
Nie istnieje cos takiego, jak "kostka Olympus". W sanki aparatu możesz jeszcze włożyć wyzwalacz radiowy i lampki wyposażyc w odbiorniki. Gdybyś jednak zechciał zajrzeć do instrukcji obsługi aparatu :) , dowiedziałbyś się, że lampę wbudowaną w aparat można przełączyć w tryb SLAVE, czyli wyłączenie przedbłysku. Po ustawieniu mocy w trybie SLAVE na 1 lub 2 uzyskuje się minimalne "mrugnięcie" nie mające jakiegokolwiek wpływu na fotografowany motyw, ale wystarczające do odpalenia fleszy z fotocelami.
Jack

Jeronimo
13.02.07, 22:07
a tak wogle polecam ten temat Wyzwalanie lamp studyjnych (https://forum.olympusclub.pl/topics32/wyzwalanie-lamp-studyjnych-vt9278.htm)

pozdrawiam