PDA

Zobacz pełną wersję : polaroid- pomoc laikowi



adamadam
10.04.10, 15:43
Witam.
Chciałbym zakupić starego, poczciwego polaroida na prezent dla koleżanki. Jednak mam kilka pytań, ponieważ kiepsko się na tym znam.
1) jakie firmy/modele polecacie?
2) jak wyglada sprawa z użytkowaniem tegóż sprzętu (cena kliszy, na ile starcza, inne części)?
3) jaka jest jakość zdjęć?
4) na co zwracać uwage, jakie są wady sprzętu?
5) Czy opłaca się kupować taki aparat (zaznaczam, że na pewno się spodoba)?
6) Jak wygląda sprawa z serwisowaniem, dostępnością części/klisz?

Ogólnie wszystko co mogłoby mi pomoc :)
Z góry dziękuje za pomoc.

Mile widziane linki np. do aukcji lub konkretne sklepy/adresy

Raven_Design
10.04.10, 16:28
Ostatnio głośno było o "wskrzeszeniu" polaroida.
http://www.the-impossible-project.com/
Rozejrzyj się tam.

Po kolei:
1. Firmy? -Polaroid. W modelach się nie rozeznaje bo ostatnio raz robiłem zdjęcia polaroidem ponad 15 lat temu. W szafie u mnie leży 635 CL.
2. Kiepsko - rzekłbym, że nie jest to opłacalne.
3. Wątpliwa, acz ma swój urok.
4. Trudno powiedzieć. Na tego typu rzecz należy patrzeć nieco inaczej.
5. Patrz - punkt 4.
6. Patrz - punk 2.

Nie wyznaje się na tych aparatach (zresztą trudno teraz znaleźć taką osobę). :grin:
Dziś Polaroid to bardziej taki gadżet. Chyba złe słowo...
Co do zakupu to nie wiem, czy jest to aż tak dobry pomysł. Zależy ile pożytku będzie miała z tego koleżanka. Może się okazać, ze niewiele.
Nie neguje tego typu alternatywnych pomysłów (lubię vintage), ale na prezent lepszy byłby fajny i stylowy kompakt w zgrabnej obudowie. Oczywiście, jeżeli koleżanka takowego jeszcze nie posiada. :wink:

adamadam
11.04.10, 22:12
Ostatnio głośno było o "wskrzeszeniu" polaroida.
http://www.the-impossible-project.com/
Rozejrzyj się tam.

Po kolei:
1. Firmy? -Polaroid. W modelach się nie rozeznaje bo ostatnio raz robiłem zdjęcia polaroidem ponad 15 lat temu. W szafie u mnie leży 635 CL.
2. Kiepsko - rzekłbym, że nie jest to opłacalne.
3. Wątpliwa, acz ma swój urok.
4. Trudno powiedzieć. Na tego typu rzecz należy patrzeć nieco inaczej.
5. Patrz - punkt 4.
6. Patrz - punk 2.

Nie wyznaje się na tych aparatach (zresztą trudno teraz znaleźć taką osobę). :grin:
Dziś Polaroid to bardziej taki gadżet. Chyba złe słowo...
Co do zakupu to nie wiem, czy jest to aż tak dobry pomysł. Zależy ile pożytku będzie miała z tego koleżanka. Może się okazać, ze niewiele.
Nie neguje tego typu alternatywnych pomysłów (lubię vintage), ale na prezent lepszy byłby fajny i stylowy kompakt w zgrabnej obudowie. Oczywiście, jeżeli koleżanka takowego jeszcze nie posiada. :wink:
to w sumie sam już nie wiem
niby prezent dobry, nie drogi, ale z drugiej strony pakujemy osobe obdarowaną w duże kosztra, żeby w ogóle korzystać z aparatu
myślicie, że dobry prezent?

grizz
11.04.10, 22:13
to w sumie sam już nie wiem
niby prezent dobry, nie drogi, ale z drugiej strony pakujemy osobe obdarowaną w duże kosztra, żeby w ogóle korzystać z aparatu
myślicie, że dobry prezent?

Biorąc pod uwagę:


(zaznaczam, że na pewno się spodoba)

to warto. Prezent ma być fajny, a nie praktyczny ;) Praktyczne rzeczy kupuje się samemu.