PDA

Zobacz pełną wersję : Wskrzeszenie Polaroida



dzemski
23.03.10, 20:09
wskrzeszenie lub ostatnie podrygi. Myślę, że jednak to pierwsze. Ceny jakie przyjemne :)

http://www.the-impossible-project.com/

rumpel
23.03.10, 20:33
To bardzo dobra wiadomość :) Widać w dobie cyfry potrafi istnieć inne poletko fotografii. Skoro "Polaroid wiecznie żywy" to już spokojny jestem o fotografię analogową ;).

Raven_Design
23.03.10, 22:37
Ech... całkiem miło.
Sporo mam fotografii z Polaroida... większość sprzed 15 lat i starsze...
To była istotnie kiedyś magia, a do tego zdjęcia były dość przyzwoitej jakości.
W mojej szafie leży jeszcze nawet jeden Polaroid. Co prawda od tych 15 lat nie robił zdjęć i powątpiewam, czy byłby jeszcze w stanie, ale i tak trzymać go będę z sentymentu.
Gorąco kibicuje "zmartwychwstałemu" Polaroidowi, a przede wszystkim ciesze się, że filmy znów będą względnie dostępne.

Muminek
23.03.10, 22:57
Ech... całkiem miło.
Sporo mam fotografii z Polaroida... większość sprzed 15 lat i starsze...
To była istotnie kiedyś magia, a do tego zdjęcia były dość przyzwoitej jakości.
W mojej szafie leży jeszcze nawet jeden Polaroid. Co prawda od tych 15 lat nie robił zdjęć i powątpiewam, czy byłby jeszcze w stanie, ale i tak trzymać go będę z sentymentu.
Gorąco kibicuje "zmartwychwstałemu" Polaroidowi, a przede wszystkim ciesze się, że filmy znów będą względnie dostępne.

Czy jakość Twoich fotografii z Polaroida pogorszyła się w jakimś stopniu po tych kilkunastu latach?

piotrek204
23.03.10, 23:23
Narazie jedeyny film z ich produkcji to 2 funty - zdjecie, malo atrakcyjne.
Mam jeszcze w lodowce kilka polaroidow, tych kolorowanych tez. To co maja obecnie w sklepie to jeszcze zapasy z produkcji polaroida.

Uzywam z mamiya 67, swietny efekt.
Na szczescie fuji zaspokaja podstawowe potrzeby.

pat.p
24.03.10, 12:03
Dobre wieści :-)

Pozdrawiam
Pat

Raven_Design
24.03.10, 18:35
Czy jakość Twoich fotografii z Polaroida pogorszyła się w jakimś stopniu po tych kilkunastu latach?

Nie zauważyłem nic takiego. Papier wydaje się stosunkowo dobrze znosić próbę czasu. Nie wydaje mi się, aby zdjęcia jakoś drastycznie wyblakły, straciły kontrast. Myślę, że jak na ich wiek - mają się stosunkowo dobrze, lecz nieidealnie. :wink: