PDA

Zobacz pełną wersję : GF1 i ZD 14-54 II - ktos probowal tego zestawu?



PiterM
21.03.10, 18:06
Teoretycznie przez adapter Olka na 4/3 powinno dzialac. Ale jak w praktyce? Chodzi mi glownie o pomiar ekspozycji i AF. Czy AF dzial tylko z punktem centralnym? Czy w innych trybach tez?

I pytanie: adapter Olka czy Panasa?

jungli
21.03.10, 20:30
Puknij do robuhoo, zdaje sie, ze ma wlasnie taki zestaw...

pozdroofka

PiterM
21.03.10, 20:43
Puknij do robuhoo, zdaje sie, ze ma wlasnie taki zestaw...

zablokował sobie privy :(

user_jgora
23.03.10, 20:54
Jakbys chcial, to moge cos wrzucic z GH1 + 14-54mk2...

Jakies konkretne probki Cie interesuja?

PiterM
24.03.10, 01:30
To proszę o kilka przeglądowych... :D

A poza tym BARDZO zależy mi na informacji na temat ich współpracy. W jakich trybach działa AF, czy pomiar ekspozycji dobrze działa we wszystkich trybach (szczególnie w manualu czy dobrze w miarę pokazuje) itp. Podobno Panasy są "wybredne" jesli chodzi o obiektywy ZD i Leica pod "pełne 4/3".

user_jgora
24.03.10, 08:32
Odnosnie wspolpracy z obiektywami, oraz pracy AF - wszystkie te informacje znajdziesz tutaj:

http://panasonic.jp/support/global/cs/dsc/connect/g1.html

Jak widzisz wazne jest, zeby 14-54 byl w wersji II - w wersji pierwszej pelny manual wylacznie...

Co do fotek to postaram sie cos przygotowac do weekendu i wrzucic na forum - takze jesli chodzi o wideo.

PiterM
6.04.10, 15:40
Co do fotek to postaram sie cos przygotowac do weekendu i wrzucic na forum - takze jesli chodzi o wideo.

byłbym mega wdzięczny... bo jestem na etapie wyboru zooma do GF1 i walczą u mnie dwie opcje:
a) G 14-45 (przemawia: stabilizacja, rozmiar, cena)
b) ZD 14-54 II + DMW-MA1 (przemawia: optyka, zakres, "prawie macro", jasność)

w zasadzie już dziś chętnie zakupiłbym tą pierwszą opcję, ale wcale nie wykluczam zamiany w czerwcu na opcję b) jeśli daje to lepsze efekty na zdjęciu. Przed czerwcem opcja b) raczej się nie uda finansowo :/

outback
12.04.10, 13:51
byłbym mega wdzięczny... bo jestem na etapie wyboru zooma do GF1 i walczą u mnie dwie opcje:
a) G 14-45 (przemawia: stabilizacja, rozmiar, cena)
b) ZD 14-54 II + DMW-MA1 (przemawia: optyka, zakres, "prawie macro", jasność)

w zasadzie już dziś chętnie zakupiłbym tą pierwszą opcję, ale wcale nie wykluczam zamiany w czerwcu na opcję b) jeśli daje to lepsze efekty na zdjęciu. Przed czerwcem opcja b) raczej się nie uda finansowo :/

Posiadam zestaw z 14-54 II, wszystko działa, i ekspozycja i AF, w przypadku AF mogę powiedzieć ze jest znacznie wolniejszy w porównaniu z 20/1.7 (ale niespodzianka to raczej nie jest :)), jeżeli chodzi o ekspozycje powiem tylko tyle ze działa, nie zauważyłem różnicy, ale nie twierdze ze jej nie ma. Obiektyw jest dość duży w stosunku do body, ale to już jak kto woli, a używam adapteru panasa.