PDA

Zobacz pełną wersję : Softbox - pytanie



NightCrawler
27.02.10, 17:25
Mam prośbę do osoby posiadającej softbox o wymiarach ~60x60 (60x80).
Potrzebowałbym wymiar jaki jest pomiędzy przodem a tyłem softbox'a.

A drugie pytanie: macie pomysł co wykorzystać do wykonania przedniej warstwy rozpraszającej? Szukałem materiały takiego jak jest stosowany w namiotach bezcieniowych ale bezskutecznie. Czytałem o piance do paneli (ale czy nada się to w dużym softbox'ie? Irek opisywał wykorzystanie przy rozpraszaczu na lampę.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

irek50
27.02.10, 18:01
Folia do paneli podłogowych jest idealna do tego celu i tania --są różne grubości --cieńsze można stosować np. w dwóch warstwach. Głębokość sofboxa zwiększa efekt mieszania światła --większa jest lepsza. Najlepiej wewnątrz softboksa zastosować odbicie światła do tyłu dla lepszego rozłożenia światła...

NightCrawler
27.02.10, 18:16
No tak, ale nie zrobię 60x60x 200 ;) Bardziej mi chodziło o to jaka jest oryginalnie, żeby mieć do czego się odnieść jako optymalnej/minimalnej.

A co do odbicia tylnego pomyślę tylko musiałbym troszkę zmodyfikować pomysł.

irek50
27.02.10, 18:39
Zobacz na zdjęciach faryczne softboksy i oceń proporcje -- często gorzej rozpraszają niż konstrukcje własne, więc spokojnie eksperymentuj z rozsądną głębokością...
Jeśli chcesz użyć małej lampki typu FL, to błyskać należałoby od razu w tył softboxa...

acidmk
27.02.10, 20:18
Innym materiałem który ja wykorzystałem przy moim pierwszym namiocie była agrowłuknina :)
Ten materiał można bez problemu kupić np. w OBI itp...albo w sklepach ogrodniczych, normalnie służy do obwiązywania drzewek na zimę ale super rozprasza światło i może być duuuuża :)

piotrek204
6.03.10, 23:34
Mam prośbę do osoby posiadającej softbox o wymiarach ~60x60 (60x80).
Potrzebowałbym wymiar jaki jest pomiędzy przodem a tyłem softbox'a.


Sa bardzo rozne, softboxy maja rozne glebokosci przy tych samych wymiarach.
Ale jesli chcesz tylko wymiar to prosze:
Bowens 60x60, glebokosc 31cm. 60x80 tez ma 31cm.

Pamietaj tez ze softboxy najczesciej maja dwie powierzchnie rozpraszajace, druga w polowie glebokosci.

NightCrawler
6.03.10, 23:44
Dzięki.
Jutro albo w poniedziałek jadę po niezbędne materiały i zabieram się za homemade ;)

Czaroz
7.03.10, 00:47
ojjj przydadza sie te info... dzieki

dudzio
23.03.10, 16:15
Pamietaj tez ze softboxy najczesciej maja dwie powierzchnie rozpraszajace, druga w polowie glebokosci.

Zbliżam się dużymi krokami do zakupu softboxa reporterskiego 60x60 patrząc na oferty z Allegro wystawione są głównie takie co mają jeden dyfuzor.

Jaka jest różnica między softboxem z dwoma a sb. z jednym?
Czy widać to na zdjęciach?
Czy rzeczywiście warto dokładać do takiego co ma dwa dyfuzory?

willow32
23.03.10, 17:11
Zbliżam się dużymi krokami do zakupu softboxa reporterskiego 60x60 patrząc na oferty z Allegro wystawione są głównie takie co mają jeden dyfuzor.

Jaka jest różnica między softboxem z dwoma a sb. z jednym?
Czy widać to na zdjęciach?
Czy rzeczywiście warto dokładać do takiego co ma dwa dyfuzory?

a wiesz w ogóle co to dyfuzor i do czego służy? Jeśli tak to na pierwsze 2 pytania sam sobie odpowiesz ;)
Nie wiem o jaką kwotę dopłaty chodzi więc czy warto to nie wiem, ale wiem że warto mieć softa z dwoma bo jak potrzebujesz bardziej kontrastowo świecić to porostu zakładasz jeden, a jeśli chcesz miękko to zakładasz 2 :)

wanilia
23.03.10, 20:28
Mój jest 50x70 i ma głębkość 40 cm

NightCrawler
23.03.10, 20:37
A ja cały czas czekam na paczuszkę z materiałem. Jak dostanę będę mógł zacząć zabawę w szwaczo-konstruktora ;)

wanilia
23.03.10, 20:45
Daj znać jak Ci poszło :grin:

NightCrawler
23.03.10, 21:34
Jak coś z tego wyjdzie to na 100% jakiś foto-tutorial zrobię :)

robert1088
23.03.10, 22:29
Koniecznie

MartinP
23.03.10, 22:34
opcja dla leniwców nie mających pojęcia o szyciu: http://allegro.pl/item961842241_poszycie_softboxu_srebrzyste_70_x_70 _cm.html :)

NightCrawler
23.03.10, 22:40
Właśnie mi się odechciało szyć ;)

NightCrawler
4.05.10, 16:24
W końcu wszystko uszyte, poskładane, posklejane itd. przy czym pojawił się bardzo niemiły problem - pręty, które posiadam niestety nie są zbyt sprężynujące i poddają się (odkształcają) pod wpływem materiału przez co nie naciągają go tak jak powinny :( (żeby nie powiedzieć, że prawie nie naciągają).

Ma ktoś pomysł gdzie w Katowicach kupić pręt ok 3-3,5mm średnicy i 1m długości (ew. wielokrotność) "sprężynujący"? (od razu mówię, że Praktikera, Obi i Castorame odwiedziłem).
Chyba wybiorę się w poszukiwaniu na szrot jakiś :)

Czaroz
4.05.10, 17:16
Na zlom idz... Serio mowie, tam powinno byc cosik, w miare nie zardzewialego :P

NightCrawler
4.05.10, 17:24
Ano właśnie taki zamiar miałem. Może, jeżeli czas pozwoli jutro skoczę na poszukiwania :)

mariush
4.05.10, 19:41
W końcu wszystko uszyte, poskładane, posklejane itd. przy czym pojawił się bardzo niemiły problem - pręty, które posiadam niestety nie są zbyt sprężynujące i poddają się (odkształcają) pod wpływem materiału przez co nie naciągają go tak jak powinny :( (żeby nie powiedzieć, że prawie nie naciągają).

Ma ktoś pomysł gdzie w Katowicach kupić pręt ok 3-3,5mm średnicy i 1m długości (ew. wielokrotność) "sprężynujący"? (od razu mówię, że Praktikera, Obi i Castorame odwiedziłem).
Chyba wybiorę się w poszukiwaniu na szrot jakiś :)Slunzak z Katowic, wokół więcej hut niż jezior na Mazurach, a on pyta gdzie kupić kawał pręta...:-D

pepe33
4.05.10, 20:50
Anteny od maluszków na szrocie powykręcaj.(tylko nie na parkingu) :lol:

NightCrawler
4.05.10, 20:50
Slunzak z Katowic, wokół więcej hut niż jezior na Mazurach, a on pyta gdzie kupić kawał pręta...:-D

Tylko jak na razie w odpowiedzi na moje maile dostałem informację, że owszem posiadają i sprzedają, ale min ilość jaką można zamówić to 1...kilometr :D Więc chyba bym musiał fabrykę w domu założyć ;)
Zobaczymy - napisałem jeszcze w kilka miejsc więc może coś z tego będzie (albo się znajdzie na złomowisku) :)

Dziadek
4.05.10, 20:54
W Decathlonie mają pręty do latawców, może by sie nadały. Sprzedają na sztuki :)

NightCrawler
4.05.10, 20:58
Oooo muszę jechać do DG to po drodze o Sosnowiec zahaczę i zajrzę.

A nie orientujesz się może jaka była ich cena?
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Anteny od maluszków na szrocie powykręcaj.(tylko nie na parkingu) :lol:

Hehe o tym nie pomyślałem :D