PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus SP-560 problem z ustawieniami



ria
26.02.10, 12:58
Witam,

mam problem z ustawieniem aparatu. Proszę wytrawnych fotografów aby się nie dziwili , ale naprawdę przeczytałam instrukcje po polsku , angielsku parę razy + fora internetowe i nadal jestem jak dziecko we mgle. Otóż funkcje w menu aparatu " pomiar światła" moge ustawić w swoim aparacie tylko jak jest ustawiony w trybie "moje ustawienia". Nie mogę tego ustawić w trybie P,S,A, chociaż w instrukcji jest tabelka z której wynika, że jest to możliwe. Również w trybie P nie mogę ustawić jakości zdjęcia na SHQ. Czy to jest normalne, czy z moim aparatem coś nie tak? proszę pomóżcie, bo stracę całe serce do tego aparatu.

helmuth
26.02.10, 13:30
Dziwne :roll:
Sprawdziłem na moim SP550 i jest tak jak w instrukcji. Spróbuj Reset do ustawień domyślnych. Jeśli to nie pomoże to może zaktualizować (lub wgrać jeszcze raz) Firmware.
Jeśli i to nie pomoże to chyba już tylko serwis :???:

ria
26.02.10, 13:50
Dziękuję za odpowiedź, spróbuję to zrobić, mogę liczyć na podpowiedź gdzie jest ta funkcja?
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
tzn. restartowanie aparatu

NightCrawler
26.02.10, 14:01
Jeżeli mnie pamięć nie myli strona 24 instrukcji obsługi.

helmuth
26.02.10, 14:03
Jeżeli mnie pamięć nie myli strona 24 instrukcji obsługi.W angielskiej, jest na 22 :grin:
Wciskasz MENU i na ekranie, po lewej stronie masz RESET.

ria
26.02.10, 14:10
Dziękuję wam wszystkim, restart pomógł, wszystko wróciło do normy, wielkie, wielkie dzieki:wink:

NightCrawler
26.02.10, 14:12
W angielskiej, jest na 22 :grin:
Wciskasz MENU i na ekranie, po lewej stronie masz RESET.

Daleko nie byłem ;) Tym bardziej, że instrukcję widziałem ostatnio z pół roku temu.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Dziękuję wam wszystkim, restart pomógł, wszystko wróciło do normy, wielkie, wielkie dzieki:wink:

Nie ma za co. Miłego robienia zdjęć :)

helmuth
26.02.10, 14:16
...restart pomógł, wszystko wróciło do normy...Piwo postawisz przy okazji :mrgreen:
Udanych zdjęć :)