PDA

Zobacz pełną wersję : Vivitar 200 / 3,5



jozinzbazin
25.02.10, 00:00
Witajcie.
Chodzi mi po głowie kupno obiektywu jak w tytule.Poczytałem,ale mimo to proszę Was o zdanie,radę,lub podzielenie sie doświadczeniami.Stałka ze światłem 3,5 przy 200 mm wydaje się być ciekawą propozycją za niewielkie pieniądze,tym bardziej,że swoją przygodę z obiektywami OM dopiero zaczynam.A do czego mi taki obiektyw? To się okaże. Lubię przyrodę,macro ...
Dzięki i czekam na Wasze cenne opinie.

grizz
25.02.10, 00:03
e? Po co Ci ten Vivatar jak masz s150 i ec-14?

jozinzbazin
25.02.10, 00:45
e? Po co Ci ten Vivatar jak masz s150 i ec-14?
Wieeeedziałem ! :)
Mam za dużo kasy. :) Jestem ciekaw i odkąd kupiłem 50 1,4 OM,to mnie łapy świerzbią do tych ciekawych propozycji z systemu OM. Poza tym Sigma nie do końca mi się podoba.Wariuje z AF,przy małej głębi daje dziwne efekty... Aż mnie to przestraszyło i sprawdzałem czy jakieś syfy mi nie wpadły w korpus.Może ją sprzedam,jak porównam z Vivitarem?

NightCrawler
25.02.10, 01:04
Się zamienię za Vivatara :) Skoro masz za dużo kasy to co Ci szkodzi?

PS. Mówisz, że w sigmie przeszkadza Ci AF. W OM nie będzie go w ogóle.

jozinzbazin
25.02.10, 06:54
Się zamienię za Vivatara :) Skoro masz za dużo kasy to co Ci szkodzi?

PS. Mówisz, że w sigmie przeszkadza Ci AF. W OM nie będzie go w ogóle.
He he...tyle to i moja ś.p. babcia wie.
Prosiłem o konstruktywne opinie,ale pewnie się nie znacie. :)
Macie przecież w sobie żyłkę poznawczą i nie raz próbowaliście mniej lub bardziej rozsądnie pobróbować poeksperymentować,a z żadnym obiektywem cyrografu nie podpisuję i zawsze mogę sprzedać każdy z nich.Tak się złożyło,że nie mam w pobliżu żadnego pasjonata z branży foto,z dużym "garniturem" sprzętowym,a jak zacznę podróżować,to mnie to drożej wyniesie niż 100-200 zł.
Czekam na dalsze głosy,tylko już nie w tonie "Przyjaciółki",dobra. :)

kapir
25.02.10, 07:38
Witajcie.
Chodzi mi po głowie kupno obiektywu jak w tytule.Poczytałem,ale mimo to proszę Was o zdanie,radę,lub podzielenie sie doświadczeniami.Stałka ze światłem 3,5 przy 200 mm wydaje się być ciekawą propozycją za niewielkie pieniądze,tym bardziej,że swoją przygodę z obiektywami OM dopiero zaczynam.A do czego mi taki obiektyw? To się okaże. Lubię przyrodę,macro ...
Dzięki i czekam na Wasze cenne opinie.

Miałem. Dość ostry, ale trzeba przymknąć do 5,6 z wad dodam jeszcze dość duże aberacje widoczne w niektórych sytuacjach. Ogólnie miło wspominam, ale mojego 50-200 bym w życiu nie zamienił ;)

grizz
25.02.10, 09:28
He he...tyle to i moja ś.p. babcia wie.
Prosiłem o konstruktywne opinie,ale pewnie się nie znacie. :)
[...]
Czekam na dalsze głosy,tylko już nie w tonie "Przyjaciółki",dobra. :)

Po prostu pytanie było zadane dlatego, żeby wiedzieć czego w Vivatarze szukasz, czego Sigma Ci nie daje. Zastosowanie rzutuje na to, czy obiektyw się nadaje czy nie.

Adamss68
25.02.10, 09:42
Mam Vivitar 135 f2,8,owszem ostry,ale trochę mydli i aberuje,radzę zainwestować w jakiś Zuiko OM,skoro masz kasę:wink:.

NightCrawler
25.02.10, 10:41
I bądź tu człowieku zainteresowany... coraz mniej dziwi mnie (p)odejście pewnych osób.

A w temacie - skoro lubisz eksperymentować to kup. Jak się nie sprawdzi to sprzedaż pewnie z niewielką stratą.

W sieci jest sporo przykładowych zdjęć, pooglądaj i zobacz czy to jak rysuje Ci pasuje.
Pierwszy z brzegu link z google: http://www.pbase.com/cameras/vivitar/200_35

rodzyn
25.02.10, 11:26
to może Zeissa 180/2,8 to nie mój a przykład , żeby nie było:
http://www.allegro.pl/item926809135_carl_zeiss_jena_sonnar_2_8_180mm_pen tacon_six.html
jest też 200/2,8 ale jest mniej ostra przy 2,8 i 4 i zawsze droższa,
ew lub i taką 135 :
http://www.allegro.pl/item935447503_carl_zeiss_jena_mc_sonnar_3_5_135_st an_ideal.html

Bodzip
25.02.10, 13:31
lubisz kombinować, to kup i połącz z EC-14 - wyjdzie Ci 280 mm. Ale będzie zabawa :)

rodzyn
25.02.10, 13:38
to może ZD 70-300 wyjdzie taniej , jaśniej i ostrzej.

jozinzbazin
2.03.10, 00:03
Dobra,poczytałem,popatrzyłem,odpuściłem...norr rrmalnie jak Cezar :)
Dzięki za wszystkie podpowiedzi i opinie.