PDA

Zobacz pełną wersję : Usuwanie zbędnych rzeczy Capture NX2



Ketstian
15.02.10, 23:03
Witam!

Od niedawna poszukuję łatwego w obsłudze programu do obróbki zdjęć. Natrafiłem na Nikon Capture NX2. Na razie katuje triala. Ogólnie wszystko bardzo mi się podoba, jest proste i miłe w obsłudze. Jednak ostatnio napotkałem na pewien problem, a mianowicie jeśli na zdjęciu jest element, który niekoniecznie pasuje do ekspozycji, bardzo trudno jest go usunąć. Nie chodzi mi tu o pyłki na matrycy, a raczej słupy na tle nieba, obrazy na ścianie itp. Korzystając z narzędzia korygującego zostają takie niemiłe dla oka placki. Nie można za jednym razem usunąć całego elementu.

I tu pojawia się moje pytanie. Czy jest jakaś inna możliwość usuwania tych elementów, lub ewentualnie czy jest jakiś program który radzi sobie z tego rodzaju problemami (chodzi mi raczej o jakiś dodatkowy programik, a nie PS).

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

RadioErewan
15.02.10, 23:21
Witam!

Od niedawna poszukuję łatwego w obsłudze programu do obróbki zdjęć. Natrafiłem na Nikon Capture NX2. Na razie katuje triala. Ogólnie wszystko bardzo mi się podoba, jest proste i miłe w obsłudze. Jednak ostatnio napotkałem na pewien problem, a mianowicie jeśli na zdjęciu jest element, który niekoniecznie pasuje do ekspozycji, bardzo trudno jest go usunąć. Nie chodzi mi tu o pyłki na matrycy, a raczej słupy na tle nieba, obrazy na ścianie itp. Korzystając z narzędzia korygującego zostają takie niemiłe dla oka placki. Nie można za jednym razem usunąć całego elementu.

I tu pojawia się moje pytanie. Czy jest jakaś inna możliwość usuwania tych elementów, lub ewentualnie czy jest jakiś program który radzi sobie z tego rodzaju problemami (chodzi mi raczej o jakiś dodatkowy programik, a nie PS).

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Każdy program ze stempelkiem i odrobina wprawy oraz cierpliwości?

sławekb
16.02.10, 09:59
NX1/2 to program do wywoływania NEF-ów i w tym jest rewelacyjny.
Do tego o czym piszesz lepiej sprawdzi się np. Paint Shop Pro którego w starszych wersjach np.X, można dostać gratis przy zakupie kart pamięci ( dostałem z 4GB Lexar Professional UDMA 300x)

Ketstian
16.02.10, 11:04
Każdy program ze stempelkiem i odrobina wprawy oraz cierpliwości?

No niestety nie bardzo. Tak jak mówię używając stempelka zostają placki.

Mirek54
16.02.10, 11:16
No niestety nie bardzo. Tak jak mówię używając stempelka zostają placki.

Wszystko zalezy od tego jak go uzywasz.Krycie,wypelnienie,forma i wielkosc sa zmienne i nalezy je zmieniac w kazdej sytuacji.Jak dobrze zdefiniujesz te wielkosci to zadnych plackow nie bedzie.Umiejetnosc retuszowania to jest jedna z najtrudniejszych czynnosci jakich sie trzeba nauczyc.Duzo trudniejsze jest rysowanie,drapanie na negatywach,czynnosci to raczej nieodwracalne byly.Teraz to bajka w porownaniu z czasem z przed lat komputerowych

Peter1976
16.02.10, 12:01
Witam !!
Przy użyciu stempla można uzyskać dobre efekty.Na zdjęciu poniżej,gałązka zasłaniała ptaka na wysokości szyi :)

Pozdrawiam !!
Grubodziób (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-41835)

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-41835)

Roby
16.02.10, 16:12
Picassa ,Zoner ,Photo Scape tu masz stempel są darmowe

Bodzip
16.02.10, 21:21
Gimp i przykład stempelka: