PDA

Zobacz pełną wersję : "Bo prawdziwi miłośnicy foto... [wieczór 11]



Ania_
9.02.10, 22:42
...nie gadają na forum tylko robią zdjęcia. "

Prawda czy fałsz? :mrgreen:

NightCrawler
9.02.10, 22:45
Gadają na forum o zrobionych zdjęciach ;)

Mirek54
9.02.10, 22:53
A prawdziwe zycie to na ircu.:grin:

HrabiaMiod
9.02.10, 22:53
Rozmawiają o matrycach i wykresach MTF, żeby mogli zrobić jeszcze lepsze zdjęcia! A gdy robią kiepskie zdjęcia, narzekają na małe jak paznokieć matryczki olka, bo gdyby nie to, zdjęcia byłyby lepsze.

helmuth
9.02.10, 23:12
...nie gadają na forum tylko robią zdjęcia. "A spytaj, czy miłośnicy sztuki operowej słuchają płyt, chodzą do opery, może gadają na forum miłośników opery czy może sami piszą opery?

qbic
9.02.10, 23:12
http://www.obituary.cc/photos/fallen/john_lennon.jpg

Te rozmowy techniczne odbywają się w czasie gdy Lightroom mieli zdjęcia z całego dnia...

Tak nawiasem mówiąc, na dobę jestem w stanie łazić z aparatem max do 5h, potem jestem zmęczony i nie widzę nic ciekawego....

Ania_
9.02.10, 23:40
A spytaj, czy miłośnicy sztuki operowej słuchają płyt, chodzą do opery, może gadają na forum miłośników opery czy może sami piszą opery?
Aj kręcisz.
Bo chodzi o to, że nie mają czasu na bzdurki, tylko zajmują się fotografią praktycznie. :wink:

oczko
9.02.10, 23:45
Tak nawiasem mówiąc, na dobę jestem w stanie łazić z aparatem max do 5h, potem jestem zmęczony i nie widzę nic ciekawego....

Ja po 5h dopiero czuje że żyje :-P

dobas
9.02.10, 23:48
a niby Forumowicze to sztuczni fotografowie ?? ;)

helmuth
9.02.10, 23:54
Aj kręcisz.
Bo chodzi o to, że nie mają czasu na bzdurki, tylko zajmują się fotografią praktycznie. :wink:Zależy co uważasz za "bzdurki" :wink:
Jedni się onanizują właściwościami technicznymi sprzętu (zgadzam się, że to są bzdurki) a inni gadają o praktycznym robieniu zdjęć.
Jeśli pogoda lub inne okoliczności nie pozwalają robić zdjęć "praktycznie" to dobrze choć pogadać :grin:

Mirek54
9.02.10, 23:56
a niby Forumowicze to sztuczni fotografowie ?? ;)

Niespelnieni:grin: Czy ty wiesz ile znaczy jak "Gucio" napisze ze piekna fota.Toz to jeszcze dwa zakrety i juz na prostej do kariery jestes.:grin::grin:

qbic
10.02.10, 00:13
Toz to jeszcze dwa zakrety i juz na prostej do kariery

Przy pierwszej prędkości artystycznej ostry zakręt oznacza poważne problemy emocjonalne.

Ania_
10.02.10, 00:27
Niespelnieni:grin: Czy ty wiesz ile znaczy jak "Gucio" napisze ze piekna fota.Toz to jeszcze dwa zakrety i juz na prostej do kariery jestes.:grin::grin:
Czyż jednak nie jest hipokryzją twierdzenie, że zdjęcia robimy tylko dla siebie? Głos owego Gucia, to poniekąd "głos ludu" :wink: - liczyć na głosy prawdziwych krytyków? A któż to będzie? Przypomina mi to dyskusję o tym, aby "loża mędrców" wywalała chłam z galerii.

Mirek54
10.02.10, 00:55
Czyż jednak nie jest hipokryzją twierdzenie, że zdjęcia robimy tylko dla siebie?

Tak 99,999% dla siebie.I nie dajmy sie zwiesc "Guciom"co chca nam te przyjemnosc odebrac.Nie w kazdym przypadku "Gucio" wie co pisze i czy pisze o tym co widzi:grin:

dobas
10.02.10, 00:57
Jeśli pogoda lub inne okoliczności nie pozwalają robić zdjęć "praktycznie" to dobrze choć pogadać :grin:
pogoda nigdy nie przeszkadza w robieniu zdjęć. a sporo świetnych fotografii widziałem robionych w taką pogodę że psa z kulawą noga by nie wygonił ;)

mariush
10.02.10, 10:09
Miłośnik fotografii, kiedy już dostanie aparat w łapska, nie wypuści i żadne forum go nie odciągnie od fotografowania. :-)
Ale miłośnik fotografii potrzebuje również przestrzeni na złapanie oddechu oraz "audytorium". Osobiście nie wierzę w "robienie zdjęć dla siebie", osoby które twierdza ze tak właśnie postępują i chowają zdjęcia do szuflady, przypominają mi autorów pamietników (którzy mają cichą nadzieję na to, że ktoś kiedyś je przeczyta).

Roba66
10.02.10, 10:17
Gadaj, gadają... W końcu skąd, jak nie z forum czerpać wiedzę, czym robić te zdjęcia? Co najmniej szumi, który system jest the best, dlaczego FF jest lekiem na całe zło i którym sprzętem zdjęć nijak się już nie da robić.
A, zapomniałem o rozpiętości tonalnej. To właściwie podstawa. Obok szumów naturalnie :)

kowalikster
10.02.10, 14:30
Gadaj, gadają... W końcu skąd, jak nie z forum czerpać wiedzę, czym robić te zdjęcia?

Z IRCa. Tam same miszcze i artysty.

Mirek54
10.02.10, 14:54
Z IRCa. Tam same miszcze i artysty.

A pijakow ile:grin:.Dwa banany tez sa.Kobiet pieknych teraz cala masa-zagraniczne tez.

Ania_
10.02.10, 21:24
Jakby nie patrzeć nie uwzględniłam w pytaniu IRCa, może dlatego, że mimo wszystko jednak większość siedzi na forum. :mrgreen: