PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsze po latach



voovoo2
3.02.10, 19:39
Pierwsze po latach fotki na kliszy.Wykonane Minoxem 35 GL.Film:Rossman 100 ISO.Skan wykonany stsndardowo w fotolabie.!00% kadru,zero obróbki.
Ciekaw jestem opinii speców od kliszy.

pat.p
3.02.10, 20:08
Dla mnie ładne (choć żadnym specem nie jestem... :-) )
Jak z filmów z lat 70-tych. Lubię takie kolory.
Pozdrawiam
Pat

Adamss68
3.02.10, 20:15
Moim zdaniem świetnie,cała masa jesiennych kolorów:grin:!

rumpel
3.02.10, 20:15
Pierwsze po latach fotki na kliszy.Wykonane Minoxem 35 GL.Film:Rossman 100 ISO.Skan wykonany stsndardowo w fotolabie.!00% kadru,zero obróbki.
Ciekaw jestem opinii speców od kliszy.

Niczego nie można się doczepić ;) ludziska raczej chwalą filmy Rossmana.

Pozdrawiam

furmun
3.02.10, 20:17
Trochę z zażenowaniem i nieśmiało wszak mam ledwo parę postów , chyba oczekiwałeś odpowiedzi "Wielkich" na tym forum,ale pozwalam sobie na parę słów dla mnie powiało starymi dobrymi czasami ,a fotkę oglądam jakbym słuchał muzyki z winylowej płyty jednym słowem sama satysfakcja



pozdrawiam

voovoo2
3.02.10, 20:39
Pozwalam sobie wrzucic nastepne.Niesmiało licze na komentarze.

Kaz de Wro
3.02.10, 20:44
voovoo2- ciągnie wilka do lasu, tj. do kliszy;-)

Mnie się fotki bardzo podobają.

ps. rozumiem, że gdyby skanować na jeszcze lepszej maszynie ileśtam tysięcy dpi to byłoby jeszcze bliżej oryginału jakości kliszy?

voovoo2
3.02.10, 21:04
Dzieki za pozytywne opinie.Sam jestem zdziwiony osiagnietymi rezultatami.nie mam tu na mysli jakości "artystycznej" fotek.
Podobaja mi się kolory i coś co mógłbym nazwać klimatem.Może to tylko nostalgia za starymi czasy:-)
Niedługo wrzucę coś z Yashicy 109 do korej mam piekny komplet manualnych stałek,włacznie z tele oraz standardem 50/1,7.
To moze byc dopiero jazda:-)
Póki co cd z Minoxa.

pat.p
3.02.10, 22:12
Jest urok.
Niezastąpiony - moim laickim zdaniem. Dawaj dalej :-) To ostatnie lepsze od dwóch poprzednich, bardzo fajnych.

Pozdrawiam
Pat

voovoo2
3.02.10, 22:31
Jak dalej to dalej

rumpel
3.02.10, 22:38
Dzieki za pozytywne opinie.Sam jestem zdziwiony osiagnietymi rezultatami.nie mam tu na mysli jakości "artystycznej" fotek.
Podobaja mi się kolory i coś co mógłbym nazwać klimatem.Może to tylko nostalgia za starymi czasy:-)
Niedługo wrzucę coś z Yashicy 109 do korej mam piekny komplet manualnych stałek,włacznie z tele oraz standardem 50/1,7.
To moze byc dopiero jazda:-)
Póki co cd z Minoxa.

voovoo2 fotografia analogowa to piękna sprawa, człowiek pieczołowicie podchodzi do tematu, nie szasta na lewo i prawo migawką, kadrami. Wyciągasz aparat, robisz zdjęcie, po czym opuszczasz aparat. Nie zaglądasz w ekran LCD jak wyszło zdjęcie - bo o tym dowiesz się dopiero za jakiś czas . Jeśli weźmiemy pod uwagę jeszcze obcowanie/urzytkowanie zabytkowego już w większości sprzętu, dostajemy x2 do satysfakcji ;).
Ważne zdjęcie zrobisz zarówno cyfrą jak i analogiem; z punktu A do punktu B przejedziesz Toyotą Prius jak i starym Fiatem. Jednak liczy czasem się to "coś" pomiędzy - czysta satysfakcja :).

Polecam filmy Fuji X-tra , tanie a z kolorkami potrafią zaszaleć ;).

Pozdrawiam i czekam na kontynuację

emc2
4.02.10, 00:16
Pięknie wyszły te zdjęcia. Proszę, można i tak, stary aparat, tani film, ciekawe miejsce i jaki efekt. Na ostatnim ta stacja benzynowa wymiata, ciekawe jaki samochód tam ostatnio tankował i kiedy?

rumpel
4.02.10, 00:20
Pięknie wyszły te zdjęcia. Proszę, można i tak, stary aparat, tani film, ciekawe miejsce i jaki efekt. Na ostatnim ta stacja benzynowa wymiata, ciekawe jaki samochód tam ostatnio tankował i kiedy?

zakładam, że traktor z kółka rolniczego ;)

voovoo2
4.02.10, 01:04
Po tych co tankowali tez coś zostało

voovoo2
5.02.10, 16:09
To moze jeszcze jakieś jesienne

pat.p
6.02.10, 01:16
Te kolory, oddanie przestrzeni - są tak niewydumane, pozbawione sztuczności, tchnące poetyką troszkę malarską. Klisza daje zupełnie coś innego - dla mnie do tego stopnia jest to atrakcyjne, że odstawiłem cyfrę w ogóle (choć wiem, że jest potrzebna - rozsądek mi to podpowiada. Ale tylko rozsądek... Uczucie w całości wziął analog ;-) )

Wrzucaj dalej, jeśli można poprosić.:)

Pozdrawiam
Pat

rumpel
6.02.10, 01:23
Te kolory, oddanie przestrzeni - są tak niewydumane, pozbawione sztuczności, tchnące poetyką troszkę malarską. Klisza daje zupełnie coś innego - dla mnie do tego stopnia jest to atrakcyjne, że odstawiłem cyfrę w ogóle (choć wiem, że jest potrzebna - rozsądek mi to podpowiada. Ale tylko rozsądek... Uczucie w całości wziął analog ;-) )

Wrzucaj dalej, jeśli można poprosić.:)

Pozdrawiam
Pat

Uważaj z publicznym wyrażaniem uczuć do analoga na tym forum. Ostracyzm Panie za wszelkie dewiacje i fetysze grozi ;).

Pozdrawiam nocną porą

irek50
6.02.10, 01:45
Napiszę szczerze, że efekt kolorystyczny jest ładny, ale nazywać te kolory naturalnymi to grube nieporozumienie. Ten Minox ma dobry obiektyw jak widać, ale kontrast jest zbyt duży i cienie zlewają się z półtonami --(obraz jest zbyt twardy w cieniach-- przynajmniej tak widzę na swoim monitorze). W sumie efekt taki bajkowy, lecz mój kolega z Lublina specjalizował się kiedyś w ekspresyjnej obróbce komputerowej z kompaktu Olympus E-10 i było podobnie :)--pozdrówka

furmun
6.02.10, 01:46
Bardzo miłe w odbiorze

jak i poprzednie

pozdrawiam