PDA

Zobacz pełną wersję : oswietlenie studyjne



C+
19.01.07, 21:11
Przymierzam się do tego zestawu:

2 x Lampa CY200
2 x Parasolka transparentna (biała) 90cm
2 x Statyw W803
2 x Softbox uniwersalny 60x90cm
1 x Torba do zest. oświetleniowych SFB01
1 x Pokrowiec na statywy i parasolki


Czy ktoś miał przyjemność z tym sprzętem? Czy funsports daje w zestawach dobry sprzęt czy chińszczyznę :roll:

W rachubę może wejść jeszcze ten zestaw:

2 x Lampa CY200
2 x Lampa CY100MR
1 x Parasolka srebrna 90cm
2 x Parasolka transparentna (biała) 90cm
3 x Statyw W803
1 x Statyw W802
1 x Softbox uniwersalny 60x90cm
1 x Snoot SB02 (do CY100MR)
1 x Zestaw filtrów + plaster miodu SB01 (do CY100M)
1 x Torba do zest. oświetleniowych SFB01
1 x Pokrowiec na statywy i parasolki

Jeronimo: w porozumieniu z autorem zmienilem temat

RadioErewan
19.01.07, 21:12
Przymierzam się do tego zestawu:

2 x Lampa CY200
2 x Parasolka transparentna (biała) 90cm
2 x Statyw W803
2 x Softbox uniwersalny 60x90cm
1 x Torba do zest. oświetleniowych SFB01
1 x Pokrowiec na statywy i parasolki


Czy ktoś miał przyjemność z tym sprzętem? Czy funsports daje w zestawach dobry sprzęt czy chińszczyznę :roll:

W rachubę może wejść jeszcze ten zestaw:

2 x Lampa CY200
2 x Lampa CY100MR
1 x Parasolka srebrna 90cm
2 x Parasolka transparentna (biała) 90cm
3 x Statyw W803
1 x Statyw W802
1 x Softbox uniwersalny 60x90cm
1 x Snoot SB02 (do CY100MR)
1 x Zestaw filtrów + plaster miodu SB01 (do CY100M)
1 x Torba do zest. oświetleniowych SFB01
1 x Pokrowiec na statywy i parasolki
Ile masz kasy na wydanie?

Jeronimo
19.01.07, 22:57
przy okazji polecam ten temat oswietlenie studyjne (https://forum.olympusclub.pl/topics29/oswietlenie-studyjne-vt5709.htm)




Czy ktoś miał przyjemność z tym sprzętem? Czy funsports daje w zestawach dobry sprzęt czy chińszczyznę :roll: chinszczyzna to chinszczyzna...
łopatologicznie sprawdzilem ze softboxy do tzw. nowych chinczykow (Boling) sa IMHO lepszej jakosci.
Jesli nie potrzebujesz dodatkow typu stumiennica itp. i chcesz cos naprawde taniego to moze zobacz sprzet firmy Boling.

Ja jednak skusilem sie na sprawdzone "stare" chinczyki i mam lampe YinYan CY400K, statyw W806 i softbox 60x90 (z uwagi na brak kasy i mozliwosc zamontowania przystawek typu strumienica, plastry itp.)

LAMPA jak to na chinczyka przystalo (czy to nowy czy stary) nie trzyma balansu bieli, bez RAWa nie pogadasz

SOFTBOX - moge tylko opowiedziec moje pierwsze spotkanie z softboxem. Z tym ze ja mam (chyba lepszy jakosciowo) softbox do lamp z serii K (a wiec nie ten uniwersalny co ty chcesz kupic). Jednym slowem -> masakra, prawie rozdarlem mocowanie i wydlubalem sobie oko przy skladaniu. Bardzo ciezko to sie rozklada, jakos nie wyobrazam sobie tego jako zestaw mobilny! Nie wiem jak mozna co chwile to rozkladac i skladac....

Patrzac na te zestawy zastanawiam sie do czego w portecie moze byc potrzebny np. snoot? to chyba raczej do fotografii reklamowej sie nadaje (przynajmniej tak mi sie wydaje). Jesli chodzi o mobilnosc to (w podobnej cenie do zestawu drugiego) masz jeszcze chinczyka "STUDIO W TERENIE POWERMATE 300" (tu przynajmniej masz pewnosc ze jest to mobilny zestaw)

A moze do zwyklych portetow w plenerze wystarczy Ci nowosc funsportu - "Zestaw atelierowy z lampą Delicacy 180" Lampa ma 180Ws (za 398zl), dwie takie lampy i juz masz fajny zestawik (ciekawe czy na sile nie da sie do tego przymocowac uniwersalnego softboxa :P)

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.funsports.pl/uzytki/zestaw2d.jpg)
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.funsports.pl/uzytki/delicacy_lampa.jpg)

C+
20.01.07, 10:16
Czyli minimum to taki zestaw:

W806 - 88 zł
CY200K - 689 zł
SK80120 - 179 zł

razem 956 zł

Jeronimo
20.01.07, 10:55
Czyli minimum to taki zestaw:

W806 - 88 zł
CY200K - 689 zł
SK80120 - 179 zł

razem 956 zł razy dwa :P no i wyjdzie suma za ktora mozna kupic lampeczke elfo :P

A tak wogle do czego to ma byc? do focenia dla przyjemnosci, sporadycznie portetow w plenerze? tak tylko pytam z ciekawosci :foto2:

kali999
20.01.07, 11:38
No tak właśnie za tą cenę to można jedną lampę w razie czego elfo kupić lub uzbierać jeszcze dużo dużo i jak chcesz mobliny zestaw to masz trzy na samym dole Elinchrom (http://www.milso.com.pl/gate/wb31709/product/elinchrom.htm)

lub cos zupełnie odjechanego Broncolor (http://www.studionm.pl/mobil-travel-kit)

Jeronimo
20.01.07, 12:00
IMHO problem przy wszystkim co nie jest chinszczyzna to cena akcesoriow... :cry:
celebrity plus podal na poczatku zestawy chinskie (oraz w opisie tematu podal link) wiec zakladam ze nie ma za duzo kasy na taki firmowy sprzet....

kali999
20.01.07, 12:52
nie no wiadomo dlatego napisałem dużo dużo więcej. Jeszcze wpisz sobie Boling tego samego typu lampy i tanio.

willow32
20.01.07, 14:20
wiem że Jeronimo się zaraz zbulwersuje ;) ale zastanawiam się po co pakować się w chińszczyznę skoro za te same pieniadze można mieć Sun-Boxy nasze polskie dobre lampy, których uzywam od roku i nigdy mnie nie zawiodły :) Wg mnie najlepszy wybór jeżeli chodzi o stosunek jakość/cena.
Pozdrawiam

C+
20.01.07, 14:50
1. Nie siedzę w temacie i funsports to jedyna www jaką kojarzę z lampami
2. Chcę kupić raz a dobrze
3. Do użytku czysto amatorskiego ;)

Jeronimo
20.01.07, 14:50
a czemu odrazu zbulwersuje :P Twierdzenie "pakować się w chińszczyznę skoro za te same pieniadze można mieć Sun-Boxy" jest IMHO bledne. Bo moze lampy sa tanie ale do tego trzeba dokupic akcesoria (softboxy itp.) i wtedy cena robi sie konkretna.

Zreszta jestem bardzo negatywnie nastawiony do tej firmy po malej przygodzie jaka mnie spotkala:

Jaki czas temu bylem zdecydowany na niby cos lepszego. Znajomy mnie namowil na firme Sunbox. No i pare tygodni temu zamowilem... gosciu mnie zbywal ze jeszcze nie ma ze juz beda itp. Nawet zmienilem zamowienie na lampe o wiele drozsza i mocniejsza bo sprzedawca gwarantowal mi ze ta "wieksza" lampa to jutro bedzie i odrazu ja do mnie wysyla (tak wiec nawet postanowilem zaplacic wiecej niz na poczatku zakladalem byleby sprzet dotarl). Oczywiscie byla to bujda na rysorach (jakby nie mogl powiedzie ze bedzie cos za miesiac)... co ciekawe mojemu znajomemu ktory tez cos tez kupuje podal inny termin, a mnie oklamywal... wkurzylem sie i zrezygnowalem z tej firmy. Wyglada mi to na jednosoba firme, ktora ma gdzies klienta szczegolnie tego co kupuje (na poczatek) tylko jedna lampe, a nie kilka (no i przez internet czy telefon). No i po co komu 24mc gwarancji jak w sklepie wlacza sie ciagle fax, a goscia praktycznie nie ma. Nie mialem stycznosci ze sprzetem tej firmy i nie neguje ze jest kiepski raczej opisuje tylko sytuacje w jakiej mnie postanowiono - obiecanki i zapewnienia bez pokrycia. Przez takie cos stracilem zlecenia :(

moj krotki wniosek:
chinszczyzna zalewa caly swiat... tanio sprzet!
Sunbox - sumarycznie z akcesoriami typu softbox, strumiennice itp. - w cale nie tak tanio!!!

Jeronimo
20.01.07, 14:58
2. Chcę kupić raz a dobrze
3. Do użytku czysto amatorskiego ;)- ile kasy chcesz wydac? to chyba podstawowe pytanie
- patrzac w cenniki zwroc uwage na ceny softboxow itp. (liczy sie cena koncowa za zestaw)

inne firmy
http://www.funsports.pl/
http://www.abitus.pl/
http://www.eltec.pl/
http://www.foto-net.pl/sklep/
itp.

willow32
20.01.07, 15:13
ok, gościem który "namówił" Jeronimo na Sun-Boxa byłem ja :) choć namówił to za duże słowo, poprostu poleciłem mu firmę której lampy sam używam i z których jestem bardzo zadowolony :) . Znam przejścia które miał i nie mam pojęcia dlaczego tak się stało, mogę powiedzieć tylko tyle ze trafił na zły okres w firmie. Nie wiem czy jest to firma jednoosobowa, przypuszczam ze wątpię, ale nawet gdyby to jakie to ma znaczenie?? Dla mnie żadnego. Nie zdarzyło mi się też zebym nie mógł się do właściciela dodzwonić, zawsze odbierał, kiedy nie mógł oddzwaniał. Prawdą jest fakt że Jeronimo miał nóż na gardle i zależało mu na czasie, mniej więcej w tym samym czasie inny Olyklubowicz też dojrzał do zakupu też po rozmowie ze mną zdecydował się na zakup S-B czekał dość długo ale w końcu się doczekał, może przekaże jakieś własne wrażenia co do lampy którą zanabył :)
Podsumowując: podtrzymuję zdanie ze S-B to dobre, jak narazie niezawodne lampy, co do cen akcesoriów no cóż moze i nie są tańsze od chińczyków, może i nie są od nich lepsze ale też nie ma obowiązku kupowac ich w S-B, z właścicielem można się targować, podobno można zamówić lampy z mocowaniem akcesoriów pod inny system, wiem że jeżeli lampa siądzie i idzie do naprawy, na czas naprawy dostajemy lampę zastępczą...
piszę to nie jako reprezentant firmy tylko jako użytkownik zadowolony z produktu który firma produkuje :)

kolega z Olyklubu kupił S-B 500Ws softbox oktagonalny 140 i wyzwalacz bezprzewodowy radiowy za 1800 pln!! za takie same pieniadze można mieć chińczyka...który przy lampach S-B to zabawka :)

Jeronimo
20.01.07, 15:27
o ile dobrze pamietam to mi mowil ze mocowanie sunbox to to samo co mocowanie elichroma... tak czy owak jakiekolwiek mocowanie facet by specjalnie zrobil to bedzie ono o wiele drozsze niz chinczyk (no i pewnie trzeba by dodatkowo placic i czekac). No i juz pomijam to ze "softboxy studyjne" firmy sunbox nie sa wogle skladane (dostaje sie olbrzymia paczke) - ale to raczej jako ciekawostka do tematu "mobilne" (bogu dzieki sa jeszcze softboxy reporterskie).
Zreszta koncze dyskusje na temat sunboxow - mala historie opisalem i wszystko jest tam zawarte co mogle przekazac. Mysle tez ze jak sie do goscia w Warszawie pojdzie to wszystko mozna zalatwic... ja probowalem przez telefon i net no i co z tego wyszlo to wyszlo.

willow32
20.01.07, 15:44
o ile dobrze pamietam to mi mowil ze mocowanie sunbox to to samo co mocowanie elichroma... tak czy owak jakiekolwiek mocowanie facet by specjalnie zrobil to bedzie ono o wiele drozsze niz chinczyk (no i pewnie trzeba by dodatkowo placic i czekac). No i juz pomijam to ze "softboxy studyjne" firmy sunbox nie sa wogle skladane (dostaje sie olbrzymia paczke) - ale to raczej jako ciekawostka do tematu "mobilne" (bogu dzieki sa jeszcze softboxy reporterskie).
Zreszta koncze dyskusje na temat sunboxow - mala historie opisalem i wszystko jest tam zawarte co mogle przekazac. Mysle tez ze jak sie do goscia w Warszawie pojdzie to wszystko mozna zalatwic... ja probowalem przez telefon i net no i co z tego wyszlo to wyszlo.


Jeronimo nie zakładaj że wszyscy są z nożem na gardle i nie mogą poczekać :)
A co do soft boxów to studyjny jak sama nazwa wskazuje służy do pracy w studio, do wypadów w teren służą reporterskie :) Ja akurat używam tych drugich bo nie mam studia :)
Co do chińczyków...całe lata pracowali na takie zdanie jakie o nich mam, wszystko byle nie chińczyk :)
Pozdrawiam

Jeronimo
20.01.07, 15:58
no jednak nie moge zrobic EOT :P
1. noz na gardle to nie 3tygodnie
2. pierwotnie zamowilem 250Ws.
Po prawie 3tygodniach jak do niego zadzowonilem to mi mowi ze 500Ws bedzie jutro (pierwotnie mowil ze ma na stanie) ze mi nastepnego dnia od reki moze ja wyslac po czym mnie olewa. Zmieniam zamowienie na drozszy produkt po warunkiem ze bedzie juz wysylany - dostaje zapewnienia i ... To przepraszam jak to nazwac? Moze tak jak powiedziales trafilem na zly okres w firmie... nie chcialbym majac u niego gwarancje trafic z awaria w zlym okresie.


Co do chińczyków...całe lata pracowali na takie zdanie jakie o nich mam, wszystko byle nie chińczyk to tez kupilem starego dobrego chinczyka (a nie nowego bolinga)
Wszystko byle nie sunbox :twisted:

no teraz naprawde EOT Czas skonczyc bo zrobil sie czacik dwoch ludzi ktorzy maja pewnie kazdy troche racji .. pozdrawiam

willow32
20.01.07, 16:16
no jednak nie moge zrobic EOT :P
1. noz na gardle to nie 3tygodnie
ja nie czekałem ani dnia, przyjechałem zapłaciłem i odjechałem z lampami :)


2. pierwotnie zamowilem 250Ws.
Po prawie 3tygodniach jak do niego zadzowonilem to mi mowi ze 500Ws bedzie jutro (pierwotnie mowil ze ma na stanie) ze mi nastepnego dnia od reki moze ja wyslac po czym mnie olewa. Zmieniam zamowienie na drozszy produkt po warunkiem ze bedzie juz wysylany - dostaje zapewnienia i ... To przepraszam jak to nazwac? Moze tak jak powiedziales trafilem na zly okres w firmie... nie chcialbym majac u niego gwarancje trafic z awaria w zlym okresie.
pewny nie jestem ale z tymi 3 tygodniami to chyba przesadzasz, faktem jest ze człowiek się znalazł w nowej sytuacji, wcześniej lampy zalegały mu na półkach a on żeby coś sprzedac jeździł na giełdę do Stodoły, nagle nie wiedzieć czemu pojawiło się tylu klientów że nie wyrabiał z produkcją :)



Co do chińczyków...całe lata pracowali na takie zdanie jakie o nich mam, wszystko byle nie chińczyk to tez kupilem starego dobrego chinczyka (a nie nowego bolinga)
Wszystko byle nie sunbox :twisted:

no teraz naprawde EOT Czas skonczyc bo zrobil sie czacik dwoch ludzi ktorzy maja pewnie kazdy troche racji .. pozdrawiam
Jeronimo ja polecam lampy bo ich używam i jestem z nich zadowolony, Ty jesteś że swoich chińczyków zadowolony?? Lampy kupuje się raz a potem latami się ich używa, wydaje mi się ze jednak to jak się spisują w pracy jest cokolwiek ważniejsze niż to jakie trudności nas spotykają kiedy chcemy je kupić :D
Z mojej strony też EOT :) Celebrity jeżeli będziesz potrzebował jakichś informacji albo pomocy jakiejś pisz na priv ;)

chomsky
20.01.07, 16:58
troche tego ludzie ostatnio pokupili, moze dlatego chwilowe braki?
Jak sie ma troszke przestrzeni to mozna softboxow nie skladac tylko wozic rozlozone. tak robia goscie co jezdza po szkolach.
Czesc.Ch.

C+
20.01.07, 17:10
Pisząc "mobilne" miałem na myśli "łatwo pakowalne" - tak żebym mógł je zabrać w każdej chwili na drugi koniec miasta i nie zagracały miejsca w domu.

Co do ceny - myślę, że 2k mogę dać jak na sprzęt który nie będzie się zwracał. Raczej muszę poznać trochę temat, żeby podjąć ostateczną decyzję.

RadioErewan
20.01.07, 17:54
Pisząc "mobilne" miałem na myśli "łatwo pakowalne" - tak żebym mógł je zabrać w każdej chwili na drugi koniec miasta i nie zagracały miejsca w domu.

Co do ceny - myślę, że 2k mogę dać jak na sprzęt który nie będzie się zwracał. Raczej muszę poznać trochę temat, żeby podjąć ostateczną decyzję.
To ja napiszę o Funsportach.
Trochę ich zabawek mam, znam firmę od chwili wejścia w kooperację z chińskim producentem szpejów Weifeng (wcześniej sprzedawali deski i wrotki).
Kupowałem od nich wszystkie tanie zabawki. Od żarówek WS45 (nie sprawdziły się, nawet jako trzeciorzędne źródło światła), poprzez CY100 - stopiła się obudowa od pilota - błyskam do dziś pod stół bezcieniowy, po CY300K, którą kupiłem wczoraj kolejną, bo mi się stare Elfo wykruszają (miałem 4, mam 2 sprawne). Blendy, płaszczyzny rozpraszające, kabelki synchro.
Mam z FS też przenośny stojak na tła, trochę teł poliestrowych i kilka statywów.
Znam dobrze tipów handlujących z FS.
Co można powiedzieć złego o tym sprzęcie?
Lampki mniejsze od CY200K są plastik fantastik, jedyna ich zaleta, to naprawdę niska cena.
CY200K i wyższe są OK, u mnie nie padła żadna, choć słyszałem historie, że lampa działała dokładnie dwa dni. Na plus liczy się to, że firma naprawia, wymienia, serwisuje swój sprzęt bez marudzenia - uczciwie i szybko.
Właściciel ostrzega, że te lampy nie mają zabezpieczenia termicznego. Zrobienie serii 100 wyładowań w 5 minut może je zabić. My mamy bardziej statyczną robotę (modelki się przebierają co 20-30 klatek) i lampy mogą sobie odpocząć po seriach.
Jedną 300K kupiłem na uzupełnienie studio i wyjazdy wykładowe. Przeżyła dwa lata, nic jej nie jest. Oczywiście to nie Elinchrom czy Hensel, ale jak na pieniądze jakie kosztuje całkiem smaczna.
Statywy - W803 - nie tykać, bo to za mała zabawka do oświetlenia. Lekkie, za niskie, za mały rozstaw nóg.
W806 - solidny i wygodny statyw - od czasu do czasu wymaga dokręcenia śrub kluczem nasadkowym.
Przenośny wieszak na tła - hipertani zestaw wraz z torbą. Teraz chyba już wszyscy używają tego właśnie wieszaka, bo ma dobry współczynnik cena/używalność.
Softbox 5 w 1. Mam 120x80 - trochę za duży do statywu - lampa stoi "niepewnie".
Softbox uniwersalny - fajny - pourywały się gumki ochronne na śrubach - ale miały prawo, bo traktowałem je dosyć brutalnie.
Parasolki - połowa się rozleciała od lajtowego używania kilka lat. Zaleta - cena - chyba 25 zł za sztukę. Wystarczyły do tego, bym zrozumiał, że nie lubię światła z parasolek.

Elastyczność sprzedawcy. Wczoraj wymieniłem za darmo kabel PC Sync -> duży jack na kostka -> duży jack. Te pierwsze dodają standardowo do lampy. Mam takich kabelków kilka i nie używam. Kostka, to kostka, działa ze wszystkim oprócz Canona 1ds (i minolt).

Z rozmów z właścicielami sklepów z oświetleniem wiem, że fotografowie idą dwoma drogami. Niskie koszty i świadomość, że jak się zepsuje to trudno, albo najwyższa półka. Do zadań niestresujących FS jest akurat.

Na przenośną zabawę z najwyższej półki polecam zaś generator akumulatorowy Hensla Porty i dwie głowice plus trochę sprzętu do rozpraszania światła. Jakieś 20kPLN, ale naprawdę wypas.

Pozdrawiam

RadioErewan
20.01.07, 18:57
Tak sobie myślę, że znam szefa zamieszania i może jakieś zniżki dla klubowiczów by się dało zorganizować. Było by zainteresowanie większe jak 1 klubowicz?

Pozdrawiam

Jeronimo
20.01.07, 19:48
fajny pomysl ;-)

C+
21.01.07, 10:18
Wracając do tematu ;)

Różnica w cenie statywów W803 -> W806 to 30 zł więc prawie żadna.

Lampy CY200 -> CY200K -> 120 zł czyli 240 na dwóch.

Co do softboxów to te do serii K są tańsze niż te w komplecie -więc jak z jakością :roll:

Parasolki mogą sobie podarować ;)

Więc może złożymy jakiś sensowny zestaw, a RE pogada o promocyjnej cenie na niego :D

Jeronimo
21.01.07, 10:51
zwroc uwage ze lampy z serii K maja plynna regulacje itp.
no a co do softboxow to mialem tylko stycznosc z firmowymi (elfo, markoflash itp) wiec dlatego taka moja ostra opinia o tych do serii K - jak nie bedziesz z tym chodzil to jest spox IMHO

C+
21.01.07, 17:18
Elfo Mobilight 250 - 1170 zł
http://www.elfo.com.pl/oferta/lampy/dane_mobil.php
Elfo Softboks 60 x 130 cm - 550 zł
Funsports W806 - 88 zł

Razem - 1808 zł - a to tylko jedna sztuka :|

Są jeszcze lampki Elfo:

MIQRO 200 - 845 zł
MIQRO pro - 1098 zł
http://www.elfo.com.pl/oferta/lampy/dane_miqro.php


:roll:

Dam pomógł ile wlezie jak złożymy coś sensownego! Priorytetem są: dwie lampki, dwa softy, dwa statywy (jeden z bomem żeby można było softa wieszać w miarę potrzeb), do tego torba! I statyw na tło, ale to już w funsporcie upatrzyłem.

Jest taki zestaw Elfo:


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Kupując zestaw
MOBIL 250S
zyskujesz 299 zł

2 x Mobilight 250
2 x statyw AST-4R
2 x softboks
50 x 90cm
1 x przewód synchronizacyjny
2 x osłona palnika
2 x przewód zasilający
1 x torba L

za 3979 zł ale dla mnie to o 980 zł za dużo :mad:

willow32
21.01.07, 18:22
Kupując zestaw
MOBIL 250S
zyskujesz 299 zł

2 x Mobilight 250
2 x statyw AST-4R
2 x softboks
50 x 90cm
1 x przewód synchronizacyjny
2 x osłona palnika
2 x przewód zasilający
1 x torba L

za 3979 zł ale dla mnie to o 980 zł za dużo :mad:

za taki zestaw tylko z Sun-Boxa spokojnie zmieścisz się w 3000 zł i zamiast przewodu synchro dostaniesz wyzwalanie bezprzewodowe radiowe :)

C+
21.01.07, 18:50
A jak się ma jakość/gwarancja Elfo do SB?

willow32
21.01.07, 18:59
A jak się ma jakość/gwarancja Elfo do SB?

co do gwarancji to standart 24m-ce i tu i tu, co do jakości jeżeli chodzi o wykonanie to IMO SB nie ustępuje Elfo niczym.

RadioErewan
21.01.07, 19:02
A jak się ma jakość/gwarancja Elfo do SB?

co do gwarancji to standart 24m-ce i tu i tu, co do jakości jeżeli chodzi o wykonanie to IMO SB nie ustępuje Elfo niczym.
Co do jakości, to wg. kilku różnych handlowców z Polski, jest porównywalna do FS. Niestabilna temperatura światła, to główny zarzut jaki słyszałem.

Pozdrawiam

willow32
21.01.07, 19:11
A jak się ma jakość/gwarancja Elfo do SB?

co do gwarancji to standart 24m-ce i tu i tu, co do jakości jeżeli chodzi o wykonanie to IMO SB nie ustępuje Elfo niczym.
Co do jakości, to wg. kilku różnych handlowców z Polski, jest porównywalna do FS. Niestabilna temperatura światła, to główny zarzut jaki słyszałem.

Pozdrawiam

handlowcy polecają to na czym lepiej zarabiają, jako użytkownik SB który używa ich dość intensywnie (kilka sesji trwało po 6h i dłużej, kilkaset błysków)mogę powiedzieć że nie miałem problemów z temperaturą światła. Porównywanie SB do FS to jak dla nie kiepski żart :)

Jeronimo
24.01.07, 16:48
Porównywanie SB do FS to jak dla nie kiepski żart :) czyli miales doswiadczenie wielogodzinne z chinczykami? Ja niedawno slyszalem ze po 8godzinach lampa - CY200 - padla... tylko ze to znowu zaslyszane :P

mam glupie pytanie:
czy praca lampy to chodzi o to ze ktos praktycznie co chwila blyska czy wystarczy ze ona jest wlaczona (gotowa do blysku)?

RadioErewan
24.01.07, 18:49
Porównywanie SB do FS to jak dla nie kiepski żart :) czyli miales doswiadczenie wielogodzinne z chinczykami? Ja niedawno slyszalem ze po 8godzinach lampa - CY200 - padla... tylko ze to znowu zaslyszane :P

mam glupie pytanie:
czy praca lampy to chodzi o to ze ktos praktycznie co chwila blyska czy wystarczy ze ona jest wlaczona (gotowa do blysku)?
Ja mam doświadczenie wielogodzinne z chńczykami. Nigdy jednak nie zrobiłem testu na ich wytrzymałość. Właściciel firmy ostrzegał mnie, że po ~200 wyładowaniach w serii (czyli praktycznie co 3 sekundy) lampa może się spalić. Elektronika jest chłodzona pasywnie, bez zabezpieczeń przeciw przegrzaniu (lampa błyska aż się nie spali, inne się wyłączą). Ponoć są pacjenci, którym się taka sztuka udaje/mają takie potrzeby.

Moja żona robi sesje mody, klika w 8 godzin 500-1000 klatek. Pomiędzy seriami 20-30 sztuk są przerwy na przebierki i aranżację, więc nie ma okazji do przypalenia.

Willow, handlowcy z którymi rozmawiam nie traktują mnie jak potencjalnego klienta. Takie pogaduszki do poduszki/drinka na różnego rodzaju warsztatach. Rzekł bym, że rozmowy przyjacielskie o problemach w branży.

Pozdrawiam

Jeronimo
24.01.07, 19:30
Elektronika jest chłodzona pasywnie a przy wszystkich? (chyba przy tych do 300Ws) Zreszta musze sprawdzic przy okazji bo moj YinYan 400K dosc glosno pracuje jakby mial wentylatorek.

/EDIT
sprawdzilem na stronie "chłodzenie wentylatorem"

willow32
24.01.07, 20:07
Willow, handlowcy z którymi rozmawiam nie traktują mnie jak potencjalnego klienta. Takie pogaduszki do poduszki/drinka na różnego rodzaju warsztatach. Rzekł bym, że rozmowy przyjacielskie o problemach w branży.

Pozdrawiam

Radek jako handlowiec z 10letnim doświadczeniem wiem że dobry sprzedawca nie pracuje tylko wtedy kiedy śpi i uprawia sex ;)

fotomic
24.01.07, 20:12
Willow, handlowcy z którymi rozmawiam nie traktują mnie jak potencjalnego klienta. Takie pogaduszki do poduszki/drinka na różnego rodzaju warsztatach. Rzekł bym, że rozmowy przyjacielskie o problemach w branży.

Pozdrawiam

Radek jako handlowiec z 10letnim doświadczeniem wiem że dobry sprzedawca nie pracuje tylko wtedy kiedy śpi i uprawia sex ;) heheheheh :) tak jest w wielu branżach :D

Jeronimo
24.01.07, 20:30
litosci nie robcie przepychanek kto z kim pije i jakie ma uklady.... konkrety o lampach prosze zeby nowi uzytkownicy cosik sie dowiedzieli ;-)

C+
24.01.07, 21:05
SB nie mają chłodzenia, a nawet żadnego sygnalizatora przegrzania :roll: Ja już dochodzę do wniosku, że będzie to coś z wyższej półki - tylko jeszcze muszę zastanowić się po co i na co oraz co zrobię jak po kilku dniach zabawka znudzi się ;)

RE a możesz załatwić przykładowy cennik (aktualny) Hansela :roll:

Najgorsze jest to, że nie ma kompletnie żadnych opinii, cenników do porównania, sensownego sklepu, info o kompatybilności, działaniu :mad: Na innych forach też więcej pytań niż odpowiedzi.

Wiem, że SB jest kompatybilne z Bowensem.

Jeronimo
24.01.07, 21:11
RE a możesz załatwić przykładowy cennik (aktualny) Hansela :roll: z checia zobaczymy :-)
kurcze jest pare ciekawych stron ale wogle nie sa aktualizowane http://www.milso.com.pl/ http://sun-box.pl/ lub tez jak w przypadku Hensel cennik prowadzi do strony niemieckiej http://www.hensel.home.pl/

motoko
25.01.07, 02:24
Miałem udostępniony przez kolegę zestaw Elinchrom D-lite 2 To Go. Możecie o nim poczytać TUTAJ (http://www.digitaldepot.co.uk/acatalog/Elinchrom.html). Bawiłem się dosłownie przez trzy godziny w międzyczasie udostępniając go dwóm innym osobom, więc nie można tego testowania brać zbyt poważnie. Oczywiście różnice pomiędzy tym co mam (dwie tanie lampy błyskowe+dwie cele i improwizowane statywy a Elinchromami jest tak ogromna, że jakiekolwiek porównanie mija się z celem.
Ale do rzeczy! Zestaw jest firmowo wyposażony w dwie gustowne torby w które można wszystko elegancko zapakować i przetransportować bez obawy o uszkodzenie, zabrudzenie czy zagubienie pomniejszych elementów. Montaż całości jest szybki i bezstresowy. Softboxy o wymiarach 65x65 i 53x53 mogą wydawać się dosyć małe na papierze, ale po zmontowaniu i ustawieniu na stojakach robi się to dosyć okazałe. Sufit mojego mieszkania jest na wysokości 210 cm i nie pozwala na maksymalne podniesienie lamp. Do synchronizacji używałem kostki wpiętej w gniazdo zewnętrznej lampy i kabli oraz wbudowanych fotocel. Oba sposoby działały bezproblemowo.
Wrażenia z pracy? Jak najlepsze! Teraz widać o co chodzi w pracy z oświetleniem. Wbudowane lampy moderujące pozwalają na natychmiastową ocenę oświetlenia sceny. Moc 200Ws wydaje się być wystarczająca, ale jak uczy doświadczenie mocy nigdy dość. Zawsze można ją zmniejszyć więc to nie problem. Przydałby się trzeci palnik do oświetlenia tła i paru innych efektów, ale na początek nawet te dwa to prawie raj. Szybkie ładowanie po strzale, sekunda i gotowe do następnego. Regulacja mocy błysku przyciskami +/-. Wolałbym potencjometry które są łatwiejsze i szybsze w obsłudze.
Do zestawu dostajemy podręcznik na płycie DVD który bardzo przystępnie pokazuje zasady oświetlenia w różnych sytuacjach.
Do zestawu można dokupić kolejne głowice, parasolki i inne duperele które sobie wymyślimy.
Co do innych aspektów pracy z tym zestawem to proszę o pytania, ale zastrzegam, że pracowałem z nim tylko przez chwilę. Jak tylko koledze się trochę znudzi studio i pójdzie w plener to pożyczę go na kilka dni i opiszę dokładniej.
Aha, kosztował 399 funtów.
Kilka próbek z naszej chaotycznej sesji: SESJA ELINCHROM (http://www.pbase.com/danielu2501/elinchrom)
Zdjęcia z Canona 350D i E-300. JPEG prosto z aparatów zmniejszone w PS. Zero pomyślunku ale nie miałem czasu

motoko
25.01.07, 02:29
A jeśli nam brakuje paru(set) złotych zawsze można pokombinować jak inni: STUDIO (http://www.fredmiranda.com/forum/topic/144181/1)

RadioErewan
25.01.07, 02:30
Moc 200Ws wydaje się być wystarczająca, ale jak uczy doświadczenie mocy nigdy dość. Zawsze można ją zmniejszyć więc to nie problem.
Przyczepie się do tej wypowiedzi. Nie jest prawdą to stwierdzenie. Moce w kilowatosekundach sa potrzebne w studiach pracujących z dużym formatem. W LF problem głębi ostrości staje się tak dramatyczny,że stosuje się pokłony i wielkie wartości przysłony. Zazwyczaj 2x300 2x500, 300+500, 200+400 to zestaw zaspokajający potrzeby fotoamatora dysponującego dużą przestrzenią i cyfrową lustrzanką. Siły błysku nie da się moderować w dowolnym zakresie (zazwyczaj 3-5 przysłon) i bardzo szybko okazuje się, że mamy światła za dużo.

Pozdrawiam

motoko
25.01.07, 02:34
Moc 200Ws wydaje się być wystarczająca, ale jak uczy doświadczenie mocy nigdy dość. Zawsze można ją zmniejszyć więc to nie problem.
Przyczepie się do tej wypowiedzi. Nie jest prawdą to stwierdzenie. Moce w kilowatosekundach sa potrzebne w studiach pracujących z dużym formatem. W LF problem głębi ostrości staje się tak dramatyczny,że stosuje się pokłony i wielkie wartości przysłony. Zazwyczaj 2x300 2x500, 300+500, 200+400 to zestaw zaspokajający potrzeby fotoamatora dysponującego dużą przestrzenią i cyfrową lustrzanką. Siły błysku nie da się moderować w dowolnym zakresie (zazwyczaj 3-5 przysłon) i bardzo szybko okazuje się, że mamy światła za dużo.

Pozdrawiam

Dzięki za podpowiedź. Radek, czy ty śpisz czasami? Ja tam lubię moje wyrko, szczególnie w perspektywie 12 godzin w pracy jutro (dzisiaj właściwie). Tak więc uciekam je podgrzać, a do w/w odpowiedzi ustosunkuję się w możliwie pokrętny sposób jutro. O ile mnie żona nie odetnie od neta...

willow32
25.01.07, 02:41
Moc 200Ws wydaje się być wystarczająca, ale jak uczy doświadczenie mocy nigdy dość. Zawsze można ją zmniejszyć więc to nie problem.
Przyczepie się do tej wypowiedzi. Nie jest prawdą to stwierdzenie. Moce w kilowatosekundach sa potrzebne w studiach pracujących z dużym formatem. W LF problem głębi ostrości staje się tak dramatyczny,że stosuje się pokłony i wielkie wartości przysłony. Zazwyczaj 2x300 2x500, 300+500, 200+400 to zestaw zaspokajający potrzeby fotoamatora dysponującego dużą przestrzenią i cyfrową lustrzanką. Siły błysku nie da się moderować w dowolnym zakresie (zazwyczaj 3-5 przysłon) i bardzo szybko okazuje się, że mamy światła za dużo.

Pozdrawiam

Radek święte słowa :) ja z moimi 250+350 nigdy nie narzekałem na brak światła za to wiele razy na jego nadmiar, pracuję przeważnie na przesłonie 8.0 o wykorzystaniu 2.0 mojej 50tki można niestety zapomnieć :(

pozdrawiam

Jeronimo
25.01.07, 03:46
Dzięki za podpowiedź. Radek, czy ty śpisz czasami? administracja nie spi tylko ciagle czuwa hehe :mrgreen:

motoko
25.01.07, 08:44
Moc 200Ws wydaje się być wystarczająca, ale jak uczy doświadczenie mocy nigdy dość. Zawsze można ją zmniejszyć więc to nie problem.
Przyczepie się do tej wypowiedzi. Nie jest prawdą to stwierdzenie. Moce w kilowatosekundach sa potrzebne w studiach pracujących z dużym formatem. W LF problem głębi ostrości staje się tak dramatyczny,że stosuje się pokłony i wielkie wartości przysłony. Zazwyczaj 2x300 2x500, 300+500, 200+400 to zestaw zaspokajający potrzeby fotoamatora dysponującego dużą przestrzenią i cyfrową lustrzanką. Siły błysku nie da się moderować w dowolnym zakresie (zazwyczaj 3-5 przysłon) i bardzo szybko okazuje się, że mamy światła za dużo.

Pozdrawiam

Dzięki za uwagę. Ja oparłem swoją wypowiedź na podstawie zdania kolegi-właściciela lamp. Nie miałem na myśli od razu kilowatosekund, ale moce w granicach 400-500Ws. Miałem lampy ustawione w odległości 1-1,5 m od modela(ki) i czasy rzędu 1/100-1/125 przy f9, z tego wywnioskowałem, że przy nieco większym "studiu" potrzebna będzie większa moc do uzyskania tych samych parametrów i swobodnego strzelania z ręki. Moje odczucia mogły zostać nieco oszukane przez tło które miałem - jak widać na fotkach to raczej ciemne kolory do tego dywan w podobnym deseniu. Przy białym lub jasnym tle i takim też podłożu sprawa na pewno wyglądałaby inaczej.


administracja nie spi tylko ciagle czuwa hehe :mrgreen:

Nie no, nie wytrzymam, kolejny nocny marek. Moderatorzy czuwają nad całokształtem forum przez 24h?

Jeronimo
25.01.07, 09:09
Nie no, nie wytrzymam, kolejny nocny marek. Moderatorzy czuwają nad całokształtem forum przez 24h? :mrgreen:

C+
25.01.07, 10:38
Miałem udostępniony przez kolegę zestaw Elinchrom D-lite 2 To Go. Możecie o nim poczytać TUTAJ (http://www.digitaldepot.co.uk/acatalog/Elinchrom.html). Bawiłem się dosłownie przez trzy godziny w międzyczasie udostępniając go dwóm innym osobom, więc nie można tego testowania brać zbyt poważnie. Oczywiście różnice pomiędzy tym co mam (dwie tanie lampy błyskowe+dwie cele i improwizowane statywy a Elinchromami jest tak ogromna, że jakiekolwiek porównanie mija się z celem.
Ale do rzeczy! Zestaw jest firmowo wyposażony w dwie gustowne torby w które można wszystko elegancko zapakować i przetransportować bez obawy o uszkodzenie, zabrudzenie czy zagubienie pomniejszych elementów. Montaż całości jest szybki i bezstresowy. Softboxy o wymiarach 65x65 i 53x53 mogą wydawać się dosyć małe na papierze, ale po zmontowaniu i ustawieniu na stojakach robi się to dosyć okazałe. Sufit mojego mieszkania jest na wysokości 210 cm i nie pozwala na maksymalne podniesienie lamp. Do synchronizacji używałem kostki wpiętej w gniazdo zewnętrznej lampy i kabli oraz wbudowanych fotocel. Oba sposoby działały bezproblemowo.
Wrażenia z pracy? Jak najlepsze! Teraz widać o co chodzi w pracy z oświetleniem. Wbudowane lampy moderujące pozwalają na natychmiastową ocenę oświetlenia sceny. Moc 200Ws wydaje się być wystarczająca, ale jak uczy doświadczenie mocy nigdy dość. Zawsze można ją zmniejszyć więc to nie problem. Przydałby się trzeci palnik do oświetlenia tła i paru innych efektów, ale na początek nawet te dwa to prawie raj. Szybkie ładowanie po strzale, sekunda i gotowe do następnego. Regulacja mocy błysku przyciskami +/-. Wolałbym potencjometry które są łatwiejsze i szybsze w obsłudze.
Do zestawu dostajemy podręcznik na płycie DVD który bardzo przystępnie pokazuje zasady oświetlenia w różnych sytuacjach.
Do zestawu można dokupić kolejne głowice, parasolki i inne duperele które sobie wymyślimy.
Co do innych aspektów pracy z tym zestawem to proszę o pytania, ale zastrzegam, że pracowałem z nim tylko przez chwilę. Jak tylko koledze się trochę znudzi studio i pójdzie w plener to pożyczę go na kilka dni i opiszę dokładniej.
Aha, kosztował 399 funtów.
Kilka próbek z naszej chaotycznej sesji: SESJA ELINCHROM (http://www.pbase.com/danielu2501/elinchrom)
Zdjęcia z Canona 350D i E-300. JPEG prosto z aparatów zmniejszone w PS. Zero pomyślunku ale nie miałem czasu


Ale ten zestaw jest tani :D wychodzi 2,4k

willow32
25.01.07, 16:54
Miałem udostępniony przez kolegę zestaw Elinchrom D-lite 2 To Go. Możecie o nim poczytać TUTAJ (http://www.digitaldepot.co.uk/acatalog/Elinchrom.html). Bawiłem się dosłownie przez trzy godziny w międzyczasie udostępniając go dwóm innym osobom, więc nie można tego testowania brać zbyt poważnie. Oczywiście różnice pomiędzy tym co mam (dwie tanie lampy błyskowe+dwie cele i improwizowane statywy a Elinchromami jest tak ogromna, że jakiekolwiek porównanie mija się z celem.
Ale do rzeczy! Zestaw jest firmowo wyposażony w dwie gustowne torby w które można wszystko elegancko zapakować i przetransportować bez obawy o uszkodzenie, zabrudzenie czy zagubienie pomniejszych elementów. Montaż całości jest szybki i bezstresowy. Softboxy o wymiarach 65x65 i 53x53 mogą wydawać się dosyć małe na papierze, ale po zmontowaniu i ustawieniu na stojakach robi się to dosyć okazałe. Sufit mojego mieszkania jest na wysokości 210 cm i nie pozwala na maksymalne podniesienie lamp. Do synchronizacji używałem kostki wpiętej w gniazdo zewnętrznej lampy i kabli oraz wbudowanych fotocel. Oba sposoby działały bezproblemowo.
Wrażenia z pracy? Jak najlepsze! Teraz widać o co chodzi w pracy z oświetleniem. Wbudowane lampy moderujące pozwalają na natychmiastową ocenę oświetlenia sceny. Moc 200Ws wydaje się być wystarczająca, ale jak uczy doświadczenie mocy nigdy dość. Zawsze można ją zmniejszyć więc to nie problem. Przydałby się trzeci palnik do oświetlenia tła i paru innych efektów, ale na początek nawet te dwa to prawie raj. Szybkie ładowanie po strzale, sekunda i gotowe do następnego. Regulacja mocy błysku przyciskami +/-. Wolałbym potencjometry które są łatwiejsze i szybsze w obsłudze.
Do zestawu dostajemy podręcznik na płycie DVD który bardzo przystępnie pokazuje zasady oświetlenia w różnych sytuacjach.
Do zestawu można dokupić kolejne głowice, parasolki i inne duperele które sobie wymyślimy.
Co do innych aspektów pracy z tym zestawem to proszę o pytania, ale zastrzegam, że pracowałem z nim tylko przez chwilę. Jak tylko koledze się trochę znudzi studio i pójdzie w plener to pożyczę go na kilka dni i opiszę dokładniej.
Aha, kosztował 399 funtów.
Kilka próbek z naszej chaotycznej sesji: SESJA ELINCHROM (http://www.pbase.com/danielu2501/elinchrom)
Zdjęcia z Canona 350D i E-300. JPEG prosto z aparatów zmniejszone w PS. Zero pomyślunku ale nie miałem czasu


Ale ten zestaw jest tani :D wychodzi 2,4k

gdzieś chyba czytałem że Elinchrom wycofuje sie z tych tańszych zestawów bo nie chcą sobie psuć marki, widać one znacznie odbiegają jakościowo od ich topowych produktów.
pozdrawiam

C+
25.01.07, 21:20
Miałem udostępniony przez kolegę zestaw Elinchrom D-lite 2 To Go. Możecie o nim poczytać TUTAJ (http://www.digitaldepot.co.uk/acatalog/Elinchrom.html). Bawiłem się dosłownie przez trzy godziny w międzyczasie udostępniając go dwóm innym osobom, więc nie można tego testowania brać zbyt poważnie. Oczywiście różnice pomiędzy tym co mam (dwie tanie lampy błyskowe+dwie cele i improwizowane statywy a Elinchromami jest tak ogromna, że jakiekolwiek porównanie mija się z celem.
Ale do rzeczy! Zestaw jest firmowo wyposażony w dwie gustowne torby w które można wszystko elegancko zapakować i przetransportować bez obawy o uszkodzenie, zabrudzenie czy zagubienie pomniejszych elementów. Montaż całości jest szybki i bezstresowy. Softboxy o wymiarach 65x65 i 53x53 mogą wydawać się dosyć małe na papierze, ale po zmontowaniu i ustawieniu na stojakach robi się to dosyć okazałe. Sufit mojego mieszkania jest na wysokości 210 cm i nie pozwala na maksymalne podniesienie lamp. Do synchronizacji używałem kostki wpiętej w gniazdo zewnętrznej lampy i kabli oraz wbudowanych fotocel. Oba sposoby działały bezproblemowo.
Wrażenia z pracy? Jak najlepsze! Teraz widać o co chodzi w pracy z oświetleniem. Wbudowane lampy moderujące pozwalają na natychmiastową ocenę oświetlenia sceny. Moc 200Ws wydaje się być wystarczająca, ale jak uczy doświadczenie mocy nigdy dość. Zawsze można ją zmniejszyć więc to nie problem. Przydałby się trzeci palnik do oświetlenia tła i paru innych efektów, ale na początek nawet te dwa to prawie raj. Szybkie ładowanie po strzale, sekunda i gotowe do następnego. Regulacja mocy błysku przyciskami +/-. Wolałbym potencjometry które są łatwiejsze i szybsze w obsłudze.
Do zestawu dostajemy podręcznik na płycie DVD który bardzo przystępnie pokazuje zasady oświetlenia w różnych sytuacjach.
Do zestawu można dokupić kolejne głowice, parasolki i inne duperele które sobie wymyślimy.
Co do innych aspektów pracy z tym zestawem to proszę o pytania, ale zastrzegam, że pracowałem z nim tylko przez chwilę. Jak tylko koledze się trochę znudzi studio i pójdzie w plener to pożyczę go na kilka dni i opiszę dokładniej.
Aha, kosztował 399 funtów.
Kilka próbek z naszej chaotycznej sesji: SESJA ELINCHROM (http://www.pbase.com/danielu2501/elinchrom)
Zdjęcia z Canona 350D i E-300. JPEG prosto z aparatów zmniejszone w PS. Zero pomyślunku ale nie miałem czasu


Ale ten zestaw jest tani :D wychodzi 2,4k

gdzieś chyba czytałem że Elinchrom wycofuje sie z tych tańszych zestawów bo nie chcą sobie psuć marki, widać one znacznie odbiegają jakościowo od ich topowych produktów.
pozdrawiam

Gdzie? Bo właśnie otrzymałem ich ofertę na @ i jest nieźle. Jak wychodzi Elinchrom w porównaniu do FS czy SB?

Czy warto dokładać 500 zł do 400Ws w porównaniu do 200Ws?

RE czy da rade coś załatwić z cennikami Hansela?

kali999
25.01.07, 21:32
Miałeś w linku wcześniej podanym przez Jeronimo Hensel (http://www.hensel.home.pl/) Niestety tylko do promocyjnych zestawów za trochę kaski :roll: ale chyba jest kontakt wystarczy pewnie zapytać o dany model lamp.

motoko
26.01.07, 02:12
gdzieś chyba czytałem że Elinchrom wycofuje sie z tych tańszych zestawów bo nie chcą sobie psuć marki, widać one znacznie odbiegają jakościowo od ich topowych produktów.
pozdrawiam

Nie wiem czy w tym momencie coś co kosztuje 2400 zł to budżetowy zestaw, ale dla mnie mimo iż pracuję na zachodzie europy nie jest to coś co kupuję przy okazji wypadu do supermarketu po chipsy i piwo. Sam zastanawiam się nad o połowę tańszym Interfit-em (http://digitaldepot.co.uk/acatalog/Interfit_Lighting_Kits.html)

celebrity plus

Ja w przypadku takiego dylematu powiedziałbym, że nie warto dokładać. Lepiej zainwestować w trzecią lampę.

djus
15.02.07, 02:24
Kurde balans Ale cena spadła :) Wcześniej zestawik taki widziałem za około 2000 zł a teraz 1499 Mianowicie taki sprzęcior.

2 x Lampa CY200
2 x Parasolka transparentna (biała) 90cm
2 x Statyw W803
2 x Softbox uniwersalny 60x90cm
1 x Torba do zest. oświetleniowych SFB01
1 x Pokrowiec na statywy i parasolki

Za 1499,-

Można Teraz się zastanowić RadioErewan Pisał mi żeby poczekał i w to zainwestował teraz to może się to spełni 1500 prędzej skombinuję niżeli 2000 koła.
Tylko nie wiem czy dam rade skombinować. RadioErewan pisałeś że znasz jakiegoś szefa i zniżki dla klubowiczów mógłbyś załatwić np na takie lampki żeby może jeszcze 100 zł w dół poszło wtedy już bym był bardziej szczęśliwy i w stanie skombinować taką sumę dla mnie i tak ogromną ale co się nie robi dla hobby :P Mamuśka w domu i tak mnie już wyzywa że wydaję pieniądze na głupoty. A najlepsze jest to że nigdy pieniędzy z fotek nie zarobiłem :) "Chociaż nie raz zarobiłem 50 zł za parę zdjęć samochodu z obróbką na stronkę www dla kolegi który robił stronkę jakąś dla firmy jakiejś" Jak bym miał zarabiać na fotografii to bym chyba na chleb nie zarobił nawet :P Radku jak możesz daj odpowiedź co do tych lamp czy dałoby rade trochę taniej załatwić te CY200

djus
15.02.07, 02:31
Hmm zauważyłem jeszcze jedną rzecz dosyć ważną zwróciłem uwagę na to teraz :) Że to jest lampa CY200 a nie CY200K Tak więc pytanie jeszcze jedno chyba do Ciebie Radku bo mam wrażenie że będziesz wiedział co mi odpowiedzieć. Czy różnica jest duża między tymi lampami jedno co zauważyłem to CY200K ma 1/8 mocy też można ustawić a CY200 tylko 1/4 minimalnie. Ale poza tym czy różnią się np wytrzymałością ? Chodzi mi po prostu o to czy CY200 to dobry wybór Ja nie potrzebuję jakiś super lamp z resztą nie mam na to pieniędzy za bardzo i dla mnie każdy grosz się liczy zwłaszcza dlatego że nie zarabiam na tym pieniędzy tylko robię to ponieważ lubię. I znowu się rozpisałem nie na temat. Przypomnę pytanie bo można zapomnieć po tych moich wypowiedziach chyba zbyt długich. Czy CY200 Jest w porządku ? Czy może pod żadnym pozorem nie pakować się w te lampy ??

Jeronimo
15.02.07, 13:28
no mi sie wydaje ze cena zawsze taka byla bo to jest wlasnie ta lampa bez literki K na koncu :D

Ja moge tylko powiedziec ze moja CY400K mnie wczoraj zaskoczyla. Mialem dwie sesje jedna po drugiej (od 10:00 do 22:00) i pratyknie lampa chodzila non-stop i pieknie dziala (z tym ze ten model ma juz chlodzenie wentylatorem, nie pasywne jak tansze CY200K)... no i tylko z 3 zdjecia mialy skopany balans bieli (i to mocno :P).

pozdrawiam

djus
15.02.07, 14:55
Ale chodzi mi o to czy CY200 to nie jest kaszana jakaś ?? Opłaca się to zakupić ?? Tzn są jakieś większe minusy tych lamp ?? Chciałbym wiedzieć jak najwięcej bo po tym zakupie będe biedował pewnie do końca roku już :P No może sobie obiektyw sprawię jeszcze standardowy 40-150 bo na razie jadę na samym 14-45. Wydaje mi się że te lampy dobre są ale wolę się upewnić.

suchar
15.02.07, 18:01
Ja jeszcze zauwazylem, ze lampa CY200 ma napisane "lampa modelująca 60W", a CY200K "lampa modelująca żarówka 100W", co chyba tez jest roznica. Oprocz tego w opisie CY200K pisza o roznych akcesoriach do niej dodawanych, a przy CY200 pisza o mniejszej ilosci.

PS. djus, czy moglbys uzywac znakow interpunkcyjnych? Wiesz, takie tam, kropki, przecinki... Twoje wypowiedzi (szczegolnie dluuugie zdania), bardzo zle sie czyta bez przecinkow.

Jeronimo
15.02.07, 18:19
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://funsports.pl/uzytki/cy300_panel.jpg)
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://funsports.pl/gif-ikony/cy300_panel.gif) v.s.
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://funsports.pl/uzytki/cy600k_panel.jpg)
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://funsports.pl/gif-ikony/cy600k_panel.jpg)
CY200 a CY200K

pilot - zarowka nie halogen
regulacja skokowa nie plynna dla blysku i pilota (plynna lepsza)
sofboxy uniwersalne (chyba gorsze od dedykowanych)
a co za tym idzie mocowanie - uniwersalne sie przykreca (http://funsports.pl/uzytki/soft_instr_lampa.jpg), dedykowane sie ladnie wsadza (http://funsports.pl/uzytki/sotb_8_adapter.jpg)
tryby pracy (z dzwiekiem itp.)


O ile dobrze pamietam to nawet RadioErewan pisal ze jesli chinczyk to od serii K czyli minimum CY200K. Zreszta nie bez powodu wybralem lampe z serii K, duzo akcesorii i dzialaja spoko ;-) A jesli cos jest z nimi nie tak to wiadomo o tym od dawna (czyli nie trzymanie balansu bieli itp. - no ale to ogolnie standard u chinszczyzny).

pozdro

C+
15.02.07, 20:35
Kurde balans Ale cena spadła :) Wcześniej zestawik taki widziałem za około 2000 zł a teraz 1499 Mianowicie taki sprzęcior.

2 x Lampa CY200
2 x Parasolka transparentna (biała) 90cm
2 x Statyw W803
2 x Softbox uniwersalny 60x90cm
1 x Torba do zest. oświetleniowych SFB01
1 x Pokrowiec na statywy i parasolki

Za 1499,-



Rozważ jeszcze Elinchromy D-Lite 2 ->2x 200Ws z softboxami, statywami, torbami, etc.

http://www.pictureline.com/product.php?id=13826

djus
16.02.07, 00:51
Hehe to nie na moją kieszeń. Chyba że wygram w totka to może. Ale wtedy już bym wydał ze 200.000 na sprzęt i wtedy nie cykałbym się o parę złotych. Ale jak na razie biedę klepie parę złotych robi mi różnicę :)

willow32
16.02.07, 01:04
Kurde balans Ale cena spadła :) Wcześniej zestawik taki widziałem za około 2000 zł a teraz 1499 Mianowicie taki sprzęcior.

2 x Lampa CY200
2 x Parasolka transparentna (biała) 90cm
2 x Statyw W803
2 x Softbox uniwersalny 60x90cm
1 x Torba do zest. oświetleniowych SFB01
1 x Pokrowiec na statywy i parasolki

Za 1499,-



Rozważ jeszcze Elinchromy D-Lite 2 ->2x 200Ws z softboxami, statywami, torbami, etc.

http://www.pictureline.com/product.php?id=13826

cena tego zestawu Elinchroma powala ale obawiam się że po ostatnich prezentacjach Hensela na "Dwumiesięczniku" obawiam się że to jest jednak zestaw któremu znacznie blizej do "chińczyków niż do prawdziwych Elinek :)
Pozdrawiam

C+
16.02.07, 08:43
Hehe to nie na moją kieszeń. Chyba że wygram w totka to może. Ale wtedy już bym wydał ze 200.000 na sprzęt i wtedy nie cykałbym się o parę złotych. Ale jak na razie biedę klepie parę złotych robi mi różnicę :)

1k to chyba nie jest duża różnica, choćby ze względu na softboxy ;)

djus
16.02.07, 18:20
Dla mnie to jest dużo pieniędzy :P Jak na razie nigdzie nie pracują tylko czasem zlecenie się trafi na stronkę www jakąś to trochę grosza wpada ale to i tak nie na moją kieszeń. Jak bym zarabiał jeszcze na tym to jeszcze :) Ale znając moje słabe zdolności to tylko na hobby się zatrzyma pewnie :)

C+
16.02.07, 18:41
Ja myślę, że wybór lamp to jak wybór systemu - dostępnych akcesoriów, jakości, gwarancji/serwisu, możliwości późniejszej sprzedaży przy małej stracie, etc.

Marx07
16.03.07, 13:56
Witam
Podczepie się pod temat z pytaniem.
Czy lampy CY200K nadawałyby się jako doświetlenie sali np podczas robienia zdjęć na przyjęciu weselnym? Do tego jakieś wyzwalanie radiowe? Parasolki? Jak to widzicie? Ewentualnie jaki sprzęt by się do tego nadawał?

kali999
16.03.07, 20:53
A ja dodam, że jeśli ktoś ma trochę kasy to może tez się pokusić o lampy Visatec, które pochodzą od tego producenta co Broncolor ale są dużo tańsze.

lukafa
12.09.07, 09:36
to ja doczepiam się do wątku z własnymi zagwostkami...


chcialbym skonfrontowac takie zestawy/lampy (przy budzecie ok 3k)
1. elinchrom dlite 4
2. elfo MIQRO pro

co do elinec
- rozumiem, że ta lampa to jakiś wybryk firmy w sensie konstrukcji i można podpiąc tylko dedykowane modyfikatory (pod linie dlite)?
- czy istnieje mozliwosc podpiecia gadżetów innych firm? może jakieś przejściówki ktoś widział
- jak to jest z przegrzewaniem się? raczej nie będę potrzebował strzelania co 3 sekundy na pełnej parze. aż tak z tym jest?
+ większa moc niż elfo
+ lepsza jakość wykonania?! (aczkolwiek coś jest nie teges z ganiazdem synchro - mały plastikowy jack)


do elfo:
- czy ten model ma chłodzenie aktywne? w specyfikacji nic o tym nie ma. jeśli nie to pewnie haczą się jak elin
- kopułka na przedzie. to jakby żart konstruktorów. czy to sprawia, że elfofskie modyfikatory też są detykowane pod linie miqro
- jest zdecydowanie słabsza. dziwne jest natomiast ze na stronie wprost nie piszą ile to ma watosekund
+ możliwość podpięcia osprzętu quantuum



co byście dodali nt tych sprzętów. czy jest sens pakować się w elinchrom, skoro rodzimy system oferuje całkiem sensowne rzeczy. jakie są możliwości rozbudowy? co byście wybrali pod względem mocy? 2xwięcej dla jednej strony. co z rozbudową?

ah... były problemy z dostępem do elinchrom. dziś dostałem maila, że można brać od ręki :) widać magazyny są pełne

proszę o opinie

black_bird
11.12.07, 02:28
Moc 200Ws wydaje się być wystarczająca, ale jak uczy doświadczenie mocy nigdy dość. Zawsze można ją zmniejszyć więc to nie problem.
Przyczepie się do tej wypowiedzi. Nie jest prawdą to stwierdzenie. Moce w kilowatosekundach sa potrzebne w studiach pracujących z dużym formatem. W LF problem głębi ostrości staje się tak dramatyczny,że stosuje się pokłony i wielkie wartości przysłony. Zazwyczaj 2x300 2x500, 300+500, 200+400 to zestaw zaspokajający potrzeby fotoamatora dysponującego dużą przestrzenią i cyfrową lustrzanką. Siły błysku nie da się moderować w dowolnym zakresie (zazwyczaj 3-5 przysłon) i bardzo szybko okazuje się, że mamy światła za dużo.

Pozdrawiam

Radek święte słowa :) ja z moimi 250+350 nigdy nie narzekałem na brak światła za to wiele razy na jego nadmiar, pracuję przeważnie na przesłonie 8.0 o wykorzystaniu 2.0 mojej 50tki można niestety zapomnieć :(

pozdrawiam

A na jakich czulosciach pracujesz e1 w tym oswietleniu?

boomer
11.12.07, 14:37
Czytam to wszystko i juz sie na maxa gubie. Jesli idzie o sprzet studyjny jestem calkowita noga, laik jak w morde strzelil. Ale zachcialo mi sie zbudowac male studio no i mam dylemat tzn co potrzebuje, jakie, dlaczego do amatorskiej przygody w studio. Znalazlem cos takiego i jestem ciekawy czy to to do czegos sie nadaje:

http://www.allegro.pl/item277781562_zestaw_oswietleniowy_2x180_ws_plynna _regulacja.html

http://www.allegro.pl/item277781567_swiatlo_ciagle_250w_prawdziwe_studio _za_grosze.html ewentualnie + to

No i to:
http://www.allegro.pl/item281813234_system_zawieszania_tel_sciana_sufit_ 2_napedy.html

No i moje pytania:
1. Jaki material nadaje sie na tlo, czy material na rolety (powiedzmy lekko przepuszczajacy swiatlo - czyli pewnie pochlaniajacy je, lub odbijajacy swiatlo - zero przepuszczalnosci) nadaje sie na tlo? Jesli tak to problem z glowy bo naped nie problem :)
2. Oswietlenie + rozpraszanie swiatla - softbox czy parasolka?
3. Czy to oswietlenie z linkow nadaje sie do czegos?
Nie wiem czemu ale wydaje mi sie ze to co na poczatek potrzebuje to 2 lampy (regulacja) + tlo, ewentualnie do tego swiatlo ciagle (przyda sie jak albo skopiuje albo wymysle patent na foto bezcieniowe ewentualnie kupie siakis stolik).
Pomieszczenie jak mam do dyspozycji ma ok 4-5m x 6-7m (z czego moge wykorzystac ok 4x3-4m) wysokosc ok 2,5m, budzet 1500-2000 pln max nieprzekraczalne
Dajcie mi jakies rady co i jak z wlasnym studio :)

willow32
11.12.07, 19:25
Moc 200Ws wydaje się być wystarczająca, ale jak uczy doświadczenie mocy nigdy dość. Zawsze można ją zmniejszyć więc to nie problem.
Przyczepie się do tej wypowiedzi. Nie jest prawdą to stwierdzenie. Moce w kilowatosekundach sa potrzebne w studiach pracujących z dużym formatem. W LF problem głębi ostrości staje się tak dramatyczny,że stosuje się pokłony i wielkie wartości przysłony. Zazwyczaj 2x300 2x500, 300+500, 200+400 to zestaw zaspokajający potrzeby fotoamatora dysponującego dużą przestrzenią i cyfrową lustrzanką. Siły błysku nie da się moderować w dowolnym zakresie (zazwyczaj 3-5 przysłon) i bardzo szybko okazuje się, że mamy światła za dużo.

Pozdrawiam

Radek święte słowa :) ja z moimi 250+350 nigdy nie narzekałem na brak światła za to wiele razy na jego nadmiar, pracuję przeważnie na przesłonie 8.0 o wykorzystaniu 2.0 mojej 50tki można niestety zapomnieć :(

pozdrawiam

A na jakich czulosciach pracujesz e1 w tym oswietleniu?

ISo 100 oczywiscie, nizej się nie da :D

boomer
12.12.07, 23:38
Pomoze mi ktos z moim pytaniem co to je wklepalem wyzej? :)

-M
14.12.07, 01:12
Wiele nie pomogę, ale co nieco napiszę.

Mam softboxa 60x90 z lampą 180Ws i statywem, w sumie jakieś 500 zł na allegro, najprostsze z możliwych, ale zabawa przednia.
Przy dwóch światłach już jest niezła impreza.

Parasolka daje ostrzejsze światło w porównaniu do softboxa, ja wolę miękkie, jest bardziej naturalne.

Na tło się nadaje wszystko, jedynie gdy chcesz mieć czarne albo białe pojawiają się schody (choćby z oświetleniem).

black_bird
14.12.07, 03:33
Na początek tez kupiłem podobny zestaw http://www.allegro.pl/show_item.php?item=275559222
ale z softboxami, jak zauwazył poprzednik, dają mieksze swiatło, lampy są ciekawe, mają regulacje, wyzwalane przez fotocele i przez przewód, statywy wybralem te, bo są wyższe, stabilniejsze i dobrze wykonane ze spreżynami w srodku, nawet jak cos zle docisniesz rurka z lampą opada jak amortyzator - miekko i bezpiecznie.
Co do tła jeszcze nie eksperymentowałem, niech inni sie wypowiedzą - czasem połprzepuszczalne sa dobre, bo mozna rozswietlic je od tyłu, te nieprzepuszczalne musisz oswietlic z boku z ukosa.
Jestem w fazie prób ;) wiec sam chętnie czytam wątki załozone tutaj i gdzie indziej, posledz wątki z forum ogólnego-> studio.

mkFish
4.02.08, 22:18
Mam jedno pytanko do osób piszących o temperaturze światła. Jakim sprzętem ją mierzycie?

Mając oświetlenie chińskie czy też polskie, chyba mało kogo stać na odpowiedni sprzęt pomiarowy :razz: . Pierwsze pytanie budując oświetlenie studia to: na jakie dochody liczę?
Bo jak będziecie brać po 300 pln za sesję studyjną to nawet na CY 100 wam nie starczy :mrgreen: Tym bardziej na amortyzację lamp i aparatu. Przecież nic nie jest wieczne i nie zniszczalne.
Znajomi zakupili sprzęt Bowensa ze wszystkimi szpejami softy. czasze itp. Aparat średniego formatu Hasselblad z 32 matrycą. Oczywiście wzięli kredyt za który można postawić fajną chałupkę z basenem i jakieś audi A6 :mrgreen:
Teraz puszczają studio - 4000 pln za 8h pracy :mrgreen: . Niestety sami nie focą bo nie wystarczy kupić pióro by zostać pisarzem :mrgreen: A klient chce (jak już płaci) żeby fotki robiła osoba która potrafi i ma wiedzę ;)
Natomiast jeśli ktoś buduje studio dla siebie, ot tak do focenia to raczej nie będzie wykładał 20k za 1-2 głowice + generator.
A co do ilości lamp, lub mocy, to ZPAF za standard uważa 3000 WS i wyżej, przy wycenianiu gratyfikacji za sesje.

black_bird
4.02.08, 22:33
Wiem, ze doswiadczeni robią pierwsze zdjecie z modelką trzymającą w reku np. kartke papieru = 18% szarosci. Jesli robisz w Raw to problem teoretycznie znika. Ale ...posluchajmy innych ..;)

orwo
4.06.08, 23:00
Tak odbieram ten wątek na forum, jako dylemat: cena chińczyka czy jakość marki?
Chyba jednak markowy tani zestaw typu "2 lub 4d-lite Elinchrom lub "Bowens studio in box"....
Co prawda ceny tych zestawów u polskich dystrybutorów powalają, (powyżej 3000 zł), ale w UK, takie zestawy mozna kupić już w cenie do 500 funtów wraz z przesyłką (jesli zakup na firmę to cena spada jeszcze o podatek vat 17,5%), cena funta to teraz 4,24zł.
Markowe Elinchrom i Bowens, na pewno trzymają WB, posiadają stabilizację błysku, szybko się ładują, Elinchrom d-lite rozbudowano o chłodzenie, Bowens mozna zabrać w plener po dokupieniu akumulatora+dużo dostępnych akcesoriów.
Poza tym otrzymujemy markowe statywy i softboxy (Elinchrom) lub parasolki (Bowens).
Jedyny mankament to otwór pod parasol 7mm w Elinchrom.
Chińczyk z brakiem stabilizacji i wcale nie tak niską ceną wberw pozorom (lampy 400WS) niestety, nie ma szans.
Co do Sunboxa to..byłem na giełdzie foto w Stodole, stoisko Sunboxa, pracownik, który sprzedaje nie potrafi udzielić żadnych informacji, szefa nie ma bo pojechał po części na giełdę elektroniczną:)
Lampy obejrzałem, pierwsze wrażenie,"klepane młotkiem na kolanie", a uchwyty od mebli, cena wysoka, do tego trzeba jeszcze zainwestować w softboxy i statywy.
Może elektronika sunbox jest ok., obiektywnie powiem (nie sprawdzałem), ale pierwsze wrażenie :( jakośc póżny PRL.
Tak więc , albo Bowens, albo Elinchrom!

AndrzejSzczecin
5.06.08, 00:59
Fajny wątek się tutaj założył, a jakoś mi umknął...
Zakupiłem ostatnio zestaw lamp studyjnych z softboxami i chętnie podzielę się pierwszymi wrażeniami...
Z fotografią cyfrową mam do czynienia 3-lata - wcześniej była długa przerwa, a jeszcze wcześniej rosyjski Zenit i Kijew :)
Z fotografii studyjnej byłem/może nadal jestem :) totalna noga - jeszcze nie tak dawno nawet nie za bardzo wiedziałem jak ustawiać parametry w aparacie, aby coś na zdjęciu przy wykorzystaniu lamp było widać…
Postanowiłem się troszkę poduczyć i jak tylko nadarzyła się okazja to wziąłem udział w spotkaniu Olkowym we Wrocławiu, gdzie Piotr Paszkiewicz pokazywał co potrafią lampy Hensela. Później poprawiłem jeszcze spotkaniem w Łodzi i decyzja zapadła – Hensel i nic innego mnie nie interesuje. Lampy są u mnie od 1,5 miesiąca – tłukę je z przerwami dość intensywnie i mogę tylko powiedzieć, że wybór był znakomity i nie tylko nie ma się do czego przyczepić, a wręcz należą się słowa pochwały.
Fotografuję na potrzeby firmy mojej żony – generalnie odzież, stąd jestem bardzo wrażliwy na kolorystykę i powtarzalność fotografii. Z czasem pewnie założę swój wątek z próbkami zdjęć jakie robiłem na początku (gwarantuję ubaw będzie przedni J) a jakie jestem w stanie zrobić dzisiaj, a co ciekawe każdy dzień i każda godzina pracy/zabawy z oświetleniem to nowe doświadczenie i mam wrażenie, że wszystko jeszcze przede mną.
Wracając do mojego zakupu to po pierwsze polecam przed zakupem skorzystać z bardzo dużej wiedzy Piotra Paszkiewicza – jestem przekonany, że bez względu na to jakie i gdzie zastawy kupicie to chętnie wam pomoże, oraz doradzi jakich błędów nie popełnić, a o te szczególnie na początku nie trudno – szkoda kasy. Osobiście odradzam chińszczyznę i sugeruję troszkę dozbierać i przebijać się raczej przez jedną dobrą markową lampę i np. softbox, a z czasem dokupić drugi komplet, niż od razu atakować 2 lampy plus softboxy czy też parasolki, ale z lipnej półki. Pewnie wielu z was nie ma miejsca na rozłożenie zestawu i oczekuje sporej mobilności – jak właśnie taki zestaw kupiłem – 2 lampy Expert Pro 500 Plus - plus statywy, plus dwa softboxy ( jeden duży, drugi mały) – całość chodzi na radio (wyśmienity bajer J), a to wszystko po sesji pakuję do walizeczki i po temacie studia w domu. Pewnie każda żona spojrzy na to bardzo przychylnie nie wspominając, że komfortowo i bezpiecznie można zestaw wywieść w teren. Trudno mi podawać jakimi cechami Hensel na tle konkurencji się wyróżnia, ponieważ konkurencji za bardzo nie badałem – nie czułem takiej potrzeby – kilka spotkań z człowiekiem, który lubi swoją pracę (to bardzo widać) dało mi komfort bezpiecznego zakupu. Biorąc do ręki lampy Hensela widać od razu, że to wartościowy produkt, oferta jest bardzo bogata i chyba co bardzo ważne można wystartować już z akceptowalnego poziomu cen - rozwiązania dla ludzi z wypchanym portfelem Hensel też przewidział :). Handlowo również wyszło bardzo dobrze – Piotr jest elastyczny wiec i na rozsądne rabaty każdy myślę może liczyć. Podsumowując z zakupu jestem bardzo zadowolony, handlowo profesjonalnie obsłużony, więc zdecydowanie polecam zajrzeć do Hensela bo warto.
Pozdrawiam
P.S. Jeśli ktoś mieszka blisko, a chciałby popróbować z zestawem który posiadam – to zapraszam :) dobra kawa plus kilka godzin z ciekawym światłem gwarantowane :)

:esystem:

wasti
12.07.08, 23:07
Drodzy Dyskutanci,

po lekturze wątku, postanowiłem zapytać Was o radę dotyczącą kompletowania zestawu do fotografii przedmiotowej. Chodzi tu małe przedmioty wykonane z chromu, srebra, itp. Zależy mi na uzyskaniu takiego efektu, jaki prezentowany jest tutaj (http://www.photoflexlightingschool.com/Lighting_Lessons/Basic_Lighting/Product___Still_Life/Controlling_Reflections_in_Impossibly_Reflective_O bjects/index.html).

Czy możecie mi polecić konkretny sprzęt, który można kupić w Polsce? Zależy mi na tym, aby efekt był natychmiastowy, tzn. abym nie musiał każdego zdjęcia poprawiać w programie graficznym. I czy zrobię takie zdjęcie (vide przykład wyżej) aparatem E-410? Czy to i statyw i polecony przez Was sprzęt podołają temu wyzwaniu?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

Largo
17.12.08, 20:01
Szkoda, że ten temat tak ucichł... Naprawdę było ciekawie... Może jednak ktoś coś napisze o lampach np Quantuum lub Fripers np http://www.allegro.pl/item509086778_lampa_studyjna_msn_500_ws_1_32_gn70_ od_fripers.html
Myślę nad założeniem takiego małego własnego studia, które później ( po jakimś roku) będę chciał przekształcić w coś większego - i może z tego żyć. To tylko plany, ale prosiłbym o Waszą opinię, jako ludzi znających się na rzeczy. Z góry Wam dziękuję.

blood210
19.03.09, 14:09
witam serdecznie,chodzi mi o rozbudowę Studia.
więc napisze co już posiadam,daje to dla mnie niezadowalające efekty(strasznie perfekcyjny jestem podobno:-)
posiadam 3 takie lampy :

http://fripers.pl/product_info.php/info/p492_Swiatlo_ciagle_duzej_mocy___400_W__temp__5500 K.html

i jedno oświetlenie tego typu :

http://fripers.pl/product_info.php/info/p88_Parasolka_biala_przepuszczajaca_typu_softbox.h tml

http://fripers.pl/product_info.php/info/p339_Oprawka_podwojna___wysokiej_jakosci.html


i 2 żarówy

http://fripers.pl/product_info.php/info/p522_Zaroka_swiatla_stalego_125W_600W_.html


do tego system zawieszania teł + 4 tła o wymiarach 2.75 na 5 metrów


pokój mam wydzielony na studio 3x4 metry jedyny mankament to że niski,tylko 205cm

czego mi brakuje?
a mianowicie o system lamp błyskowych do ładnie doświetlonych sylwetek ludzi i ładnie oświetlonego tła...posiadam jeszcze blendę srebrno-złotą i zewnetrzną lampę Olympusa FL-36R




Myślałem o tym zestawie

http://www.funsports.pl/p,pl,412,zestaw+fun+pro.html




a fotografuję Portrety,fotografia kobiet(bielizna,akty,Portret) i mam mały dylemat.....wiele już czytałem na temat Made In China...ale np....Olympus E-3 co wielu sie podoba i mi również na spodzie ma napisane Made In China:-)

w fotografii mnie interesują światło-cienie itp..ale także pełne doświetlenie fotografii..



Z Góry Dziękuję


Pozdrawiam Artur :grin:

kali999
2.05.10, 20:37
Mam dylemat właśnie będę zamawiał lampy z FunSports
Mam dwie opcje 2x PowerLux VC400 i VC200 lub 2x Powerlux VE400 i VE200.
Pierwsze mają metalową obudowę i funkcję błysku na pierwszą lub drugą kurtynę. Czyli trochę solidniejsza budowa i możliwość wyboru zamrożenia z ruchem z tyłu. Różnica w cenie znaczna prawie 600zł czyli mniej więcej tyle co muszę jeszcze na akcesoria wydać.
Niby to tylko jedno zastosowanie ale, czy aż tak ważne, choć im dłużej myślę będę chciał np. pobawić się z przedmiotami wpadającymi do cieczy, niby można wziąć krótszy czas i zarejestrować samo wpadanie. Mam dylemat :|

grizz
2.05.10, 20:41
A sprawdź kiedy aparat daje impuls na złącze jak ma ustawiony błysk na druga kurtynę...

kali999
2.05.10, 20:54
To całkiem ciekawe myślenie, niestety nie mam gdzie sprawdzić :|co najwyżej w internecie można pogrzebać ale o info z E-3 będzie ciężko.
Chyba że jak będę potrzebował to lampę od aparatu wyzwolę na drugą kurtynę, a Powerluxy ustawię na fotocelę. No i chyba mam rozwiązanie rep dla Ciebie Grizz, takie proste, a nie pomyślałem. (Musze pamiętać, bo na razie nie mogę :P)

grizz
2.05.10, 21:12
Przypomnij mi się we wtorek, albo środę (jak do tego czasu nie wykombinujesz co i jak) to Ci sprawdzę.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Kiedys sie bawiłem i OIDP to impuls szedł właśnie na druga kurtynę (przy zwykłej made in prl lampce po kabelku)

authalia
6.07.10, 14:23
Podbije odrobine wątek, bo interesuje mnie co sądzicie o tej nowosci quantuum (http://quantuum.pl/detal.php?id=1711&lang=pl&curr=PLN).
Światło ciągłe wchodzi na polski rynek.
DO czego najlepiej używać tej lampy?