PDA

Zobacz pełną wersję : Konstruktywne uwagi do konkursu PEN HD Film



Keek
25.01.10, 16:49
Dziwne troche. Zeby wygrac PENa, musze posiadac* PENa. Skoro wiec juz go mam, to po wygrywac drugiego? Dla dziewczyny czy na sprzedaz?
Sensowniejsza bylaby zgoda na krecenie filmu czymkolwiek, a jesli jest to - ze zrozumialych wzgledow - dla firmy Olympus niekorzystne, moze nagroda niech bedzie wycieczka do cieplych krajow?

*) pozyczyc ewentualnie.

marcin:b
25.01.10, 16:54
Nie chcę wyjść na malkontenta, ale chciałbym wygrać PEN'a dlatego, że... go jeszcze nie mam, a nie dlatego, że właśnie jednego kupiłem (Wow!) fajny jest - załatwię sobie jeszcze 2 albo 3 i postawię na półce...

Oly z tego co wiem stara się przeciągnąć użytkowników innych systemów do siebie, ale właśnie mnie - jak na razie canoniera - stracił, pomimo moich najszczerszych chęci.

Poczekam na jakiś konkurs/promocję bardziej przyjazną dla wszystkich zainteresowanych-Olympusem-użytkowników-również-konkurencji

qbic
25.01.10, 17:05
Fakt dziwny konkurs.... a raczej regulamin.

piotrek204
25.01.10, 17:19
Zgłaszając prace do Konkursu, a tym samym akceptując regulamin Konkursu, Uczestnik oświadcza, że posiada pełnię praw autorskich do każdej pracy i nieodpłatnie oraz bezterminowo zezwala Organizatorom na korzystanie z autorskich praw majątkowych do tej pracy oraz wyraża zgodę na publikację oraz przetworzenia i modyfikację pracy.
Zgłaszając prace do Konkursu, a tym samym akceptując regulamin Konkursu, Uczestnik Konkursu oświadcza, że posiada pełnię praw autorskich do każdej pracy i udziela organizatorowi niewyłącznej i nieodpłatnej licencji na wykorzystywanie przesłanych prac w zakresie szeroko rozumianych działań marketingowych.

Czym sie roznia te punkty?

Punkty tez sa brzydkim (niestety powszechnym) naciaganiem na tanie/darmowe materialy promocyjne.

Ktos postara sie i zrobi udany film nakrecony PEN'em, olympus moze go wykorzystywac bez ograniczen, wystarczy fakt ze film zostal zgloszony.
Inna osoba wysle na YT filmik idiotyczny, ale takie najczesciej robia furory w sieci, np nagranie striptizu gracjana, wynzania nastoletniej galerianki itp.
Wg regulaminu nagrode zgarnie autor drugiego filmu, pierwszy moze nie dostac nic.

Nagroda 2 i 3 jest naciaganiem, musisz wsadzic 2000PLN by zyskac 2000PLN.

Bardziej fair jest zapis ze organizator zyskuje prawa do nagrodzonych prac.

Nie lepiej zaplacic drugiemu Laforet'owi i film sam sie rozniesie po sieci?

Keek
25.01.10, 17:22
Masz racje ... ale co innego Olympus mógłby zaproponować ??

W przypadku wymogu krecenia na wlasnym aparacie, moglby to byc:
Zuiko Digital ED 14-35mm F2.0 SWD albo Zuiko Digital ED 7-14mm F4.0 albo Zuiko Digital ED 35-100mm F2.0 albo Zuiko Digital ED 90-250mm F2.8 albo Zuiko Digital ED 150mm F2.0 albo Zuiko Digital ED 300mm F2.8.
Lub tez kupon na nastepny, nieistniejacy jeszcze obiektyw z m4/3.
No ale skoro - jak wsponial RE - jest to konkurs z mozliwoscia wypozyczenia sprzetu...

gryps
25.01.10, 17:34
mimo wszystko jest to pewnego rodzaju dyskryminacja,bo:
albo posiadasz EP
albo jedziesz do Wrocka
albo posiadasz EP i jedziesz do Wrocka :mrgreen:

u mnie odpadają wszystkie możliwości:wink:
a mozna byłoby konkurs filmowy zrobić o EP albo coś w tym guście:)

piotrek204
25.01.10, 17:36
mimo wszystko jest to pewnego rodzaju dyskryminacja,bo:
albo posiadasz EP
albo jedziesz do Wrocka
albo posiadasz EP i jedziesz do Wrocka :mrgreen:


Kupujesz on-line i masz 10dni na nakrecenie za darmo....

grizz
25.01.10, 17:38
Fajna reakcja.... a potem się dziwicie, dlaczego nie ma, na naszym forum, większej ilości konkursów z nagrodami (vide kalendarz).

Nie zdziwię się jak ten będzie ostatni.

darkelf
25.01.10, 18:00
Hm.... dlaczego muszę mieć Pena aby wygrać Pena? Jak przeczytałem maila o wygranej i Wrocławiu to się ucieszyłem, a tak... hmm.

voltt
25.01.10, 18:04
się z tego skądinąd lekko pół śmiesznego konkursu zrobiło :)
Dodam tylko że osoby bez zameldowania i obywatelstwa polskiego brać w nim udziału nie mogą!
A co do pomysłu to olek raczej się ośmieszył a nie zareklamował, rozumiem promocje i konkursy dla klientów firmy w rodzaju masz olka zrób nim zdjęcie i jak nam się spodoba dostaniesz nowszego. Lub tak jak niedawno było kup ten model to lampę dołożymy gratis - to oki.
Ale masz Olympusa? Postaraj się a damy ci drugiego.
Kompletnie bez sensu

dobas
25.01.10, 18:10
Dodam tylko że osoby bez zameldowania i obywatelstwa polskiego brać w nim udziału nie mogą!
hmmm bez zameldowania powiadasz...

Jak to w różny sposób można przeczytać jedno zdanie ;)
bo ja o meldunku ani słowa w regulaminie nie widziałem...

i druga sprawa. Po co wypisywać tu jeszcze raz fragmenty z regulaminu mniej lub bardzoej udolnie ?

Zaraz ktoś "doda jeszcze" że pracownicy Olympus Polska nie moga brac udziału w Konkursie...

ech...

jest regulamin taki jaki jest. Każdy go widzi moze przeczytać i na tej podstawie podjąć decyzję czy może / chce uczestniczyć...

piotrek204
25.01.10, 18:59
Nie rozumiem tego zrzekania sie praw na rzecz olympusa, na rzecz YT owszem. YT zabezpiecza sie przed sciganiem za to ze plik udostepnia, jednoczesnie umozliwia ich odzyskanie w momencie skasowania nagrania (10.2), regulamin olympusa tego nie umozliwia.
Jesli materialy znajduja sie na serwerze YT to olympus nie musi do nich posiadac praw, jak by je chcial wykorzystac?

Niech przynajmniej odebranie nagrody wiaze sie z przekazaniem praw.

Dla wielu osob to jest warunek duzo mowiacy o charakterze firmy, obecny zapis oznacza darmowe zbieranie materialow promocyjnych, nie stac mnie na profesjonalna promocje to niech promocje zrobia inni, lub "nie mielismy $$ na prawnika do regulaminu wiec zabezpieczamy sie w ten sposob".

Lepszy bylby dobrze dobrany zapis o przekazaniu praw dla nagrodzonych filmow i to praw nie wszelkich a jedynie tych koniecznych do promocji przez olympusa.

Powazne konkursy foto nie maja takich zapisow, kto mialby wysylac swoje najlepsze prace rezygnujac jednoczesnie z praw do nich, nawet nie majac gwarancji ze dostanie chociaz nagrode?

Z nagrodami lepszym pomyslem bylby talony na zakupy sprzetu olympusa z mozliwoscia wyplaty ekwiwalentu.

Dlaczego mozna nagrywac od 30.01 a nie od dzisiaj lub wykorzystac materialy juz nagrane?

co do krytyki to publikujac regulamin pisany na kolanie firma sie na taka krytyke naraza, powazna firma nie bedzie tez sie zachowywala jak rozpuszczona malolata i nie walnie focha z tego powodu o tresci "wiecej juz konkursow nie bedzie".

EDIT:
Przyklad zapisu z regulaminy Grand Press Photo, nie ma slowa o prawach majatkowych sa jedynie prawa do wykorzystywania prac w okresloych formach w okreslonym celu:
"Zgłoszenie zdjęć w konkursie jest równoznaczne z udzieleniem organizatorowi konkursu zgody na wykorzystanie zgłoszonych prac bezterminowo, bez żadnych ograniczeń terytorialnych w formie druku, audio i wideo oraz w Internecie we wszystkich działaniach i publikacjach związanych z Grand Press Photo"

pat.p
25.01.10, 19:06
www.olymalkontenci.org.pl
:)

Janko Muzykant
25.01.10, 19:15
Czy na filmie może być modelka?
Ale tylko Ola :)

dobas
25.01.10, 19:22
Panie i Panowie ja osobiście jestem na skraju wytrzymałości nerwowej i co chwile zdjemuje kursor myszy z czerwonego guzika i mówię nieee. jeszcze nieee...




Dlaczego mozna nagrywac od 30.01 a nie od dzisiaj lub wykorzystac materialy juz nagrane?




1) Mozna nagrywac od 30.01 BO TAK JEST W REGULAMINIE

Odpowiem pytaniem powołując sie na cos na co się powołujesz wcześniej

Dlaczego w regulaminie Grand Press Photo mogą startować zdjęcie wykonane pomiędzy 1 kwietnia 2009 roku a 31 marca 2009 roku
NO DLA CZEGO U DIASKA ???? Czemuż to nie moga ze stycznia 2009 ????

Zrozumiały przykład lub analogia ?? Odpowiedź jest prosta - tak dlatego że tak jest zapisane w regulaminie.


Chciałem sie ustosunkowac do tresci całego posta ale szkoda chyba czasu i nerwów.

Tak masz rację. najlepiej jak by były talony na Olympusa z możliwością wymiany na gotówkę, Albo najlepiej jak by była gotówka, a kazdy uczestnik jeszcze by po karcie XD dostał

Najlepiej jak by nikt nie chciał praw autorskich. Bogata firma moze pokazac że sama sobie robi promocję i nie bedzie żerowac na artystach filmowcach takich jak Ty czy ja... Bo to przecież kradzież w biały dzień jak nakręcisz film i go umieścisz na YT przekazując jakies tam prawa do utworu... Skoro tak to nie startuj. Masz świetny materiał to trzymaj go dla RTL albo TVN

I nie wiem czy wpominałem najlepiej jak by nagroda była gotówka z mozliwościa wymiany na talony. Tylko talony takie żeby można je było wymienić na bony sodexho... To ważne

i zeby mozna było filmować od 29 stycznia, albo nie... dlaczego od 29 tego? Najlepiej jak by mozna juz dziś było filmować... Chociaz może jakiś artysta filmowiec stwierdził by że on wczoraj dobry film nakrecił a chciał by wystartowac w konkursie

Reasumując po to jest regulamin. Jak komuś nie pasuje i nie bedzie krecił filmu po 30 stycznia to nie musi startować w konkursie tak ?

grizz
25.01.10, 19:24
Dobas zapomniałeś jeszcze, ze każdemu uczestnikowi przystępującemu do konkursu OPL powinien darować ep2 i zestaw szkiełek + zd35-100

dobas
25.01.10, 19:47
Zmierzam do jednego

o ile argumenty o obawie ewenualnego pozbycia się praw do danego dzieła sa argumentami które mogą być traktowane poważnie

to pytane dlaczego dopiero od 30 01 można filmować - jest dla mnie absurdalne...

W każdym konkursie jest jakiś wymóg

w konkursach POTu zdjęcie musi być wykonane w Polsce, a w ostatniej edycji nawet w Polsce w długi weekend, w wielu Konkursach Przyrodniczych tez miejsce i czas zrobienia zdjecia były istotne

podobnei w konkursach prasowych..

Ogranizator po prostu stawia jakieś warunki zawodnikom. i tyle

k@czy
25.01.10, 19:54
dodajcie chlopaki tego linka, bo ktos predzej, czy pozniej zapyta.... ;):mrgreen:
Miejsce zamieszkania ? Wikipedia, wolna encyklopedia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Miejsce_zamieszkania)

PS
wywalcie to do kosza, bo szkoda nerwow.

Keek
25.01.10, 20:16
Nie rozumiem zdenerwowania niektorych osob. Wy naprawde nie potraficie podejsc do zagadnienia bez tych dziwnych, stronniczych emocji? Przeciez to tylko logiczne spostrzezenia, dzieki ktorym nastepny konkurs Olympusa moze byc tylko lepszy. Nie jestem stalym bywalcem tego forum, ale krotkie odwiedziny od czasu do czasu, pozostawiaja u mnie pewien rodzaj zdziwienia.

dobas
25.01.10, 20:20
po to jest wydzielony wątek, aby z tych spostrzeżeń wyszło coś logicznego.

Ja się zdenerwowałem troszke to prawda, ale przyznasz że pytanie dlaczego można zggłaszać prace wykonane po terminie x a nie można przed tym terminem - do konstruktywnego niczego nie prowadzą :)

albo że lepszą nagroda był by talon wymienialny na gotówkę.. :)

moim zdaniem o takich rzeczach jak nagroda czy termin czy warunek że uczestnik musi być Polakiem albo nie może pracować w Olympus nie ma co dyskutować to tylko narzekactwo :)

Natomiast uwaga o prawach autorskich czy zasadności kręcenia penem aby wygrać pena to jest cos co można powykaśniać i powyciagac jakies wnioski :)

tu się zgadzam. Jesli mój post był zbyt emocjonalny to sorki

krzysiek29
25.01.10, 21:30
czy zasadności kręcenia penem aby wygrać pena to jest cos co można powykaśniać i powyciagac jakies wnioski :)



to napisałem w poprzednim wątku tylko nie wprost i za to dostałem -3 punkty reputacji :?::lol:

do regulaminu nic nie mam ale to co sam teraz napisałeś wydaje mi się trochę wzięte z marketingu np pasty do zębów " kup 1szt a drugą dostajesz gratis" ot taka ironia i tyle.

dobas
25.01.10, 21:45
niby tak, ale zauważ że to co sie przewija od poczatku założenie konkursu dotyczy zlotu na którym do dyspozycji bedą peny.

czyli nie kup jeden a drugi dostaniesz gratis, tylko pożyczymy Ci jeden a jak zrobisz cos fajnego i wygrasz konkurs to dostaniesz od nas taki w prezencie ''

kris_kjk
25.01.10, 21:59
To, że konkurs jest ograniczony do terytorium Polski ... OK, to że jest okres czasowy na wykonanie prac ... OK, to że jest skierowany do grupy społecznościowej olympusclub.pl ... OK (zawsze można się zarejestrować), to że nagrodą jest Olympus E-P2 ... OK (takie prawo sponsora, decyduje co jest nagrodą), nagroda za II i III miejsce ... hmm ... już jestem na NIE ... (trzeba posiadać wolne środki finansowe, aby skorzystać z nagrody).
Więc do kogo tak naprawdę kierowany jest konkurs ... hmm ... dla wąskiej grupy osób: będących w określonym czasie we Wrocławiu, właścicieli E-P1 i E-P2, właścicieli sklepów foto (mogą sobie wziąć z półki na pewien czas) ... i dla nikogo więcej ...
na pewno NIE dla posiadaczy innych systemów, na pewno nie dla grupy olympusclub.pl no i nie dla posiadaczy systemu Olympus (ileż osób ma akurat ten sprzęt ???).

Taka formuła konkursu to raczej nie konkurs, ale chęć zwrócenia uwagi na modele z serii PEN kosztem zainwestowanych ok. 4 tys. zł ... to raczej forma reklamy niż konkurs (dla super wąskiej grupy docelowej), nagrody nie zachęcają do inwestycji, aby wziąć udział w konkursie (trzeba mieć już przedmiot będący nagrodą lub sobie go kupić ... bezsens ...).

Jestem jak najbardziej ZA konkursami organizowanymi przez OLYMPUS-a, za rozszerzanie się grupy posiadających system ... ale nie drogą takich ... "dziwnych" konkursów ... ;)

Pozdrawiam ...

Mirek54
25.01.10, 22:08
A ja uwazam,ze konkurs jest OK,mimo,ze pozbawia mnie regulamin do uczestniczenia w nim.
Gdyby nie bylo ograniczen to wspolczuje jurorom ogladajacym wszystkie dziela nadeslane.

Janko Muzykant
25.01.10, 22:46
Więc do kogo tak naprawdę kierowany jest konkurs ... hmm ... dla wąskiej grupy osób: będących w określonym czasie we Wrocławiu, właścicieli E-P1 i E-P2, właścicieli sklepów foto (mogą sobie wziąć z półki na pewien czas) ... i dla nikogo więcej ...
Bo życie jest niesprawiedliwe i najlepiej być pięknym, zdrowym, bogatym i mieć pena. Znaczy się pierwszego :)

Piotr Grześ
25.01.10, 22:56
Jakoś wysypało w tym wątku świeżo zapisanymi na forum i to zaraz z pretensjami a i jeszcze Piotrek jakieśtam numery jak zawsze.

osiołek
25.01.10, 23:04
a propos obowiązku kręcenia PENem: zapewne chodzi o to obowiązkowe tagowanie. pewnie organizator chce uniknąć sytuacji, gdy do zwycięskiego filmu będzie podpięty opis "S-ung NX10" czy też inne "S-ny" ;-)

Jacek_Zs
25.01.10, 23:23
Nie wiem, czy moja uwaga będzie konstruktywna, ale z uporem maniaka wolę forsować pogląd, że do kręcenia filmów służy kamera, a nie aparat.

Dlaczego film? Dlatego, że obecnie kończy się "wyścig na megapiksele", a trwa "wyścig na filmy" i marketingowcom jest takie coś na rękę. I znowu wciska się klientowi jakiś gadżet - bo marketingowcy zawsze wiedzą od niego lepiej, co mu jest potrzebne, a co nie :???:

A gdyby tak zrobić konkurs mało ziarnistych i ostrych zdjęć robionych wyłącznie na czułościach od ISO 800 wzwyż?

Albo na zdjęcia w stylu retro, ziarniste i czarno-białe (taki system jak Micro 4/3 nie powinien się wstydzić swoich dalmierzowych inspiracji)...

Albo na zdjęcia o dużej rozpiętości tonalnej (HDR lub nie) - to też popularne i na czasie, a już mniej oklepane niż "nakręć film odkurzaczem i obejrzyj go na lodówce lub pralce" :wink:

Oczywiście, gdy ktoś nie chce wozić ze sobą walizki sprzętu, taka funkcja w aparacie może mu oszczędzić sporo miejsca. Ale czy na pewno zdarza się to aż tak często jak nam się to notorycznie próbuje wmówić?...

NightCrawler
25.01.10, 23:36
A dla czego nie zrobić właśnie konkursu na takie wykorzystanie funkcji aparatu?
Konkursów na takie czy inne zdjęcie było już dużo (w tym tych organizowanych przez olympus'a). Tak więc moim zdaniem to fajny pomysł pozwalający niektórym zmierzyć się z czymś zupełnie nowym (a nóż ktoś odkryje swoje powołanie), a także wykazać się innym, którzy już jakieś pojęcie mają.
Tym bardziej, że zlot może być miejscem na nakręcenie naprawdę niezłych ujęć (szczególnie jak jeszcze się dogadają z 2-3 osoby).

A nie oszukujmy się, firma chce promować wszystkie możliwości swojego urządzenia. Za ładne oczy nikt tej EP2 nie dostanie.

Jacek_Zs
25.01.10, 23:37
To że nie mam PEN-a, to już inna sprawa... ale zniechęciłem się już do takich konkursów po tym, jak zapisałem się na akcję "Przetestuj PEN-a".

Oczywiście, że się nie zakwalifikowałem (chętnych wielu, aparatów mniej). Natomiast wkrótce dostałem jakiś bzdetny e-mail o tym, że jak kupię PEN-a, dostanę voucher do hotelu.

Potem dostałem info, że jak kupię E-P1 do końca roku, to dostanę lampę błyskową gratis - i że dzięki subskrypcji dowiaduje się o tym poufnie (a guzik! jeden z polskich portali foto zamieścił informację o tym dwa dni wcześniej :lol:).

Spece od marketingu, tak nie można... Tyle kształcenia, i żaden z Was nie wpadł na tą prostą, olśniewającą myśl, że wielu z nas potrzebny jest po prostu dobry aparat...?

Szkoda, bo pewnie spora część ceny produktu idzie na takie marketingowe zamieszanie (ktoś takie rzeczy pisze, ktoś rozsyła itd.)...

Janko Muzykant
26.01.10, 00:25
Nie wiem, czy moja uwaga będzie konstruktywna, ale z uporem maniaka wolę forsować pogląd, że do kręcenia filmów służy kamera, a nie aparat.
A do chodzenia po górach Babia Góra, a nie góra bez nazwy. I dzięki temu wszyscy tam lezą, a w pozostałych miejscach jest cicho i przyjemnie.

A tak serio - filmowanie aparatem wreszcie ruszyło skostniały od dziesięcioleci rynek kamer z przekleństwem kasetek i interlace. Zresztą za kilka lat kamerki pójdą do krainy walkmanów oczywiście przy wtórze chóru uporów maniaczych :)

A gdyby tak zrobić konkurs mało ziarnistych i ostrych zdjęć robionych wyłącznie na czułościach od ISO 800 wzwyż?
Albo na zdjęcia w stylu retro, ziarniste i czarno-białe (taki system jak Micro 4/3 nie powinien się wstydzić swoich dalmierzowych inspiracji)...
Albo na zdjęcia o dużej rozpiętości tonalnej (HDR lub nie) - to też popularne i na czasie, a już mniej oklepane niż "nakręć film odkurzaczem i obejrzyj go na lodówce lub pralce"
Albo najlepiej zróbmy pieśniowiersz płaczony o tym, że gdyby tu w przyszłości przechodziła staruszka w przyszłości, sprawdzić czy nie ksiądz.

darkelf
26.01.10, 00:51
Ponawiam pytanie bo chyba umknęło - czy na filmie może być modelka? Czy tematyka filmu jest dowolna?

dobas
26.01.10, 01:19
Jesli regulamin tego nie zabrania a modelka wyraża zgode na to abys ja opublikował to chyba nie ma przeciwskazań.

Tak mi się wydaje choć nie jestem organizatorem ;)

k@czy
26.01.10, 01:23
Ponawiam pytanie bo chyba umknęło - czy na filmie może być modelka? Czy tematyka filmu jest dowolna?


Ale tylko Ola :)
(dwanascie znakow)

dobas
3.02.10, 20:56
Dobas: nie wiem, czy masz jeszcze mozliwosc, ale jakbys dodal gdzies w tytule E-P1, to by troche poprawilo wyszukiwalnosc z jutuba. I dziwna rzecz- wczoraj obejrzalem ten filmik i licznik wskazywal 303 wyswietlenia. Dzisiaj zrobilem to ponownie w pracy i tez jest 303. Odswiezanie jest co jakis czas?


Poszukałem i proszę :


" I uploaded two videos of a famous singer on August 25th, they made 303 and 306 views, then FROZE and this is the fourth day at that frozen viewcount. When will you people actually start to LISTEN to what the user wants here? ..."

i jakiś wątek na forum YT. komuś się w ogóle nie odblokowało komuś po kilku dniach komuś po kilku miesiącach. zardzewialo jak nic :/

przejrzałam całą pomoc, aż w końcu znalazłam ten temat. jeden filmik zatrzymal sie na 303, dopiero po 2 miesiacach sie odblokował, a i tak nie nalicza dobrze. drugi zatrzymal sie na 264 i nie odblokował sie do teraz (3 miesiace :/) trzeci za kazdym razem, czyli od początku maja, mimo usuwania i ponownego wgrywania zatrzymuje sie na 315! b e z s e n s u ://

mój licznik zatrzymał się i ani drgnie :/ nie wiem czy zatrzymanie licznika dotyczy kazdego filmu z forum wynika że niektórym odblokowywuje się szybciej innym wolniej a innym w ogóle

http://www.google.pl/support/forum/p/youtube/thread?tid=22dc94add4bc99dd&hl=pl

zatem przyszłościowo patrząc nie wiem czy taki mechanizm zliczania odsłon jest dobry / skuteczny

http://www.google.pl/support/forum/p/youtube/thread?tid=6f57b9071177e3e1&hl=pl

http://www.google.pl/support/forum/p/youtube/thread?tid=715efadfeea82b05&hl=pl

http://www.google.pl/support/forum/p/youtube/thread?tid=35ed92e1737ccdb6&hl=pl

jak widać coś ten licznik nie bangla i najgorsze że nie ma z tym powtarzalności


eee w sieci jest sporo na ten temat

"frozen counter youtube"

ale jesli wierzyć temu :

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090306163012AAd6nDs
i temu
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090803111148AAKUVNa

This question was actually answered in the youtube help forums.
It says that the view count sort of freezes around 300 because you're getting so many views. However, every view is still getting counted.
Just wait it out. It will update to the correct number of views in a few days.

to luz. Nie wiem nie znam sie mam tylko 2 filmy na YT a zblokowało sie po pokazaniu na forum ....

nie ważne. jak sie nie odblokuje to 303 tez nie zły wynik. mój drugi film przez 2 lata zrobił 800 :D

fotomic
3.02.10, 22:25
to zabawa, ludzie..... :roll: Ja się bawiłem świetnie podczas robienia i w sumie tyle...

RadioErewan
3.02.10, 22:29
Nagroda nie jest zabawna, tylko poważna i ktoś może miec wobec tego zastrzeżenia.
Ja się nie spotkałem z zacięciem licznika, ale zdecydowani elicznik nie liczy wielokrotnych wejść. Oczywiście jak to z Google, oni mają swoje ciastka i łączą wszystko ze wszystkim.
Poczekamy do jutra i jak u Dobasa nie ruszy, będziemy sie martwić.

Pozdrawiam

dobas
3.02.10, 22:29
no zabawa. ja nawet żem nie wiedział że coś nie halo póki K@czy nie napisał.

Nie wazne jak ma stac niech stoi :) co ma wisiec nie utonie i takie tam

eee nie ma sie co martwic chyba... ale jak czytam to sie tak dzieje że sie blokuje. na południu mrozy - może dlatego ;)

fotomic
3.02.10, 22:30
Nagroda nie jest zabawna, tylko poważna i ktoś może miec wobec tego zastrzeżenia.
Ja się nie spotkałem z zacięciem licznika, ale zdecydowani elicznik nie liczy wielokrotnych wejść. Oczywiście jak to z Google, oni mają swoje ciastka i łączą wszystko ze wszystkim.
Poczekamy do jutra i jak u Dobasa nie ruszy, będziemy sie martwić.

Pozdrawiam
Trzeba więcej klikać, 5 razy z domu, 5 z pracy i tak co dziennie :mrgreen::mrgreen: a o to właśnie nagroda.

RadioErewan
3.02.10, 22:37
Ja tak zerknąłem na kilka filmików moich na YT, i mnie się nic nie blokowało.


http://www.youtube.com/watch?v=xdDDpFR6E4Y

http://www.youtube.com/watch?v=SoILWZp_QL8

http://www.youtube.com/watch?v=AaLrQX7Q8VY

http://www.youtube.com/watch?v=LjOK2FK0Izs

Choć licznik "oficjalny" widoczny pod filmem skacze nieco inaczej, niż to, co widac po stronie użytkownika.

dobas
3.02.10, 22:43
ale ja tak na przyszłośc sygnalizuję że się tak dzieje nie że to jaki wielki problem czy coś. :)

ot tak na "zaś" rzekłem

jungli
4.02.10, 00:30
Oczywiscie, ze sie blokuje jak sie nadmiernie odswieza z tego samego ip, potem zmiana na inne niekoniecznie cos daje, przetestowane duzo wczesniej, licznik stoi od kilku dni i ani drgnie... uwazam, ze rozwiazanie tego konkursu nie jest zbyt fartowne i w duzej mierze bedzie wynikiem szczescia i przypadku...

pozdroofka

Ech a tak chcialem EP2...:(

RadioErewan
4.02.10, 00:39
Oczywiscie, ze sie blokuje jak sie nadmiernie odswieza z tego samego ip, potem zmiana na inne niekoniecznie cos daje, przetestowane duzo wczesniej, licznik stoi od kilku dni i ani drgnie... uwazam, ze rozwiazanie tego konkursu nie jest zbyt fartowne i w duzej mierze bedzie wynikiem szczescia i przypadku...

pozdroofka

Ech a tak chcialem EP2...:(

No, z jednego IP to zlicza jedną odsłonę. To nie konkurs na najskuteczniejszy mechanizm szybkiego odświerzania strony?

Pozdrawiam

jungli
4.02.10, 00:46
No, z jednego IP to zlicza jedną odsłonę. To nie konkurs na najskuteczniejszy mechanizm szybkiego odświerzania strony?

Pozdrawiam

Nieprawda, ze tylko 1 odslone, jak pisalem sprawdzone duzo wczesniej, kiedy to EP1 w myslach nawet niekielkowalo tworcom:)

Niestety smutna to prawda, ze konkurs bedzie rozstrzygniety w duzej mierze, za sprawa szczescia, przypadku, losu, durnego zliczania yt (niepotrzebne skreslic)

a szkoda.

pozdroofka

dobas
4.02.10, 00:55
"mię się zdaje" że to sie zbiegło z umieszczeniem tego filmu w wątku.

może wielokrotne oglądanie z jednego osadzonego okna na forum coś nakiełbasiło bo sądząc po komentarzach zrobił sie nagły boom na film... generalnie jak pisał wcześniej Fotomic. cały konkurs jest dla "funu" i nie ma co z tego robić tragedii. zardzewiało to trudno, może odrdzewieje.

Mam cichą nadzieję ze on coś tam sobie liczy, ale jesli nie to dramatu też nie ma

HrabiaMiod
4.02.10, 01:26
Zadziwia mnie maruderstwo co poniektórych. Regulamin jest taki, nie inny i jak nie pasuje, nie biorę udziału. Też chciałbym pena (o jak chciałbym), ale do wrocka nie mogłem, bo sesja, pożyczyć nie mam od kogo, więc cóż, może kiedyś dostanę pod choinkę. I gadanie, że zamiast pena powinien być bon, gotówka, łikend w sheratonie, jest beznadziejne. Ych. Podpisuję się pod dobasem, no.