PDA

Zobacz pełną wersję : Lampy + olympus



psemo
23.01.10, 11:56
Do podanych przykładów , jakie polecacie najlepsze rozwiązanie , jakościowo i cenowo pod korpus e 510 ?
Zastosowanie plener )

dobas
23.01.10, 13:09
Najlepsze jakosciowo ?
Czy cenowo ?

bo to chyba nie idzie w parze :)

ja proponuje wyzwalacz radiowy bo jesli masz tym działać w plenerze to fotocela raczej odpada...

Przy każdej lampie masz po odbiorniku i tyle.

ja mam taki

http://www.gadgetinfinity.com/product.php?productid=16766

kiedyś go kupowałem na tej stronie, ale chyba o niebo taniej teraz bedzie z Allegro


Tak na prawdę moga być to dowolne lampy nawet nie systemowe, ale ważne abyś miał możliwość regulowania mocy błysku przez samą lampę

Oczywiście jesli masz mozliwość kupienia lampy która będzie systemowa to bierz
czasem będziesz chciał zrobić zdjęcie z lampą zapietą do korpusu i wówczas systemowa jest najlepsza ( nie musi być FL moze być metz tylko nie pamiętam numerka)

no i statywy do lamp - sa na allegro za grosze.
Jak nie do lampy - mozesz na zwykłych poustawiać

ale do lapm dadzą Ci mozliwość potem podpięcia np parasolki


wraca pytanie z początku czy chcesz maksymalnie ciąć koszty czy nie

psemo
23.01.10, 15:30
Tak na prawdę moga być to dowolne lampy nawet nie systemowe, ale ważne abyś miał możliwość regulowania mocy błysku przez samą lampę
wyzwalanie tylko radiowo , żeby nie gubił zasięgu do ok 10m
myślałem nad Metz 48 AF-1


wraca pytanie z początku czy chcesz maksymalnie ciąć koszty czy nie

Jeśli istnieje tańsze rozwiązanie ,to czekam na podpowiedzi ...:wink:

rumi
23.01.10, 21:25
Jeśli istnieje tańsze rozwiązanie ,to czekam na podpowiedzi ...:wink:


http://www.allegro.pl/item868221115_radiowy_wyzwalacz_lamp_phottix_aster _nowosc.html

roni
8.11.10, 18:58
Hej PSEMO!!
Pozwól, że podłącze się do Ciebie bo nie chcę tworzyć nowych wątków!
Pytanie moje jest nastepujące... Mam Fl 36 i Fl 50. chciałbym aby jednocześnie działały bezprzewodowo podczas gdy tylko 36-stka sie wyzwala!! Jak to ustawić??

acidmk
8.11.10, 19:07
Roni, jeśli chcesz je wyzwalać RC a masz FL50 bez R to musisz skorzystać z wyzwalaczy radiowych np. phottix lub pocket wizard. Sprawdź jest ich wiele :) a możesz wyzwalać różne lampy, nie tylko systemowe.

Moominek
8.11.10, 20:38
Roni, jeśli chcesz je wyzwalać RC a masz FL50 bez R to musisz skorzystać z wyzwalaczy radiowych np. phottix lub pocket wizard. Sprawdź jest ich wiele :) a możesz wyzwalać różne lampy, nie tylko systemowe.

To 50tka nie ma fotoceli? Sterowania błyskiem nie ma ale czy nie można jej błyskiem wyzwalać? Mam 36, co prawda R, ale ma swoją automatykę i czasem ją używam z Canonem A720.
Wyklikane z mobilka

acidmk
8.11.10, 20:44
To 50tka nie ma fotoceli? Sterowania błyskiem nie ma ale czy nie można jej błyskiem wyzwalać? Mam 36, co prawda R, ale ma swoją automatykę i czasem ją używam z Canonem A720.
Wyklikane z mobilka
Wg. mnie tylko 50R ma pełny support TTL, no i metz'e 48 af1 oraz 58 af1 na 100% działają sterowane wbudowana lampą.

MicSzu
8.11.10, 20:52
To 50tka nie ma fotoceli? Sterowania błyskiem nie ma ale czy nie można jej błyskiem wyzwalać? Mam 36, co prawda R, ale ma swoją automatykę i czasem ją używam z Canonem A720.
Wyklikane z mobilka

Mylisz w tej chwili 2 pojęcia;)



1. FL50 NIE MA FOTOCELI.
2. FL50 SWOJĄ AUTOMATYKĘ MA.

Iwo
27.11.10, 01:43
Hej znacie może jakieś niedrogie odbiorniki które rozumieją radiowy przekaz E-520 z FL-36/R?
Rozumiem, że o trybie TTL mogę pomarzyć, ale czy dałoby radę w trybie Slave podziałać?
Chciałem podpiąć jakieś stare lampy i pobawić się w studio. Czy i tak muszę kupować nadajnik?

taztaz
27.11.10, 03:05
Hej znacie może jakieś niedrogie odbiorniki które rozumieją radiowy przekaz E-520 z FL-36/R?
Rozumiem, że o trybie TTL mogę pomarzyć, ale czy dałoby radę w trybie Slave podziałać?
Chciałem podpiąć jakieś stare lampy i pobawić się w studio. Czy i tak muszę kupować nadajnik?

o rozwiązaniu typu Rc zapomnij, kupujesz serie odbiorników phottix tetra lub stabilniejszy aster, i błyskasz do woli w manualu. tetry sprawdzają się wyśmienicie, nawet bez modyfikacji. Potrafią się czasom wyzwolić czymkolwiek co lata w powietrzu :)ale działają lepiej niż wbudowany system RC, który szlag trafi gdy lampę masz za sobą.
Po modyfikacjach z zasilaniem i anteną zasięg i stabilność nagle;e wzrasta.

luc4s
27.11.10, 17:34
Podłączę się, chcę kupić kilka tanich błyskaczy w plener wyzwalanych właśnie radiowo. Możecie coś polecić? Jedyne co mi trzeba to w miarę mocy i jakąś manualną regulacje lampy. Słyszałem, że różne stare lampy potrafią usmażyć odbiorniki radiowe, dlatego chciałbym coś sprawdzonego.

Rafał Czarny
27.11.10, 17:54
Podłączę się, chcę kupić kilka tanich błyskaczy w plener wyzwalanych właśnie radiowo. Możecie coś polecić? Jedyne co mi trzeba to w miarę mocy i jakąś manualną regulacje lampy. Słyszałem, że różne stare lampy potrafią usmażyć odbiorniki radiowe, dlatego chciałbym coś sprawdzonego.

Nikony SB-28 rządzą. Są mocne, mają stroboskop, manual, świetnie działającą własną automatykę.

Trzeba za taką lampkę dać 350-400 zł. Mam dwie i bardzo sobie chwalę. Mają jedną przewagę nad np. systemową Fl-50R. Jak błyskacz pierdzielnie ze statywem i parasolką (co się bardzo często zdarza) to nie ma wielkiej straty.

Iwo
28.11.10, 02:02
Hm, no tak, ale czy odbiorniki Phottixa odbierają na tych samych falach, czy potrzebuję jeszcze nadajnika?

taztaz
28.11.10, 13:22
Hm, no tak, ale czy odbiorniki Phottixa odbierają na tych samych falach, czy potrzebuję jeszcze nadajnika?

Tak żeby używać odbiorników trzeba mieć nadajnik, bo niby jak byś chciał je wyzwolić

hades
28.11.10, 15:40
W studio wystarczy jeden odbiornik i resztę lamp ustawić w tryb slave.