PDA

Zobacz pełną wersję : Prosty sposób na LCD w E-3



irek50
23.01.10, 00:15
W innym wątku pytano o sklejenie rozwarstwiającego się LCD w E-3 za pomocą folii. Bałem się wpuszczać w szczelinę klej typu kropelka, więc zastosowałem poniższy schemat.
Należy zastosować czarną folię samoprzylepną o dużej wytrzymałości na rozerwanie (dostępna w sklepach dla grafików/malarzy). Po równym sklejeniu wg rysunku 1/2 centymetrowy koniec będzie służył jako uchwyt do wyciągania LCD (z pozycji normalnej i odwróconej) bez ryzyka jego rozdwojenia. U mnie to rozwiązanie działa skutecznie już kilka miesięcy. - Nie trzeba się męczyć wydłubywaniem LCD palcem lub paznokciem, a dodatkowo folia chroni rozwarstwienie od wilgoci :) -- pozdrawiam

Piotr Grześ
23.01.10, 00:30
Jak bym mógł dałbym plusa, ale nie mogę, więc całuski i pozdrowienia przesyłam. Pomysłowy Dobromirze!

Ania_
23.01.10, 00:54
Ja mogę i dam plusika! :grin: Chociaż obym nie musiała tego wynalazku testować. :grin:

irek50
23.01.10, 00:59
Dzięki --pozdrawiam tych z plusikami i bez (ale niestety chyba wszystkim w E-3 ten LCD puści prędzej czy później...)

Ania_
23.01.10, 01:06
(ale niestety chyba wszystkim w E-3 ten LCD puści prędzej czy później...)
Ja liczę, że będę tym malutkim, maluteńkim wyjątkiem, który potwierdzi regułę. pozdrawiam!

droplet
23.01.10, 01:16
Mam prośbę, jeśli ktoś ma link do sklepu z taką taśmą to proszę o podanie.
Ważne jest to aby klej taśmy nie 'płynął' pod wpływem temp. w lecie, bo tego się najbardziej obawiam.

Dzięki irek50 za pomysł ze sklejeniem dwóch taśm.

rafrog
23.01.10, 02:01
Pomysł wart wypróbowania. Plusik ode mnie.

irek50
23.01.10, 02:06
Mam prośbę, jeśli ktoś ma link do sklepu z taką taśmą to proszę o podanie.
Ważne jest to aby klej taśmy nie 'płynął' pod wpływem temp. w lecie, bo tego się najbardziej obawiam.

Dzięki irek50 za pomysł ze sklejeniem dwóch taśm.

Jeśli dasz na priv swój adres to Ci kawałek folii wyślę gratis -- Kupuję ją czasem po 10 czy 20zł za arkusz 80x100cm -- Na tej folii jest bardzo cienka warstwa kleju i z pewnością nic nie płynie w wyższej temperaturze, natomiast przyczepność do obudowy LCD jest bardzo dobra...
--PS: Nałapałem punktów za powyższe, aż miło ---To naprawdę jest skuteczne, ale trzeba starannie i równo ścisnąć te dwa paski folii i ściąć estetycznie wystający kawałek w kształt trapezu ...

MicSzu
23.01.10, 10:27
Pomysł jak pomysł---> bez szału aczkolwiek skuteczny:) Sam teraz wysłałem mój E-3 do serwisu z tą przypadłością lecz zaraz jak wróci to skleję go z powrotem taśmą jak miałem sklejonego po tym jak się piernik rozleciał... Jaki kolwiek sposób sklejenia tego LCD np. taśmą izolacyjną, to bardzo dobry sposób na uchronienie naszego LCD przed powtórzeniem się tej usterki, a po okresie gwarancji naprawiana była by zapewne odpłatnie;/--> tutaj olek się nie popisał.

Ania_
23.01.10, 10:31
MicSzu, nie jestem pewna czy taśma izolacyjna nie będzie pozostawiała kleju, zwłaszcza, kiedy jest bardzo ciepło.

MicSzu
23.01.10, 10:32
Ja mogę i dam plusika! :grin: Chociaż obym nie musiała tego wynalazku testować. :grin:

Lepiej zapobiegac niż leczyc--> więc lepiej nakleic coś kolwiek na sprawny LCD niż puzniej martwic się tym, że się rozleciał i już w takim stanie jest sklejony:)

irek50
23.01.10, 10:41
MicSzu, nie jestem pewna czy taśma izolacyjna nie będzie pozostawiała kleju, zwłaszcza, kiedy jest bardzo ciepło.

Masz rację, że taśma izolacyjna będzie gorsza --pisałem o zaletach foli, którą sprawdziłem. Mocna folia umożliwia zrobienie opisanej końcówki do wyciągania LCD --wtedy siła działa na dolną część bez względu na położenie :)

MicSzu
23.01.10, 11:01
MicSzu, nie jestem pewna czy taśma izolacyjna nie będzie pozostawiała kleju, zwłaszcza, kiedy jest bardzo ciepło.

Pozostawia ale jaki to problem? --> przecież jak przykleisz to myślę, że częsciej jak raz do roku wymieniac jej nie będziesz (a jesli dbasz o sprzęt to myślę, że wogóle nie będzie potrzeby zmieniac)
A jeśli klej bedzie Ci przeszkadzał to bierzesz szmateczke--> naszączasz denaturatem lub spirytusem/benzynką ekstrakcyjną i problem z głowy:)
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Masz rację, że taśma izolacyjna będzie gorsza --pisałem o zaletach foli, którą sprawdziłem. Mocna folia umożliwia zrobienie opisanej końcówki do wyciągania LCD --wtedy siła działa na dolną część bez względu na położenie :)

Tylko kolejne pytanie czy po sklejeniu tego czegos do ''otwierania'' reszta folii nie odkleja się odkleja się od LCD? bo w takim układzie działa na nią siła która chce ją oderwac:)

irek50
23.01.10, 14:22
MicSzu: Wygląda na to, że piszesz nie czytając poprzednich postów... Wyraźnie napisałem, że to wszystko sprawdziłem praktycznie w ciągu kilku miesięcy --nic się nie odkleja. --pozdrawiam
(Przypomniał mi się dowcip o mężu narzekającym na żonę, a koledzy mówili : ona wszystkim pasuje tylko jemu nie pasuje :) )

MicSzu
23.01.10, 18:13
MicSzu: Wygląda na to, że piszesz nie czytając poprzednich postów... Wyraźnie napisałem, że to wszystko sprawdziłem praktycznie w ciągu kilku miesięcy --nic się nie odkleja. --pozdrawiam
(Przypomniał mi się dowcip o mężu narzękającym na żonę, a koledzy mówili : ona wszystkim pasuje tylko jemu nie pasuje :) )

SPoko, rozumiem że u Ciebie się sprawdziło--> u mnie taśma izolacyjna też się sprawdziła(tylko DOBRA nie jakis badziew za 2 zł za rolke...)

blood210
6.12.10, 21:58
witam serdecznie..baardzo szukałem tego wątku odnosnie lcd w e-3,mam to samo czyli rozłazi się ale sa obydwie sróbli itp gwarancja jest 2letnia więc jeszcze około 7 miesięcy mi zostało,więc zanim wyśle swój egzemplarz to zadzwonię lub napiszę do olympusa,więc napisałem że mam taki problem z ekranem lcd..i dostałem odpowiedz..ze gwarancja nie obejmuje ekranów lcd a ze e-3 nie jest juz w sprzedarzy jako nowy aparat i ze juz nie jest produkowany więc za naprawe trzeba zapłacic...o co chodzi ??czy ktos miał podobny problem ?co opisywał w pisemku do serwisu itp,pozdrawiam
proszę o pomoc :cry:

czmielek
6.12.10, 22:18
Nie wierzę że gwarancja nie obejmuje LCD. Gwarancja obejmuje cały aparat i nie ma zadnej gatki o tym czy jest jeszcze produkowany czy nie. jesli dziś zakupie nowy e-3 np z Olyjedi to g... mnie obchodzi czy będzie jeszcze produkowany czy juz nie. Jeszcze tego brakowałio żeby nam serwis loty obniżył.

zonkinho
7.12.10, 00:37
W czerwcu 2009 gdy wysyłałem E-3 do serwisu z tą samą usterką nikt nie miał nic przeciwko i zrobili za frajer.

blood210
7.12.10, 09:49
no własnie pewnie że głupie..no kazali wysłać, i czekac na wycenę ;-/i jak coś w skrócie napisać że usterka dotyczy ekranu lcd,a meila pisałem na meil doradca@olympus czy jakos tak..i podpisane było Daniel.....w odpowiedzi..

Karol
7.12.10, 11:53
witam serdecznie..baardzo szukałem tego wątku odnosnie lcd w e-3,mam to samo czyli rozłazi się ale sa obydwie sróbli itp gwarancja jest 2letnia więc jeszcze około 7 miesięcy mi zostało,więc zanim wyśle swój egzemplarz to zadzwonię lub napiszę do olympusa,więc napisałem że mam taki problem z ekranem lcd..i dostałem odpowiedz..ze gwarancja nie obejmuje ekranów lcd a ze e-3 nie jest juz w sprzedarzy jako nowy aparat i ze juz nie jest produkowany więc za naprawe trzeba zapłacic...o co chodzi ??czy ktos miał podobny problem ?co opisywał w pisemku do serwisu itp,pozdrawiam
proszę o pomoc :cry:

Wydaje mi się, że zaszło jakieś nieporozumienie co tego czy aparat jest na gwarancji, lub co do charakteru uszkodzenia LCD. Skoro aparat jest na gwarancji nie widzę powodu ani podstawy na jakiej nie obejmowała by ona rozwarstwiającego się ekranu LCD, bo rozumiem, że o tym piszemy? Wszystkie przypadki takiego uszkodzenia, które znam, w tym mój aparat, były bezproblemowo naprawiane w ramach gwarancji.
Wysłałbym aparat, zgodnie z procedurą (http://www2.olympus.pl/consumer/208_1562.htm), do naprawy gwarancyjnej, z opisem - rozwarstwiający się ekran i tyle.

blood210
7.12.10, 12:59
wiem że to jakieś nieporozumienie,,napisałem tylko tyle w opisie usterki,Obudowa Ekranu LCD rozłazi się..mam nadzieje ze ok..zresztą tam siedzą ludzie uczeni i znający się na rzeczy więc zobaczymy..dam znać jak sprawa się zakończyła..Pozdrawiam